Editörler : F16 Gökçen

Kapalı
28 Şubat 2012 08:41

Aöf ne okusam ?????

Örgün önlisans eğitiminden sonra AÖF işletme fak. dikey geçiş yaptım ve milyonlarca işletme mezunundan biri oldum . bölümümden memnun değilim . Farklı bir bölüm okumak istiyorum ama hangisi ???

28 Şubat 2012 09:19

işletmeden fazla da iş alanı yok ama onuda bil.

m@yk
Şef
28 Şubat 2012 15:18

işletmeden başka, iktisat yada maliye okuyabilirsin...

ama arkadaşın dediği gibi İŞLETME mezununun iş bulması daha kolay...

Übey
Şef
28 Şubat 2012 21:44

Kamuda memur olarak çalışmaktayım.Askerliğimin tecil olması için 2 yıllık aö bir bölüm okumak istiyorum.

Çıkmış sorular çıkan en kolay bölümler hangisi? Hangi bölümleri tavsiye edersiniz.İşletme 3. sınıftan devam etmeyi düşünüyorum.

29 Şubat 2012 17:38

Arkadaşlar erinmedim. 2007 yılında kaymakamlık sınavını kazanıp atanan tüm kişilerin isimlerine ve özgeçmişlerine tek tek baktım. Kaymakam oldukları için genellikle ilçenin websayfasında yazıyor kaymakam bey diye. Ve inanın içlerinde hiç aöf li olmamasın gibi %90 ı bölümlerinin birincisi. Bende askerde bir uzman çavuşun aöf okuyup kaymakam olduğu gibi bir şehir efsanesine inanıp. İktisat fakültesine başladım. 2. sınıftayım ama maalesef özgeçmişlere baktıktan sonra ümidimi kaybettim. İdari hakimliği bilmiyorum ama o konuda bir şey söyleyemem. İdari hakimlikte yaş sınırı 35 değil hala 30 bilginize. Ayrıca bu sonuçları gördükten sonra kaymakamlık sınavında torpil olduğu olaylarınada itibar etmemeye başladım çünkü adamların hepsi bölüm birincileri.

aycann34
Aday Memur
02 Mart 2012 18:21

işletme alanı çok geniş bir bölüm tercih edebilirsiniz , kamu kurumlarına atanamazsanız smmm stajını başlatıp mali müşavir olabilirsiniz

ulvib
Aday Memur
04 Mart 2012 04:29

arkadaşlar bende kararsızım, önümüzdeki ygs ye gircem, düz lise sosyalbil. çıkışlıyım,önlisans hangi bölümü tavsiye edersiniz,amaç memurluk

Übey
Şef
04 Mart 2012 09:06

Sosyal Bilimler aö önlisans okumak için sadece ygs ye girmek yeterli mi kaç puan gerekli.Ygs nin başka alanlarına girmek gerekiyor mu?

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi