Editörler : oto-danisman-expert
12 Temmuz 2011 13:23

Renault Sevenler Platformu

Renault ile ilgili bütün analiz, yorum, resim ve haberler bu başlık altında toplanmıştır.

ankayseri
Şef
12 Temmuz 2011 13:46

Merhaba,

Benim 2005 Clio 1.4 Alize 8v LPG li 38500 kmde aracım var. Arabayı yeni aldım. Ancak arabanın ağır bakımlarının (triger değişimi vb.) ne zaman yapılacağı konusunda pek fikrim yok. Bu konuda bilgi sahibiyseniz cevaplarınızı bekliyorum.

brera
Kapalı
12 Temmuz 2011 14:18

hocam 4 yıl ya da 60 bin km de bir yapılır. ne zaman yapıldığınu bilmiyorsanız en iyisi en kısa zamanda yaptırmak. kafanız rahat eder kopmsı halinde canınızı daha çok sıkar

12 Temmuz 2011 20:50

renult europa alize rte 1.6e 2001 beyaz 82binde ne kadar eder?tecrübeli arkadaşlar yardım.13.500 olur diyor satıcı değişen yok boya 1 parça. nasıl sizce?lütfen yardım

saglikcimesutsim
Aday Memur
14 Temmuz 2011 14:01

kardeşim bence birkaç yere göster internette emsalinin fiyatına göre ortalama değeri bulursun :)

Gold üye
Yasaklı
14 Temmuz 2011 16:08

neden renault severler anlamış değilim ...babadan kalma gelenek bitmeli. bütün modelleri parasını hak etmeyen bir marka. 30 bin tl nasıl sembole verilir anlamam.

brera
Kapalı
14 Temmuz 2011 16:16

ya arkadaşım hangi modelini seçersen seç sadece şuna cevap ver; var mı sıfır olup daha iyisini aynı paraya satan

olmadığına göre alırım tabi

bu arada symbol 25.400 den başlıyor

bygozlugol
Aday Memur
30 Temmuz 2011 18:18

renault sever değilseniz bu foruma neden ilgi duyuyorsunuz anlamış değilim. "brera" nın dediği gibi aynı özellikteki araçları dha ucuza satan varsa söyleyin, yoksa laf olsun diye konuşmayınız.

2010 model symbolüm var ve gayette memnunum, verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor. wv, opel, ford vs. aynı fiyatlara satılsaydı düşünürdüm ama maalesef onlar bize 2-3 numara büyük geliyor.Türkiye ne yapsın, renault hem ucuz hem de dayanıklı araç üretiyor ve biz de tüketiyoruz. durum bu...

MTN_
Aday Memur
03 Ağustos 2011 16:32

Renault Lagunam var. Avrupa asya hiç farketmez, hepsinden daha konforlu ve güzel.. Çok memnunum. Alacak olanlarada tavsiye ediyorum.

derya001
Aday Memur
03 Ağustos 2011 18:10

Ne kadar vergi veriyosun acaba lagunaya

edbyt6(5)
Kapalı
04 Ekim 2011 13:23

astra isedim aradım olmadı 2008 megan 2 hatcabk aldım 32000

0burak0
Kapalı
04 Ekim 2011 13:38

reno un tek binilecek aracı eksi kasa clio symbol.. hem masrafsız hem ekonomik.. diğerleri 5 para etmez.. megane 2 kullandım hiç memnun kalmadım...

yeni uyanmış....
Aday Memur
06 Ekim 2011 19:37

seveni de varmış yani cık cık cık

izmirli_öğretmen
Daire Başkanı
07 Ekim 2011 00:12

http://arabaeksperi.blogspot.com/

izmirli_öğretmen
Daire Başkanı
07 Ekim 2011 00:14

http://arabaeksperi.blogspot.com/

neonmen
Aday Memur
17 Ekim 2011 21:26

arkadaşlar megane1 almayı düşünüyorum 99 ile 2001 arası model de yakıt tüketimi nasıl acaba saglammı arıza falan cok verir mi bilgisi olan arkadaşlar yazabilirmi şimdiden teşekkürler

malimete
Müsteşar Yardımcısı
19 Ekim 2011 21:53

2008 sonbaharına kadar renault marka araç almayı hiç düşünmemiştim...2005 yılında aldığım Fiat Uno marka aracım vardı...2006 yılında oğlum doğdu ve Uno artık bize yetmemeye başladı...15000-20000 tl arasında bir fiyata bagajı geniş ve klimalı 2.el bir araç aramaya başladım...Kayınpederim asker emeklisiydi ve bana Renault'nun oyak üyelerine kampanya yaptığını, kendisinin yararlanmayacağını söyledi ve bana Renault düşünür müsün dedi...Ben Renault markasına soğuk bakan birisi olarak hemen hayır dedim ama kampanya broşürünü de incelemek üzere aldım...Sonunda piyasa değeri 34 bin tl olan megane2 marka aracı kampanya ile 27 bin tl gibi uygun bir fiyata almaya karar verdim...Yine de az da olsa tereddüt kalmıştı içimde ama ne de olsa sıfır araç almıştım...3 senedir biniyorum aracıma...Benzinli ve tüp taktırmadım...Fazla yakıyor ama seviyorum arabamı..Sürüşü en keyifli arabalardan birisidir megane2...şehir içinde çok yakar ama şehirler arasında 23 kuruş yakar...bagajının ve iç haciminin genişliğinden bahsetmeme gerek yok..bilen bilir..tek eksiği sağlamlığının alman arabaları kadar olmamasıdır...Sessiz olması da cabası...Yıl 2011'in sonu oldu..Ne kadar arabamı sevsem de şehir içinde benzinli araçların yakıtı su gibi içmesinden ve eşimin düz vites araba kullanamamasından dolayı arabamı değiştirmeye karar verdim...Bir de kayınpederin 93 model fairway'i var..25 bin km'de olmasına rağmen o da arabasını değiştirmeyi düşünüyordu...Arabayı ona satacaktım ve ben de sıfır bir araç alacaktım...Dizel+otomatik olmalıydı ve bir de full olmalıydı..Ne tesadüftür ki oyak'ın her sene yapmış olduğu oyak üye renault otomobil kampanyasına denk gelmiştim yine...Piyasadaki diğer modelleri de araştırdıktan sonra piyasa fiyatı 62 bin tl olan fluence dizel+otomatik füll modelini kampanya ile 55 bin tl'ye aldım..İsteyen de araştırabilir..Piyasada başka markalarda full dizel otomatik aracı 60 bin tl'den aşağı alamazsın..Şubatta arabamı teslim alacağım...

Başlık "Renault Sevenler Platformu"...Ben buraya giripte Renault yok şöyle kötü yok böyle adi gibi yorum yapanları iyi niyetli bulmuyorum..En azından bu başlık altında..Her arabanın eleştirilecek yanı vardır...Ama belki de hayatlarında Renault'a bile binmemiş kişiler klişe laf olarak "yıllardır Renault tarafından kandırıldık" gibi klişe lafların altına sığınıyorlar..Girin herhangi markanın herhangi bir forum sitesine..Hepsinde şikayet bulursunuz..Mercedesinde ve BMWsinde bile...Önemli olan arabalarımızın eksik ve zayıf yönlerini dile getirip bunları üretici firmalara iletmek ve çözüm yolları bulmak..İnanın Renault gibi Toyota gibi VW gibi ve diğer büyük araba firmaları müşterilerinden gelen eleştirilere her zaman açıktırlar ve dikkate alırlar...Ama sorununuzu çözerler ama çözemezler...Ben bile bir zamanlar Aman Renault da arabamı derken şimdi Renault fanatiği oldum...

Herkese kazasız sürüşler...

timucintunc
Yasaklı
19 Ekim 2011 23:43

2000 model reno megane miz var elimizde..satılıktır isteyen arayan arkadaşlar mesaj atsınlarrrr

sosyologmuro
Memur
31 Ekim 2011 13:49

arkadaşlar bende 99 model megane 2.0 rxt arabam var lpg işli yakıtı çok ekonomik performansı konforu on numara ama ben üst model almak istiyorum o yüzden arabamı satıyorum almak isteyen varsa bana mesajla ulaşsınlar numara bıraksınlar uygun fiyata bırakacam. ayrıca üstünde lastikler 1 aylık kış lastikleri mevcut ve 2 ay kullanılmışş daha fazlası için konuşalım

DORUBEY06
Aday Memur
16 Kasım 2011 01:33

sevgili reno severler herkez kendi aracını över lakin benim yıllardır elimden pekçok araç geldi geçti inanın bu yıl renonun megan 2 dinamik modeliyle tanıştım ve halen araçı büyük bir zevkle kullanıyorum

1600 motor 16 valf dinamik modeli eminim temiz bir megan 2 ye sahip olan arkadaşlar sözlerime katılır hatısız olan tüm megan 2 dinamik 115 beygirli geniş taban lastikli olanların uzun yolda tüm araçlara kafa tutabilecek bir yapıya sahip olduğunu kullanan herkez bilir dinamiğin farkını sizde farkedin servis ağı bakımından reno gibisi olmadığını toyotacılarda ford cularda biliyor lakin gururlarına yediremiyorlar :))))

benim içim çok rahat megan 2 ile yolculuk ettiğim için güvenlik derecelendirme kurulundan avrupada 5 yıldız alan araç olması ise ayrı bir zevk tabiki

Knock_Out
Yasaklı
16 Kasım 2011 14:49

merhaba ,

2005 model 1.6 dinamik hb aldım ben de , alışmaya çalışıyorum

polen filtresi meselesi var , torpidoyu sökmeden filtreyi kırarak mı takmalı yoksa her seferinde torpidoyumu sökmeli bi filtre değişimi için?

:)

kullanan arkadaşlar nasıl yapıyorlar?

Toplam 62 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi