Editörler : ayşegül bgm
01 Temmuz 2009 12:33

Üniversitede kadrolu hemşire olarak mı yoksa devlet hastanesinde hemşire olarak çalışmak mı?

merhaba arkadaşlar.ben bu sene hemşirelik bölümünden mezun oldum.bu 6-15 temmuzdaki atamalara başvurmayı düşünüyorum.ancak üniversite hastanesindemi çalışmak daha iyi yoksa devlet hastanesinde mi karar veremedim.eğer yardımcı olursanız sevinirim.)))))))))

hcttp_hmsr
Aday Memur
01 Temmuz 2009 12:54

arkadaşlar lütfen acil olarak cevaplarınızı bekliyorum.

yscetin
Aday Memur
01 Temmuz 2009 15:49

ben bu soruyu şubat atamasında kendime çok sordum.üniv. hast. tercih ettim.sırf kadro ve memleket için.üniv. hast. gerçekten çok zor.eger sende memleketini düşünüyosan varsa üniv. hast. tercih edebilirsin.sanırım kadrolu devlet hast.de olacak bu atamada memleket dışı olsada onlara öncelik ver.pişmanmıyım üniv. hast. yazdıgım için?? evet!!!

hcttp_hmsr
Aday Memur
01 Temmuz 2009 19:43

yscetin açıklayıcı cevabın için çok teşekkür ederim.artık bana sağlık bakanlığının açıklayacağı atama zamanını beklemek kaldı.herkes için hayırlısını diliyorum.inş sende istediğin yerde çalışırsın.

hcttp_hmsr
Aday Memur
02 Temmuz 2009 12:56

bu konu hakkında farklı görüşleri olan arkadaşlar varsa onlarında görüşlerini okumak isterim.özellikle üniversite hastanesinde hemşire olarak çalışan arkadaşlar.size sesleniyorum:)))))))))))

hemşre
Aday Memur
02 Temmuz 2009 21:21

bu soruya bende acil cevap bekliyorum lütfen.şuan teşeron bir firmadan üniversite hastanesinde sözleşmeli olarak çalışıyorum.çalışma koşulları zor,hasta yoğunluğu fazla,her nekadar ekip anlayışı deselerde hiyerarşi işliyor,yükselemelerde yönetime yakın kişiler kayrılıyor.bildiğim kadarıyla maaşlarıda dönerleride 4/Blilerden düşükmüş.yinede kadrolu devlet memurluğu diye seçsek mi bilmiyorum. ünv hastanelerinden bildiklerim bunlar devlet hastanelerini bilmediğim için kararsızım çalışan bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

sinan_sinan1010
Aday Memur
03 Temmuz 2009 17:07

Arkadasım esim cerrahpaşa tıp fakultesin de kadrolu calısıyor eger bu yıl benim tayin işim olmasaydı istifa etmeyi bile dusunuyordu cok zor unv hastaneleri ben 1 hafta da 4 nobet tuttugunu biliyorum doner sermayesi de az cekilcek gibi değil ama diyorsan ki kadrolu olsun garanti olsun sen bilirsin benden uyarması

meraklikiz
Yasaklı
03 Temmuz 2009 17:30

sakın üniv. hastanesi tercih etmeyin.az para çok iş mantığı hakim maalesef.

hemşirlab
Kapalı
03 Temmuz 2009 21:10

arkadaşım ben devlet hastanesinde çalışıyorum kardeşimse üniv hastanesinde çalıştığın ile göre ve idarenin tutumuna göre devlet hastanelerinin yoğunluğu ve rahatlığı değişir üniversite hastanelerinin tayin problemi var evet ama bizim yaptığımız birçok işi orda intörnler yapıyor bizde her iş bize ait yerine göre hizmetli yerine göre dr olmak zorunda kalabilirsin maaşsa 4b li olacaksan kadrolularla aranda fark olacak ama sağlık bakanlığı 4b ye yakında tayin hakkı tanıyacakmış

hemşire_siyah
Aday Memur
03 Temmuz 2009 21:31

üni hastanelerinde çalışan arkadaşlar bu konu da biraz daha bilgi verebilirler mi acaba... bende yeni mezunum kafam çok karışık bunda mı sözleşmelide mi tercih yapsam diye. biz gibi bu durumda olan ardaşlara yardımcı olur musunuz lütfen

seno80
Şef
04 Temmuz 2009 01:05

ben laborantım üniversite hastanesinde çalışıyorum..bende ailemin bulunduğu şehirde olması nedeniyle yazmıştım...ama çok pişmanım..inanmazsınız laboratuvara gelen örnek sayısı günde 2000 i geçiyor..çok çalışıp az döner alıyoruz..geçen şubata kadar 280 lira alıyorduk döner..daha yeni 430 oldu..

devlet hastanelerinde çalışan arkadaşlarım günde 35 hasta bakıp 650 ve üzeri döner alıyorlar..bunları duyunca tabi üzülüyor insan..hayırlısı olsun şimdiden..ama iyi düşün derim..

sade_55
Aday Memur
04 Temmuz 2009 11:05

Ben hem unıversitede hemde devlette çalıştım şunu söyleyebilirim.bundan önceki yazılanlara katılıyorum.unı yoğundur ama hemşiresindir mesleğinin çizgisi vardır çok şey öğrenirsin 100 200 eksik alırsın devletten.Devlette hemşiresindir çok ücra yerlere verilirsin hemşiremisin nesin önemli değildir.önemli olan sağlığın doktorluk hariç her eksiğini kapatırsın bulunduğun yerde.ulaşım zorluğu dertlerin hiçbir şey önemli değildir seni savunacak üst amirin yoktur.Çünkü altı üstü hemşiresin.Senin hakların doktorun insafına göre değişir.Çünkü idarecin odur.Sen karar ver artık artısı eksisi bu.Bu arada sendikalar hiçbir işe yaramaz,hakkın kişilerin keyfiyetine göre değişir.

sade_55
Aday Memur
04 Temmuz 2009 11:08

tayin hakkı ünide yoktur. sadece üniler arası becayiş yapabilirsin.sağlıkta puanına göre değişir.

suedaaa
Aday Memur
04 Temmuz 2009 11:29

slm arkadaşlar bende hemşirelik mezunuyum bende üniversite hastaneleri tercih etsemmi diye düşünüyordum ama bilmiyorum hala...bide üniversitede yüksek lisan düşünenler varsa üniversite hastanesi en mantıklısı olur..kendini geliştireceğin bir yerdir orası..kariyerin için yüksek lisans yaparsın üniversite hastanesinde çalışarakta kendini geliştirisin..ben şahsen yüksek lisan istiyorum bu açıdan tercih etsem mi diye düşünüyorum......

aristokrat2007
Aday Memur
29 Temmuz 2009 13:02

bende üniversite hastanesinde 4 senedir çalışıyorum iş yoğunluğu fazla çalışan hemşire az hemşireye verilen döner az yani kesinlikle emeğinin karşılığının alamıyorsun.keşke bakanlık hastanesi tercih etseydim.ben çok pişmanım

klemetra
Kapalı
29 Temmuz 2009 20:26

kesinlikle devlet hastanesi

anesteziaysun
Aday Memur
30 Temmuz 2009 11:29

arkadaşlar bnde 4/bli olarak devlt hastanesinde çalışıyorum 2009/3 le üniv. hastanesine kadrolu atamam oldu ama bu yazılanları okuyunca açıkçası gitmeye çekinir oldum gerçekten şartlar bu kadar ağır mı? çalışan arkadaşlar bilgilendirirse çok memnun olurum.

anesteziaysun
Aday Memur
30 Temmuz 2009 17:29

??????????

ayse4242
Aday Memur
31 Temmuz 2009 01:34

arkadaşlar bende ünüversite hastanesinde ameliyat hemşiresi olarak çalışıyorum döneri güzel 800 döner alıyorum idarecileri iyi ve anlayışlı insanlar. ben kadro için seçmiştim üniversite hastanesini.yoğunluk dersen tabiki yoğun nöbet dersen bilmiyorum çünkü ben hep gündüz çalışıyorum nöbet tutmuyorum.

anestesia
Şef
31 Temmuz 2009 10:58

aysun sen hangi üni. hastanesini kazandın?

anesteziaysun
Aday Memur
03 Ağustos 2009 14:05

neden sordunuz?

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi