Editörler : Pangaea

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
19 Nisan 2021 07:51

Olayı kişiselleştirmeyin. Bana değil yorumlarıma odaklanın. Hepimiz biliyoruz kitlerin ozellestirilme yolunda olduğunu bu durum hoşunuza gitmiyor ve bana saldıriyorsunuz. Merak etmeyin kitler ozellesince zaten işsiz kalmazsınız havuzdan memlekete atanirsiniz. Kitlerde çalışanların büyük bölümü ozellesse de memleketimize gitsek derdindeler zaten
Keremertt, 3 yıl önce
Özel sektör tabiki her şeyin üstesinden gelir Hanzo(ya da dilersen Hanzi) çünkü üç kuruşa insanın kanını emiyorlar hep kendilerine çalışana yok. Sakın boş boş bir de her zaman yaptığın kendini geliştir vs muhabbeti yapma herkesi sömürüyorlar kendini geliştireni daha çok sen böyle her şeye muhalefet asosyal birimisin her şeye

draf
Genel Müdür
19 Nisan 2021 20:13

Gereksiz yere birbirinize kızıyorsunuz. Hanzel özelleştirmeyi gerekli görüyor diye kitler özelleştirmez veya Hanzel istemiyor özelleştirmeyelim demez. Bütün forumlarda millet fikrini savunmuyor fikrinin fedaisi oluyor.

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
19 Nisan 2021 20:17

Evet ne yazık ki bu günlük hayatta da böyledir malesef. Hiç kimse haksız olabileceğini veya karsisindakinden daha az bilgili olabileceğini kabullenmez. Kavgalar, cinayetler, tartışmalar hep bu nedenle çıkar zaten. İnsan psikolojisi bu şekilde işliyor yapacak bişey yok. İyi bir eğitim almış, özgüvenli ve kendini keşfetmeyi başarmış kişilerde nispeten daha az görülüyor bu kendini ispat edebilme çabası
draf, 3 yıl önce

Gereksiz yere birbirinize kızıyorsunuz. Hanzel özelleştirmeyi gerekli görüyor diye kitler özelleştirmez veya Hanzel istemiyor özelleştirmeyelim demez. Bütün forumlarda millet fikrini savunmuyor fikrinin fedaisi oluyor.

reneeee
Şef
19 Nisan 2021 20:30

Özelleştirme diye bir şey yok. Belki özerkleştirme olabilir.

Aeron.x
Aday Memur
19 Nisan 2021 21:31

Bu konuda çok bilgisiz olduğum için soruyorum kusura bakmayın . Merkezi atama ile atanmış bir memurun çalıştığı kurum özelleştirilirse memur işten mi çıkartılır , yoksa o kurumda sözleşmeli olarak devam edebilir mi ya da başka bir kuruma mı atanır ?
hanzel, 3 yıl önce
Olayı kişiselleştirmeyin. Bana değil yorumlarıma odaklanın. Hepimiz biliyoruz kitlerin ozellestirilme yolunda olduğunu bu durum hoşunuza gitmiyor ve bana saldıriyorsunuz. Merak etmeyin kitler ozellesince zaten işsiz kalmazsınız havuzdan memlekete atanirsiniz. Kitlerde çalışanların büyük bölümü ozellesse de memleketimize gitsek derdindeler zaten

WinterSoldier
Kapalı
19 Nisan 2021 22:34

Vallahi bu arkadaş troll mü vs bilmem ama şu doğru bütün kitler yapılandırılacak dedi sayın Cumhurbaşkanı sonra TCDD de hareketlilik başladı belli ki hepsi yapılandırılacak ben herhangi bi kurum ayrımı olacağını sanmam zaten Cumhurbaşkanı da şu tarz kurumları veya şunları demedi bütün kitleri dedi sadece TCDD nin yapılanacağina inanmak zor ya hepsi yapılandır ya TCDD de yapılanmaz bu kadar basit

Mitralyöz Etkisi
Şube Müdürü
19 Nisan 2021 22:40

Yav ne troll u arkadaşım aynı şeyi söylüyoruz bütün kitler yapılanacak bunu Cumhurbaşkanı söylüyor ben değil sanki bene uydurdum a..

WinterSoldier, 3 yıl önce

Vallahi bu arkadaş troll mü vs bilmem ama şu doğru bütün kitler yapılandırılacak dedi sayın Cumhurbaşkanı sonra TCDD de hareketlilik başladı belli ki hepsi yapılandırılacak ben herhangi bi kurum ayrımı olacağını sanmam zaten Cumhurbaşkanı da şu tarz kurumları veya şunları demedi bütün kitleri dedi sadece TCDD nin yapılanacağina inanmak zor ya hepsi yapılandır ya TCDD de yapılanmaz bu kadar basit

20 Nisan 2021 00:04

cb her söylediğini yapsaydı yerli uçağımız göklerde olurdu haftaya da aya gidiyoduk

Mitralyöz Etkisi, 3 yıl önce

Yav ne troll u arkadaşım aynı şeyi söylüyoruz bütün kitler yapılanacak bunu Cumhurbaşkanı söylüyor ben değil sanki bene uydurdum a..

xxydsxx
Kapalı
20 Nisan 2021 00:18

tüm kitlerin özelleşmesi söz konusu değil hatta imkansız denebilir bazısı için yapısı gereği mesela benim olduğum kite ekonomi reform paketinde bizzat ismi zikredilerek yeni görevler verildi yapılandırmanın dedikodusu bile yok dolayısıyla bulunduğum kitte.

WinterSoldier
Kapalı
20 Nisan 2021 00:44

Aslında Cumhurbaşkanı öyle diyince bende dedim sanırım bütün kitler yapılandırılacak ama kararsız kaldım şimdi düşündüm de bence de olmaz hocam stratejik kurumları özelleştirmezler gibi yani aslında benim temennim de bu çünkü kpssye gireceğim vs hepsi özelleşirse atanacak kurum kalmaz :D ama benim tahminime göre de hele ki şu dönemde elektrik gibi demiryolları gibi stratejik kurumlara dokunmazlar seçimde yakın gibi şuan ki böyle bi olayda seçime kadar malzeme de olue bu ve bunu istemezler bence.

xxydsxx, 3 yıl önce

tüm kitlerin özelleşmesi söz konusu değil hatta imkansız denebilir bazısı için yapısı gereği mesela benim olduğum kite ekonomi reform paketinde bizzat ismi zikredilerek yeni görevler verildi yapılandırmanın dedikodusu bile yok dolayısıyla bulunduğum kitte.

20 Nisan 2021 00:46

kitler özelleşecek denmedi yapılandırılacak dendi.Maaşa bi yapılandırma şart.Standart bi 657'den 500 lira fazla alıyo.kitlere acilen 1000 lira seyyanen zam lazım.Yoksa kitteki yoğunluk 657deki rahatlığı karşılamaz

xxydsxx, 3 yıl önce

Memur.oIacak
Aday Memur
20 Nisan 2021 01:03

Yazma o zaman kit. Daha rahat 657 yaz. Kite de puanı düşük olan gitsin madem karşılamıyor. Şuan daha yüksek puanla gidilen yerler kitlerse demek ki karşılıyor ki tercihlerde oralar daha önde yer alıyor.

BilinmeyenMaceracı, 3 yıl önce

kitler özelleşecek denmedi yapılandırılacak dendi.Maaşa bi yapılandırma şart.Standart bi 657'den 500 lira fazla alıyo.kitlere acilen 1000 lira seyyanen zam lazım.Yoksa kitteki yoğunluk 657deki rahatlığı karşılamaz

20 Nisan 2021 01:05

herkes bilmediğinden kitlere gidiyo.En yakın kpssde 657ye kaçtıkları için kitlere 3 yıl yasağı geldi.Sen hiç 657den kitlere giden gördün mü.Ben kitlerden 657ye giden çok gördüm

Memur.oIacak, 3 yıl önce

Yazma o zaman kit. Daha rahat 657 yaz. Kite de puanı düşük olan gitsin madem karşılamıyor. Şuan daha yüksek puanla gidilen yerler kitlerse demek ki karşılıyor ki tercihlerde oralar daha önde yer alıyor.

Memur.oIacak
Aday Memur
20 Nisan 2021 01:18

Ben kitte çalışıyorum 7 yıldır ve bir tane 657ye geçen biliyorum o da memleketine açıldığı için gitti. Tayin zor olduğu için kaçılır kitten yoksa ben kitteyiz bize haksızlık yapılıyor diyeni duymadım kendi çevremde. Ama nedense forumda var böyle bir veryansın.

herkes bilmediğinden kitlere gidiyo.En yakın kpssde 657ye kaçtıkları için kitlere 3 yıl yasağı geldi.Sen hiç 657den kitlere giden gördün mü.Ben kitlerden 657ye giden çok gördüm

Memur.oIacak
Aday Memur
20 Nisan 2021 01:19

Bu arada kitten kite geçişi çok daha fazla gördüm. Öncelik memleketinde kit varsa orayı bekliyorlar.

xxydsxx
Kapalı
20 Nisan 2021 01:39

özelleşmeyi soyut anlamda çalışanların aleyhine olacak tüm gelişmeleri tanımlamak için kullanıyorum bunu dikkatli biri anlamalıydı çalışanın aleyhine bir gelişme olduktan sonra adına ne derlerse desinler ne önemi var.o zaman şöyle diyelim çalışanların asla hak kaybına uğramayacakları kitler var araştırıp onlara atananların kafası rahat olur.

reneeee
Şef
20 Nisan 2021 19:20

hani yok mu duyum akşamımız neşelensin :D

WinterSoldier
Kapalı
20 Nisan 2021 20:30

Benim Dayıoğlu TCDDde vagon olarak çalışıyor TCDD özelleşecekmiş öyle diyor.

reneeee, 3 yıl önce

hani yok mu duyum akşamımız neşelensin :D

WinterSoldier
Kapalı
20 Nisan 2021 20:31

Kuzenimde TEİAŞ da elektrik direği olarak görev yapıyor TEİAŞ da özelleşecekmiş

4611eem4611
Yasaklı
01 Eylül 2021 13:09

Bu başlığı ibret olsun diye canlandırıyorum. Her zamanki gibi yine doğruları söyleyenler eksilenmiş ve troll ilan edilmiş, yalanlarla insanlara umut aşılamaya çalışanlar artılanmış. Dikkat edin, bütün konularda bu şekilde. Böyle bir ortamda eksilenmek bir şereftir. Sizin derdiniz gerçekleri duymak değil, kendinizi kandırmak :) Hadi şimdi bunu da eksileyin hahahahahahah

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi