Editörler : Pangaea
12 Nisan 2019 17:01

Formasyonda staj

Merhabalar ben bahar dönemi formasyon alıyorum seneye ilk dönemde staj olacak ama şimdiden kafaya taktım, ben gündüz çalışıyorum akşam okula gidiyorum şimdi de hafta sonu formasyona gidiyorum, staj hafta içi bir gün olacak acaba staj da devamsızlık konusunda çok mu kayı olurlar ? 14 hafta sürecek bu sıkıntı olur iş yerinde, hiç gitmeme değil ama en azından bir hafta gidip bir hafta gitmeme şeklinde yapmama izin verirler mi acaba ? Staj yapanlar varsa bilgi verebilirler mi

12 Nisan 2019 18:53

Hocanızla anlaşacaksınız. Hocam önce bir staj öğretmeninizle buluşun. Onlar genelde haftanın şu günleri gel derler.

sedao123
Memur
12 Nisan 2019 19:49

Tamamen staj yapacağınız okuldaki staj hocanıza bağlı. Umarım anlayışlı biri denk gelir

hilalcik
Şube Müdürü
12 Nisan 2019 20:59

İnşallah o zaman , halimi de güzelce anlatırım. Ben yeni başladım formasyona staj Eylül de yapacağım ama şimdiden bi telaş yaptım , bundan 9 sene önce yarım dönem ücretli öğretmenlik yapmıştım ama muaf olmak için faydası olmaz sanırım

Hiç gitmeme değil de hiç değilse bir hafta gidip bir hafta gitmeme şeklinde yardımcı olsalar yine yeter 14 hafta stajın 7 haftasını gitsem çok fazla sorunolmaz sanırım iş yerinde

sedao123, 5 yıl önce

Tamamen staj yapacağınız okuldaki staj hocanıza bağlı. Umarım anlayışlı biri denk gelir

Nzblbl
Kapalı
13 Nisan 2019 00:38

sizinki yarım dönemmiş ama yanlış hatırlamıyosam 1 sene ücretli öğretmenlik yapan arkadaşlarım muaf olmuştu stajdan onu bi araştırın mutlaka.

hilalcik, 5 yıl önce

İnşallah o zaman , halimi de güzelce anlatırım. Ben yeni başladım formasyona staj Eylül de yapacağım ama şimdiden bi telaş yaptım , bundan 9 sene önce yarım dönem ücretli öğretmenlik yapmıştım ama muaf olmak için faydası olmaz sanırım

Hiç gitmeme değil de hiç değilse bir hafta gidip bir hafta gitmeme şeklinde yardımcı olsalar yine yeter 14 hafta stajın 7 haftasını gitsem çok fazla sorunolmaz sanırım iş yerinde

hilalcik
Şube Müdürü
13 Nisan 2019 10:49

Evet yine de bir şansımı deneyeceğim ama benim de bildiğim bir en az bir dönem yapmış olmak, formasyon gruplarında sordum kesinlikle hiç anlayış göstermiyorlar dediler ama burada aldığım yanıtlar daha iç açıcı inşallah anlayışlı birine denk gelirim şimdiden kafaya taktım ben

Nzblbl, 5 yıl önce

sizinki yarım dönemmiş ama yanlış hatırlamıyosam 1 sene ücretli öğretmenlik yapan arkadaşlarım muaf olmuştu stajdan onu bi araştırın mutlaka.

fatih ç.
Genel Müdür
13 Nisan 2019 17:33

Benim ve çoğu arkadaşımın hocası anlayışlıydı. Yardımcı oluyorlardı her türlü. Bizim müdür de çok iyiydi.

Ama bi grubun hocası çok rahatsız bir tipti. Hem aşırı zorladı hem düşük not verdi. Böyle biri denk gelirse formasyon hocanıza konuşup başka hoca isteme şansınız vardır belki. Aranız nasıldır bilmem ama değişiklikler olabiliyor.

hilalcik
Şube Müdürü
13 Nisan 2019 18:22

Peki bir özel okulla konuşsam ve beni bir süreliğine çalışıyor gösterseler böyle bir şey olabilir miacaba

hilalcik
Şube Müdürü
13 Nisan 2019 20:39

Peki şöyle olabilir mi iş yerinden 2 hafta senelik izin kullansam ve haftanın her günü gitsem bu şekilde bitirebilir miyim ? İş yerine çok söylemek istemiyorum staj yapacağım diye, senelik izin kullanıp 2 hafta haftanın 5 günü hep gidebilir miyim 14 hafta ya o defa gitmiş olurum geri kalanı dabir şekilde hallederim diye düşündüm

sedao123, 5 yıl önce

hande.
Aday Memur
14 Nisan 2019 09:02

Merhaba su an staj dönemindeyim okul yönetimi olarak karar alınmış staj icin devamsızlık hakkımız yok.Calistigim icin senelik izin kullanıp 72 ders saatini dolduracak şekilde tamamlamayı düşündüm fakat o şekilde kabul edilmiyor.Bu kez çalıştığım kuruma vermiş olduğum durumu bildirir dilekçe neticesinde 1 gün idari izinli sayıldım ve bu şekilde stajıma devam ediyorum .

hilalcik
Şube Müdürü
14 Nisan 2019 15:59

Peki staj hocanız hiç anlayış göstermedi mi

Devamsızlık konusunda ?

En azından biraz esneklik sağlamadı mı ?

hande., 5 yıl önce
Merhaba su an staj dönemindeyim okul yönetimi olarak karar alınmış staj icin devamsızlık hakkımız yok.Calistigim icin senelik izin kullanıp 72 ders saatini dolduracak şekilde tamamlamayı düşündüm fakat o şekilde kabul edilmiyor.Bu kez çalıştığım kuruma vermiş olduğum durumu bildirir dilekçe neticesinde 1 gün idari izinli sayıldım ve bu şekilde stajıma devam ediyorum .

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
14 Nisan 2019 16:42

Dogru olan bu zaten. Staj ogretmenligin en onemli asamasi ogretmenlik universitede degil sinifta ogrenilir. Anlayis gosterme meselesi degil isini dogrh yapip devamsizlik yapamazsin demisler adamlar gayet hakli.

hilalcik
Şube Müdürü
14 Nisan 2019 18:17

Ben de biliyorum ama şartlar maalesef bu çalıştığım yerde 5 senedir çalışıyorum

İşten çıkıp okula gidiyorum hafta sonu da formasyon alıyorum

İşi bırakmam mümkün değil hayat şartları malum

Ben de layıkıyla yapmak istiyorum ama şartlar da böyle maalesef

Tabi ki telaşa kapılmam normal diye düşünüyorum

Keyfe keder aa ben gitmeyim olur diye düşünmüyorum

Yapmak istediğim hiç gitmemek değil ama aralarda sadece biraz anlayış istediğim şey

Bu da olabilir mi acaba diye staj yapan ya da yapıyor olan arkadaslardan Bilgi almak istedim sadece

dundarbeyguneribey, 5 yıl önce

Dogru olan bu zaten. Staj ogretmenligin en onemli asamasi ogretmenlik universitede degil sinifta ogrenilir. Anlayis gosterme meselesi degil isini dogrh yapip devamsizlik yapamazsin demisler adamlar gayet hakli.

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
14 Nisan 2019 21:23

Sana anlayis gostermeyen isyerin haftada bir gun bir kac saati mazur gormesi lazim

hilalcik
Şube Müdürü
14 Nisan 2019 22:37

Lazım ama göstermeyince ne yapabilirim ? Konuşacağım ama endişeliyim diyorum sadece ben öğretmenliği önemsemiyor değilim hatta hayatımda en önemli şeylerden biri diyebilirim burda bubunu anlatacak değilim zaten

Benim sorum dediğim gibi sadece bu durumu yaşayan arkadaslardan görüş almak

dundarbeyguneribey, 5 yıl önce

Sana anlayis gostermeyen isyerin haftada bir gun bir kac saati mazur gormesi lazim

Akşam Işıkları
Aday Memur
15 Nisan 2019 11:25

Öğretmenlik uygulaması mühim stajda devam zorunluluğu var.Hatta gidemediğiniz haftayı sonra telafi

Akşam Işıkları
Aday Memur
15 Nisan 2019 11:27

ediyorsunuz.

hilalcik
Şube Müdürü
15 Nisan 2019 12:36

Peki bir sorum daha olacak ; diyelim iş yerinden haftada bir gün izin aldım, hani bir haftada 6 saat okulda bulunmam gerekiyor ya peki bana verilen staj hocamın okulda bir günde 6 saat dersi yoksa ne olur ?

sedao123, 5 yıl önce

Zey006
Memur
18 Ekim 2022 20:57

hocam stajı ne yaptınız özelden yazar mısınız

hilalcik, 5 yıl önce

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi