Editörler : crops35
21 Kasım 2012 15:40

memurlar net lütfen gib hizmetli hakkınada net bilgi

bu konuda memurlar net in bir açıklama yapmasını bekliyoruz.yükselme var mı varsa ne tür şartlar isteniyor mesela 3 yıl sonra lisans mezunu olmak zorundamısınz veya yükselme sınavı kaç yılda bir yapılıyor.hizmetlinin çalışma ne tür görevleri var ve çalışma şartları hakkında bir bilgilendirme yapsa herkes ona göre hareket etmiş olur.yorumlara bakılırsa her kafadan bir ses çıkıyor..kimisi süper derken kimisi rezalet diyor... bu konuda memurlar net in bizi net bir şekilde aydınlatmasını bekliyoruz ...lütfen başlığı sürekli güncel tutalım

KARAR2123
Daire Başkanı
21 Kasım 2012 15:48

arkadaşlar bu durumda tercih etsek bile sonra çok pişman olabiliz onun için başlığın sürekli güncel tutulması gereklidir

teknikerferhat
Daire Başkanı
21 Kasım 2012 15:49

GİB'de çalışan bir memurla görüştüm. Yükselme imkanı var. Ama kaç yılda v.s. sormadım. Temizlik işleri falan taşeron yapıyor bizim kurumda dedi. Müdür ve Muavinin odacısı gibi, ayrıca evrak işleri yapılıyor. Müdür ve Muavinine taşerona vermemelerinin sebebi de evrak güvenliği açısından.

KARAR2123
Daire Başkanı
21 Kasım 2012 15:56

hocam küçük şehirlerde taşeronun olmadığı yerlerde genelde temizlik işleri yapıyorlarmış diye biliyorum.. arkadaşınız büyükşehirlerin birinde mi görev yapıyor

teknikerferhat, 11 yıl önce

GİB'de çalışan bir memurla görüştüm. Yükselme imkanı var. Ama kaç yılda v.s. sormadım. Temizlik işleri falan taşeron yapıyor bizim kurumda dedi. Müdür ve Muavinin odacısı gibi, ayrıca evrak işleri yapılıyor. Müdür ve Muavinine taşerona vermemelerinin sebebi de evrak güvenliği açısından.

daydin-574
Şef
21 Kasım 2012 16:22

Görevde yükselme mevzuatına göre hizmetli kadrosunun ünvanda yükselme sınavına girebilmesi için 5 yıl çalışması gerek. Arkadaşların bahsettiği gelir uzmanlığı sınavı GİB' de çalışan ve 3 yılını dolduran ve kpss lisans sınavından en az 50 puan almış tüm personelin katılacağı özel bir sınav. Açıktan alımlar gibi ilan edilmiş ancak sadece kurumiçi personelin girmesine olanak sağlamış olması nedeniyle özel bir sınav. Aslında ünvanda yükselme olmamasına rağmen gib personelinin kolay kolay yükselemeyeceği gelir uzmanlığı kadrolarına yükselmelerine olanak sağlamış. Benim merak ettiğim bu sınav rutin olarak açılacak mı yoksa uyum politikası çerçevesinde yapılmış bir sınav mı, bu nedenle tekrarlanmasının mümkün olup olmayacağı.

KARAR2123
Daire Başkanı
21 Kasım 2012 16:40

hocam teşekkürler.. bu dediğiniz gib sınavları kaç kere yapılmış ve rutin bir şekilde mi yapılmış

daydin-574, 11 yıl önce

Görevde yükselme mevzuatına göre hizmetli kadrosunun ünvanda yükselme sınavına girebilmesi için 5 yıl çalışması gerek. Arkadaşların bahsettiği gelir uzmanlığı sınavı GİB' de çalışan ve 3 yılını dolduran ve kpss lisans sınavından en az 50 puan almış tüm personelin katılacağı özel bir sınav. Açıktan alımlar gibi ilan edilmiş ancak sadece kurumiçi personelin girmesine olanak sağlamış olması nedeniyle özel bir sınav. Aslında ünvanda yükselme olmamasına rağmen gib personelinin kolay kolay yükselemeyeceği gelir uzmanlığı kadrolarına yükselmelerine olanak sağlamış. Benim merak ettiğim bu sınav rutin olarak açılacak mı yoksa uyum politikası çerçevesinde yapılmış bir sınav mı, bu nedenle tekrarlanmasının mümkün olup olmayacağı.

21 Kasım 2012 16:43

Uzmanlık hayali kurup tercih etmeyin benden söylemesi...

KARAR2123
Daire Başkanı
21 Kasım 2012 16:45

hayalimiz uzmanlık değil onurlu bir kadro

21 Kasım 2012 16:47

GİB'de uzman olanlar ıle konustunuz mu hiç... Hayır bence bir konuşun... GİB'de uzmanlık 8-10 kişinin sorumluluğunu alıp , servis sorumlusu olmaktır... Mal müdürlükleri , vergi dairelerinde çalışırsınız... Maaş iyi olabilir ama UZMAN'ın havası sökmez o kurumda , benden söylemesi... Hizmetliden uzman olanlar var tabii ki ama kurum kendi içinde sorunlar yaşıyor zaten çoğu kişi kaçıyor kurumdan...

KARAR2123
Daire Başkanı
21 Kasım 2012 16:57

hocam benim derdim havalı civalı bir kadro değil.yalnız her canı sıkılanın fırça atacağı bir hizmetli olmak ta istemiyorum.. başlığımızın amacı da budur malum ülkemiz altta kalanın canı çıksın anlayışının moda olduğu bir ülkedir..

posta35gerisigeç, 11 yıl önce

GİB'de uzman olanlar ıle konustunuz mu hiç... Hayır bence bir konuşun... GİB'de uzmanlık 8-10 kişinin sorumluluğunu alıp , servis sorumlusu olmaktır... Mal müdürlükleri , vergi dairelerinde çalışırsınız... Maaş iyi olabilir ama UZMAN'ın havası sökmez o kurumda , benden söylemesi... Hizmetliden uzman olanlar var tabii ki ama kurum kendi içinde sorunlar yaşıyor zaten çoğu kişi kaçıyor kurumdan...

21 Kasım 2012 17:08

Bundan sonra hizmetli kadroları önlisansa gelirse ne olacak ikinci üçüncü atamada puanları fırlayacak bence yerleşmek için bir şans bu milllet şaşmış durumda...

KARAR2123, 11 yıl önce

hocam benim derdim havalı civalı bir kadro değil.yalnız her canı sıkılanın fırça atacağı bir hizmetli olmak ta istemiyorum.. başlığımızın amacı da budur malum ülkemiz altta kalanın canı çıksın anlayışının moda olduğu bir ülkedir..

KARAR2123
Daire Başkanı
21 Kasım 2012 17:35

arkadaş derdimiz memurlar net in bizi aydınlatması..1. atamada gelmişse daha sonraki atamalarda gelme ihtimali yüksek olur yalnız merak ediyorum bize hizmetli geliyorsa acaba liseli kardeşlere ne tür kadro verirler

son bürocu, 11 yıl önce

Bundan sonra hizmetli kadroları önlisansa gelirse ne olacak ikinci üçüncü atamada puanları fırlayacak bence yerleşmek için bir şans bu milllet şaşmış durumda...

daydin-574
Şef
21 Kasım 2012 17:42

Liseler için sımavlar kaldırılacak deniliyor ya, bu şekilde alt yapısını hazırlıyorlardır belki.

KARAR2123
Daire Başkanı
21 Kasım 2012 17:57

doğrudur hocam dedikleriniz çok mantıklı

KARAR2123
Daire Başkanı
21 Kasım 2012 19:29

güncel

21 Kasım 2012 19:44

2006 yılından beri 13bin personelini uzman yaptı GİB... Ama çoğu kişi yerinde değil , farklı yerlerde... Ve her hizmetli de öyle aman aman şartlarda değil , odanız var evet , tuvalet vs genelde temizlemezsiniz ona da evet ama ünvanınız ne HİZMETLİ... Bakın küçümsemiyorum ama ben gördüğümü söylüyorum...

kpssdeniz
Aday Memur
21 Kasım 2012 19:50

memurlar net editörlerinden net bir açıklama bekliyoruzzzzzzzzzzz

21 Kasım 2012 19:51

Yardımcı Hizmetler sınıfına atanan bir memur nasıl işlerle uğraşır? Temizlik vs. gibi angarya işlerle mi uğraşırlar?
Yardımcı hizmetli demek özet olarak hizmetli anlamına gelir. Hizmetli Demek Yardımcı hizmetler sınıfında yer alan memur demektir.
Ne kadar maaş alır konusuna gelirsek : Hizmetli en düşük memur maaşı alır. 13/1 Derece ve kademe ile işe başlarlar.(Lise mezunu)
Hizmetlinin yaptığı işe gelince kurumda temizlik şirketi varsa hizmetli temizlik işleri yapmaz ama eğer ki temizlik şirketi yoksa o zaman hizmetli temizliği yapar pas pas çeker ve gerekirse tuvaleti temizler. Hizmetli ayrıca evrak getir götür işine bakar. Kaloriferci olmayan yerde kaloriferi yakar. Teknisyen olmadığı yerde teknik işler yapar. Bir bakıma joker adam olarak kullanılır. Nerede eksiklik varsa genelde oraya yönlendirilir.
2011 Tercih Kılavuzundan bir Kaç Örnek Verelim
Artvin Çoruh Üniversitesi – Hizmetli – kadrosuna atanan bir kişi üniversitede diğer memurlara çay servisi yapmakla görevlendirilebilir. Üniversitenin belirli bir bölümünün temizlik bakım vs. işlerinden sorumlu tutulabilir. Ya da formalite icabı bir odanın girdi çıktılarından sorumlu tutulabilir. Burada verilecek iş bir bakıma üniversitenin insiyatifindedir.
Kadıköy Belediyesi – Bekçi – İstanbul – kadrosuna atanan bir kişi ise adından da anlaşılacağı üzere herhangi bir vasfı gerektirmeyen bekçilik işiyle meşgul olacaktır.
Bir gerçek var ki günümüzde birçok kurumda, hizmetli kadrosunda olup da masa başında oturmaktan sırtı ağrıyan nice memur vardır. Bu tamamen sizin şansınıza ve tercih ettiğiniz kurumla ilişkilidir.
Eğer başka alternatifiniz yok ise, yardımcı hizmetler sınıfından bir memurluk seçmenizde bir mahsur yoktur. Eğer amaç devlet garantisi olan bir işe sahip olmak ise, bilmekte fayda

KARAR2123
Daire Başkanı
22 Kasım 2012 12:41

güncel

marcoszero
Yasaklı
26 Kasım 2012 21:19

Yazdın mı karar?

MACHİVELLİ
Kapalı
26 Kasım 2012 23:01

3 yıl hizmetli olarak çalışıp uzman olmayı bekleyeceğinize.3 yıllık emeği temizinden kpss ye verin.

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi