Editörler : supporters.
«373839404142434445464748»

docent71
Memur
25 Kasım 2020 13:42

sağolun hocam, Allah hepimizin yardımcısı olsun ve bu süreçleri sorunsuzca atlatalım

Muannit12, 3 yıl önce
Özgeçmişe puanlamaya dahil olmayan faaliyetlerimi yazmıştım, beyannameyi de dikkatli bir şekilde oluşturmuştum. Ama bunların hiçbirinin önemi yok maalesef. Jüri dilediğini yazar, ÜAK sorumluluk almadan jürinin yazdığını onaylar ve bize kopyala/yapıştır bir üst yazıyla gönderir. Hele sizin gibi adamı olmayanlar için süreç ya asgari koşulla ya başarısızlıkla ya da etik ihlalle biter. O yüzden çok da takmamak, üzülmemek lazım, tabii haklılık mücadelesini bırakmadan.

Docmat
Memur
25 Kasım 2020 14:26

Hocam geçmiş olsun.Bu dosyayla bırakılmışsınız gerçekten üzüldüm. Benim de bir jürim paralı bir dergide yapılan yayını silip asgariden bırakmıştı. Yök akademikten baktım son 5 yılda iki yayını var birili paralı dergi, diğeri ise Esci olmasına rağmen scie olarak yazmış, e sonda veya başta farketmez diye düşünmüstür:) Ne olursa olsun empati hissini kaybetmemek gerekir. Yazık!

Muannit12, 3 yıl önce
19 SCI/SCI expanded yayın, 8 TR Dizin ulusal makale, 8 uluslararası kitap bölümü, 66 ulusal ve uluslararası bildiri, 600 civarı SCI atıf, 1 doktora ve 7 yüksek lisans öğrencisi danışmanlığı, 3 ulusal proje görevi, 6 Bap projesi yürütücüsü, yaklaşık 10 yıl lisans ve lisansüstü ders ile başvurduğum Mart 2020 doçentlik başvurum, asgari şartları sağlamadığım gerekçesi ile iptal edildi. Gerekçe bulmak için hiç uğraşmamış jüri üyesi. Hatta alışkanlık haline getirmiş olmalı ki önceden yazdığı raporlardan yararlandığı için başvurumu Ekim 2020 olarak yazmış (büyük ihtimalle önceki yıllarda Ekim ayında başvuran bir adayın raporuydu). ÜAK da yürürlükten kaldırılan yönetmeliğin 4/3 maddesine dayandırarak eklemiş raporu, o da uğraşmamış.

Muannit12
Şef
25 Kasım 2020 14:45

Hocam, bunun için Almanca tek bir kelime varmış, bizim topraklardaki yaşayanlara çok uygun bir anlamı var: Schadenfreude. Bugün itiraz dilekçemi gönderdim, sonrasında yargı. Ocakta yeni yayınlarımı da ekleyerek başvurumu yeniden yapacağım. Sonrası belirsiz :) Artık asgari koşul mu olur, etik komisyonu mu yoksa başarısızlık mı bilemem :)
Docmat, 3 yıl önce

Hocam geçmiş olsun.Bu dosyayla bırakılmışsınız gerçekten üzüldüm. Benim de bir jürim paralı bir dergide yapılan yayını silip asgariden bırakmıştı. Yök akademikten baktım son 5 yılda iki yayını var birili paralı dergi, diğeri ise Esci olmasına rağmen scie olarak yazmış, e sonda veya başta farketmez diye düşünmüstür:) Ne olursa olsun empati hissini kaybetmemek gerekir. Yazık!

Muannit12
Şef
25 Kasım 2020 15:40

Az önce konuyla ilgili bir haber bildirimi geldi :) https://www.indyturk.com/node/277191/bi%CC%87li%CC%87m/psikologlar-marsa-gidecek-ki%C5%9Filerde-bulunmas%C4%B1-gereken-temel-%C3%B6zelli%C4%9Fi-belirledi
Muannit12, 3 yıl önce
Hocam, bunun için Almanca tek bir kelime varmış, bizim topraklardaki yaşayanlara çok uygun bir anlamı var: Schadenfreude. Bugün itiraz dilekçemi gönderdim, sonrasında yargı. Ocakta yeni yayınlarımı da ekleyerek başvurumu yeniden yapacağım. Sonrası belirsiz :) Artık asgari koşul mu olur, etik komisyonu mu yoksa başarısızlık mı bilemem :)

docent71
Memur
25 Kasım 2020 16:18

harika bir haber :)

benim 3 jüri marsa gidemez, sizin jüriler de gidemez marsa.

aslında bu jürileri atalım uzay boşluğuna vicdanlılar burada kalsın :)

Muannit12, 3 yıl önce
Az önce konuyla ilgili bir haber bildirimi geldi :) https://www.indyturk.com/node/277191/bi%CC%87li%CC%87m/psikologlar-marsa-gidecek-ki%C5%9Filerde-bulunmas%C4%B1-gereken-temel-%C3%B6zelli%C4%9Fi-belirledi

Docmat
Memur
25 Kasım 2020 21:35

Hocam, moralinizin düzeldiğini görüyorum. Adınıza sevindim, ben de asgariden kaldığımda üzüntüm 1 saat bile sürmemişti. Demekki hayat bizi olgunlaştırmış farketmeden, sevincimizde de üzüntümüzde de aşırıya kaçmıyoruz.( birazda kendimizi övelim:))

docent71, 3 yıl önce

harika bir haber :)

benim 3 jüri marsa gidemez, sizin jüriler de gidemez marsa.

aslında bu jürileri atalım uzay boşluğuna vicdanlılar burada kalsın :)

docent71
Memur
25 Kasım 2020 22:31

hayat üzülmek için çok kısa hocam. Üzüntüm devam ediyor, insanlıktan nasibini almamış jüriler adına üzülüyorum. Kul hakkına giren jüriler adına üzülüyorum. Kendi adıma ise bu jürilerle bahtıma düştüğü için üzülüyorum. Beni sevindiren tek şey ilahi adalet. Ünvanlar gelir geçer hepimiz iskelet olarak kaldığımızda kemiklerimiz farklı mı olacak? Prof kemikleri altından, doçent kemikleri gümüşten vb vb. İnsanca yaşamak aslolan, kul hakkına girmeden, karıncayı incitmeden insanca yaşamak...

Docmat, 3 yıl önce

Hocam, moralinizin düzeldiğini görüyorum. Adınıza sevindim, ben de asgariden kaldığımda üzüntüm 1 saat bile sürmemişti. Demekki hayat bizi olgunlaştırmış farketmeden, sevincimizde de üzüntümüzde de aşırıya kaçmıyoruz.( birazda kendimizi övelim:))

eewwaa
Aday Memur
30 Kasım 2020 11:50

İtiraz dilekçeleri bu haftaki doçentlik komisyonunda görüşülecekmiş. Bilgininize.

Muannit12
Şef
30 Kasım 2020 13:32

Merhaba Hocam, toplantının tam tarihini ve saatini öğrenebildiniz mi? Teşekkürler.
eewwaa, 3 yıl önce

İtiraz dilekçeleri bu haftaki doçentlik komisyonunda görüşülecekmiş. Bilgininize.

eewwaa
Aday Memur
30 Kasım 2020 14:22

Onu bilmiyorum. Ama akşamı yurtiçi kargodan mesaj gelirse anlayın ki itirazınız reddedildi

eewwaa
Aday Memur
30 Kasım 2020 14:25

Cuma akşamı yazacaktım

eewwaa, 3 yıl önce

Onu bilmiyorum. Ama akşamı yurtiçi kargodan mesaj gelirse anlayın ki itirazınız reddedildi

Muannit12
Şef
30 Kasım 2020 15:42

Adreste bulunmayayım bari, en azından kargo ücreti ödemem :)
eewwaa, 3 yıl önce

Cuma akşamı yazacaktım

eewwaa
Aday Memur
04 Aralık 2020 20:34

Bu hafta itirazlar neticelenecek saniyordum. Ama herhangi bir gelisme olmadi bende. Sistemde durumu degisen yada bugun yurtici kargodan mesaj alan oldumu?

Muannit12
Şef
04 Aralık 2020 23:20

Sanırım toplantı olmadı, herhangi bir değişiklik yok.
eewwaa, 3 yıl önce

Bu hafta itirazlar neticelenecek saniyordum. Ama herhangi bir gelisme olmadi bende. Sistemde durumu degisen yada bugun yurtici kargodan mesaj alan oldumu?

AnTeRa
Aday Memur
05 Aralık 2020 02:58

doçentlik komisyonu toplandı diyelim. asgari itirazını kabul etti. asgari veren jüriye gönderdi. 10 gün sonra başarılı/başarısız karar geldi. 5 üyeden başarılısın diyelim.

1. Bu doçentlik komisyonu rapor gelir gelmez seni başarılı ilan edebiliyor mu? Yoksa yönetim kurulu mu toplantıda ilan ediyor?

2. Sistemde güncel durumumuz hangi aşamada değişmeye başlıyor (doçentlik itirazı kabul ettiğinde mi? Hocanın raporu doçentlik komisyonuna ulaştığında mı? Yönetim kurulu başarılı ilan ettiğinde mi?)

Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar, süreç hakkında bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum. Teşekkürler

Muannit12
Şef
05 Aralık 2020 11:14

Hocam, bildiğim kadarıyla süreç şu şekilde işliyor: 1) Yönetim Kurulu sonrasında karar veriliyor. 2) Birim memurunun sisteme girişine bağlı olarak durumunuz değişiyor. Genellikle komisyon itirazınızı olumlu bulup jüriye tekrar gönderilmesine karar verirse, memur sisteme işlediği takdirde 3-4 gün içinde durumunuz jüri sürecinde olarak değişiyor.
AnTeRa, 3 yıl önce

doçentlik komisyonu toplandı diyelim. asgari itirazını kabul etti. asgari veren jüriye gönderdi. 10 gün sonra başarılı/başarısız karar geldi. 5 üyeden başarılısın diyelim.

1. Bu doçentlik komisyonu rapor gelir gelmez seni başarılı ilan edebiliyor mu? Yoksa yönetim kurulu mu toplantıda ilan ediyor?

2. Sistemde güncel durumumuz hangi aşamada değişmeye başlıyor (doçentlik itirazı kabul ettiğinde mi? Hocanın raporu doçentlik komisyonuna ulaştığında mı? Yönetim kurulu başarılı ilan ettiğinde mi?)

Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar, süreç hakkında bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum. Teşekkürler

05 Aralık 2020 16:46

Geçmiş olsun. Beterin beteri var. Sizlere kısaca başıma geleni yazayım, tarihte böyle bir jürilik yoktur. Jüri beni arıyor. bana: Ben senin doçentlik jürin Prof. Dr. ..... İngilizce yayınlarının bana Türkçe özetlerini yollar mısın? Bunun üzerine ben de yolladım. Sonuç ne biliyor musunuz?

Bu karaktersiz benim ona gönderdiğim özetleri aynen kullanarak asgari şartları sağlamadığıma dair rapor yazdı. Gerekçe özgün yayınlarımın hepsi doktora tezimden üretilmişmiş.

Kim tezinden 40 yayın yapıyor bre .....

Allah böyle akademik cübbenin içine yakışmayanlardan uzak tutsun. Herkese başarılar....

Muannit12, 3 yıl önce
19 SCI/SCI expanded yayın, 8 TR Dizin ulusal makale, 8 uluslararası kitap bölümü, 66 ulusal ve uluslararası bildiri, 600 civarı SCI atıf, 1 doktora ve 7 yüksek lisans öğrencisi danışmanlığı, 3 ulusal proje görevi, 6 Bap projesi yürütücüsü, yaklaşık 10 yıl lisans ve lisansüstü ders ile başvurduğum Mart 2020 doçentlik başvurum, asgari şartları sağlamadığım gerekçesi ile iptal edildi. Gerekçe bulmak için hiç uğraşmamış jüri üyesi. Hatta alışkanlık haline getirmiş olmalı ki önceden yazdığı raporlardan yararlandığı için başvurumu Ekim 2020 olarak yazmış (büyük ihtimalle önceki yıllarda Ekim ayında başvuran bir adayın raporuydu). ÜAK da yürürlükten kaldırılan yönetmeliğin 4/3 maddesine dayandırarak eklemiş raporu, o da uğraşmamış.

Muannit12
Şef
05 Aralık 2020 17:21

Geçmiş olsun Hocam. Benim başıma gelenin bir üst versiyonunu yaşamışsınız. Sizinki daha vicdansızmış.
biyoelektronik, 3 yıl önce

Geçmiş olsun. Beterin beteri var. Sizlere kısaca başıma geleni yazayım, tarihte böyle bir jürilik yoktur. Jüri beni arıyor. bana: Ben senin doçentlik jürin Prof. Dr. ..... İngilizce yayınlarının bana Türkçe özetlerini yollar mısın? Bunun üzerine ben de yolladım. Sonuç ne biliyor musunuz?

Bu karaktersiz benim ona gönderdiğim özetleri aynen kullanarak asgari şartları sağlamadığıma dair rapor yazdı. Gerekçe özgün yayınlarımın hepsi doktora tezimden üretilmişmiş.

Kim tezinden 40 yayın yapıyor bre .....

Allah böyle akademik cübbenin içine yakışmayanlardan uzak tutsun. Herkese başarılar....

mardinlikapucu
Aday Memur
06 Aralık 2020 18:33

Arkadaşlar merhaba asgariler için toplantı tarihi ile ilgili bilgisi olan var mı?Teşekkürler.

Umut-N2017
Şef
06 Aralık 2020 18:50

hayır başvuramıyor. Hocam yönetmelikte yazıyor. Çok ekiden başvurulabiliyırdu. ANcak bu sistemde, yani sayın Cumhurbaşkanının kolaylaştıracağız dedi bu süreçte bu da kaldırıldı....

YAni siz başvursanız bile iptal edieleceği yazıyor. Dikkatli olmakta fayda var..

docent71, 3 yıl önce

başvurabiliyormuş

Toplam 2687 mesaj
«373839404142434445464748»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi