Editörler : ayşegül bgm
04 Aralık 2021 00:16

Eski atanma heyecanının kalmaması

Maaşlar eridi bitti asgari ücret zaten memur maaşına ulaşmak üzere atansak sendikasıyla hastanesiyle görev tanımıyla ayrı uğraşayacağız maaşı alsak kirayı faturaları ödeyeceğiz hayallerimizdeki evi arabayı borçla bile artık alamayız ne bileyim eski memur olma heyecanı sanki yok

sizde böyle düşünüyor musunuz

Clown35
Şef
04 Aralık 2021 00:30

Her şey memur olmak değil mesleğini yapacaksın, devlet güvencen olacak keyif almaya bak :)

04 Aralık 2021 01:22

geçenlerde çok acı bir yoruma şahit oldum. yurt dışında bir ailenin kedisi veya köpeği varsa bunun aylık masrafı 200-250 dolar civarındadır. koskoca türkiye cumhuriyet inin nüfusunun yarısı avrupada 1 aylık kedi köpek masrafına çalışıyor. türkiyede asgari ücret 205 dolar. sözün bittiği yer dedikçe daha kötüsü oluyor. 3 ay önce atandığımda gerçekleştiririm dediğim şeyler minimum 5kat parası olmuş biz atanana kadar 10 kat bile olur. hiçbir şeye umudum kalmadı isterlerse 1 yıl daha atama yapmasınlar bu saatten sonra. ama elbet bu devran dönecek aç çocuklar ak çocuklardan hesap soracak. bir tek şu ümitle ayakta duruyorum.

04 Aralık 2021 01:24

Türkiye Cumhuriyeti?nin*

bidgsklkolsunbıktık, 2 yıl önce

geçenlerde çok acı bir yoruma şahit oldum. yurt dışında bir ailenin kedisi veya köpeği varsa bunun aylık masrafı 200-250 dolar civarındadır. koskoca türkiye cumhuriyet inin nüfusunun yarısı avrupada 1 aylık kedi köpek masrafına çalışıyor. türkiyede asgari ücret 205 dolar. sözün bittiği yer dedikçe daha kötüsü oluyor. 3 ay önce atandığımda gerçekleştiririm dediğim şeyler minimum 5kat parası olmuş biz atanana kadar 10 kat bile olur. hiçbir şeye umudum kalmadı isterlerse 1 yıl daha atama yapmasınlar bu saatten sonra. ama elbet bu devran dönecek aç çocuklar ak çocuklardan hesap soracak. bir tek şu ümitle ayakta duruyorum.

h.kandemir7
Aday Memur
04 Aralık 2021 01:45

koca bir neslin hayali ev ve araba almak yorumum yok

yklab
Aday Memur
04 Aralık 2021 02:32

Maaştan dolayı değil de bu kadar süründürdükleri için kalmadı hevesim. Puanı ilk öğrendiğimde yeni bir şehir, yeni ortam falan filan diye heyecanlanıp yükselirken şimdi o heyecandan hayallerden eser kalmadı. Olsun bitsin modundayım. Buna sebep olanlarında kulaklarını hergün çınlatıyorum.

YasinO.
Aday Memur
04 Aralık 2021 02:41

Ben de öyle düşünüyorum. Heyecan namına bir şey kalmadı artık. Yaş da ilerledi hem. Yalnızca bekleyip gelen geçene "Hayırlısı ya..." tarzı cümleler kuruyorum.

yklab, 2 yıl önce
Maaştan dolayı değil de bu kadar süründürdükleri için kalmadı hevesim. Puanı ilk öğrendiğimde yeni bir şehir, yeni ortam falan filan diye heyecanlanıp yükselirken şimdi o heyecandan hayallerden eser kalmadı. Olsun bitsin modundayım. Buna sebep olanlarında kulaklarını hergün çınlatıyorum.

yklab
Aday Memur
04 Aralık 2021 02:46

Bende başkarıyla konuşurken " Hayırlısı,sabır,sıkalım dişimizi" falan diyorum da inan şu kelimeleri kullanırken bıktım bu kelimeden diye ana avrat sövüyorum o derece sıkıldım. En çok canımı yakan da bunun hesabını soramayız,soramıyoruz. Hepimizin gözü kulağı bu atama, her birimizin kurtulmak istediği ya da atanarak kurmak istediği hayatlar var ama o kadar güzel oynadılar ki bu hayatlarla. Valla öfkem çok büyük ama elden birşey gelmiyor.
Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi