Editörler : E.Kayı Han
14 Haziran 2010 17:55

Diyanet Personeli Anket Uygulaması(Akademik)

Merhaba arkadaşlar. Diyanet İşleri Başkanlığında halen görevde olan personeline anket uygulaması yapmaktayım. Uygulanan anket Çalışanın kendi kurumları ile olan ilişkileri, toplam kalite yönetimi, çalışanın memnuniyeti amaçlıdır.

Diyanet personeli olup da ankete katılmak isteyen personel bana özel mesajla mail adresini iletirse kendisine mail atarak anketi gönderecem.

Anket uygulaması sadece akademik amaçla kullanılacak olup hiçbir kurum ve kuruluşla kesinlikle paylaşılmayacaktır. Zaten anketi görürseniz ad, soyad ve hangi müftülükte çalıştığına dair bilgi istenmemekte. Sonuçları Diyanet İşleri Başkanlığına da gönderecem.

Arkadaşlar aynı zamanda ben de Diyanet personeliyim(İmam-Hatip). Lütfen sadece Diyanet personeli anket uygulamasını istesin. Bu anket uygulaması bizim için önem arz etmektedir(diyanet personeli için).

Anket sonuçlarının diyanete gönderilmesi sonucunda umuyorum ki sorunlarımıza başkanlıkça el atılır.Sizilerin de bildiği gibi kurumumuzda çalışanın memnuniyeti ile ilgili araştırma yapılmamakta.Bu konuda örnek çalışma(resmi olarak çalışma) aradım ancak bulamadım maalesef!

Bu konuda duyarlı olmanızı ve ankete katılmanızı sizlerden rica ediyorum.

Beytullah Uslu

darekutni
Daire Başkanı
14 Haziran 2010 20:09

ben de geçen günlerde böyle bir anket yapılsa diye başlık açmıştım. çok isabet olmuş. diyanet dikkate alır mı bilmem ama ben bu ankete katılmak istiyorum. daha önce de ben de benzer bir anket uygulamıştım (yine akademik bir çalışmanın parçası olarak). ben de Diyanet'e sundum ama herhangi bir tepki alamadım. olumlu ya da olumsuz bir icabette bulunulmadı. umarım sizin anketiniz dikkate alınır. kolaylıklar diliyorum.

darekutni
Daire Başkanı
14 Haziran 2010 20:15

bu arada hangi üniversitede,hangi konuyla iligli çalışmada kullanılacka bu anket? bunları da belirtmeniz halinde ankete katılmak isterim.

beytullah_fatih
Daire Başkanı
14 Haziran 2010 20:16

İlginiz için teşekkürler derakutni. özel mesaj size mi ait....windowslive. eğer size ait değilse sizde katılır mısınız?

bu arada arkadaşlar bu ankete katılabilecekler; İmam-hatipler, Müezzin-Kayyımlar, Kur'an Kursu Öğreticileri, Müftüler,Vaizler, Kur'an Kursları Müdürleri,Daire personellerinin tümü(VHKİ, Memur, Hizmetli,Şoför vs.Daha çok katılım, daha çok destek demektir. Eğer geniş çaplı bir katılım olursa basınla da bu sonuçları duyurmaya niyetliyim.Kamuya mal olunca infial uyandırabilir. Ama öncelikli amacım akademik olacak.

Yiğitalp
Genel Müdür
15 Haziran 2010 17:55

İyi niyetli bir çalışmadır mutlaka, ancak 80 yıldır diyanet ne anketler gördü,ne tezler (y.lisans- doktora) ne akademik kitaplar gördü kendisiyle ilgili,bırakın tepkiyi zaman zaman diyanet dalga geçer gibi (tüm kimlik bilgileriyle birlikte) kendi personeline anketler düzenledi.Yani siz< çalışmaya tabiki yapın ama buna bir tepki beklemeyin diyanette. "Toplam kalite" yi diyanet bürokratlarından hiç bilen var mı acaba. Onlaron kalite den anladığı emir-komuta ile günübirlik işlerin yürüyormuş gibi görünmesidir. Aksi halde 90-100 bin din görevlisi bu ülkeyi kısa sürede uçurur.

Yiğitalp
Genel Müdür
15 Haziran 2010 17:57

"Eğer geniş çaplı bir katılım olursa basınla da bu sonuçları duyurmaya niyetliyim.Kamuya mal olunca infial uyandırabilir"

İnfial falan olmaz korkma, zira bizim basın "dinsiz, din düşmanı damgası yememek için" genelde diyanete pek dokundurmuz.Sonuçta ticari kuruluş.

beytullah_fatih
Daire Başkanı
15 Haziran 2010 21:34

darekutni; Yalova Üniversitesi,Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İnsan Kaynakları ve Çalışma İlişkileri bilim dalında anket uyguluyorum.Anket kesinlikle isimsiz olup kişisel bilgiler içermemektedir.

Yiğitalp kardeşim, Diyanet ister kale alsın ister almasın.Biz elimizden geleni yaparız.Dediğim gibi Sonuçlar açıklanınca bir nushasını diyanete, bir nushasını bakanlığa, birer nusha sendikalara, ve ilgili gördüğüm Basınla da paylaşacam. Diyanet personelinin kendi kurumu hakkında düşündüklerini bir nebze de olsa bilmeyenlere duyurmak istiyorum.

KÖY.İ.SEN.
Memur
15 Haziran 2010 21:57

çok güzel olur.

beytullah_fatih
Daire Başkanı
16 Haziran 2010 10:14

Köy.İ.Sen hocam mail adresinizi halen göndermediniz:) nasıl anketi göndercem size? adresi mesajla atarsanız anketi gönderebilirim size.

beytullah_fatih
Daire Başkanı
19 Haziran 2010 13:24

arkadaşlar şuana kadar memurlar netten 16 kişi ankete katıldı.Bunlardan 6'sı kkö, 7'si imam hatip, 2 müezzin ve 1 idari hizmetlerden. Katılımlarınızı bekliyorum lütfen duyarlı olalım.

Ankete elle ulaştırdığım 75 kişinin sonuçları çok çarpıcı buradan da paylaşacam...

darekutni
Daire Başkanı
19 Haziran 2010 23:52

anketin konusunu da söyler misiniz? yani teziniz nedir? her ne kadar diyanetten çok memnun olmasam da, çalışmanın amacından tam emin olmadan eleştirilerimi yazmaktan yana değilim. tam olarak hangi amaç ya da tez ise hangi başlık için bu anketi uyguluyorsunuz?

beytullah_fatih
Daire Başkanı
20 Haziran 2010 11:01

darekutni, Diyanet işleri çalışanlarında Toplam kalite yönetimi, personel güçlendirme konusunda memnuniyet anketi. Diyanet işleri başkanlığı teşkilatındaki personel sorunları ve çözüm yolları..

İnsan kaynakları ve çalışma ilişkileri bilim dalında yeni yönetim teknikleri dersi.

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Saygılar...

avareee
Genel Müdür
20 Haziran 2010 12:00

bu anketi nasıl dolduracaz?geriye nasıl gönderecez?

beytullah_fatih
Daire Başkanı
25 Haziran 2010 19:53

avareee, Hocam ildışında olmam nedeniyle geç cevap verdim, Özür Dilerim. Bana özel mesaj atarak mail adresinizi yazarsanız ben size mailimden anketi göndercem, siz de cevaplayıp bana geri göndereceksiniz.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi