Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Nisan 2017 17:45

Sorusturma

Selamlar, İstiklal marşına geç kalmanın cezası nedir ve ayrıca bu salı (18.04.2017) günü liselerde sabah tören yapilmali miydi?

cem_uar
Şube Müdürü
20 Nisan 2017 18:15

pazartesi tatil olduğundan salı günü istiklal marşı okuyup okulu açtık. istiklal marşının cezası uyarı olur en fazla. ama takıntılı müdürse değişir. biz geç gelen arkadaşlara en fazla sözle uyarıyoruz. tabii bunu adet haline getirmemişse

DORUĞUM
Aday Memur
20 Nisan 2017 19:02

Teşekkür ederim. Olayı da anlatayım, müdür bize (idare yandaşı olmayanlara) karşı açıkça ayrımcılık yapmakta, en ufak hatamızda uyarmaktadır. Kendi yakınları ise geç gelseler bile hiç bir problem olmamaktadır.

Üç hafta önce bir defa törene, bir defa da nöbete geç kaldığım için hakkımda soruşturma istemiş. Yarın muhakkike açıklama yapmaya gideceğim.

Biz de salı günü müdür okulda olmadığı için tören yapılmadığına dair tutanak tuttuk ve benim sorusturmamın gidişatına göre milli eğitime şikayet etmeyi düşünüyoruz.

Şunu da belirteyim, kendisi pazartesu yapılan törenlere ayda bir veya iki defa ancak gelir.

(İlçeden ile gidiş geliş yapıyorum 60km)

Neyse çok uzattım, tekrar teşekkür ederim.

denız10
Şef
20 Nisan 2017 22:35

hocam salı günkü tutunağı tuttuğunuzda nöbetçi miydiniz?

49 müdür
Şube Müdürü
20 Nisan 2017 22:46

Müdüre karşı tutulan tutanak size döner.Okulun işi için filanca yerdeydim vb. halleder ama iş dize farklı döner bilginiz olsun.

İstiklal marşına gelmemenin cezası 657de törenlere katılmamak kısmına girer.

49 müdür
Şube Müdürü
20 Nisan 2017 22:50

125. Maddenin B) Kınama bölümünün a bendi

borgea
Müsteşar Yardımcısı
21 Nisan 2017 05:31

Hocam yanlış anlamayın ama okula kaç km uzaktan gelip gelmemeniz idareyi bağlamaz. Bunu belirtmenize bence gerek yok. Ayrıca madem böyle bi idareyle çalışıyorsunuz neden dikkat etmiyorsunuz?

Kanun çok net ve açık : Törenlere tam kadro katılım olmalı. Olmadığında ceza verilebilir. He diğer öğretmenlere ayrımcılık yapıyorsa onuda muhakkike söylersiniz.

Ama siz önce kendiniz kurallara uymanız gerek. Hele bundan sonra bence daha özenli olun ve ilk fırsatınızda tayin isteyin.

DORUĞUM, 7 yıl önce

Teşekkür ederim. Olayı da anlatayım, müdür bize (idare yandaşı olmayanlara) karşı açıkça ayrımcılık yapmakta, en ufak hatamızda uyarmaktadır. Kendi yakınları ise geç gelseler bile hiç bir problem olmamaktadır.

Üç hafta önce bir defa törene, bir defa da nöbete geç kaldığım için hakkımda soruşturma istemiş. Yarın muhakkike açıklama yapmaya gideceğim.

Biz de salı günü müdür okulda olmadığı için tören yapılmadığına dair tutanak tuttuk ve benim sorusturmamın gidişatına göre milli eğitime şikayet etmeyi düşünüyoruz.

Şunu da belirteyim, kendisi pazartesu yapılan törenlere ayda bir veya iki defa ancak gelir.

(İlçeden ile gidiş geliş yapıyorum 60km)

Neyse çok uzattım, tekrar teşekkür ederim.

DORUĞUM
Aday Memur
21 Nisan 2017 07:04

Tutanağı nöbetçilik tuttu, benim de imzam var. Ayrıca bu işin ucu size döner diyen müdür arkadaş, sizin gibilerin bu tehditkar tavırları ancak keklikleri ürkütür. İnceldiği yerden kopsun.

ashil13
Genel Müdür
21 Nisan 2017 09:45

Hiç bir şey olmaz hocam. Geçti o devirler... Bizim okulda mobing var diye bir öğretmen bimere şikayet etti. Müdüre souşturma açıldı, tek tek herkes sorgulanıyor. Müdür korkuda :)

Eğer haklıysan hakkını arayacaksın. Ama haksızsan ki törene katılmak görevdir geç kalınması uyarı sebebidir. Bunu da unutmayacaksın

49 müdür, 7 yıl önce

Müdüre karşı tutulan tutanak size döner.Okulun işi için filanca yerdeydim vb. halleder ama iş dize farklı döner bilginiz olsun.

İstiklal marşına gelmemenin cezası 657de törenlere katılmamak kısmına girer.

DORUĞUM
Aday Memur
21 Nisan 2017 09:54

Ben hatalı olduğumu kabul ediyorum zaten hocam. Sıkıntı şu ki eşit muamele görmüyoruz.

Bir de şu var, ben güneydoğuda görev yapıyorum ve buradaki malum olaylar dolayısıyla il ilçe arasında 3 tane polis noktasından geçiyorum. Bazı günler hiç durdurmuyorlar, bazı günlerde ise iki farklı yerde durdurup GBT yapıyorlar. O geç kaldığım günlerde de bu kontrollere takıldım.

denız10
Şef
21 Nisan 2017 09:55

hocam ben 1 yıl müdür yardımcılığı yaptım ve siz en doğrusunu yapmışsınız. hiç bir idare meb e şikayet edilmek istemez.

borgea hocam muhakik e ayrımcılık yapıldığını söyleyin demişsin ama yanlışınız var. aynı olayı ben yaşadım müfettiş dedi ki o başka bir durum ve bunu meb e şikayet etmeliydin. ben size yapılan şikayet ile ilgili geldim ve beni ilgilendirmez dedi.

ayrıca ne kadar dikkat ederseniz edin insanlık halidir ve insan bazen geç kalabiliyor. 1 dönemde bu durum 2-3 ü geçmiyorsa sorun yok demektir. ancak kişi bu durumu alışkanlık haline getirmişse soruşturma açmak adil ve insani olandır.

DORUĞUM, 7 yıl önce

Tutanağı nöbetçilik tuttu, benim de imzam var. Ayrıca bu işin ucu size döner diyen müdür arkadaş, sizin gibilerin bu tehditkar tavırları ancak keklikleri ürkütür. İnceldiği yerden kopsun.

49 müdür
Şube Müdürü
21 Nisan 2017 13:34

Sizde sıkıntı var şurdaki yazışmalardan bile anlaşılıyor.

Ben size döner derken yardımcı olmayaçalışıyorum.Müdür 8-5 okulda oturmaz bunu rahat izah eder.Kılıf uydurur rahatlıkla ve sonra siz müdür için tutanak tutmaktan sıkıntı yaşarsınız.Muhakkik sorar neden Müdürü aramadın da direk tutanağa sarıldın? Nasıl izah edeceksiniz?

İl ya da ilçe Mem E müdürün şikayet edilmesi sorun olmaz.Oraya da izah edilir sorun olmaz.

DORUĞUM
Aday Memur
21 Nisan 2017 13:51

Kendisi nasıl ki beni aramadan tutanak tutuyorsa ben de onu aramadan tutuyorum.

Çıkıştaki tören için bi açıklama yapılabilir belki ama sabah 7:50 henüz milli eğitim açılmamışken hangi idari işten söz ediyorsunuz.

Ben şikayetimi edeyim de açıklaması beni ilgilendirmiyor zaten. Oraya anlatsın derdini.

DORUĞUM
Aday Memur
21 Nisan 2017 13:53

Sizin kullanıcı adınızdan bile ego akıyor. Müdür 49 nedir arkadaş!

49 müdür
Şube Müdürü
21 Nisan 2017 14:25

Allah müdürünüze sabırlar versin.Allah kendine hayrı olmayan bütün öğretmenlerin öğrencilerine de yardım eylesin 😁

DORUĞUM
Aday Memur
21 Nisan 2017 14:28

Kendine hayrı olmayan öğretmenler derse girmiyor, onu bunu yalayarak idareci oluyo zaten merak etmeyin. Öğrencilere bi zararları yok.

Türkçe59
Memur
21 Nisan 2017 17:55

Arkadaş bir yorum yapmış ama gerekli gereksiz herkes yorum yapmış.Hocam siz de nöbetçi olduğunuz günler derse geç kalanları tutanak altına alın, nöbet defterine yazın ve tutanakların bir nüshasını kendinize alın.Eğer müdür herkese aynı işlemi uyguluyorsa siz kınama cezası alırsınız.Ama size cezai işlem önerir diğer öğretmenlere önermezse siz de mobbing ve ayrımcılık nedenleriyle ilçe milli eğitim müdürlüğüne sonrasında üst mercilere şikayette bulunursunuz.Müdür de sabahları İstiklal Marşı töreninde olmak zorunda.Siz de tutanak tutturabilirsiniz.İşi varsa İstiklal Marşı töreninden sonra halledebilir.Bunun gerçek olmadığını tüm idareci ve öğretmenler de bilir zaten.Sizin de okulda olanları belgelendirmeniz ve ona göre şikayette bulunmanız lazım hocam.Geçmiş olsun.

DORUĞUM
Aday Memur
21 Nisan 2017 20:09

Teşekkür ederim.

23 Nisan 2017 16:21

Müdür 49 baştan sona saçmalamışsın kusura bakma.Ne demek müdür hakkında tutanak tutarsanız iş size döner diyorsunuz.Demek ki müdürler üç kağıtçı,haksız oldukları durumlarda dahi yalan dolan ve hile ile üste çıkmayı başarıyorlar.Ya siz de öğretmensiniz müdürcükler.Siz okulda çiftlik ağası değilsiniz.

49 müdür
Şube Müdürü
23 Nisan 2017 16:27

Hocam bir kapasite sorununuz olduğu aşikar.Hırsız ya da kanun,tüzük ve yönetmeliğe uymayan bir müdür için şikayet edilemez tutanak tutulamaz mı dedim?

Bu olayda size döner dememin sebebi önce Müdürü neden aramadın da hemen tutanak tuttun derler adama.Müdür deHakkı'nda tutanak tutan öğretmenlerin açığını aramaya başlayacak.Gruplaşmalar huzursuzluklar...

23 Nisan 2017 21:03

Müdürü aramak zorunda mı değil?Mecbur mu aramaya değil.Birisi hakkında tutanak tutmanın ön şartı her türlü iletişim yolunu tüketmek midir değil.Kusura bakmayın boş konuşuyorsunuz.Hangi müdür bugüne kadar tutanak tuttuğu öğretmeni arayıp sorup ulaşamayınca tutanak tutmuş?

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi