Editörler : Pangaea

Procyon0
Aday Memur
14 Temmuz 2019 21:54

-derinlestirme

-öğrenmeye ayrılan zaman

-roe

-konuşma halkası

-münazara

-dolaylı pekiştirmek

-Fallik

-III ve IV

-bep hazırlama

-etik

-daimicilik

-siyah ve sarı

-ters yüz

-başarısı standart sapmasi az olanda yüksek

-oryantasyon ve müşavirlik

-bilinenden bilinmeyene

-benzetim

-D sınıfı

-elestirel düşünme

-sorumluluk vermeliyiz

-kardeşin sana vursa sen ne hissederdin?

- küçük harf gözun algılama hızı mı ne öyle bir şey yaptım arkadaşlar benim hatırladığım cevaplarım böyle

02Osman
Aday Memur
14 Temmuz 2019 22:01

Reis o beyaz ve siyaz olabilir mi ben onu yaptım

bertrand eğri çifti, 5 yıl önce

Altı şapka sorusu vardı, sarı ve siyah şapka dedim. Cevabı etik olan bir soru vardı. Kültürel değerleri aktarma sorusu vardı daimicilik dedim ona da. Hangisi öğrenenle ilgili faktörlerden değildirsorusu vardı, öğrenmeye ayrılan zaman seçeceğini işaretledim onda da.

14 Temmuz 2019 22:11

Girişimcilik yansıtıcı düşünme olan soruyu ne yaptınız hocalarım . ben girisimcilik isaretledim ama yansıtıcı düşünme de kafamı karıştırdı

trkçrkn
Şef
14 Temmuz 2019 22:13

konuşma halkasinda yine çember seklinde oturulur ogrenciler eline bir nesne alir ögretmen bir ornek olay verir ve sorar siz olsaydiniz napardiniz (burda empatik düşünme var) diye. Ve nesne kimin elindeyse o konusur soru da aynen böyleydi. Akvaryum iki sekli vardır birinci seklinde öğrenciler cember seklinde oturur ortaya da bir sandalye konur fikrini belirtecek kisi orta sandalyeye oturur sirayla bu sekilde ilerler. Akvaryumun ikinci sekli ise iç ice iki cember oluşturulur iç cemberdekiler tartisirken dış cemberdekiler sadece dinler mudahale etmez.
uguss94, 5 yıl önce

Konuşma halkası empati ile ilgilidir çember şeklinde orurma olmaz o akvaryum şeklinde olur.

trkçrkn
Şef
14 Temmuz 2019 22:15

olgu
Handan3838, 5 yıl önce

Buluş yoluyla öğretimde kullanılmaz

1- Olgu

2-kavram

3-genelleme

Cevabınız ne oldu

14 Temmuz 2019 22:19

Ben de iki şık arasında gittim geldim, sonunda sarı siyah dedim

02Osman, 5 yıl önce

Reis o beyaz ve siyaz olabilir mi ben onu yaptım

14 Temmuz 2019 22:20

Boğazına bir şey kaçan çocuk sorusunda cevap benzetim mi, yoksa gösterip yaptırma mı olacaktı?

14 Temmuz 2019 22:26

Tepkisel model

Kadınların toplumsal rollerinden dolayı ahlaki gelişimlerinin farklı olması

Özerklik- kuşku ve utanç

Animizm

Öğrencinin bütünsel gelişimi

Rol oynama ile devam etmeli

Analitik Rubik puanlama daha fazla zaman alır gibi cevabı olan soru vardı bir de.

trkçrkn
Şef
14 Temmuz 2019 22:28

Buluşta ilke kavram ve genellemelere ulaşilır cevap Olguydu. Roe ihtiyaç kuramı girişimcilik derinleştirme siyah sarı öğrenmeye ayrilan zaman munazara konuşma halkası esasicilik (emin degilim) bilinenden bilinmeyene oryantasyon-müşavirlik bep hazırlar ögrenciye sorumluluk ver süreç tasarımı D sınıfı olan bi cevap vardı ölçmede etik öğretmen zıt panel örnek olay programlı ögretim harmanlasmış eğitim internette soruları çöz diyordu öğretmen bdö sorusu alıştırma ve uygulama olmalıydı (emin değilim)

brkckl
Şube Müdürü
14 Temmuz 2019 22:57

Gösterip yaptırma da olayın kendisini yapması gerekiyor diye biliyorum ben.Deneyde sonuç elde edilmesi gerekiyordu.Ama benzetim tam o soruda sorduğu şey olması lazım.

Bu arada arkadaşlar zor diyenler, kolay diyenlerden daha fazla.Ben de ilk defa girdim sınava ama EB sınavım GY+K'den daha iyi geçti açıkçası.Burada cevapları yazan arkadaşlara göre de baya bir doğru var gibi.İnşallah yanılmam.

Ama eğitim bilimleri genel olarak gerçekten çok sıkıcı, pek çalışamadım kulaktan dolmalarla girdim ben.Ona rağmen iyi geçti diye zannediyorum ama hayırlısı :D Patlamayız inşallah.Alana güveniyoruz, bakalım.

bertrand eğri çifti, 5 yıl önce

Boğazına bir şey kaçan çocuk sorusunda cevap benzetim mi, yoksa gösterip yaptırma mı olacaktı?

deniz.gzl
Aday Memur
15 Temmuz 2019 00:05

rehberlikte örneklem sorusu vardı hatırlayan var mı?

trkçrkn
Şef
15 Temmuz 2019 00:19

E seçeneği yaptım cümleyi tam hatırlamiorum baba ogul gibi bi sey miydi ne
deniz.gzl, 5 yıl önce

Muallm66
Şef
15 Temmuz 2019 01:28

Uygulanan kişilerde tutum sorunu vardı soruyu beğenmiyorlardı bu şıkkı isaretledim.

deniz.gzl, 5 yıl önce

deniz.gzl
Aday Memur
15 Temmuz 2019 01:39

teşekkürler sayın hocalarım

fenci.xyz
Aday Memur
15 Temmuz 2019 05:58

ergenlik yerine başka bi yaş grubunu mu seçmişti . öyle bir seçenek yaptım ben. örneklem seçilen grup demek değil mi ?

deniz.gzl, 5 yıl önce

ensorr
Aday Memur
15 Temmuz 2019 09:40

I ve II yaptım bende.

Handan3838, 5 yıl önce

Buluş yoluyla öğretimde kullanılmaz

1- Olgu

2-kavram

3-genelleme

Cevabınız ne oldu

trkçrkn
Şef
15 Temmuz 2019 11:49

cevap girişmcilikti çunkü risk alma ve yenilik vardı
englishteachermerve, 5 yıl önce

Girişimcilik yansıtıcı düşünme olan soruyu ne yaptınız hocalarım . ben girisimcilik isaretledim ama yansıtıcı düşünme de kafamı karıştırdı

15 Temmuz 2019 12:04

Evet cevap bu olmalıydı, çünkü araştırma yapılacak grup yanlış seçilmişti.

fenci.xyz, 5 yıl önce

ergenlik yerine başka bi yaş grubunu mu seçmişti . öyle bir seçenek yaptım ben. örneklem seçilen grup demek değil mi ?

fenci.xyz
Aday Memur
15 Temmuz 2019 13:15

premack ilkesi olan bi soru vardı. ödevini yaparsan oyun oynayabilirsin gibi bi şeydi cevabı

trkçrkn
Şef
15 Temmuz 2019 13:20

Evet dogru cevap bu olmaliydı
fenci.xyz, 5 yıl önce

premack ilkesi olan bi soru vardı. ödevini yaparsan oyun oynayabilirsin gibi bi şeydi cevabı

Toplam 199 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi