Editörler : "eskiyara"Pangaea
04 Ekim 2019 20:31

okul idaresi okulun kadrolu öğretmeni varken

merhaba dostlar. dyk kursları kapsamında e kurstan tercih kurs tercihi yaptım. 10 dan fazla öğrencimde beni seçti. asıl konu şu: müdür denilen zat; veliler şu öğretmeni istiyor diye okulun kadrolu öğretmenini atamayıp (beni) dışardan ithal öğretmen getiriyor. milli eğitime gittiğimde cumartesi günü o öğretmeni sizi okula kurslara görevlendirdik diyorlar. bunun yasal bir dayanağı varmı? ben hem tercih ediyorum yeterli ve sayıda öğrenci beni tercih ediyor ama dışarıdan başka öğretmen getirip kursa sokuyorlar. okul idaresine pazartesi dilekçe vereceğim neden böyle yaptınız diye.. sonra hiyerarşik sırayı takip edeceğim ilçe il gibi. başka ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum...

Dünyadansesler
Aday Memur
04 Ekim 2019 23:01

Aman hocam ne yapacaksın ki. Bizim de 30 saat istiyorum meslekçiyim dışardan ücretli çağırıyor bizim yerimize napabilirsin ki

TAAR
Aday Memur
04 Ekim 2019 23:56

hocam müdüre dilekçe yazacağım bana söylediklerinizi öğrenci listelerini veli dilekçelerini veli dilekçe kayıt tarihlerini neden tercih edilmediğimi soracağım cevapları yazılı olarak istiyorum dedim. bunlarla mücadele etmezsen daha çok asalak gibi sırtına biniyorlar.

TAAR
Aday Memur
04 Ekim 2019 23:59

umarım adaletin kırıntısı bile kalsa, hala vardır.

Dünyadansesler
Aday Memur
05 Ekim 2019 03:06

Adalet kırıntısı mı? Kılıfına uydurup iş yapıyorlar adalet arama..sana daha çok takacak bir sürü iş yükü, ders programıyla oynama, dersleri basıp kontrol etme gibi psikolojik şiddete maruz kalabilirsin her öğretmen gibi.. Türkiye? de 10 öğretmenden 9?u buna maruz kalıyor ne yAzık ki

hugo.almeida
Kapalı
06 Ekim 2019 20:50

Öğrenci seçmişken olmaz böyle durum. Öğrenci dilekçeleri ile tam soruşturma kapsamında konu valla. Sorun, cevaba göre hem bu konuda hem de mobbing şikayet oluşturun. Bu durum da sizi haklı gösterir.

TAAR
Aday Memur
06 Ekim 2019 21:10

hocam şöyle bir dilekçe hazırladım. yarın okula vereceğim. sizce eklemem yada çıkarmam gereken yer var mıdır. tecrübelerinizden yararlanmak isterim..

.................................................................. MÜDÜRLÜĞÜNE

Okulunuzda Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev

yapmaktayım. 19-23 Eylül 2019 tarihleri arasında e-kurs modülünden DYK

başvurusu yaptım. 04/10/2019 tarihinde okul idaresi tarafından şahsıma kurs

verilmediği, başka bir okuldan gelen öğretmene kurs görevi verildiği sözlü

olarak bildirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-kılavuzu

madde 1.16. Kurslarda görev

alacak tüm öğretmenler, sınıf oluşturma işlemleri sırasında e-Kurs Modülü

üzerinden görevlendirilir. Bir kurs merkezinde görev alacak öğretmenin, bu kurs

merkezini tercih eden öğretmenler arasından öğrencinin tercihleri de dikkate alınarak kurs merkezi

müdürlüğünce belirlenmesi esastır.

Madde

4.1. Kurslarda görev almak isteyen öğretmenler, Bakanlıkça yayımlanan kılavuzda

belirlenen takvime göre e-Kurs Modülü üzerinden veya millî eğitim

müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunur. Kurslarda görev alacak öğretmenler,

başvuruda bulunan öğretmenler arasından veli ve öğrencilerin tercihleri de dikkate alınarak görevlendirilir.

Kurslarda, belirtilen nitelikleri taşımaları kaydıyla diğer okullarda görevli

öğretmenlerden görevlendirme yapılabilir. Yukarıdaki maddeler kapsamında

a- şahsımı ve benim yerime kurs verilen öğretmeni tercih eden öğrencilerin listesini ,

b- diğer öğretmeni tercih eden velilerin dilekçelerinin bir örneğini ve dilekçe gelen

evrak kayıt tarihlerinin tarafıma verilmesini,

c- ve tarafıma kurs verilmeyişinin nedeninin yazılı olarak bildirilmesini,

Gereğini arz ederim.

hugo.almeida, 5 yıl önce

Öğrenci seçmişken olmaz böyle durum. Öğrenci dilekçeleri ile tam soruşturma kapsamında konu valla. Sorun, cevaba göre hem bu konuda hem de mobbing şikayet oluşturun. Bu durum da sizi haklı gösterir.

TAAR
Aday Memur
06 Ekim 2019 21:13

BU ARADA VIZ GELİR TIRIS GİDER. BİZ ANCAK ZEYBEK OYNARKEN DİZ ÇÖKERİZ..

Dünyadansesler, 5 yıl önce

Adalet kırıntısı mı? Kılıfına uydurup iş yapıyorlar adalet arama..sana daha çok takacak bir sürü iş yükü, ders programıyla oynama, dersleri basıp kontrol etme gibi psikolojik şiddete maruz kalabilirsin her öğretmen gibi.. Türkiye? de 10 öğretmenden 9?u buna maruz kalıyor ne yAzık ki

yalnizzlink
Genel Müdür
06 Ekim 2019 21:30

müdürün bunu yapması için çok sağlam bir dayanağı olması lazım.. müdür kesin ceza yer + okuldan paket olur yalnız sağlam dayanağı ve sizi seçmemesi için elinde ispatlı belge varsa (örneğin velilerin sizi istemediğine dair yazılı belge, öğrenciler sizi istememiş olabilir, diğer okuldaki öğretmeni seçen veli-öğrenci sayısı sizden daha çok olabilir) bişey yapamazsanız hocam

Dünyadansesler
Aday Memur
06 Ekim 2019 21:34

Güzel yazmışsın hocam bravo..Mecbur cevap verecek dilekçe numaranızı isteyin. Ama artık sizi daha yakın takibe alacak, kurslarınız kontrol edecek, 10 kişinin altına düşünce de hemen kapamaya çalışacaktır. Nedense resmi bir yola girince size iş yükü vermeye başlayıp yakın takibe giriyorlar.. Sessiz kalınca da daha çok yükleniyorlar

TAAR
Aday Memur
06 Ekim 2019 21:36

Hocam öğrenciler seçim yaparken diğer okuldaki öğretmeni göremiyor diye biliyorum. ayrıca milli eğitim müdürü ile görüşmemde milli eğitimde ki memur tarafından cumartesi günü gelinip o öğretmenin ataması yapılmış buna ne diyorsunuz :-) Müdürün diğer hoca ile sendika dışında ne gibi bir rantı var çok merak ediyorum. ayrıca çocukların dediğine göre de çocukların bilgisi dışında kurslara kayıt yapmışlar. ben deşeledikçe bir şeyler çıkıyor.

TAAR
Aday Memur
06 Ekim 2019 21:40

artık gözümü kararttım ne olursa olur . kendi sendikamla da görüştüm resmi yazışmalar bitince ilden de bir şey olmazsa mahkemeye vereceğim. Bu tipler bundan anlıyor bunu çok iyi anladım...

Güzel yazmışsın hocam bravo..Mecbur cevap verecek dilekçe numaranızı isteyin. Ama artık sizi daha yakın takibe alacak, kurslarınız kontrol edecek, 10 kişinin altına düşünce de hemen kapamaya çalışacaktır. Nedense resmi bir yola girince size iş yükü vermeye başlayıp yakın takibe giriyorlar.. Sessiz kalınca da daha çok yükleniyorlar

Dünyadansesler
Aday Memur
06 Ekim 2019 21:43

Taar hocam, ben de il dışıyla yeni bir okula başladım. Bizde de kulüp ücretleri kasımdan itibaren ödeniyormuş.. Sınıf öğretmenliğim yok ilk defa duyuyorum sizde de öyle mi

TAAR
Aday Memur
06 Ekim 2019 21:49

hocam ilk öğretmenler kurulunda kulupler belirlenip (biz seminer döneminde yaptık) ayın 9 undan itibaren ödenmesi gerekirdi. bizde ödenmese kesin itiraz ederdim. okul idaresi neyi bekliyor o zamana kadar. al sana bir hak kaybı daha..

Taar hocam, ben de il dışıyla yeni bir okula başladım. Bizde de kulüp ücretleri kasımdan itibaren ödeniyormuş.. Sınıf öğretmenliğim yok ilk defa duyuyorum sizde de öyle mi

hugo.almeida
Kapalı
07 Ekim 2019 13:42

Yardır hocam. Çocukların idareye verdikleri evraklar falan varsa onları da topla elinde olsun.

SedatKar
Aday Memur
10 Ekim 2019 16:05

gelismeleri haber veriniz lutfen hocam.

Tulumculuklu
Memur
10 Ekim 2019 17:18

Taar hocam valla sizin gibi hakkını arayan öğretmen her yerde lazım bizim okulda acayip bir mobing var bi ara soruşturmalar havada uçuştu haklı olmalarına ragmen 1 öğretmen bir memur okuldan nasıl olduysa gönderildi ben müfettişlere muhakkiklere hatta ilçe milli eğitim müdürüne durumu anlatmama rağmen azarlandım(mem) iş yükü memnuniyetsizlik ve mesai dışı okulda kalmaktan bıktım ama herkes arkadan konuşup yüze gelince hiçbirşey demiyolar onlarda benim gibi konuşsaydi iki yüzlülük yerine kurtulmuştuk belkide

TAAR
Aday Memur
12 Ekim 2019 12:11

Arkadaşlar Devlet Memurlarının Şikayet ve Müracaatları ile ilgili yönetmelik hükümleri uyarınca dün direkt olarak milli eğitim müdürlüğüne aşağıdaki dilekçeyi verip şikayetçi oldum.

Hak yemem hakkımı da yedirmem

................... İLÇE

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE

İlgi: a) Millî Eğitim Bakanlığı Destekleme ve

Yetiştirme Kursları e-kılavuzu

b) Devlet Memurlarının Şikayet ve Müracaatları ile ilgili yönetmelik

............................. Sosyal

Bilgiler Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. 19-23 Eylül 2019 tarihleri

arasında e-kurs modulünden DYK başvurusu yaptım. 04/10/2019 tarihinde okul

idaresi tarafından şahsıma kurs verilmediği, başka bir okuldan gelen öğretmene

kurs görevi verildiği, bunu da velilerimizin isteği ve İlçe Milli Eğitim

Müdürünün bu şekilde uygun görmesi üzerine yaptıklarını sözlü olarak bildirdiler.

Ayrıca ;

Millî Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-kılavuzu;

Madde 1.16.

Kurslarda görev alacak tüm öğretmenler, sınıf oluşturma işlemleri sırasında e-Kurs Modülü üzerinden

görevlendirilir. Bir kurs merkezinde görev alacak öğretmenin, bu kurs merkezini

tercih eden öğretmenler arasından öğrencinin

tercihleri de dikkate alınarak kurs merkezi müdürlüğünce belirlenmesi

esastır.

Madde 4.1. Kurslarda görev almak isteyen

öğretmenler, Bakanlıkça yayımlanan kılavuzda belirlenen takvime göre e-Kurs

Modülü üzerinden veya millî eğitim müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunur.

Kurslarda görev alacak öğretmenler, başvuruda bulunan öğretmenler arasından

veli ve öğrencilerin tercihleri de

dikkate alınarak görevlendirilir. Kurslarda, belirtilen nitelikleri

taşımaları kaydıyla diğer okullarda görevli öğretmenlerden görevlendirme

yapılabilir.

Madde 10.1. Kursların denetiminden

il/ilçe millî eğitim müdürlükleri sorumludur denilmektedir.

Yukardaki maddeler kapsamında ;

a- Millî Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-kılavuzu maddelerine

uyulmamış olduğu,

b- E-kurs sisteminde öğretmen ve öğrenci tercihlerinin görmezden gelindiği görünmektedir.

Sonuç olarak ...................................okulu idarecilerinin DYK kılavuzu dışında kendi inisiyatifleri

ile öğretmen görevlendirme haklarının olup olmadığı ve tarafıma kurs verilmemesinin

nedeninin yazılı olarak bildirilmesi hususunda ;

Gereğini arz ederim.

TAAR
Aday Memur
24 Ekim 2019 21:31

arkadaşlar okuldan cevap geldi . dağ fare doğurdu.

okul idaresi veli dilekçesi olarak 15 adet isim yazıp sanırım veli isimleri biz şu hocayı istiyoruz diye imza almışlar. ne okulun ismi belli ne tarihi belli. dilekçe yönetmeliğine tamamen aykırı bir şekilde gelen evrak tarihi yok dilekçede tarih okulun adı adres hiçbir şey yok.

ikincisi bana 45 öğrenci tercih etti diye öğrenci isimlerini vermişler yazıyı exele doküp tercih edilen öğretmen (beni) ismini silmişler.

be avanaklar silseniz ne olacak 45 tercih var 15 kişinin imzasıyla diğer 30 seçimi yok görüyorsun.

diğer bir husus müdür demiş ki e kurs sisteminde diğer okulun öğretmeni bizim okulda görünmediği için bizim öğrenciler mecburen tercih ettiler diye. şaka gibi ya.

böyle adamlar nasıl idareci yapılıyor.

i̇şin acı tarafı bu imza atan 15 veli boş kağıda imza atmış bana gelip söylediler böyle böyle yaptık bir şey olur mu diye.

veli de bilinçsiz ben ne yapayım.

hugo.almeida
Kapalı
24 Ekim 2019 22:16

Telefonu alıyorsun, video kaydı başlatıyorsun, velilerden 3-5 tanesini buluyorsun. Önce güzellikle yaptıklarının yanlış olduğunu söylüyorsun ve tekrar soracağını güzelce anlamalarını istiyorsun. Sonra kayıt altına alıyor ve idareye gidip evrakta sahtecilik, mobbing, görevi kötüye kullanma olmak üzere çeşitli suçlardan suç duyurusunda bulunacağını söylüyorsun.

Samimi arkadaşım olsan bunu söylerdim hocam sana.

Gerisi sana kalmış. İster gerçekten suç duyurusunda bulun ister korkut. Tabi varsa tanıdık bir avukat falan yardım da alsan çok iyi olur. Bu işlerden onlar iyi anlar. Anladığım kadarıyla hem iş bilmez hem de beceriksiz bir idare var. Kolay gelsin.

TAAR, 4 yıl önce

arkadaşlar okuldan cevap geldi . dağ fare doğurdu.

okul idaresi veli dilekçesi olarak 15 adet isim yazıp sanırım veli isimleri biz şu hocayı istiyoruz diye imza almışlar. ne okulun ismi belli ne tarihi belli. dilekçe yönetmeliğine tamamen aykırı bir şekilde gelen evrak tarihi yok dilekçede tarih okulun adı adres hiçbir şey yok.

ikincisi bana 45 öğrenci tercih etti diye öğrenci isimlerini vermişler yazıyı exele doküp tercih edilen öğretmen (beni) ismini silmişler.

be avanaklar silseniz ne olacak 45 tercih var 15 kişinin imzasıyla diğer 30 seçimi yok görüyorsun.

diğer bir husus müdür demiş ki e kurs sisteminde diğer okulun öğretmeni bizim okulda görünmediği için bizim öğrenciler mecburen tercih ettiler diye. şaka gibi ya.

böyle adamlar nasıl idareci yapılıyor.

i̇şin acı tarafı bu imza atan 15 veli boş kağıda imza atmış bana gelip söylediler böyle böyle yaptık bir şey olur mu diye.

veli de bilinçsiz ben ne yapayım.

TAAR
Aday Memur
24 Ekim 2019 23:23

ilçe milli eğitime verdiğim dilekçeye 15 gündür cevap gelmedi. Arkadaşların dediğine göre müfettişler gelmiş bugün okula. Belki de benim olay için gelmişlerdir. Bu arada okul idaresi için tam on ikiden vurdunuz. İş bilmez ve beceriksiz

hugo.almeida, 4 yıl önce

Telefonu alıyorsun, video kaydı başlatıyorsun, velilerden 3-5 tanesini buluyorsun. Önce güzellikle yaptıklarının yanlış olduğunu söylüyorsun ve tekrar soracağını güzelce anlamalarını istiyorsun. Sonra kayıt altına alıyor ve idareye gidip evrakta sahtecilik, mobbing, görevi kötüye kullanma olmak üzere çeşitli suçlardan suç duyurusunda bulunacağını söylüyorsun.

Samimi arkadaşım olsan bunu söylerdim hocam sana.

Gerisi sana kalmış. İster gerçekten suç duyurusunda bulun ister korkut. Tabi varsa tanıdık bir avukat falan yardım da alsan çok iyi olur. Bu işlerden onlar iyi anlar. Anladığım kadarıyla hem iş bilmez hem de beceriksiz bir idare var. Kolay gelsin.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi