Editörler : Pangaea

15 Ekim 2020 22:29

Çay sorusu sizce ne olacak?

Bu ankete 7 günde, 101 kişi oy kullandı ve 22/10/2020 22:29 tarihinde sona erdi.

kastamonu92
Kapalı
15 Ekim 2020 22:33

Soru doğru kabul edilir yerine ''Soru iptal olur'' olacak o yanlış olmuş

Uss34
Aday Memur
15 Ekim 2020 22:35

https://i.hizliresim.com/3ErwGf.jpg alın cevabı

kastamonu92
Kapalı
15 Ekim 2020 22:37

kral yapıştırmış.

Kimse müsmühendise inanmasın zaten konu silindi ahahaha

Uss34, 4 yıl önce

GeomatikEng
Şube Müdürü
15 Ekim 2020 22:48

Koskocaman coğrafya hocası resmen toprak olmadan tarım olmaz gibi basit bir cevap vermiş ve sizde bu hocaya güvenip referans alıyorsunuz . inanın buradaki bazi arkadaşlar daha ikna edici cevap veriyordu

Uss34, 4 yıl önce

orion07
Genel Müdür
15 Ekim 2020 22:54

ÖSYM den önce sınav günü ne diyordu?

Burada sorgulanan temel şeyi soruyordu falan dedi net cevap vermedi ama sadece 1 i kastetti.

ÖSYM 1 ve 2 dedikten sonra ne dese boş.

GeomatikEng, 4 yıl önce

Koskocaman coğrafya hocası resmen toprak olmadan tarım olmaz gibi basit bir cevap vermiş ve sizde bu hocaya güvenip referans alıyorsunuz . inanın buradaki bazi arkadaşlar daha ikna edici cevap veriyordu

GeomatikEng
Şube Müdürü
15 Ekim 2020 23:08

Hocam işte insanlar da kalkıp bu hocalara aldaniyor. Yok siz hocadan iyi mi bileceksiniz de bilmem ne. Bizzat izledim bayram Meral evet toprak da önemli ama iklim asıl sebep dedi sonradan çark etti. Madem hocaları dikkate alıyorsunuz alın size coğrafyanın pusulası yazarınin açıklamasi adam kıvırmadan Sınav günü bunu söyledi hiç de lafını değiştirmedi

https://hizliresim.com/qi2vxY

orion07, 4 yıl önce

ÖSYM den önce sınav günü ne diyordu?

Burada sorgulanan temel şeyi soruyordu falan dedi net cevap vermedi ama sadece 1 i kastetti.

ÖSYM 1 ve 2 dedikten sonra ne dese boş.

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
16 Ekim 2020 01:46

sanki "tarımın yapılabilmesi için hangisi gereklidir?" diye sormuş da ona verilen bir cevap gibi olmuş bu.

tartışılması gereken konu çay doğu karadeniz bölgesinde bulunan sadece lateritleşmiş toprak tipinde mi yetişir olmalı.

yoksa kimse fasulyeyi pamukta da yetiştirdik ama biz demiyor zaten.tarım olması için toprak olması gerekirmiş. lafa bak :D

Uss34, 4 yıl önce
16 Ekim 2020 02:58

Katiliyorum bu adamın mantığına gore bakarsak olay big bange kadar gider :D cevap degisir mi soru iptal olur mu bilemem ama olmazsa aciklamasi kesinlikle bu degil

psikolojikdanışman42, 4 yıl önce

sanki "tarımın yapılabilmesi için hangisi gereklidir?" diye sormuş da ona verilen bir cevap gibi olmuş bu.

tartışılması gereken konu çay doğu karadeniz bölgesinde bulunan sadece lateritleşmiş toprak tipinde mi yetişir olmalı.

yoksa kimse fasulyeyi pamukta da yetiştirdik ama biz demiyor zaten.tarım olması için toprak olması gerekirmiş. lafa bak :D

Uss34
Aday Memur
16 Ekim 2020 03:23

Aga ben adama iptal olur mu diye sordum onu merak ettiö iyi bi hoca olduğunu tüm kpss tayfa biliyo zaten

immune12
Şube Müdürü
16 Ekim 2020 08:45

Eğer Bu soru Ösym tarafından tartışmaya açıldıysa konu Coğrafya hocalarından çıktı. Akademik bir boyut kazandı. Bayram Meralin ne dediği çok da önem arz etmiyor.

Uss34, 4 yıl önce
16 Ekim 2020 09:00

Bayram Meral gerçekten o cümleyi kurduysa çok yazık, evet topraksız tarım diye de bir şey var :) perliti var, sulu tarım var da mesele o değil. 107 net bekleyen insanım yani biz sadece "iklim" yapanlar algı düzeyimiz düşük değil, öyle soru sorulmaz sorulsa da "doğrudan" diyerek iklim toprak denmez, doğru cevaplayanları tebrik ederim, onlar da kendince var olan doğrularını korumanın peşindeler ama, bu kısır tartışma muhtemelen soru iptaliyle çözümlenecek...

juterme
Memur
16 Ekim 2020 09:14

Bu kadar basit soruya bu kadar muhalefet görülmedi.

Çay'ın olması için doğrudan ne gerekir diyor.

Al çay fidanını eline ara iklimle uygun toprağı ek bitti gitti.

Kimse sana iklimi ne oluşturur, toprağı ne nasıl yapar, fidanın boyu, tipi, rengini, cinsini sormuyor.

O toprak için o iklim şart deniliyor.

E o iklim içinde matematik konum, dağların denize seti, orojenezi vs gerekmiyor mu?

Bingbange kadar yolu var bunun.

immune12
Şube Müdürü
16 Ekim 2020 09:24

Mantığın güzelmiş kardeş sevdim. O zaman dolaylı etki denilen kavramı yok edelim. Hayatımızdan çıkaralım. Her şey doğrudan etki olsun.

juterme, 4 yıl önce

Bu kadar basit soruya bu kadar muhalefet görülmedi.

Çay'ın olması için doğrudan ne gerekir diyor.

Al çay fidanını eline ara iklimle uygun toprağı ek bitti gitti.

Kimse sana iklimi ne oluşturur, toprağı ne nasıl yapar, fidanın boyu, tipi, rengini, cinsini sormuyor.

O toprak için o iklim şart deniliyor.

E o iklim içinde matematik konum, dağların denize seti, orojenezi vs gerekmiyor mu?

Bingbange kadar yolu var bunun.

immune12
Şube Müdürü
16 Ekim 2020 09:28

Kelebek etkisi gibi kavramları hayatımızdan çıkarıyoruz. Her şey doğrudan bundan sonra :d

immune12, 4 yıl önce

Mantığın güzelmiş kardeş sevdim. O zaman dolaylı etki denilen kavramı yok edelim. Hayatımızdan çıkaralım. Her şey doğrudan etki olsun.

GeomatikEng
Şube Müdürü
16 Ekim 2020 09:44

Hocam daha cevaplar açıklanmadan engin Eraydın da üstü kapalı konuştu . Videosunu izledim sadece 10 sn de Dedi ki çay iklim ve toprak seçer deyip geçti soruyu. Hic doğrudana deginmedi bile aklınca kendini sağlama aldı yanlız iklim çıksaydı,ben çayin hangi koşulda yetiştigini söyledim derdi. 2018 de hepsi göl sorusundan dolayı hepsi faka basınca artık cevaplar açıklanmadan sadece üstü kapalı cevap veriyorlar

müsmühendis
Yasaklı
16 Ekim 2020 10:17

Artık bu işin sizcesi bizcesi kalmadı. Komisyon soruyu inceledi ve cevabı yalnız iklim olarak değiştirdi. 100 sayfa tartışsanız da artık hiçbir faydası yok.

16 Ekim 2020 10:51

resimag.com/p1/64b216d49a0.jpeg

juterme
Memur
16 Ekim 2020 11:24

Meb kitabındaki hem iklim hem toprak etkilidir bilgisi ne olacak?

Bize böyle öğretildi diyenler ne olacak?

Bir soruyu kitaba göre sorarsın. 2016 da ki Türkçe sorusu Meb kitabında öyle yazıyormuş diye iptal oldu.

ZLancelot
Aday Memur
17 Ekim 2020 15:43

İklim tabiki yagis alan karadenizin heryerine ekilir toprakla ne alakasi var

eng.civil
Aday Memur
17 Ekim 2020 21:06

Bu soruyu soru bankasında çözmüştüm. Coğrafya alan hocasına sormuştum cevap iklim ve toprak demişti.

eşyalarımı toparlarken fark ettim. not almış, mantar panoya tutturmuşum: "Çay tarımı için topraklar asitli olmalı + bol yağış."

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi