Editörler : crops35
20 Haziran 2018 15:16

Engelli yakını tayinleri orman genel müdürlüğü

%89 oranında ağır engelli bir ablam var ablamın vasisi değilim ondan dolayı tayin isteyebilirmiyim lütfen yardım edin şimdiden teşekkür.

trust.111
Kapalı
21 Haziran 2018 20:28

İsteyebilirsiniz. İzin vermezlerse idare mhk de dava açın.

mehmet aslan63
Aday Memur
21 Haziran 2018 23:03

Vasisi yada bakmakla yükümlü değilim yine de isteyebilirmiyim

trust.111
Kapalı
22 Haziran 2018 22:34

Neden tayin istiyorsun? Ablana herhangi bir faydan olacak mı?

mehmet aslan63, 6 yıl önce
Vasisi yada bakmakla yükümlü değilim yine de isteyebilirmiyim

mehmet aslan63
Aday Memur
23 Haziran 2018 22:05

Tabi fayda olacak hem maddi hem manevi mesela geçen gün akşam saat 12 de rahatsızlandı annem babam zaten yaşlı ikinci kattan indirip hastaneye götürene kadar çok zorluk çektiler sadece hastahane değil mesela hafta sonu dışarı çıkacak mecbur biri çıkaracak
trust.111, 6 yıl önce

Neden tayin istiyorsun? Ablana herhangi bir faydan olacak mı?

trust.111
Kapalı
24 Haziran 2018 10:51

İsteyebilirsiniz. dilekçenizde bunları yazın ama. Siz ablamla maddi manevi ilgilenebilecek tek kişi benim; o yüzden tayin istiyorum diyeceksiniz. Ablamın vasisi değilim; bakmakla yükümlü de değilim, ama ablamın yanına gitmek için tayin istiyorum derseniz kimse size onay vermez. Ablanızın durumuyla sizin aranızdaki bağ ne? Neden gitmeniz gerekiyor? Bunları açık açık yazın, hatta ablanızın durumuyla ilgili doktor raporlarını da ekleyin. Aile nüfus kayıt ve ikametgah tablonuzu da ekleyin ablanızın yanında sadece anne ve babanızın olduğuna dair. Bunlarla gerekçelendirip tayin talep eden bir dilekçeyle kurumunuza yazılı başvuru yapın. sonrasında reddederler ya da cevap vermezlerse iyuka göre hareket edersiniz.

HCZCI
Aday Memur
01 Temmuz 2018 11:24

Arkadaşlar %42 engelliyim ailem başka ile taşınıyor ve bende o ile 2 ay önce engelli tayini istedim cevap gelmedi ve geçen hafta benim tayin istediğim ile başka birisini tayin ettiler kadro açıp ben ne yapmalıyım dava açsam kazanırmıyım yardımcı olursanız sevinirim

trust.111
Kapalı
05 Temmuz 2018 13:56

"Arkadaşlar %42 engelliyim ailem başka ile taşınıyor ve bende o ile 2 ay önce engelli tayini istedim cevap gelmedi ve geçen hafta benim tayin istediğim ile başka birisini tayin ettiler kadro açıp ben ne yapmalıyım dava açsam kazanırmıyım yardımcı olursanız sevinirim"

Kazanırsınız. Sizin tayin isteme tarihiniz, kuruma başvuru tarihiniz oluyor. O tarihten itibaren kurum ya 60 gün içerisinde sizin talebinizi kabul edecekti, ya da reddedecekti. 60 gün boyunca hiç cevap vermedi ve hiç işlem yapmadıysa, kurum sizin tayin talebinizi reddetmiştir.

Kuruma başvurduğunuz günden itibaren 60 gün sayın, o 60 günün bittiği tarihten itibarenki 60 gün içerisinde idari yargıda iptal davası açabilirsiniz. Davayı da kazanırsınız. Gerekçeniz sağlam.

HCZCI, 6 yıl önce

Arkadaşlar %42 engelliyim ailem başka ile taşınıyor ve bende o ile 2 ay önce engelli tayini istedim cevap gelmedi ve geçen hafta benim tayin istediğim ile başka birisini tayin ettiler kadro açıp ben ne yapmalıyım dava açsam kazanırmıyım yardımcı olursanız sevinirim

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi