Editörler : E.Kayı Han
20 Eylül 2019 12:53

Mahkemelerin kurulmasına kim karar verir ?

tek soru soruldu mülhakatta oda buydu. ilke inkilaplar kalem personeli kimler ne iş yapar güncel konular genel kültür vs boşuna çalıştık iyi mi :).

kamilas
Aday Memur
20 Eylül 2019 12:57

HSK görüşü alınarak Adalet Bakanlığınca kurulur.

random1
Şef
20 Eylül 2019 13:11

Kanunla kurulur. Kanun yapma yetkisi de TBMM'ye ait.

Wolkeyno1903
Memur
20 Eylül 2019 13:26

şimdi burada sorulmak istenen dava açılmasına mı kim karar verir yoksa fiziki olarak mahkemelerin açılmasına mı kim karar verir kafam ona takıldı sadece araştırdım da net bişeyde bulamadım.. zaten tek soruydu sanırım öncelikleri bunun cevabı değildi.

baristurhann
Aday Memur
20 Eylül 2019 14:51

bakırköyde girdin değil mi.. O kadar emek tek bi soruyla bitiyor işte aynısı oldu bana da
Wolkeyno1903, 5 yıl önce

şimdi burada sorulmak istenen dava açılmasına mı kim karar verir yoksa fiziki olarak mahkemelerin açılmasına mı kim karar verir kafam ona takıldı sadece araştırdım da net bişeyde bulamadım.. zaten tek soruydu sanırım öncelikleri bunun cevabı değildi.

To-re-p-il
Kapalı
20 Eylül 2019 15:02

HSK kararnamesi ile kurulur mahkemeler. Adalet bakanı kurulun doğal uyesidir.

Wolkeyno1903
Memur
20 Eylül 2019 15:42

sen niye bu kadar karamsarsın kardeşim, tek soruyla olacak iş değil bu. niyetleri tanışmak işe talip olanı yakından görmek bilip bilmemen önemli değil bence bunu da sırf tek soru olduğu için söylüyorum çünkü ilanda belirtilen puanlamada sorular farklı alanlardan da oluyordu takılma o kadar Allah büyük.

baristurhann, 5 yıl önce
bakırköyde girdin değil mi.. O kadar emek tek bi soruyla bitiyor işte aynısı oldu bana da
Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi