Editörler : supporters.
«160161162163164165166167168169170171»

hakan.kn
Şube Müdürü
12 Temmuz 2019 13:09

Toplantı büyük ihtimal önümüzdeki hafta Çarşamba-Perşembe yapılacak ve sonuçlar ayın 25-26'sı gibi açıklanacaktır.

Eğer ÜAK'yı arayıp birisi tam bir tarih öğrenebilse iyi olurdu.

Herkese sabırlı bekleyişler, hayırlı sonuçlar diliyorum.

dr.öd
Kapalı
12 Temmuz 2019 15:28

Asgari koşulları saglamıyor gerekçesiyle basvurusu iptal edilen ve itiraz dilekçesi yazan var mı?

Bir juri üyesi yayınlarımı hiçbir gerekçe göstermeden puanlamadan çıkarmış ve basvurumu iptal etmiş. İlginç olan komisyonda bunu onaylamış.

Bana gönderdikleri rapor için görüş aldıgım hocaların tamamı büyük haksızlık yapılmıs diyorlar. İtiraz dilekçemi gecen hafta gönderdim. Benzer durumda olup iptal kararının kaldırılma ihtimali var mı? Derin bir şok yaşamaktayım. Doçentlikte hak yendigini yıllardır söylerlerdi inanmıyordum. Şu an anlatılanların az bile oldugunu deneyimledim.

hakan.kn
Şube Müdürü
12 Temmuz 2019 15:44

Geçmiş olsun! Bu durumu ne zaman öğrendiniz acaba? Bugün mü yoksa 10-15 gün önce falan m?

dr.öd, 5 yıl önce

Asgari koşulları saglamıyor gerekçesiyle basvurusu iptal edilen ve itiraz dilekçesi yazan var mı?

Bir juri üyesi yayınlarımı hiçbir gerekçe göstermeden puanlamadan çıkarmış ve basvurumu iptal etmiş. İlginç olan komisyonda bunu onaylamış.

Bana gönderdikleri rapor için görüş aldıgım hocaların tamamı büyük haksızlık yapılmıs diyorlar. İtiraz dilekçemi gecen hafta gönderdim. Benzer durumda olup iptal kararının kaldırılma ihtimali var mı? Derin bir şok yaşamaktayım. Doçentlikte hak yendigini yıllardır söylerlerdi inanmıyordum. Şu an anlatılanların az bile oldugunu deneyimledim.

hakan.kn
Şube Müdürü
12 Temmuz 2019 16:21

Dr.öd usernameli arkadaşımız. Neden asgariden kaldığınıza ilişkin size gerekçe göstermeleri lazım. Gerekçeli yazı elinize geldiğinde gerekçelere itirazınızı yazılı olarak ÜAK'ya ulaştırma hakkınız var.

Eğer gerekçe yoksa asgari şartları sağladığınıza dair bir yazıyı aynı şekilde UAK'ya iletip itirazda bulunabilirsiniz.

Sorununuz konusunda ayrıca ÜAK birim yetkilinizle telefonla da görüşerek itirazda bulunup bulunamayacağınızı öğrenmeye çalışın.

Son derece üzücü. Size sabırlar ve sürecinizde başarılar diliyoruz! Şu anda sonuçları beklerken ben ve diğer herkes benzer kaygılara sahibiz.

alkim_alkim
Memur
12 Temmuz 2019 16:51

bu konuda açılmış başlık var. oradaki mesajları okuyun.

geçmiş olsun

dr.öd, 5 yıl önce

dr.öd
Kapalı
12 Temmuz 2019 17:47

Juri raporunda gerekçe vermemiş. Sadece uygun degil yazıyor. Uygun degil ne demek?

İşin ilginci aynı yayınlar ile diger 2 yazar gecen sene docent oldular. İtiraz dilekçesi yazdım ama komisyon tek tek okuyup inceleyecek mi? Bazı forumlarda, itiraz dilekçesi sonrası durum pek değişmez denilmiş. İtiraz dilekçesi yazıp da haklı bulunan ve doçentliğini alan adaylar var mı acaba? Komisyon dilekçeyi inceleyip juriye göndererek tekrar değerlendirmesini mi isteyecek? Belirsiz, subjektif bir girdabın içindeyiz.

dr.öd, 5 yıl önce

enderav
Aday Memur
12 Temmuz 2019 18:17

Bana da asgari denilmiş ve sürecim iptal edilmişti. Ramazan bayramından önce itiraz dilekçesi yazdım ve haklı görüldüm. Şu an asgari diyen hocadan tekrar rapor yazması istendi. Bu durumlarda 10 gün süre veriliyor aynı jüriye. Üak'taki memur bu ay sonuçlanacak dedi. Anlayacağınız itiraz hakkınız var ve bu durumlarda jürilerin doğru düzgün gerekçeleri yoksa durum sizin lehinize sonuçlanıyor. Hatta memura sordum, tekrar asgari verirse ne olur, diye, jürilikten düşürüleceğini söyledi. Ben de bu durumu yaşadığımda etrafımdaki hemen herkes, boşver itiraz etme, iş uzar ve sonuç alamazsın, demişti. Aklı başında olan birkaç arkadaş ve üaktaki memur, her ay bu gibi durumların görüşülüp karara bağlandığını, sanıldığı gibi bir uzamanın söz konusu olmayacağını söyledi. Dediklerim asgari konusundadır. Etik konusu daha farklı bir süreç. Siz asgari noktasında mağdur olduğunuzdan rahat olun. Bu ayki toplantıda haklı görülürseniz sonraki ay netice alırsınız. Ben de bu ay netice bekliyorum. Tüm bekleyen adaylara hayırlı sonuçlar diliyorum.
dr.öd, 5 yıl önce

Juri raporunda gerekçe vermemiş. Sadece uygun degil yazıyor. Uygun degil ne demek?

İşin ilginci aynı yayınlar ile diger 2 yazar gecen sene docent oldular. İtiraz dilekçesi yazdım ama komisyon tek tek okuyup inceleyecek mi? Bazı forumlarda, itiraz dilekçesi sonrası durum pek değişmez denilmiş. İtiraz dilekçesi yazıp da haklı bulunan ve doçentliğini alan adaylar var mı acaba? Komisyon dilekçeyi inceleyip juriye göndererek tekrar değerlendirmesini mi isteyecek? Belirsiz, subjektif bir girdabın içindeyiz.

dr.öd
Kapalı
13 Temmuz 2019 18:56

Sayın enderav sanırım komisyon üyeleri beni haklı bulmazlarsa itirazınız reddedildi diyip gececekler ama haklı bulunursam tekrar juri üyesinden görüş isteyecekler.

Ancak itiraz dilekçem incelendiğinde komisyonun beni haklı bulacagına dair inancım cok zayıf. Sebebi, ise ilgili juri üyesi bariz yönetmeliğe aykırı yanlıs hesaplamalar yapmıs ve bunu komisyon onaylamıs. Komisyon, üyeleri asgari şartı sağlamıyor denilen raporu detaylı okumuş olsalardı, asla ve asla onaylamazlardı. Birkaç hocaya danıştım. Komisyonun o raporu onayladığına inanamadılar. Bazı yayınlarımı puanlamamıs, listede yok. Juri üyesi unutmuş mu ne olmuş anlamadık.

Bu arada, haklı bulundugunuzu nasıl öğrendiniz?

Bilgilendirmeler için cok tesekkürler ayrıca.

enderav, 5 yıl önce
Bana da asgari denilmiş ve sürecim iptal edilmişti. Ramazan bayramından önce itiraz dilekçesi yazdım ve haklı görüldüm. Şu an asgari diyen hocadan tekrar rapor yazması istendi. Bu durumlarda 10 gün süre veriliyor aynı jüriye. Üak'taki memur bu ay sonuçlanacak dedi. Anlayacağınız itiraz hakkınız var ve bu durumlarda jürilerin doğru düzgün gerekçeleri yoksa durum sizin lehinize sonuçlanıyor. Hatta memura sordum, tekrar asgari verirse ne olur, diye, jürilikten düşürüleceğini söyledi. Ben de bu durumu yaşadığımda etrafımdaki hemen herkes, boşver itiraz etme, iş uzar ve sonuç alamazsın, demişti. Aklı başında olan birkaç arkadaş ve üaktaki memur, her ay bu gibi durumların görüşülüp karara bağlandığını, sanıldığı gibi bir uzamanın söz konusu olmayacağını söyledi. Dediklerim asgari konusundadır. Etik konusu daha farklı bir süreç. Siz asgari noktasında mağdur olduğunuzdan rahat olun. Bu ayki toplantıda haklı görülürseniz sonraki ay netice alırsınız. Ben de bu ay netice bekliyorum. Tüm bekleyen adaylara hayırlı sonuçlar diliyorum.

hulam
Memur
14 Temmuz 2019 16:32

Ben de aynı süreci yaşadım bir asil üye bir yayınımı SCI değil diye çıkartmış ve asgari sağlanmıyor diye süreç sonlanmıştı. Halbuki WOS ta yayın SCı olarak gözüküyor. Sonraki yıllarda dergi SCI den çıkarılmış web sitesinden SCI değil diye yazıyor diye iptal etmiş. Bu ne kadar desteksiz bir gerekçe WOS ta SCI diye gözüküyor. Dergi on yıl sonra SCı den çıksa yayın da mı çıkacak..

İtiraz yazdım ama henüz bir netice yok. Ben bu jürinin itiraz kabul edilse de negatif vereceğini düşünüyourm. 1-0 yenik durumdayım yani..

dr.öd, 5 yıl önce

angarali26
Şube Müdürü
14 Temmuz 2019 21:05

Toplantı PERŞEMBE günü. Herkes için hayırlısı olur inşallah.

dr.öd
Kapalı
15 Temmuz 2019 18:29

Sayın hulam, durumumuz benziyor, benim anlamadıgım sey, jüri kafasına göre yayınları cıkarıyor, peki komisyon bunu nasıl onaylıyor? Yök, üak kurumlarına karşı güvenim tamamen sarsıldı. Hersey jürilerin insafına bırakılıyor. Eskiden sözlüde istedikleri gibi hukuksuzca bırakırlardı, simdi onu yapamayınca kafalarına göre yayınlarımızı saymıyorlar.

Siz itiraz dilekçesi ne zman gönderdiniz?komisyon bu hafta itiraz dilekçelerini inceleyecek mi acaba?

SCI konusunda sizin durumunuz sıkça yaşanıyor. Yayınlanan tarihte dergi hangi indexte ise o geçerlidir. Bunun öncesi ve ya sonrasında, sergids oluşan index degisiklikleri sizi ve jüriyi bağlamaz. Yazık cok yazık oluyor Türkiye'de bilimde.

hulam, 5 yıl önce

Ben de aynı süreci yaşadım bir asil üye bir yayınımı SCI değil diye çıkartmış ve asgari sağlanmıyor diye süreç sonlanmıştı. Halbuki WOS ta yayın SCı olarak gözüküyor. Sonraki yıllarda dergi SCI den çıkarılmış web sitesinden SCI değil diye yazıyor diye iptal etmiş. Bu ne kadar desteksiz bir gerekçe WOS ta SCI diye gözüküyor. Dergi on yıl sonra SCı den çıksa yayın da mı çıkacak..

İtiraz yazdım ama henüz bir netice yok. Ben bu jürinin itiraz kabul edilse de negatif vereceğini düşünüyourm. 1-0 yenik durumdayım yani..

enderav
Aday Memur
16 Temmuz 2019 01:13

Jüriler asgari verdiğinde doçentlik komisyonu bunu inceleyip karara bağlıyor. Ancak kimi doçentlik komisyon toplantıları formalite mahiyetinde geçiyor ve jürinin sözü mutlak doğru kabul edilip süreç bitiriliyor. Bende de böyle oldu. Komisyon jürinin asgari hükmüne mesnet olarak sunduğu raporu okusalardı hiçbir şekilde süreç uzamayacaktı. Maalesef durum böyle. Haklı bulunduğunuzu sürecin yeniden başlatılması ve jüriden yeniden rapor yazması istendiğinde anlıyorsunuz. Haklı görülmezseniz jürinize tekrar rapor yazması için çağrıda bulunulmaz; itirazınız reddedilir. Ben ayrıca üaktaki bir memurla dosyamın durumunu konuştum ve bana sürecin lehimde ilerlediğini ima etti. Yani asgari konusunda durumun böyle olduğunu söyledi. Siz tüm delillerle itirazınızı yazın. Komisyon bu sefer ciddiyetle inceleyecektir diye ümit ediyorum.
dr.öd, 5 yıl önce

Sayın enderav sanırım komisyon üyeleri beni haklı bulmazlarsa itirazınız reddedildi diyip gececekler ama haklı bulunursam tekrar juri üyesinden görüş isteyecekler.

Ancak itiraz dilekçem incelendiğinde komisyonun beni haklı bulacagına dair inancım cok zayıf. Sebebi, ise ilgili juri üyesi bariz yönetmeliğe aykırı yanlıs hesaplamalar yapmıs ve bunu komisyon onaylamıs. Komisyon, üyeleri asgari şartı sağlamıyor denilen raporu detaylı okumuş olsalardı, asla ve asla onaylamazlardı. Birkaç hocaya danıştım. Komisyonun o raporu onayladığına inanamadılar. Bazı yayınlarımı puanlamamıs, listede yok. Juri üyesi unutmuş mu ne olmuş anlamadık.

Bu arada, haklı bulundugunuzu nasıl öğrendiniz?

Bilgilendirmeler için cok tesekkürler ayrıca.

hulam
Memur
16 Temmuz 2019 10:09

Ben itiraz dilekçesini 1 temmuz da gönderdim . Sistemde durumumda henüz değişiklik yok. Ankara yauzaktayım. Hiç atayıp sormadım. Uzadı uzayacağı kadar. Nere varıyorsa oraya varsın. Bu tür işlerde hırs yapmam ekimde tekrar başvuru yaparım. Zaten başvuru zamanına kadar ancak bir netice alınır.

Akademik camiada hep böyle beklemek ve değerelendirilmek ile geçen bir ömür. Hep birilerinin kararına ve değerlendirmesine bağlısınız(değerlendirenler de yetkin olsa bari) .Stres yapmayı düşünmüyorum. İstediğiniz kararı verin, istediğiniz zaman verin modundayım. Sonuçta kaderin üstünde de bir kader vardır. Hayat kısa tatil yapıp dönüşte ne olmuş diye bakacağım. Biraz özel düşüncelerimi yazdım ama olsun hep akedemik konuşamayız ya..

dr.öd, 5 yıl önce

Sayın hulam, durumumuz benziyor, benim anlamadıgım sey, jüri kafasına göre yayınları cıkarıyor, peki komisyon bunu nasıl onaylıyor? Yök, üak kurumlarına karşı güvenim tamamen sarsıldı. Hersey jürilerin insafına bırakılıyor. Eskiden sözlüde istedikleri gibi hukuksuzca bırakırlardı, simdi onu yapamayınca kafalarına göre yayınlarımızı saymıyorlar.

Siz itiraz dilekçesi ne zman gönderdiniz?komisyon bu hafta itiraz dilekçelerini inceleyecek mi acaba?

SCI konusunda sizin durumunuz sıkça yaşanıyor. Yayınlanan tarihte dergi hangi indexte ise o geçerlidir. Bunun öncesi ve ya sonrasında, sergids oluşan index degisiklikleri sizi ve jüriyi bağlamaz. Yazık cok yazık oluyor Türkiye'de bilimde.

kür-şat
Şef
16 Temmuz 2019 13:06

Hocam, belgeniz kaç günde geldi? 3 Temmuz'da belgem ÜAK'ın eline ulaştı; ancak hâlâ belgem gelmedi.

PhDLecter, 5 yıl önce

Doçentlik yeterlilik belgesi Yurtiçi kargoyla gönderiyorlar şimdi kargoyla geldi ama mesaj gelmedi

Sonunbaşlagıcı
Aday Memur
16 Temmuz 2019 13:25

Sayın Hocalarım, bende benzer bir süreç için dilekçe verdim. Bekliyorum.

Sonunbaşlagıcı
Aday Memur
16 Temmuz 2019 13:27

Komisyonun asgari kararlarını çok irdelemeden onayladığını düşünüyorum. Hepimiz için hayırlısı

sabır2323
Memur
16 Temmuz 2019 13:30

Doçentlik yeterlilik belgesi eline geçen hocalarım acaba kaç günde sürecin tamamlandığını belirtebilirse memnun olurum.Ben iki hafta oldu ama belge elime ulaşmadı.Bilgisi olan varsa yazarsa iyi olur.Kolay gelsin.

hakan.kn
Şube Müdürü
16 Temmuz 2019 14:50

Geçmiş olsun! Size ne zaman haber vermişti UAK? Haziran sonunda mı?

Bu ayki asgari ve etik toplantısı yapıldı mı, onu öğrenmek için soruyorum.

Sonunbaşlagıcı, 5 yıl önce

Komisyonun asgari kararlarını çok irdelemeden onayladığını düşünüyorum. Hepimiz için hayırlısı

Sonunbaşlagıcı
Aday Memur
16 Temmuz 2019 18:33

Haziran toplantısı sonrası idi. Sanırım 17-21 Haziran arası bir tarihte öğrendim. Bu ay yapılacak

toplantıda dilekçemin görüşüleceğini düşünüyorum. Puan ve etik dışında subjektif görüşler,

umarım hepimiz için hayırlısı olur.

hakan.kn, 5 yıl önce

Geçmiş olsun! Size ne zaman haber vermişti UAK? Haziran sonunda mı?

Bu ayki asgari ve etik toplantısı yapıldı mı, onu öğrenmek için soruyorum.

Sonunbaşlagıcı
Aday Memur
16 Temmuz 2019 18:40

Ayda kaç toplantı yapıldığını yada her ay tek toplantıda herşeyin görüşüldüğünü anlayamadım.

Benim sayfamda şu ana kadar bir değişiklik yok. Tabii toplantı yapılıp dilekçem reddedilmiş

olabilir mi? Buda mümkün.

Sonunbaşlagıcı, 5 yıl önce

Haziran toplantısı sonrası idi. Sanırım 17-21 Haziran arası bir tarihte öğrendim. Bu ay yapılacak

toplantıda dilekçemin görüşüleceğini düşünüyorum. Puan ve etik dışında subjektif görüşler,

umarım hepimiz için hayırlısı olur.

Toplam 3506 mesaj
«160161162163164165166167168169170171»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi