Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kapalı
01 Kasım 2019 22:31

Ara Tatilde Dyk Var Mı
?

UcaS
Genel Müdür
02 Kasım 2019 00:29

TAbiki var. Şubat karne tatilinde de var. Sadece normal okul dersleri tatil.

ist-edeb34
Genel Müdür
02 Kasım 2019 08:35

kurslar ara tatilde yok adı üzerinde tatil çocuklar okula ne okul ne de kurs için gelmeyecek zaten MEB'in yıllık planlarında da 18-22 kasım arası tatil olarak gösterilmiş.

https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar/PDFFile.aspx?name=yillikplan.pdf

rıfkı35
Aday Memur
02 Kasım 2019 11:56

18-22 Kasım ara tatil ve bu arada kurs yok.Hafta sonu kursları istisna

majesteleri7
Şube Müdürü
02 Kasım 2019 16:09

Yok para sizs

muratyakin
Kapalı
02 Kasım 2019 18:42

Cumartesi kursları devam, hafta içi kursları yok benim anladığım

etem13
Aday Memur
03 Kasım 2019 14:50

Çok güldüm, Allah ta sizi güldürsün.
majesteleri7, 4 yıl önce

Yok para sizs

06 Kasım 2019 23:09

Gardaş haftasonu ise var haftaici ise yok.

şenol sevindik
Şube Müdürü
06 Kasım 2019 23:31

Dini ve milli bayramlarda da var. Öğrenciler sadece kursa gitsin hatta. Okulların adı da dyk olarak değişsin. İki katı da maaş alın. Ne kadar açız ya.

xxedaxx
Aday Memur
07 Kasım 2019 09:18

Öğretmeni aç bırakan düzen utansın hocam, zaten hak ettiğimiz ek ders ücreti dyklardaki gibi, hakkımızı vermiyorlar. Siz bedavaya gönüllülük esasıyla falan çalışmak istiyorsunuz sanırım. İhtiyacı olan kimseyi eleştirmeye hakkınız yok.
şenol sevindik, 4 yıl önce
Dini ve milli bayramlarda da var. Öğrenciler sadece kursa gitsin hatta. Okulların adı da dyk olarak değişsin. İki katı da maaş alın. Ne kadar açız ya.

şenol sevindik
Şube Müdürü
07 Kasım 2019 09:24

Hocam ben de bunu anlamıyorum işte. Tamam hakkımız verilmiyor şu bu katılıyorum. Ama sırf iki kuruş fazla kazanmak için yalandan bir sürü kurs açılıyor. Ki hala ısrarla diyorum yalandan. Öğrencilerin önüne fotokopi kağıtlarını koyup zaman öldürmek. Evet bizim hakkımız yeniliyor diye, bakanlığın belirlediği tatil gününde bile kurs verelim. Akıl karı değil dediğiniz.
xxedaxx, 4 yıl önce
Öğretmeni aç bırakan düzen utansın hocam, zaten hak ettiğimiz ek ders ücreti dyklardaki gibi, hakkımızı vermiyorlar. Siz bedavaya gönüllülük esasıyla falan çalışmak istiyorsunuz sanırım. İhtiyacı olan kimseyi eleştirmeye hakkınız yok.

mehmet0247
Aday Memur
07 Kasım 2019 09:25

hafta sonları yapılan kurslar devam edebilir. hafta içi yapılanlar o hafta yapılamaz.

xxedaxx
Aday Memur
07 Kasım 2019 13:38

Kurs devam etsin ya da yalandan yapılsını savunmuyorum, sadece insanlara ne kadar açsınız demek doğru değil, kimsenin ne durumda ne kadar ihtiyacı olduğunu ölçüp yargılamak doğru değil. Kaldı ki enflasyon altında yapılan zam nasıl onların umrunda değil yalandan yapılan kurslar da benim umrumda değil
şenol sevindik, 4 yıl önce
Hocam ben de bunu anlamıyorum işte. Tamam hakkımız verilmiyor şu bu katılıyorum. Ama sırf iki kuruş fazla kazanmak için yalandan bir sürü kurs açılıyor. Ki hala ısrarla diyorum yalandan. Öğrencilerin önüne fotokopi kağıtlarını koyup zaman öldürmek. Evet bizim hakkımız yeniliyor diye, bakanlığın belirlediği tatil gününde bile kurs verelim. Akıl karı değil dediğiniz.

şenol sevindik
Şube Müdürü
07 Kasım 2019 15:32

Demek istediğim aslında gayet anlaşıldı. Uzatmaya gerek yok diye düşünüyorum.
xxedaxx, 4 yıl önce
Kurs devam etsin ya da yalandan yapılsını savunmuyorum, sadece insanlara ne kadar açsınız demek doğru değil, kimsenin ne durumda ne kadar ihtiyacı olduğunu ölçüp yargılamak doğru değil. Kaldı ki enflasyon altında yapılan zam nasıl onların umrunda değil yalandan yapılan kurslar da benim umrumda değil

sportif44
Genel Müdür
09 Kasım 2019 12:25

18-22 Kasım arası dyk tabiki de yok. Ama haftasonu kurslar var

cinekent
Aday Memur
10 Kasım 2019 10:21

Kurslar yönetmeliktede belirtildiği gibi haftalık hesaplanır haftaiçi yok haftasonu var gibi bir uygulama olamaz. Haftaiçi kursu olan öğrenci tatil yapacak haftasonu kursu olan öğrenci okula mı gelecek. haftasonu olan öğrenci analıktan mı? 23-24 kasım kurslarıda dahil bütün ara tatil kursları iptal. 25 kasım itibari ile hem dersler hem kurslar başlar

dehneliler
Genel Müdür
10 Kasım 2019 11:13

Normalde yapılmayacak ama kimi okullar para için yapar. Bu işin standartı yok ki

11 Kasım 2019 09:07

Hâlâ bu soruyu soran meslektaşlara hayret ediyorum yahu gardaş 18-22 arası ara tatil haftasonlari değil.Haftaici Dyk olmaz haftasonu olanlar devam edecek gardaş!

Kundera3825
Memur
12 Kasım 2019 09:04

Hafta içi yok,hafta sonu var

12 Kasım 2019 10:47

Kardeş o zaman 29 ekim salı günü tatilde kurs yapılmadı haftalık hesaplanmalıysa o hafta hiç yapılmasaydı,

Yaklaşımınız yanlış, biliyormusunuz bilmem ama, kurs modülünde her kurs kendine özeldir, her kursun saati ve günü ayrı ayrı kurs modülüne girildi. Normal derslerdeki gibi hafta bütünlüğü diye bir şey yok, Klavuzda açıkca yazıyor, Yıllık açılan kurslar 16 saatten az, 36 saatten fazla olamaz diye buna uyulduktan sonra sıkıntı yok.

Ara tatil, 18-22 Kasım'dır, bununda dışında varsa kurslar yapılır.

Kişisel yorumum ise, umarım yapılmaz. Çocuklar dinlenmeli.

cinekent, 4 yıl önce

Kurslar yönetmeliktede belirtildiği gibi haftalık hesaplanır haftaiçi yok haftasonu var gibi bir uygulama olamaz. Haftaiçi kursu olan öğrenci tatil yapacak haftasonu kursu olan öğrenci okula mı gelecek. haftasonu olan öğrenci analıktan mı? 23-24 kasım kurslarıda dahil bütün ara tatil kursları iptal. 25 kasım itibari ile hem dersler hem kurslar başlar

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi