Editörler : "eskiyara"Pangaea
19 Eylül 2019 19:56

Öğretmen izinsiz yurtdışına çıkabilir mi ?

Arkadaşlar lisede öğretmenim pazar ve pazartesi günlerim boş vize istemeyen bir ülkeye gitmek istiyorum okul idaresinden mem den veya kaymakamlıktan izin almadan gidebilir miyim ?

Burası çok küçük bir yer izin almak söylemek istemiyorum. Küçük yerlerde çalışanlar beni iyi anlarlar

Bazısı eskiden izin almak gerekiyordu artık gerekmiyor diyor bazısı git yakalanmazsan sorun yok diyor

Arkadaşlar lütfen sağlam bilgiyse sahip hocalarım beni bilgilendirebilir mi ? çünkü bazıları cezası çok büyük kademe durdurma fin diyor bilgi verir mısınız ?

balarest
Genel Müdür
19 Eylül 2019 20:09

Resmı bır olaya karısmadıgınız surece sıkıntı yok.

mystryyy
Aday Memur
19 Eylül 2019 20:12

yok hocam 1-2 gün tatil yapıp dönmek istiyorum ama bu konuda aşırı bilgi krliliği var endişelendim hani pasaport kontrolünde fln havalanaında çevirmesinler diye

balarest, 5 yıl önce

Resmı bır olaya karısmadıgınız surece sıkıntı yok.

balarest
Genel Müdür
19 Eylül 2019 20:18

Hıc kımse sıze havalanında bunu sormaz. Yurtdısında bır olay vukuu buldugunda muhattap elcılıkler dısıslerı baglı bulundugunuz kurum en son amır nıhayateınde kanunda acıklık var. Meb bıraz daha farklıdır. Bence usulen dılekçe ıle basvuru yapıp. Basınızı agrıtmaya gerek yok. Yurtdısı cıkıs ıznı kurumdan kuruma farketmektedır.

mystryyy, 5 yıl önce

yok hocam 1-2 gün tatil yapıp dönmek istiyorum ama bu konuda aşırı bilgi krliliği var endişelendim hani pasaport kontrolünde fln havalanaında çevirmesinler diye

hannzoo
Yasaklı
19 Eylül 2019 20:21

Ukraynaya mı gidiyon seni seniiii

erdem.k88
Genel Müdür
19 Eylül 2019 21:08

hocam gidebilirsiniz izin alırsanız ne ala almazsanız da sıkıntı yok ,yurt dışına çıkarken izin mizin sormazlar. yasal olarak soruyorsanız evet yurt dışına çıkarken izin almak gerekiyor ama öyle kazaya belaya bulaşmam efendi efendi gider gezerim dönerim diyorsan çık git gel. not: defalarca yurt dışına vizeli vizesiz bir çok yere gittim bazıları izinli bazıları izinsiz.

mystryyy
Aday Memur
19 Eylül 2019 21:24

hocam öncelikle cvb için çok teşekkür ederim ama 657 inceliyorum bu konuda en ufak bir madde göremedim eskiden sadece varmış sonra o madde güncel yönetmelikte göremedim var mı bilginiz ? birde bu dedikleriniz yani "sorun yaratmaz" dediğiniz 15 tatil ve yaz tatili içinde geçerli mi yani yaz tatili bile olsa izin mi almamız gerekiyor normalde ?

erdem.k88, 5 yıl önce

hocam gidebilirsiniz izin alırsanız ne ala almazsanız da sıkıntı yok ,yurt dışına çıkarken izin mizin sormazlar. yasal olarak soruyorsanız evet yurt dışına çıkarken izin almak gerekiyor ama öyle kazaya belaya bulaşmam efendi efendi gider gezerim dönerim diyorsan çık git gel. not: defalarca yurt dışına vizeli vizesiz bir çok yere gittim bazıları izinli bazıları izinsiz.

erdem.k88
Genel Müdür
19 Eylül 2019 21:35

evet yaz tatilinde gidecek olsak bile kurumunuza başvuruyorsunuz şu şu tarihlerde yurt dışına çıkmasında sakınca yoktur , ya da izinlidir tarzında bir belge imzalatıp kaşeleyip vizeye başvuruyorsunuz.vizesiz ülkeler için gerek yok zaten. eğer aracı kurumla vizeye başvurursanız danışmanlık şirketleri falan onlar sizi yönlendiriyor evrak konusunda hocam

mystryyy, 5 yıl önce

hocam öncelikle cvb için çok teşekkür ederim ama 657 inceliyorum bu konuda en ufak bir madde göremedim eskiden sadece varmış sonra o madde güncel yönetmelikte göremedim var mı bilginiz ? birde bu dedikleriniz yani "sorun yaratmaz" dediğiniz 15 tatil ve yaz tatili içinde geçerli mi yani yaz tatili bile olsa izin mi almamız gerekiyor normalde ?

Referai
Şef
20 Eylül 2019 01:48

il dışına çıkarken bile memurun normal resmiyete göre izin alması gerekiyor . memuriyet mahallini terk edemez. il dışına çıkışlar böyleyken yurt dışına çıkışta tabi ki izin almak gerekir.

PhysicistTeacher333
Aday Memur
20 Eylül 2019 17:37

Yazın ben çıktım yurtdışına, okula sordum izin falan yok dediler. Sadece fetö darbesi döneminde izin istediler o kadar. Ayrıca il dışına çıkmak için izin olayı yıllar önce resmi olarak kalktı.

Referai
Şef
20 Eylül 2019 18:08

devlet personel başkanlığının yazısı var . görev mahalli dışında alınan sağlık raporları bile geçerli değil . çünkü memurun izinsiz görev mahallini terk etmemesi gerekiyor . sadece acilden alınan rapor geçerli oluyormuş .
PhysicistTeacher333, 5 yıl önce

Yazın ben çıktım yurtdışına, okula sordum izin falan yok dediler. Sadece fetö darbesi döneminde izin istediler o kadar. Ayrıca il dışına çıkmak için izin olayı yıllar önce resmi olarak kalktı.

OttoBismarck
Aday Memur
20 Eylül 2019 18:36

657 değil izin yönergesine bakacaksın. bu yaz Almanya'ya gittim okul müdüründen izin aldım. ilçe MEM validen alacak demişti. il MEM e sormustuk ohal yok artık ilçeler bakıyor o işlere demişlerdi. başına bir iş gelmedikçe izin almana gerek yok ama bu bir risk. Ardahan'da görev yaptığım zaman arkadaşlar gürcü sınırını geçmek için ilçe MEM den izin alıyorlardı.

erdem.k88
Genel Müdür
20 Eylül 2019 20:58

ohal zamanı alınan izinle bu farklı, bizim bahsettiğimiz izinden ziyade ben gidiyorum haberiniz olsun tarzında. okul müdürü şu şu tarihlerde izinlidir, ya da yurt dışına çıkmasında sakınca yoktur tarzında bir yazıya imza kaşe atıp veriyor.geçen sene ağustos ayında italya ,ekim ayında fransa için oyle gidip geldim. Bu belgeyi zaten konsolosluğa veriyorsunuz vize alırken , yurt dışına çıkarken gğmrükte vs bişey soran yok. en fazla ne ye geldiniz nerde kalacaksınız vs soruyorlar.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi