Editörler : ayşegül bgm

onur1963
Yasaklı
18 Nisan 2019 19:58

1 hafta sonra konuşalım daha ilk gunundesin sanırım uzulme bol bol çikolata ye
Ymnur, 5 yıl önce
bu arkadas seviyeyi koruyabilecek bir arkadas degil cunku kendisinde seviye yok neyseki kendisinin bir kuduz oldugu ve bu yuzdende susamişçasina etrafina saldirdıgina birkez daha şahit olduk :)

Reina95
Aday Memur
18 Nisan 2019 20:27

Bende lisans hemşire mezunuyum ancak onur bey üslubumuz çok yanlış meslektaşım olarak sizden seviyenizi korumanızı beklerdim sözleriniz çok çocuksu ve aşağılayıcı ne kadar haklı olursanuz olun kimse size bu üslupla konuşma hakkını vermiyor

gmetiner
Kapalı
18 Nisan 2019 20:32

sizler hayata 18 yaşında atilip paranızı kazanmaya başlarken. biz sizin 1 senede kazandığınız parayla 4 yıl okumaya çalıştık. askere gittik geldik yaş 23 25 oldu. 7 sene fark atmisin bana. daha diyorsun ki lisans hemşireler kim. Lisanslar sizin babanız.
hakan3332, 5 yıl önce

3 4 sene sonra arzınız talepten fazla olunca alımlarınız azalında göreceğim sizi :D

Elifhmsire
Şef
18 Nisan 2019 20:38

Tartışmanin bile bi üslubu var cok çirkinsiniz çok

onur1963, 5 yıl önce
1 hafta sonra konuşalım daha ilk gunundesin sanırım uzulme bol bol çikolata ye

Reina95
Aday Memur
18 Nisan 2019 21:03

Aybaşı?? Ben bu cümlelerde küçümseyici bir tını seziyorum nedense!! Ne kadar cinsiyetçi ne kadar yozlaşmış sözler bunlar!! Siz bu cümleleri kurarken sadece tartıştığınız şahsı değil tüm kadınları hedef alıyorsunuz bilmem farkında mısınız??!! O aybaşı dediğiniz fizyolojik olay çok şükür bizim akli melekelerimizi etkilemiyor ancak sizinkinden şüphelendim açıkçası zira sarf ettiğiniz cümleler üniversiteyi bitirmiş belli bir olgunluğa ulaşmış kişilerin dile getireceği sözler değil!!

onur1963
Yasaklı
18 Nisan 2019 21:56

aha gelmis bir feminist kadınları filan assagilamadim kızın yazdiklari o kadar sacma ki normal bir psikoloji ile yazıldığını düşünmediğim için böyle söyledim hadi regl menstrüasyon diyim farkeden ne bu dönemde hormonlara bağlı olarak değişik psikolojilerde oldugunuzu bildiğim için buna bir atıfta bulundum olaya cinsiyetçi yaklaşmadım ortada bana görede cirkin bir kelime yok.
Reina95, 5 yıl önce

Aybaşı?? Ben bu cümlelerde küçümseyici bir tını seziyorum nedense!! Ne kadar cinsiyetçi ne kadar yozlaşmış sözler bunlar!! Siz bu cümleleri kurarken sadece tartıştığınız şahsı değil tüm kadınları hedef alıyorsunuz bilmem farkında mısınız??!! O aybaşı dediğiniz fizyolojik olay çok şükür bizim akli melekelerimizi etkilemiyor ancak sizinkinden şüphelendim açıkçası zira sarf ettiğiniz cümleler üniversiteyi bitirmiş belli bir olgunluğa ulaşmış kişilerin dile getireceği sözler değil!!

Reina95
Aday Memur
18 Nisan 2019 22:04

O zaman konuşma tarzınıza durun dışardan bir bakın isterseniz o kadar saldırgan yorumlar yapıyorsunuz ki yazdıklarınız ister istemez hakaret olarak algılanıyor iddia ettiğiniz üzere aşağılamak için söylemeseniz dahi bir önceki yazdığınız şeyler nedeniyle bu şekilde anlaşılıyor

onur1963
Yasaklı
18 Nisan 2019 22:05

öyle başlığa böyle cevaplar kusura bakmayin hak edene hak ettigi gibi davranacaksin ;)
Reina95, 5 yıl önce

O zaman konuşma tarzınıza durun dışardan bir bakın isterseniz o kadar saldırgan yorumlar yapıyorsunuz ki yazdıklarınız ister istemez hakaret olarak algılanıyor iddia ettiğiniz üzere aşağılamak için söylemeseniz dahi bir önceki yazdığınız şeyler nedeniyle bu şekilde anlaşılıyor

Reina95
Aday Memur
18 Nisan 2019 22:08

Hakkınızı saygı çerçevesinde savunursanız elbette sorun yok ancak sizin yaptığınızın elle tutulur bir yanı yok kusura bakmayın

Hemsiree7890
Kapalı
19 Nisan 2019 17:48

bu çocuk adam olmaz,atansa nolur bu çöp kovası

Ymnur
Şef
19 Nisan 2019 17:53

Çöp kovasının bile bir görevı var bunda o vasıf bile yok
Hemsiree7890, 5 yıl önce

bu çocuk adam olmaz,atansa nolur bu çöp kovası

hakan3332
Yasaklı
29 Mayıs 2019 21:13

peh peh peh :D 1 ay öncesinde demiştim herkesin hakkı veriyor demiştim :D helal olsun reise

Lisanshemsire17
Kapalı
29 Mayıs 2019 21:39

Konuyu açan zeki arkadaş 2 yıl eğitim aldığın için kendini profesör falan sanıyorsun sanırım.Sizin o bizim çalışma alanımız dediğiniz yerlerde yıllardır hemşireler çalışıyor. Hemşirelerin çalıştığı alanları bölüp alan yaptılar şimdi hemşirelerin alanından hemşireleri kovuyorlar. Madem iki yıllık eğitimine çok güveniyorsun neden burada konu açarak kendini rezil ediyorsun güzel kardeşim?Bu ülkede eğitim denen bir şey var çok özeniyorsan büyür sınavlara hazirlanir, sınavı kazanırsan hemşire olabilirsin. Bu yaptığınız terbiyesizlik yüzünden insanlar birbirine düşman oluyor. Evet üniversiteyi kazandım emek vererek okudum ve gurur duyuyorum. Çalışırsanız sizde yaparsınız. Yapamıyorsanız yapanlara dert olmayı bırakın.

keinbeut
Memur
29 Mayıs 2019 21:44

Biz emek vermedik yata yata hemşire olduk değil mi.Lisans mezunu arkadaşlarin çoğu lisede hemşireliğe girememiş arkadaşlardır.Geri kalanı da ek puanla sağlık meslek lisesinden gitti zaten.Neye nasıl güluyorsun bilmem ama araştırıp etmeden konuşma istersen.Alanda çalışırken kendi gözlerimle gördüm her bakımdan lisanslardan daha iyiydik daha çok tercih ediliyorduk.Şimdi de lisans hemşirelikten daha iyi yerlerde okuyoruz bir çoğumuz.Onlar 100 kisilik sınıfta 4 yıl eğitim gördüler biz 30 kişilik sınıflarda eğitim gördük.Hemşireligin %70i uygulamadır.100 kişiye nasıl uygulama eğitimi verebilirsin.Bilip bilmeden araştırıp etmeden küçümsemeye çalışmayın.Ne okuduğumuz değil nasıl insan olduğumuz önemli olan.
Winchesterogulları, 5 yıl önce
Kimyagerim. Hemsirelikle uzaktan yakından alakam yok. Ama 4 yıl eğitimle bir tutulmaz. Ben 5 sene okudum. Cok iyi bi puanla kazandım. Simdi burada 2 yıllık kimya okuyan adam veya Lise mezunu kimyacı bana laf sokmaya kalksa bir taraflarımla gülerim. Emek var. Haklarını arıyorlar. Bu işi eleştiriye dökmeyelim. Ona bakarsan totalde 100 kimyager alınıyorsa 10bin hemsire alınıyor. Derdiniz meslekler olmasın.
29 Mayıs 2019 21:52

Lise mezunu biri lisans mezunu birinden nasıl daha fazla eğitimli olabilir ? Bu yazdığına kendin inanıyor musun ? Kimseyi kücumsemiyoruz ancak lisans eğitimimizin de kücümsenmesine izin vermeyiz .. bir çok sml mezunu kardeşimiz üniversite sınavında hemşirelik kazanmak için ya da dgs ile lisans hemşireliği girebilmek için can atıyor ...

keinbeut, 5 yıl önce
Biz emek vermedik yata yata hemşire olduk değil mi.Lisans mezunu arkadaşlarin çoğu lisede hemşireliğe girememiş arkadaşlardır.Geri kalanı da ek puanla sağlık meslek lisesinden gitti zaten.Neye nasıl güluyorsun bilmem ama araştırıp etmeden konuşma istersen.Alanda çalışırken kendi gözlerimle gördüm her bakımdan lisanslardan daha iyiydik daha çok tercih ediliyorduk.Şimdi de lisans hemşirelikten daha iyi yerlerde okuyoruz bir çoğumuz.Onlar 100 kisilik sınıfta 4 yıl eğitim gördüler biz 30 kişilik sınıflarda eğitim gördük.Hemşireligin %70i uygulamadır.100 kişiye nasıl uygulama eğitimi verebilirsin.Bilip bilmeden araştırıp etmeden küçümsemeye çalışmayın.Ne okuduğumuz değil nasıl insan olduğumuz önemli olan.
29 Mayıs 2019 22:03

4 senelik okul ve staj hayatımda gördüğüm ortaöğretim hemşire egosu > lisans hemşire egosu. Tabi beş parmağın beşi de bir değildir.

Lisanshemsire17
Kapalı
29 Mayıs 2019 22:03

Yahu güya meslektaş olacaksınız.Sizin bu yaptığınız bilmişliği yüksek lisans yapan arkadaşlar yapmıyor. Nasıl kendinizi bu kadar yukarıda görebiliyorsunuz? Herkes lise eğitimi aldı fakat herkes üniversitesi eğitimi alamıyor ne yazık ki. Kendimi nasıl geliştiririm niye düşüneceğinize burada gelmiş lisans eğitimi gereksiz diyorsunuz. O zaman kapatalım bu fakülteleri arkadaşım doktor liseleri mühendislik liseleri olsun üniversite eğitimi gereksiz. Nasılsa lisede her şey öğreniliyor(!)
keinbeut, 5 yıl önce

Lisanshemsire17
Kapalı
29 Mayıs 2019 22:05

Ayrıca belirtmek isterim benim girdiğim Anadolu Lisesi sağlık meslek lisesinden çok daha yüksek puanla alım yaptı :) Biraz öğrenmenizi tavsiye ederim.
Lisanshemsire17, 5 yıl önce
Yahu güya meslektaş olacaksınız.Sizin bu yaptığınız bilmişliği yüksek lisans yapan arkadaşlar yapmıyor. Nasıl kendinizi bu kadar yukarıda görebiliyorsunuz? Herkes lise eğitimi aldı fakat herkes üniversitesi eğitimi alamıyor ne yazık ki. Kendimi nasıl geliştiririm niye düşüneceğinize burada gelmiş lisans eğitimi gereksiz diyorsunuz. O zaman kapatalım bu fakülteleri arkadaşım doktor liseleri mühendislik liseleri olsun üniversite eğitimi gereksiz. Nasılsa lisede her şey öğreniliyor(!)

keinbeut
Memur
29 Mayıs 2019 22:05

Ben daha fazla eğitim aldık demedim daha iyiydik dedim.10dan fazla serviste çalıştım hemşireler lisanslardan kaça kaça tedavi yapıyorlardı.Hicbir sey bilmiyorlardı sadece defter dolduruyorlardı.Pratikte çok daha iyiyidik.Teorik olarak aldığınız eğitim daha iyidir haklısınız ama bazı lisanlar bizi küçümsüyor aynı yerde çalışacağız bi farkımız yok.Pratikte de biz daha iyiyiz.Hemşirelik de uygulamayla ilerlenebilecek bir meslek.100 kişilik sınıfta alınan eğitimle 30 kişilik sınıfta alınan eğitimi bir karşilaştırın.Bende lisans okuyorum şuan başka bir bölüm .Ama lise hemşirelik de küçümsenecek bir bölüm değil.
Uçanhemşire, 5 yıl önce

Lise mezunu biri lisans mezunu birinden nasıl daha fazla eğitimli olabilir ? Bu yazdığına kendin inanıyor musun ? Kimseyi kücumsemiyoruz ancak lisans eğitimimizin de kücümsenmesine izin vermeyiz .. bir çok sml mezunu kardeşimiz üniversite sınavında hemşirelik kazanmak için ya da dgs ile lisans hemşireliği girebilmek için can atıyor ...

keinbeut
Memur
29 Mayıs 2019 22:06

doktorlar bile lisansların egosundan beziyor güldürme
birhemşireee, 5 yıl önce
4 senelik okul ve staj hayatımda gördüğüm ortaöğretim hemşire egosu > lisans hemşire egosu. Tabi beş parmağın beşi de bir değildir.
Toplam 83 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi