Editörler : crops35
«656667686970717273747576»

welisener
Aday Memur
30 Ocak 2011 17:53

aırtechnic doğru yorumlamışsın kardeşim, sağlıkta, iş eğitiminde, deneme süresinde ve sınavlarda dökülen olacaktır dahası işi zor görüp bırakanda olacaktır, kazanıpta gitmeyecek olan arkadaşlarda illaki vardır kişinin kısmetinde varsa yedek şu bu olmaz girebilir.

murduck
Aday Memur
30 Ocak 2011 18:39

Ya böyle birşey olamaz ya yedek listede ilk sıradayım iki ay sonra çocuğum olacak onun rızkı için başvurdum olmaz dedim torpil olayı sonuçta ama yinede çocuğumun rızkı için başvurdum 34 kişi alınacak yere 22. Sıradan girdim sonrası mülakat girdim yedi sekiz sorudan ikisini bilemedim zaten üç dakika sürdü maksimum yine de ümidimi yitirmedim taki listeler açıklana na kadar ben hayatım boyunca kimse hakkında kötü düşünmedim kimse hakkında beddua etmedim ama benim hakkımı yiyen torpil yaptıran ne kadar kişi varsa Hakkım kesinlikle ama kesinlikle Helal olmasın hem bu dünya da hemde ahirette iki elim yakaların da Allah nasıl biliyorsa onları öyle yapsın belki torpilimiz yok hoş olsada eli vicdanın da olan birisi olarak asla tenezzül dahi etmezdim ama şunu da bilsinler ki her fani birgün ölümü tadacaktır asıl hesap günü o zaman bakalım o zaman bu bakan tanıdıkları yada milletvekilleri onları nasıl kurtaracaklar kendilerini kurtarmaya güçleri yeterse tabi.

mutsuzum06
Aday Memur
30 Ocak 2011 19:04

Ben girmedim bu sınava ama bu sitenin takipçilerinden biri olarak hakkı yenen arkadaşlara üzüntülerimi bildiriyor,hak yiyen ve yedirenleri ise ahirette yüce Allaha havale ediyorum.

KPSS sınavı sonucu ancak sonlarda listeye girmeyi başarabilmiş ve birkaç dakikalık saçma sapan bir mülakat sonucu asil listeye girebilmiş dinden,imandan bahseden yandaş şahsiyetlerin kazanmaları çok üzücü bir durumdur.

Hala anlayamıyorum yılların ÖSYM?si bu elemanların içerisindeki cevheri fark edemiyor.Ancak 1-2 dakikada mülakattaki yandaş muhteremler bu arkadaşların içerisindeki bilgiyi,beceriyi fark edebiliyorlar.Buna olsa,olsa kocaman bir oha denir.

Son olarak hakkı yenen arkadaşlara sesleniyorum.Bu işçi alımı yıllardır hep geri plana atılan Meslek Liseleri ve Meslek Yüksek Okullarını bitirenler için kolay,kolay ele geçmeyecek önemli bir adımdı.Sizlere tavsiyem böyle güzel bir sitede demokratik olarak hakkınızı dillendirmeniz,site yöneticilerine derdinizi anlatabilmeniz ve birlik olmanızdır.Kesinlikle bu durumu kısmet olarak değerlendirip hakkınızın göz göre,göre elinizden alınmanızı seyretmemeniz dileklerimle ?

Allah hakkı yenen ve yedirilen herkesin eninde sonunda hesabını soracaktır.

ugurum007
Aday Memur
30 Ocak 2011 19:04

Kazanan arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun. Kazanamayan arkadaşlar bence hırs yapmaya gerek yok.Sonu ölüm değil belki de hayırlısı budur. Ancak şunu da belirteyim bu girdiğim 4. mülakattı bu kadar saçma birmülakat görmedim insanlara 2- 5dk arası zaman ayırıp neyi ölçebilirsin ki? Yok tahtada kaç üçgen var, yok girişte saat varmıydı? dirneç nasıl okunur? Sanki okuyacak dirençli bir sistem kaldı, kart teknolojisindeyiz halen direnç diyot diyorlar.

Bu arada ben kazandım puan sıralamasında 50 kişi içinde 2.ciydim. 3.sırada kazandım. Ama inanın hiç sevinemedim. Çünkü kazanacağıma ihtimal vermediğim için aklımdan çıkarmıştım mülakatı, hatta sonucuda bi arkadaşım bakmış o aradı söyledi,şunu söylemeliyim bu kadar saçma bir mülakat ve personel alımı görmedim.

Umarım herkesi için hayırlısı olur..

msm
Memur
30 Ocak 2011 19:20

arkadaşlar sizleri anlamak zor değil ama burada yaptığınız işlem kesinlikle duymasını istediğiniz kişilere ulaşmıyor ulaşmasını istediğiniz kişiler inanın ki buradakileri ne okudu ne bu sayfaya baktı

tabiki bu benim kendi fikrim biz buralarda soru isteyip paylaşım yaptık ve burayı takip eden hakkıyla kazanmış kişileri zan altında bırakmanız beni üzdü.

aslında yapmanız gereken eğer bir topluluk oluşturmaksa tcdd mülakat itiraz diye sayfa açmanız ve bunları orada paylaşmanızdır.

Ki biz burada bundan sonraki adımlarla ilgili paylaşımlar sağlamak olduğu fikrindeyim

Saygılarımla

deli_murat_x_x
Aday Memur
30 Ocak 2011 19:27

Kazanamayanların durumunu çok iyi anlıyorum ben de birkaç kez bu mulakattan mağdur olmuştum, ve duyduğuma göre para pul işleride dönüyormuş burada, inşallah iptal edilir de işkur sıralamasına göre alınır; çünki en mantıklısı bu Mevla görelim neyler...80 puanla giremeyip 60 puanla birinin yerleşmesi hakikaten ilginç çünki bunun matamatiksel bir izahı da yok. Sınavın yüzde bilmem kaçını al mülakatın bilmem kaçını al topla yine 60 alan adam onu geçemez hakkınızı sonuna kadar arayın, avukat tutun ona hazırlatın dava dilekçelerinizi kendi başınıza yazıp vermeyin...insanların ahını almak kadar kötü bir şey yok...

msm
Memur
30 Ocak 2011 19:34

Arkadaşlar hakkıyla kazanan ve bundan sonraki adımlarımızı paylaşmak adına bir konu açtım takiplerinizi ve paylaşımlarınızı bekliyorum

msm
Memur
30 Ocak 2011 19:36

Tcdd Mülakatı Sonrası Kazananlar Ne Yapmamız Gerek

konu başlığı bu

http://forum.memurlar.net/konu/1173203/

linkte bu paylaşımlara buradan devam edelim

Saygılarımla

skysky
Aday Memur
30 Ocak 2011 19:37

2008 de mezun oldum bi elektronik firmasında çalıştım yıllarca karın tokluğuna. alanıma hakim olduğum için yaklaşık sorulan 5 soruyu onlar yeter diinceye kadar kesintisiz açıkladım. kazanamam diyordum çünkü askeriyenin her mülakatında diğer bazı kurumların mülakatlarında elendim hep. askeriyeye için uğraştım sonrasında ben uğraşırken millet göreve başladı üzüldüm ama nasip dedim. şimdi izmir asil listedeyim. sevinemiyorum çünkü içimde birşeyler yorgunluktan öldü...

izmirli asil arkadaşlarla haberleşelim özelden...

unknown-lover24
Aday Memur
30 Ocak 2011 19:48

Arkadaşlar girenlere başarılar.Bende yedekte kalmışım.Neye göre onuda bilmiyorum.

Bazı arkadaşlar itiraz edeceklerini söylemişler.

Örnek bir dava dilekçesi buldum.Bundan faydalanabilirler.

5-22 nisan mülakatlarının tümünün iptali için dava açıldıgı takdirde 2 ay içinde yürütmeyi durdurma kararı çıkacak daha sonrasında tüm mülakatlar kameralı yapılmak ve soruların kura ile belirlenmesi suretiyle yenilenecektir 22.01.2010 tarihinde yapılan mülakatlarda ses ve görüntü kaydı alınmış ve sorular kura ile belirlenmiştir nisan mülakatlarının kamerasız yapılması EŞİTLİK ilkesine aykırıdır ocak ayında kameralı mülakat yap 3 soy sonra danıştayın kararlarına ragmen kamerasız mülakat yap böyle hukuk adalet olmaz elenen arkadaşlara yardımcı olabilmek amacıyla tüm mülakatın iptali için örnek dava dilekçesi hazırladım ve sizlerle paylaşmak istedim

ANKARA NÖBETÇİ İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA

-YÜRÜTMEYİ DURDURMA İSTEMLİDİR-

DAVACI : AD SOYAD ( TC KİMLİK NO ) ADRES

DAVALI : TC ADALET BAKANLIĞI ANKARA

T.TARİHİ : 30.04.2010 (Davalı idarenin internet sitesinde yaptığı ilanla öğrenilmiştir. )

T.KONUSU : Davalı idare tarafından 5-22 Nisan 2010 tarihleri arasında yapılan Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı mülakatlarında ses ve görüntü kaydı alınmaması ve soruların kura ile belirlenmemesine ilişkin davalı idare işleminin öncelikle YÜRÜTMESİNİN DURDURULMASI ve İPTALİ talebidir.

OLAYLAR :

1- Yazılısı ÖSYM tarafından 5 Aralık 2009 tarihinde yapılan Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı sınavını ... puanla ... sıradan kazandım. Davalı idarenin internet sitesinde yapılan ilanda Adli Yargı Hakim Savcı Adaylığı mülakatlarının 5-22 Nisan 2010 tarihleri arasında yapılacağı ve bu mülatlara toplam ... kişinin katılacağı belirtildi.

2- Ben ... tarihinde girdiğim ses ve görüntü kaydı alınmayan , sorulan soruların kura ile belirlenmediği mülakatta tarafıma yöneltilen ... adet sorunun tamamını tam ve doğru olarak yanıtladım. 2802 sayılı yasanın mülakatla ilgili kriterlerine göre yapılacak nesnel değerlendirme sonucu başarılı olmam gerekirken ... tarihinde davalı idarenin internet sitesinde yaptığı ilanda ... sırada başarısız sayıldığımı gördüm. Oysa 2802 sayılı yasa gereğince başarılı olmam gerekirdi.

Davalı idarece 05-22/NİSAN/2010 tarihleri arasında yapılan mülakatlarda ses ve görüntü kaydı alınmadığı gibi adaylara yöneltilen sorular kura yöntemi ile belirlenmedi. Oysa Danıştay 12. dairesinin 11.02.2009 gün ve 2007/4217 E , 2009/673 sayılı kararı gereğince mülakatlarda ses ve görüntü kaydı alınmalı , adaylara yöneltilen sorular kura ile belirlenmeli ve adaylara takdir edilen notların gerekçeleri ortaya konmalıdır. Davalı idarenin mülakatlarda ses ve görüntü kaydı almamasının ve soruları kura ile belirlememesinin anılan karara aykırı olması nedeniyle 5-22 Nisan 2010 tarihleri arasında yapılan mülakatlar hukuka açıkça aykırıdır. Ayrıca davalı idare tarafından 22.01.2010 tarihinde yapılan Adli ve İdari Yargı Hakim adaylığı mülakatlarında ses ve görüntü kaydı alınmış ve adaylara yöneltilen sorular kura ile belirlenmiştir. Ben davalı idarece 22.01.2010 tarihinde yapılan mülakatlarda ses ve görüntü kaydı alınıp alınmadığı ile soruların kura ile belirlenip belirlenmediği konusunu , davalı idarenin savunma dilekçesinde yanıtlamasını talep ederim. Davalı idarenin 5-22 Nisan 2010 tarihlerinde yapılan mülakatlarda ses ve görüntü kaydı almaması ve sorulan soruları kura ile belirlememesi Anayasamızda belirtilen EŞİTLİK ilkesine aykırıdır. Bu nedenle de davalı idarece yapılan mülakatlar açıkça hukuka aykırıdır. Davalı idarenin mülakatlarda başarılı sayılanların neden başarılı başarısız sayılanların da neden başarısız sayıldıklarını somut olarak ispat etmesi mümkün değildir. Bu durum idari yargı denetimini sınırlayan hukuka açıkça aykırı bir uygulama teşkil etmektedir.

3- Davalı idarece 5-22 Nisan 2010 tarihleri arasında yapılan Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı mülakatlarında ses ve görüntü kaydı alınmamasına ve soruların kura ile belirlenmemesine ilişkin işlem açıkça hukuka aykırı olduğu gibi dava konusu işlemin yürütülmesi halinde telafisi güç ve imkansız zararlar doğacağından 2577 sayılı İ.Y.U.K nun 27. maddesinde öngörülen koşulların birlikte gerçekleşmesi nedeniyle mahkemenizce öncelikle YÜRÜTMENİN DURDURULMASINA karar verilmesini talep ederim.

HUKUSAL NEDENLER : 2802 sayılı Hak. ve Savcılar kanunu , 2577 sayılı İ.Y.U.K , Anayasa madde 10 ve ilgili tüm mevzuat.

KANITLAR : Sınavla İlgili tüm belge ve bilgiler ve her tür yasal kanıt.

SONUÇ : Yukarıda açıklanan ve inceleme sırasında resen görülecek nedenlerle usul ve yasaya aykırı bulunan davalı idarece 5-22 Nisan 2010 tarihleri arasında yapılan Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı mülakatlarında ses ve görüntü kaydı alınmaması ve soruların kura ile belirlenmemesine ilişkin davalı idare işleminin öncelikle YÜRÜTMESİNİN DURDURULMASINA ve İPTALİNE , yargılama giderlerinin davalı idare üzerinde bırakılmasına karar verilmesini saygıyla arz ve talep ederim.

03.05.2010

davacı

ad soyad

msm
Memur
30 Ocak 2011 19:51

konu başlığı bu

mutsuzum06
Aday Memur
30 Ocak 2011 20:29

unknown-lover24 ellerine sağlık.Umarım hakkı yenen arkadaşlar okuyorlardır ve kader deyip boşvermiyorlardır.

Bu arada hakkı ile kazananlar diye yeni bir bölüm açtığını söyleyenler var.Acaba hakkıyla kazandığını neye dayanarak söylemekte.Herkeste biliyor ki o açıklanan listeye göre söylüyorlarsa kendilerini kandırıyorlar.Çünkü alınanlar incelendiğinde yüksek puanlı olanlar açıkta ama 60 puan ve biraz üzerindekiler listede en üsteler.

Herkes bilsin ki keser döner sap döner bir gün olur hesap döner.

kovacsk
Yasaklı
30 Ocak 2011 20:47

hiç birşey umrumda değil... o ''ysar'' nikli lauğa gıcık oldum yazdıklarından dolayı...

unknown-lover24
Aday Memur
30 Ocak 2011 20:49

Şimdi merak ediyorum adam 60 puanla kazanmış ama 80 puan alan vatandaş kazanamamış.

Bizim mülakatlar değerlendirilirken %70 Kpss puanı - %30 Sözlü sınav puanı olmak zorunda.

Bu vatandaşlar nasıl puanlamalar yapmış haydi çıkın işin içinden...

SÖZLÜNÜN PUAN DEĞERİ AZALTILDI

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17. amddesi, işçilerin sınavla belirleneceğini hüküm altına almıştır. Sınav; yazılı veya sözlü yöntemlerinden biri veya ikisi kullanılarak, meslekî bilgi ve becerilere ilişkin konulardan yapılacaktır.

Adayın başarı puanı; hem yazılı hem de sözlü sınav yapılması hâlinde, adayın KPSS puanının yüzde ellisi, yazılı sınav puanının yüzde otuzu, sözlü sınav puanının yüzde yirmisi; sadece yazılı ya da sadece sözlü sınav yapılması hâlinde adayın KPSS puanının yüzde yetmişi, yazılı veya sözlü sınav puanının yüzde otuzudur.

ByPetroiL
Aday Memur
30 Ocak 2011 21:42

Hakkıyla alınanlar çok çok az!Çünkü bir defa Kpps Puanı yüksek olarak nihai listenin ilk başlarında yer alan ilk 10 kişi kafadan alınabilirler asil listeye tabi torpilde varsa beraberinde...Torpili yokturdur ama soruları doğru cevaplamıştır eksiği güdüğü yokturdur komisyon ekibini cevaplarıyla tatmin etmiş ve kendisini iyi takdim etmiştir vs.vs..Bunların haricinde işin en ilginç yanları:

1-Aday vardır mülakatta tüm sorulara doğru cevap verir ama elenir her ne hikmetse..

2-Aday vardır torpili ağır basar mülakatta sadece görünmesi yeterli,kafidir!istisnasız asil listede yerini alır..

3-Aday vardır sorulara makul cevaplar veremeyebilir komisyonu tatmin edici cevaplar gelmez aday tarafından yedeğe de alınabilir,tamamen liste dışıda edilebilir..

4-Aday vardır formalite gereği komisyon sorusunu adaya yöneltir,cevaplayamasa-bilemese bile sorunun cevabını direkt alınır..

Bunları bugüne kadar girmiş olduğum saçma sapan mülakatlardan tecrübe edindim arkadaşlar...Şimdi bazı lavuklar çekememezlikten,kıskançlıktan gem vuruyorlar oysa hakkıyla girmiş olanlara bişiy dediğimiz yok kaldı ki hakkıyla yerleştim diyenlere pek itibar etmiyorum çünkü mülakatlar resmen torpilin yuvalandığı sınav türüdür...Bu bir kanı mı hayır yaşanmışlıklarla tecrübe edinilmiştir bunu zaten girenlerde biliyor ama işlerine gelmediğinden veya genelde yazmaya çekindiklerinden itiraf edemiyorlar..Birisi de yorumlarında demişki hakkıyla giren insanları zan altında bırakmanıza üzüldüm vs.vs..yok daha neler!!Sanki ortada çok adil bir mülakat olduda kazanamayanlar kazananları zan altında bırakacakk!!böyle saçma sapan savunmalarla komik duruma düşürmesin bazı tipler kimse kimseyi çekememezlik gibi bir duruma soktuğu falan yok ama insanın kanına dokunan hakeden alınmıyor,nihai listede adam taa en sonlarda asıl listenin ilk sıralarına oturtulmuş ve bomba burda patlıyor mülakatta sorulan sorularıda yanıtlayamadığını itiraf ettiği halde ne hakla alıyorsunuz?alınıyorlar?burada torpil dışında ne düşünülür ki başka?hak gaspı var elbette..Ve bu o kadar büyük bir vebal ki bunun farkındalığını bilemeyenlerin imanlarından şüphe ederim bu şekilde bir işe girmeyide kabul edenlerin hem vicdanlarından hemde inançlarından şüphe duyarım..Resmen Kul hakkıdır bu!!Kısmetinizde yokmuş gibi safsata sözlerede inanmıyorum kısmete giden yol vardı açıktı ama birileri geldi senin o kısmetine göz dikti elinden avucundan çaldı!!Mevlam neyse güzel eyler inanıyorum ki haketmeden bir yerlere giren insanlar ne o işlerinden bereket hayır görürler nede uzun yıllar sağlıklı sorunsuz çalışabilirler illa bir yerlerden darbe yerler ALLAHIM hiç bir kulun hakkını başkasına haksız olarak yedirmeyi nasip etmez enazından bunun inancındayız..

msm
Memur
30 Ocak 2011 22:39

bypetrol bana atıflarda bulunmuşsun

Girdiğim mülakatlar kendi yaşımla aynı sayıda yaşım 30

bu mülakatların hepsimi iyi geçti hayır ama %75 çok iyi geçti telekom askeriye eüaş belediye eti maden sağlam diye tabir ettiğimiz özel kurumlar ya iptal edildi ya alım durduruldu alınmadım gözün üstünde kaş var dediler vs. vs.

sen burada laf söylerken inanki ben senin kadar üzüldüm ben de dediğim gibi çok mülakata girdim.

ister inan ister inanma oda beni pek fazla ilgilendirmiyor.

Kaybettiysen kaybettin anlarım git dava aç git şikayet et elinden geleni yap ama gelip burada bana anlatmanızı anlamadım anlayamadım elimden gelen birşey varsa söyle yapayım dediğim gibi konuyu aç topla arkadaşları tekil iş yapacağına toplu iş yapın daha ses getirirsiniz.

Bilmem anlatabildim mi?

ve burada bu kalabalığı yapanların hepsi mülakatlar sırasında neredeydiler neden soru paylaşmaktan kaçtılarda elendiklerinde bu site onlara yada bu konu onlara ağlama duvarı oldu.

ben paylaşımlardan sonuna kadar faydalandım paylaştımda gerisini sizler düşünün.

Herneyse Sevgi ve Saygılarımla

hudut20002
Aday Memur
30 Ocak 2011 23:04

KAZANAN ARKADAŞLARA HAYIRLI OLSUN.KAZANAMAYAN ARKADAŞLARA CANINIZ SAĞ OLSUN VE HAYATLARINDA BAŞARILAR DİLERİM.

ARKADAŞLAR BEN ASİL LİSTESİNDE KAZANDIM.HER HANGİ BİR ŞEKİLDE TORBİL YOK.BANA 5 SORU SORDULAR 5 SORUYA CEVAP VERDİM.SORULAR MAKİNA BÖLÜMÜ İLE İLGİLİYDİ.KAZANAN ARKADAŞLAR BUNDAN SONRA NASIL BİR YOL İZLEYECEĞİZ.

TEBLİĞATI MI BEKLİYECEĞİZ YOKSA DİREK DEVLET HASTANESİNE GİDİP RAPOR MU ALALIM.

msm
Memur
30 Ocak 2011 23:14

güncel

konu başlığı bu

erhan_38
Aday Memur
31 Ocak 2011 00:45

merhaba arkadaşlar, ben artık torpilin varlığına iyice inandım, size mülakat başvurusu için gittiğimde yaşadığım bi olaydan bahsedeyim, ben odada form doldururken benim gibi bi aday, yanında ankara gar da görevli 2kişi memur veya amir bilemiyorum artık odaya girdiler ve bi tane form alıp dışarı çıktılar ve bi kaç dakika sonra içeri tekrar girip formu bıraktılar, çocuk hiç sesini bile çıkarmadı ve çıkıp gitti. torpil yok diye söyleyen ve düşünen arkadaşlar;gerisini sizin yorumunuza bırakıyorum...

ibollaxx
Şef
31 Ocak 2011 03:45

Mülakatlar yapılırken soru paylaşımında en ufak bir katkıda bulunmayan arkadaşlar. Maşallah şimdi forum vıngır vıngır kaynıyor. Gözlerim yaşardı valla. Malum kişiler şimdide kazananlar hakkında atıp tutmaktalar. Pes doğrusu! Şimdi size soruyorum. Kazanmak için bu forumda ne yaptınızda, şimdi gelmiş bu forumdakilere derdinizi anlatmaya çalışıyorsunuz. Mülakat zamanı olduğu gibi sessiz kalmaya neden devam etmiyorsunuz? Tabi kuyruk acısı var adamlarda. Tilki gibi sinsice beklediniz beklediniz. Kazanamayınca ağlayıp sızlanmaya başladınız. Şimdi mi geldi aklınıza forumu kullanmak? Yazıklar olsun sizin gibilere. Ben herkesin hakederek kazandığına inanıyorum. Kendim kazanamasam da. (yedek)

Toplam 1576 mesaj
«656667686970717273747576»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi