Editörler : supporters.
11 Ağustos 2016 10:16

KPSS A grubunda en iyi kurum hangisi?

Arkadaşlar merhaba

İleriye yönelik olarak yanlış kurum tercihinde bulunmamak için, kurumlara ilişkin gerek yaptığımız stajlardan gerekse o kurumlarda çalışan arkadaşlarımızdan edindiğimiz bilgileri paylaşalım diyorum. Bazen uzaktan çok cazip görünen bir kurumun orada çalışan biri ile konuştuğunuzda sandığınız gibi olmadığını görüyorsunuz. Bu sebeple hadi deneyimlerimizi bilgilerimizi paylaşalım.

infondia
Aday Memur
11 Ağustos 2016 10:24

Edindiğim bilgiler doğrultusunda en iyi kamu kurumları 1)SPK 2)BDDK 3)Hazine Sigorta Denetleme. Bu kurumlar meslek edindiriyor. İleride özel sektörün kapıları açık. Diğer kurumlarda ne yazıkkı bu daha kısıtlı. Bakanlıklar içinde de bence en iyisi Gümrük ve Ticaret Bakanlığı. İyi bir birimde çalışırsanız kendinizi geliştirme imkanı büyük. Bence kamu kurumlarını düşünürken kısa vadeli değil de uzun vadeli bakmak gerekiyor.

11 Ağustos 2016 12:10

en iyi kurum kazandığın, doyduğun kurumdur.

CanBarisoglu
Yasaklı
11 Ağustos 2016 12:20

Süper klas görevleri sayayım:

1. Doktorluk-Uzman Doktorluk,

2. Akademisyenlik,

3. Kaymakamlık,

4. Hakimlik-Savcılık,

5. Sayıştay Denetçiliği,

6. Bakanlık ve Banka Müfettişlikleri..

Bunların dışındakiler, bildiğimiz memurluktur.. Kurum adı ne olursa olsun, resmen memurluktur. .

CanBarisoglu
Yasaklı
11 Ağustos 2016 13:05

Tüm uzmanlıklar, bildiğimiz masa memurluğu.. Çok yakın bir zamana kadar bu kamu görevlerini İlkokul-Ortaokul-Lise mezunları yapardı. Uzmanlar verilen görevlerinde evrak memurluğu yaparlar. Kurumda, kararları şefler ve müdür yardımcıları, müdürler verir. Son karar müdüre aittir. Müdürler, o kurumu temsil ederler.. Uzmanlar hep emir altında kurumlarda hiyerarşik açıdan en alt seviyede çalışırlar.

CanBarisoglu
Yasaklı
11 Ağustos 2016 13:24

Uzmanlık görevlerine atananlar, bu görevleri çalışma hayatında basamak olarak kullanmalı ve yükselmek için üst görevlere atanmak için çalışmalıdırlar. Uzmanlığı basamak olarak kullanmak isteyenlere diyeceğim olmaz, ancak bir şartla?.. O da sınavlara hazırlanmaktır. Yukarıda önceki yazımda belirttiğim görevleri kazanmak hedefini taşımalı ve bu amacı gütmelidirler.

infondia
Aday Memur
11 Ağustos 2016 15:29

Akademisyenlik güzel ama maaşları çok düşük. Bir de doktoranı bitirdikten sonra kadro ve atanma sorunu var.

infondia
Aday Memur
11 Ağustos 2016 15:35

Bir de arkadaşlar, bence mümkün olduğunca çok yerde staj yapın. Stajda belki bilgi olarak birşey öğrenmiyorsunuz ama kurumları tanımak anlamında çok faydalı. Suana kadar yaklaşık 5 kamu kurumunda staj yaptım, çalışma ortamı ve çalışan kalitesinin en iyi olduğu yer Merkez Bankasıydı. Ekonomi Bakanlığı ise hem çalışma ortamı hem de çalışanlar açısından en zayıfı idi.

CanBarisoglu
Yasaklı
11 Ağustos 2016 15:36

Akademisyenlik derken, Doçent ve Profesörleri kastetmiştim.

infondia
Aday Memur
11 Ağustos 2016 15:44

Doçentlik ve profesörlük çok güzel meslekler ama bence hakettiklerinden daha az kazanıyorlar, tabiki hersey para değil ama yan gelip yatan bazı uzmanların maaşlarını görünce bu kadar emek harcayan donanımlı insanların nerdeyse bu uzmanlar ile aynı maaşları alması üzücü.

CanBarisoglu
Yasaklı
11 Ağustos 2016 15:59

Tanıdığım Doçent ve Profesörler, ayda 10.000 - 100.000 TL arasında aylık gelire sahipler.

infondia
Aday Memur
11 Ağustos 2016 17:00

Proje, seminer vs. katılımlar ile olabilir, haklısın. Ben direk maaş olarak baktım

infondia
Aday Memur
11 Ağustos 2016 17:02

BİST hakkında bilgisi olan var mı? Maaş ve özlük hakları?

mülki idare 93
Kapalı
11 Ağustos 2016 18:10

tıp doktorluğunu 1. sıraya koyup onun amirinin amiri olan kaymakamı 4. sıraya koymak nedir ya güldürmeyin Allah aşkına.

CanBarisoglu, 8 yıl önce

2. Akademisyenlik,

3. Kaymakamlık,

4. Hakimlik-Savcılık,

5. Sayıştay Denetçiliği,

Bunların dışındakiler, bildiğimiz memurluktur.. Kurum adı ne olursa olsun, resmen memurluktur. .

mülki idare 93
Kapalı
11 Ağustos 2016 18:12

hiçbir mantığı olmayan bi sıralama ne toplumsal statü açısından ne de idare hukuku açısından gerçekçliği var.

CanBarisoglu, 8 yıl önce

2. Akademisyenlik,

3. Kaymakamlık,

4. Hakimlik-Savcılık,

5. Sayıştay Denetçiliği,

mülki idare 93
Kapalı
11 Ağustos 2016 20:07

en iyi kurumlar bence başbakanlık,dışişleri,içişleri,kamu denetçiliği kurumu,merkez bankası,hazine müsteşarlığı,Tbmm,milli savunma bakanlığı,kamu düzeni ve güvenliği müsteşarlığı,milli güvenlik kurumu genel sekreterliğidir.listeye üst kurulları almıyorum çünkü eski statülerini kaybettiler.ben kpss a grubu dışındaki kadroları yazmadım.

lütfen uzmanlığa memurluktur gibi genel geçer yanlışlara düşmeyelim.sizin memurluktur diye küçümsediğiniz uzmanlıklar müsteşarlık,genel müdürlük,daire başkanlığı gibi üst düzey kadroların kökenidir.yoksa düz mantık düşünüldüğünde x bankasının müfettişliğini başbakanlık uzmanlığından üstün görürsünüz.oysa bu ne mantıksal açıdan ne de hukuki açıdan doğru değildir.bugün bakanlıkların merkez uzmanları yardımcı doçent kadar maaş alıyor.lütfen bunlara dikkat edelim

mülki idare 93
Kapalı
11 Ağustos 2016 20:14

biz burada ne yazarsak yazalım yazdıklarımız sadece kendi doğrularımızdır.bu soruda tamamen objektif cevap bulmak zor

F.K.K.06
Şube Müdürü
11 Ağustos 2016 20:15

1-Aile Hekimi

2-Uzman Doktor

3-Hakim

4-Savcı

5-Akademisyen

6-Kaymakam

7-Sayıştay Denetçisi/Merkez Uzmanı

8-Müfettiş

9-Uzman/Denetmen

10-Düz Memurluk

CanBarisoglu
Yasaklı
11 Ağustos 2016 20:17

En uzun eğitim Uzman Doktorluk ve Akademisyenlik....

Bunlar sadece işlerine bakarlar.

Tıp' lara girebilmek için, YGS + LYS' lerde sınava giren öğrenci içinde ilk 10.000 içinde olmak gerekir.

Şu anda en cazip meslek, TIP dalıdır.

Van ilindeki Tıp Fakültesine girebilmek için bile, ,ilk 10.000 içinde olmak gerekir.

En zor kazanılan meslektir.

İngilizce Tıp' lar 7 sene, Türkçe Tıp' lar 6 seneliktir.

Uzman Doktor olabilmek için, 7 + 5 sene veya 6 + 5 sene okumak gerekir.

Üniversite sınavında 500.000 inci olan bile Kaymakam olabilir.. Ya Doktorluk?..

Hacettepe İngilizce Tıp, ilk 300 içinde olanlardan 115 kişi alıyor... Dikkat edin; ilk 300 kişi?..bey

Onlar süper beyinlerdir.

Toplumumuzda, en çok hayr duasını alanlar Doktorlardır.

Ücret yönünden de, en fazla ücreti alanlar Doktorlardır. Ayda 300.000 TL alan bile var.

AÖF mezunu bile Kaymakam olabilir ama Doktor olamaz!.. Akıl ve zeka işidir. Beyin işidir.

Üniversite sınavında ilk 10.000 içine girmeye çalışmalısınız!..

bitaneada
Kapalı
11 Ağustos 2016 20:17

en iyi kurum cumhurbaşkanlığı:)

milletle aranızı iyi tutun:=)

mülki idare 93
Kapalı
11 Ağustos 2016 20:25

öncelikle forumda kpss a grubu meslekleri soruluyor.tıp doktorluğunun bununla bir ilgisi yok.ben doktorluğa laf söylemiyorum ama kaymakam olmak dediğin gibi kolay değil.bunu uzun uzun açıklamama gerek yok.kaymakam olmak için belli bölümleri bitirmek,yazılı ve sözlü sınavını geçmek,3 yıl kaymakamlık stajı yapmak gerekiyor.bunun 1 senesi de ingilterede.yani kaymakam olmak isteyen kişinin en az 7 sene çabalaması lazım

CanBarisoglu, 8 yıl önce

En uzun eğitim Uzman Doktorluk ve Akademisyenlik....

Bunlar sadece işlerine bakarlar.

Tıp' lara girebilmek için, YGS + LYS' lerde sınava giren öğrenci içinde ilk 10.000 içinde olmak gerekir.

Şu anda en cazip meslek, TIP dalıdır.

Van ilindeki Tıp Fakültesine girebilmek için bile, ,ilk 10.000 içinde olmak gerekir.

En zor kazanılan meslektir.

İngilizce Tıp' lar 7 sene, Türkçe Tıp' lar 6 seneliktir.

Uzman Doktor olabilmek için, 7 + 5 sene veya 6 + 5 sene okumak gerekir.

Üniversite sınavında 500.000 inci olan bile Kaymakam olabilir.. Ya Doktorluk?..

Hacettepe İngilizce Tıp, ilk 300 içinde olanlardan 115 kişi alıyor... Dikkat edin; ilk 300 kişi?..bey

Onlar süper beyinlerdir.

Toplumumuzda, en çok hayr duasını alanlar Doktorlardır.

Ücret yönünden de, en fazla ücreti alanlar Doktorlardır. Ayda 300.000 TL alan bile var.

AÖF mezunu bile Kaymakam olabilir ama Doktor olamaz!.. Akıl ve zeka işidir. Beyin işidir.

Üniversite sınavında ilk 10.000 içine girmeye çalışmalısınız!..

Toplam 508 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi