Editörler : Pangaea
16 Ocak 2010 19:40

fahri kkö ler bu ay maaşınız eksik yattı mı?

fahri çalışan arkadaşlar ayın 15 inde gittim 550 almam gerekirken,bi baktım 260 yatmış şaşırdım neden böyle olablir sizce,gidip müftülüğe sormayada utanıyorum(neden utanıyorsam onlar utanmalı günde 30 km yol gidip geliyorum dünyanın yol parasını veriyorum ve öğrencilerim için canımı veriyorum..neyse..)

eşime yük olmak istemiyorum birde maaşı eksik yatırıyorsa iyi valla..sizlerden var mı merak ettim...

imam 58
Memur
16 Ocak 2010 19:54

hoca hanım o yatan para aralık 15 ile 30 arasında ki ders ücretiniz.yılsonu olduğu için böyle oldu ..yani size bu günlerde 14 günlük ders ücretiniz daha yatacaktır merak etmeyin...

sonsuz nur
Kapalı
16 Ocak 2010 20:14

ek dersiniz inş yatar hocam, bizimkiler 680 idi, belki yarısını vermişlerdir, saygılar...

ankaradak
Şef
16 Ocak 2010 21:12

sonsuz nur hocam siz fahri misniz yoksa sözleşmeli mi?

teşekkür ederim cevaplarınız için:)

sonsuz nur
Kapalı
16 Ocak 2010 21:24

rica ederiim canııım :)

fahriyim ya :( ama yinede çok şükür :)

müftülük kapısında beklemekten ağaç oldum tam ümidimin bittiği anda ardılar dilekçe bırakmıştım önceden... şimdi ilçeye bağlı bir köyde çalışıyorum, ana yoldan 1 km yukarı yürüyorum, bir de geliş günlük 2 km yürümüş oluyorum ama artık alıştım... :))

ya hakikaten bizim ilk maaş öyle olmuştu, tabi gidip utancımızdan soramamıştık... inş alırsınız hocam

ankaradak
Şef
16 Ocak 2010 21:32

sizde demek böyle bişi olmadı

ama sen yinede benden fazla alıyorsun gibi geldi

bunda sigortada var mı?

evet dediğin gibi çok şükür ben 5 yıldır bekliyordum böyle bi görev için,başlık açarkende utandım hocaya bak ücret için mi çalışıyor gözüyle görülmek istemiyorum...

ınş bizde kadrolu olurz bi gün..benim ümidim yok ama hayrlısı olsun ne yapalım..tek bildiğim ben yada başkaları farketmz ama kkö hocalara çook ihtiyaç var

ınş bunu göz önünde bulundururlar..

kadınlar o kadar susamış ki bazı şeylere

o kadar eksikleri var ki

o kadar yanlş şeyler biliyorlar ki...

çok ihtiyaç var çook..

ofli61_33
Aday Memur
16 Ocak 2010 23:16

ben ılk ay 300 aldım sonrada oyle bısey bı bu ay bıraz fazla yatmıs ben anlamdım..nasıl 550 yattı sizee..okdar cook olabılıyormu..bende hiç olmadı da..sigorta yatıyormu yatmıyormu???

ofli61_33
Aday Memur
16 Ocak 2010 23:21

680 i hiç görmedim de görememde herlade...!! ders saatı arttı

diye seviniyorduk..ama bi işe yaramdı gecen sene 360 fılan oluyordu...

ankaradak
Şef
17 Ocak 2010 01:08

siz her ay maaş çizelgesi doldurmuyormusunuz

ders saat ücreti resmi olarak belli 7.82 tl.

yani onun altında yada üstünde nasıl oluyor bende anlamadım

benimde en çok aldığım 550 oldu

biz çizelge dolduryoruz her ayın başı..

sonsuz nur
Kapalı
17 Ocak 2010 11:03

arkadaşlar tabi ek ders ücreti dolduruyoruz, sigortamız yatıyor, haftada 24 saat derse giriyoz

5-5-5-5-4

tatilleri falan çıkarıyoruz, o zamn maaş düşüyor tabi, ya bilmiyorum 650 yatmış olabilir siz niye 350 alıyorsunuz anlamdım :S

sonsuz nur
Kapalı
17 Ocak 2010 11:11

bize müftü hocamız söylemişti ilk toplantıda, fahrilere iyileştirme geldi diye, bizde sevindik tabi, aylıkta bir baktık 450 şaşırdık, hala geçen yıl ki ücret dedik yani diyemedik içimizden geçirdik :D

biz aralık maaşını 650 veya 680 olarak aldık hatırlamıyorum, ondan önceki ay 550 idi sanırım, bu ayda yıl başından dolayı bizim caminin hocası sizede zam olur diyor ne kadar doğru bilemiyorum....

ankadak hocam haklısınız köylere gitmenin bu yönü var maaşın yarısı malesef yol parasına gidiyor, bence müftülük görevlisini telefondan aryın ve sorun derim derim ben,

ankaradak
Şef
17 Ocak 2010 12:50

evet hocam arayacaktım ama size bi sorayım dedim acaba herkesede böyle mi diye,benim kanaatim her ilçe müftülüğü bunu kendi insiyatifine göre yapıyor bunu,mesela sizde olmamş böyle birşey..neyse hayrlısı olsun..yarın bi ara ararım olmazsa..dediğiniz gibi ocak zammı oldu onuda yansıtrlar maaşımım biraz fazla olur derken :D..sağlık olsun ne yapalım..

imam 58
Memur
17 Ocak 2010 13:09

ders ücreti kurs hocaları için 2009 da 5,9 lira idi.şimdiki zamlarla ne oldu bilmiyorum..7,82 kadrolu öğretmenlerin ek ders ücret tarifesi.

imam 58
Memur
17 Ocak 2010 13:20

-net bir gündüz ek ders ücreti (%15 gelir vergisi)

kadrolu öğr: 6,607507 TL

sözleşmeli ve ücretli öğr: 5,682456 TL

not1: sözleşmeli ve ücretli öğr. ek ders ücretinden %14 sigorta primi kesintisi yapılmaktadır

ebedinur
Kapalı
17 Ocak 2010 15:30

ankaradak merak etme senin aldığın yılbaşından önceki 15 inden 31 ini kaplayan maaş.bizde yarım aldık.1 inden 15 ine kadar olanıda yeniden alcaz.yahu ekders yazmıyomusunuz siz.hesaplayın çıkar.sonsuznur sana bu ay 680 yatması imkansız.herhalde sen ilk yatanı çekmeyi unutmuşsun ikinci ile birlikte hesapta 680 olmuş.geçen sen ekders ücretleri 6 20 tl yi buluyodu kesinti ile birlikte.güya bu sene yükseldi dediler 7 80 den kesinti yapılarak buluyo 6 yı.yani saat başı 6 tl den hesaplanıyo.bizim ek ders saati ücretimiz artmadı aksine düştü.sadece saatlerde artış oldu.18 saat ücreti alırken bu sene 24 saat oldu.

ankaradak
Şef
17 Ocak 2010 16:08

ebedinur hocam demek sizede böyle oldu.yatar diyorsunuz yani.neyse hayrlısı olsun

teşekkür ederim cevap yazan herkese

sonsuz nur
Kapalı
17 Ocak 2010 16:38

edibenur hocam son kuruşuna kadar çektik yani, belki önceki aydan 4 yada 5 tl küsürat kalmıştır, neyse ya... :)

belki ben yanlış görmüşümdür

ebedinur
Kapalı
17 Ocak 2010 19:01

sonsuznur kardeşim 15 inde gene yatacak mı para size.ek ders yazdınız mı.eğer yazmadıysanız ikisi birleşmiştir herhalde aklım almadı.

ofli61_33
Aday Memur
17 Ocak 2010 19:11

ders saatlerni biz yazmıyoruz ya müdür yaızyor ya da müftülükten yaızyorlarr..ama 500 ü bırakın 400 bıle olmadıı..bende anlamadım il müfütngde calsıan brınden bılgı almısıtm cok az degılmı gıbı bır konusma gectı burdakıelrde en fazla 480 almıs dedı..anlamadım resmı tatıl hepımıze aynı resmı tatil.....!!!

ebedinur
Kapalı
17 Ocak 2010 19:41

valla biz ekdersimizi kendimiz dolduruyoruz.müftüyede imzalatıp murakıpa teslim ediyoruz.ben tam çalıştığım ay 680 aldım.yılbaşında 15 günlük 380 ve gene 260 yatacak 2 haftalık.benimkiler doğru itirazım falanda hiç olmadı.sadece senenin başında 6 tl den hesaplanmasına karşı çıktık.ondada yapacak bişey yok falan dediler susmak zorunda kaldık.

ofli61_33
Aday Memur
17 Ocak 2010 19:54

sigortanız var mı?

Toplam 84 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi