Editörler : Lanet
«6789101112131415161718

!'PenThOS_
Şube Müdürü
05 Ekim 2015 23:32

daha önce okumuştum ama çok hoşuma gitmişti..

tekrar okuyorum

KIZILBAŞ TÜRKLER...

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
05 Ekim 2015 23:40

Yakın zamanda aldığım kitaplar; eğitim, kişisel gelişim ve rehberlik üzerine daha çok.

Edebi içerikli olanı klasiklerden ödüllü Camus'un 108 sayfalık "Düşüş" adlı kitabı.

sistembozuk
Kapalı
13 Ekim 2015 21:31

Tembellik Hakkı - Paul Lafargue

ness.s
Kapalı
15 Ekim 2015 16:35

klon,felatun bey ve rakım efendi.

15 Ekim 2015 23:13

Mihmandar/Iskender Pala

buşra
Müsteşar
20 Aralık 2015 21:52

Kostantiniyye Oteli - Zülfü Livaneli

**

Daha - Hakan Günday

maskov87
Başbakan Müsteşarı
21 Aralık 2015 11:40

İlhan Abi - Miyase İlknur (İlhan Selçuk'un biyografisi)

ness.s
Kapalı
30 Aralık 2015 21:22

İyi baba- naoh hawley

ütopyadan
Müsteşar
30 Aralık 2015 21:32

Küçük Prens

İDAL*
Başbakan Müsteşarı
26 Ocak 2016 07:49

Hafta sonu Dost'ta buluşmak... ve söz konusu kitaplar iken, bütün seslerin sustuğu, kitap kokularının sindiği labirentler arasında kaybolmak...

Ve genelde unutulur bazı kitaplar heyecandan. Bu kez yine öyle oldu, yine de Dost'ta kaybolmak çok güzeldi. Evet, hafta sonu aldığım(ız) kitaplardan birkaçı...

*İçimizde Gezinen Sessizlik, Jean Jacques Rousseau

*İnsanın Anlam Arayışı, Viktor Emil Frankl

*Spinoza-Kısa İnceleme, Benedictus Spinoza

*Öteki, Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

*Benim Delilerim, Aziz Nesin

buşra
Müsteşar
26 Ocak 2016 20:22

Dost'ta olanlardan biri de bendim hafta sonu. Sizi nasıl göremedim editörüm

:)

Mekanın büyüsüne kapılmaktan bakamadım hemen alınacaklara. Değişmişti, daha güzel daha alımlı duruyordu. Yanımdaki dostun çekiştirmesiyle kendime geldim ki, alınacaklara el attık.

:)

Sonrası mı?

Kahve keyfiydi, evet.

Neyse bu hikaye bitmez.

Alınan bir kaç tane kitaptan bazıları şöyle;

Sıcak Külleri Kaldı - Oya Baydar

Şairin Romanı - Murathan Mungan

Tanrılar Okulu - Stefano E D'anna

İDAL*, 8 yıl önce

Hafta sonu Dost'ta buluşmak... ve söz konusu kitaplar iken, bütün seslerin sustuğu, kitap kokularının sindiği labirentler arasında kaybolmak...

Ve genelde unutulur bazı kitaplar heyecandan. Bu kez yine öyle oldu, yine de Dost'ta kaybolmak çok güzeldi. Evet, hafta sonu aldığım(ız) kitaplardan birkaçı...

nargileventolin
Kapalı
26 Ocak 2016 21:00

İnsanın Anlam Arayışı güzel ve inandırıcı bir kitap. İyi seçim.

İDAL*, 8 yıl önce

dikenli.güller
Kapalı
31 Ocak 2016 13:37

almayı düşündüğüm ama hala alamadığım kitap, şibumi

çağındeniz
Müsteşar
31 Ocak 2016 15:26

içimde bir kıskançlık uyandi. pek kiskandim bu dostları. ben de sude'yle kahve sohbeti istiyorum. sudee ;)

*

neyse..bu kadar hasetlikten sonra kitaplara gelince ; o kadar çok birikmiş kitap ve sıfır zamandan sonra aldığım son kitap

küçük prens :)

kuse kagida ciltli güzel bir basim yapmislar.

oğlumun saftirikleri arasına sıkıstırıvermistim.

İDAL*, 8 yıl önce

buşra
Müsteşar
17 Mayıs 2016 22:15

Yazarlarından imzalı aldığım iki kitap

Maviye Çalar Gözlerin (Biyografi) - Birol Öztürk

Mayıs Giremez (Şiir) - Küçük İskender

sahinbaba
Genel Müdür
19 Mayıs 2016 11:56

shakespeare - kral lear

ışık yılı
Aday Memur
01 Haziran 2016 13:28

Allah, dualarınızı kabul ediyorsa; bu sizin imanınızı arttırır. Geciktiriyorsa; sabrınızı arttırır. Eğer kabul etmiyorsa; biliniz ki sizin için hazırladığı daha güzel şeyler vardır. Unutmayın ki; Rabbim ihmal değil imtihan eder." diyorlar ve sen de inanıp kendini bu sözlerle teselli ediyorsun ya, peki başka bir ihtimal daha gelmiyor mu aklına?

Ya sen dua etmesini bilmiyorsan!!!

"Ey gönül istedik de vermedi deme. İstemeyi bilmedin bari yalan söyleme."-Mevlana Celaleddin-i Rumi

Dua etmeyi, duanın sistemini, senin en büyük gizemin olan Su'yun sırrını ve en büyük hazinen Besmele'nin sırrını bilseydin hayatın böyle olmayacaktı...

sır dolu kitaplar

mustafa kaya ya ait size bir sır vereceğim ve hızır dokunsun dualarına kitabını okudum çok etkilendim.ve sizlerinde okumasını tavsiye ederim...saygılar.

.

=

kürkmantolu madonna da ki adamın sevdasına geç kalmış olmasına kızarak hüsrana uğrayıp uzun zamandır okumuyordum.kitaplarada küsülürmü eh işte..oysa zaman diye bir şey yokmuş.varsada öldürürmüş.

hale luya
Kapalı
02 Haziran 2016 11:50

Uzun süre almayı ve okumayı düşündüğüm bir kitabı, alınca en sevdiğim arkadaşlarımdan birine hediye ettim. Sevdiğim tatlının en sonra bırakılması gibi onu diğer kitapların gerisine atmış, keyifli bir zaman dilimine saklamıştım. Sanırım ben onu okuma ihtimalini sevmişim. Şaka yapıyorum, neden bu değildi tabi. Kitapları renk renk raflara dizip, onlara bakmak bana göre değil. Ancak bazı kitaplar vardır yazarları kadar hatta bazen daha çok, bazı okurlarına yakışır, tam onluk bir kitap dersiniz. İşte arkadaşım öylesi kitap derinliğinde bir insan. Kitaplar kadar güzel arkadaşlarınız olsun dilerim.

Bunca yazdım hala bir kitap ismi vermedim. Okumak için şu an elimde olan kitap George Orwell'in 1984 'ü. Arkadaşıma hediye ettiğim kitap ise kendime sözüm olsun.

sistembozuk
Kapalı
03 Haziran 2016 23:12

Biraz geç de olsa büyük usta Yaşar Kemal'in Bir Ada Hikayesi.

şu an dr ve kitapyurdu.com'da yüzde 25-30 civarı indirimde kitap, önerilir.

Toplam 352 mesaj
«6789101112131415161718

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi