Editörler : supporters.
27 Ocak 2023 11:32

Borsaya dair herşey

Merhaba arkadaşlar bu formu açmamızın sebebi küçük birikimleriyle yatırım yapmaya çalışan yatırımcılara teknik analiz öğreterek kendi ayakları üzerinde durmasını sağlamak

TREND AKADEMİ
Aday Memur
27 Ocak 2023 11:37

piyasaların dalgalı seyrettiği şu günlerde birçok borsa yatırımcısının morali bozuktur sanırım çünkü yılbaşına göre hisseler yaklaşık ortalama %30 geri geldi

dileekks
Aday Memur
27 Ocak 2023 11:40

Şahsi fikrim secimden sonraya kadar ,dolar,euro yada altin alin, secimden sonra dövizin seyrine göre borsaya geçin, borsa büyük bir yükseliş yapti son bir yilda,lakin şu günlerde senetler ya yerinde sayiyor yada düşüşte..haa çok iyi bir spekciniz varsa eger ona bişey diyemem

TREND AKADEMİ
Aday Memur
27 Ocak 2023 11:55

BORSADA NASIL PARA KAZANIRIM

23 yıllık borsa tecrübeme dayanarak borsada para kazanmak aslında göründüğü kadar kolay değildir ama borsada güzel karlar elde etmek mümkündür bunun da belli başlı kuralları vardır.

1. önce tüyo denilen ve sizin kulağınıza kadar gelen haberlere kulak tıkayacaksınız.

2. Finansal okur yazar olacaksınız.

3. Piyasada oluşan konjektörleri takip edeceksiniz

4. Temeli sağlam ve geleceğe yatırım yapan şirketleri göz önünde bulunduracaksınız.

Eğer borsada gerçekten yatırım yaparak para kazanmak istiyorsanız temel analiz,teknik analiz,takas analizi ve piskoloji yönetimini yapmanız gerekmektedir.

teknik analiz: %15

temel analiz:%15

takas analizi:%15

piskolojiyi yönetme :%55

teknik analiz size hisseye nereden girilip çıkmanız gerektiğini gösterir.

temel analiz yatırım yapacağınız şirketin temel verilerini gösterir.

takas analizi hissenin hangi aracı kurumlar tarafından toplandığını ve dağıltıldığını gösterir

yukarıda yazdıklarım bir hisseye yatırım için uygunsa artık piskoloji yönetimine sıra geliyor.

eğer şirketinizie güveniyorsanız inanın kısa zamanda ederine gelecektir. bunun için piskolojinizi sağlam tutmak zorundasınız . başarı işte burada gizli

TREND AKADEMİ
Aday Memur
27 Ocak 2023 11:59

piyasalar 2022 yılına enflasyondan dolayı gerçekten ciddi ralli yaptı bunu hepimiz biliyoruz. birçok hissede ederinin çok çok fazlasına gitti bizim amacımız uçacak kaçacak hisse peşinden koşmak değil değer yatırımcısı olmak olmalı çünkü biz yatırımcı olarak enfazla bir hisseyi 10 ile 15 gün arasında taşıyoruz ve bunada yatırımcı olmak diyoruz. böyle yatırımcı olunmaz

dileekks, 1 yıl önce
Şahsi fikrim secimden sonraya kadar ,dolar,euro yada altin alin, secimden sonra dövizin seyrine göre borsaya geçin, borsa büyük bir yükseliş yapti son bir yilda,lakin şu günlerde senetler ya yerinde sayiyor yada düşüşte..haa çok iyi bir spekciniz varsa eger ona bişey diyemem

dileekks
Aday Memur
27 Ocak 2023 12:44

bende bunu demek istedim zaten ,eger trade yapmaycaksiniz amaciniz paranizin degerini korumak ve arttirmak ise,benim şahsi fikrim seçim sonrasina kadar döviz yada altina geçin, ama herkesin yatirim Fikri kendisine ait, isteyen istedigi alana yatırım yapabir. herkesin yatirim anlayisi farklıdır
TREND AKADEMİ, 1 yıl önce

piyasalar 2022 yılına enflasyondan dolayı gerçekten ciddi ralli yaptı bunu hepimiz biliyoruz. birçok hissede ederinin çok çok fazlasına gitti bizim amacımız uçacak kaçacak hisse peşinden koşmak değil değer yatırımcısı olmak olmalı çünkü biz yatırımcı olarak enfazla bir hisseyi 10 ile 15 gün arasında taşıyoruz ve bunada yatırımcı olmak diyoruz. böyle yatırımcı olunmaz

TREND AKADEMİ
Aday Memur
27 Ocak 2023 12:56

buradaki formu açmamızın nedeni insanların zor şartlarda kazandığı parayı doğru yatırım yapması küçük yatırımlarla ciddi kazançlar elde etmesi amacıyla açtıık

dileekks, 1 yıl önce
bende bunu demek istedim zaten ,eger trade yapmaycaksiniz amaciniz paranizin degerini korumak ve arttirmak ise,benim şahsi fikrim seçim sonrasina kadar döviz yada altina geçin, ama herkesin yatirim Fikri kendisine ait, isteyen istedigi alana yatırım yapabir. herkesin yatirim anlayisi farklıdır

dileekks
Aday Memur
27 Ocak 2023 13:03

yani borsaya mi yatirim yapsinlar,yada siz bir hisse soyleyin onu mu alsınlar valla arkadaşlar üç beş ay en azindan borsyaa bulaşmayın eger amatör iseniz kesinlikle bulasmayin, öyle yakindan tanimadiginiz birinin soylemiyle kagit falanda almayin , bunu yillardir finansla uğraşan ve cok hikayeye tanik birisi olarak söylüyorum,
TREND AKADEMİ, 1 yıl önce

buradaki formu açmamızın nedeni insanların zor şartlarda kazandığı parayı doğru yatırım yapması küçük yatırımlarla ciddi kazançlar elde etmesi amacıyla açtıık

TREND AKADEMİ
Aday Memur
27 Ocak 2023 13:16

siz olayları farklı boyutlara taşıyorsunuz biz kimseye borsaya yatrım yapın veya şu hisseyi alın demiyoruz sadece borsaya yatırım yapan insanların doğru yatırım yapması için nelere dikkat etmesi gerektiğini dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışıyoruz .sizinde belirtiğiniz gibi kişi neye yatırm yapma kararını kendisi verir. Burada amacımız bir alğı oluşturmak değil sadece insanları bilinçlendirmek

dileekks, 1 yıl önce
yani borsaya mi yatirim yapsinlar,yada siz bir hisse soyleyin onu mu alsınlar valla arkadaşlar üç beş ay en azindan borsyaa bulaşmayın eger amatör iseniz kesinlikle bulasmayin, öyle yakindan tanimadiginiz birinin soylemiyle kagit falanda almayin , bunu yillardir finansla uğraşan ve cok hikayeye tanik birisi olarak söylüyorum,

TREND AKADEMİ
Aday Memur
27 Ocak 2023 18:03

Mutlaka bildiğiniz yatırım aracına yatırım yapın.

Borç, kredi gibi geri ödenmesi gereken parayla borsaya girmeyin.

Borsaya yatırdığınız parayı unutun ve elde edeceğiniz gelire göre hareket etmeyin.

Size birisi ?A hissesi kazandıracak? diyorsa, o hisseden uzak durun.

Kendi yatırım stratejilerinizle işlemlerinizi yapın ve başkalarınızın kararlarınızı etkilemesine izin vermeyin.

Fiyat grafiklerinin tepe ve dip noktalarından alım ? satım yapmayın.

Beklediğiniz hedefe ulaştığınız zaman ?biraz daha beklesem daha çok kazanırım, biraz daha düşünce alırım? demeyin.

Aceleci, sabırsız ve organize olamayan bir yatırımcı olmayın.

Sabırlı olun, bir fırsatla karşılaştığınızı düşündüğünüz zaman acele etmeyin ve iyice araştırın.

Çoğunluğun gittiği yoldan gitmeyin. Herkes satıyor veya alıyor diye sizde almayın, satmayın.

Sürekli araştırın, gözlemleyin, analiz edin ve OKUYUN!

TREND AKADEMİ
Aday Memur
27 Ocak 2023 18:05

Teknik ve Temel Analiz Nedir?

Borsaya ilgi duymaya başlayan kişilerin karşılarına analizler de hemen çıkacaktır. Üstelik bu konu biraz göz korkutabilir. Ancak teknik ve temel olarak ikiye ayrılan analizler, bilgi sahibi olduktan sonra son derece eğlenceli konulardır.

Analizlerle birlikte hisse senetlerinin gelecek fiyatları hakkında tahminler yürütebilirsiniz. Teknik analizler, geçmiş performansları gösteren grafikler üzerinde uygulanan istatistiksel ve matematiksel yöntemlerdir. Bu yöntemler kullanılarak fiyatın gelecekte ne yönde ve hangi kademeye kadar ilerleyeceği hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Temel analizler ise hisseleri makroekonomik düzeyde incelememizi sağlar. Piyasadaki arz ve talebi, ekonomik koşulları incelememizi sağlar.

Burada yatırımcılar teknik mi, yoksa temel analiz mi yapmak gerektiğini merak eder. Ancak iki analiz yöntemini bir arada kullanmanın en doğru sonucu size vereceğini unutmamalısınız.

borsafatihi
Aday Memur
02 Mart 2023 10:50

selamlar herkese. sene başında çıkan PİAPİRİ diye yeni bir borsa uygulaması var. hesap açanlara hepsiburadadan 200 TL hediye çeki veriyor. işlem yapma şartı falan da yok.

Ayrıca içinde ücretsiz canlı borsa var. eft masrafı gibi şeyler yok platformda çok iyi çok beğendim. ilgilenenlere tavsiye ederim.

kolay gelsin herkese

Braweheart01
Daire Başkanı
10 Mart 2023 23:07

bunlara düşmeyin 200 lira hiçbir şeydir önemli olan güvendir. Ben binlerce yüzbinlerce lira paramı hiç tanımadığım kurumlara yatırıp rahat uyuyacağım yok öyle dünya... ne verirse versin benden uzak dursun. Şu an borsada favorim Yapı kredi , özellikle Yapı Kredi akıllı borsacım tavsiyeleri müthiş ikinci sırada ziraat bankası hergün hisselerle ilgili gelişmeleri mail atıyorlar süper birşey. Diğerlerini de resmi özel ve amu bankaları diyeyim. Resmi bankalar dışındaki uygulama ve sitelerin hiçbirisini tavsiye etmem. Para kolay kazanılmıyor tarihimizde çok örneği var bu tür küçük işletmelerin yaptıklarının

borsafatihi, 1 yıl önce

selamlar herkese. sene başında çıkan PİAPİRİ diye yeni bir borsa uygulaması var. hesap açanlara hepsiburadadan 200 TL hediye çeki veriyor. işlem yapma şartı falan da yok.

Ayrıca içinde ücretsiz canlı borsa var. eft masrafı gibi şeyler yok platformda çok iyi çok beğendim. ilgilenenlere tavsiye ederim.

kolay gelsin herkese

borsafatihi
Aday Memur
21 Mart 2023 15:41

Hocam Ünlü Menkul 30 yıllık holding. Gayet güvenilir. Bence, Ziraat gibi İş gibi hantal kurumlar ya da Yapı Kredi, Garanti gibi satışçılarına müşterileri sürekli doğratan kurumlardan uzak durmak lazım. Yıllardır birçok aracı kurum ile çalıştım ve artık asla banka kurumları ile devlet kurumları ile çalışmam. Açıkçası kimseye de tavsiye etmem. Benim yegane deneyimim bu yönde.

Braweheart01, 1 yıl önce

bunlara düşmeyin 200 lira hiçbir şeydir önemli olan güvendir. Ben binlerce yüzbinlerce lira paramı hiç tanımadığım kurumlara yatırıp rahat uyuyacağım yok öyle dünya... ne verirse versin benden uzak dursun. Şu an borsada favorim Yapı kredi , özellikle Yapı Kredi akıllı borsacım tavsiyeleri müthiş ikinci sırada ziraat bankası hergün hisselerle ilgili gelişmeleri mail atıyorlar süper birşey. Diğerlerini de resmi özel ve amu bankaları diyeyim. Resmi bankalar dışındaki uygulama ve sitelerin hiçbirisini tavsiye etmem. Para kolay kazanılmıyor tarihimizde çok örneği var bu tür küçük işletmelerin yaptıklarının

Braweheart01
Daire Başkanı
21 Mart 2023 18:42

hem yeni borsa uygulaması deyip de hem de 30 yıllık geçmişi var demek bence sen de o tokatçılardan birisindir eski borsacılar devlet bankası dışında çalışmazlar özel bankaya bile güvenmezler kimse milyonları böyle kurumlara emanet etmez bir de hantallıkla alakası yok al diyorsun saniyesinde alıyor sat diyorsun satıyor ek olarak sonuna kadar güvenilir gece rahat uyuyorsun

borsafatihi, 1 yıl önce

Hocam Ünlü Menkul 30 yıllık holding. Gayet güvenilir. Bence, Ziraat gibi İş gibi hantal kurumlar ya da Yapı Kredi, Garanti gibi satışçılarına müşterileri sürekli doğratan kurumlardan uzak durmak lazım. Yıllardır birçok aracı kurum ile çalıştım ve artık asla banka kurumları ile devlet kurumları ile çalışmam. Açıkçası kimseye de tavsiye etmem. Benim yegane deneyimim bu yönde.

Braweheart01
Daire Başkanı
22 Mart 2023 00:57

Ek olarak kendini Borsa Fatihi diye nitelendiren arkadaşa ekleme yapayım.

Daha önce GCM ve Osmanlı yatırım şirketinde hesap açtım. GCM de ereğli demirçelik aldım fiyatı düşünce benim sözümona müşteri temsilcim zarar etmemem için benim hissemi satmış. İyi ki büyük rakam değildi. Bir de sözümona müşteri temsilcisi arıyor eee meta hissesi alalım sana ee amazon hissesi alalım yok para kazanalım falan. Ben dedim kardeşim istediğim hisseyi alırım sanane. Azarlasam da aramaya devam ediyor sonra özellikle benim hissemi benim yerime sattığı için kapattım hesabı. Osmanlı yatırıma gelince nispeten sağlam çalışıyorlar güvenilir kurum. Ama sürekli arayıp bana borsa tüyosu vermeye çalışıyorlar. Hiç evmediğim şey. Sanane hangi hisseyi alacağımdan arayıp bana şu şöyle oldu bu böyle oldu ee ne yapalım para yatır hemen yatırım yapalım. Bana bağlama çekip beni ikna etmeye çalışıyor. Bayan karşımdaki argo da konuşamıyorum. Telefonu engelliyorum olmuyor belki önemli birşey olur hesabım olduğu için de her telefonunu açmak zorunda kalıyorum . boş boş arıyorlar. Osmanlı bir de borsa eğitimi vermeye çalışıyor bana. Ağzımı iyice bozdular. Gereken cevabı verdim. En son hissemi sattım. GCM ve Osmanlı yatırımın ortak yönü diyorlar ki öyle olmaz sürekli işlem yapman gerekiyor. İyice sinirim bozuldu 6 aydır yapı kredi + ziraat çalışıyorum ohh be bir arayan bile yok. Kazancım da tavan yaptı şu borsanın dip olduğu günlerde bile kardayım.

bence sen yanlış yoldasın, o arayanlar kurumun çıkarı için arıyorlar amacı senin paranı yasal olarak boşaltmak. Saplıcakla kal.

borsafatihi
Aday Memur
30 Mart 2023 23:19

30 yıl önce mi mobil uygulamayı çıkartsaydı adamlar? Ne demek istediğini anlamadım; bir de tokatçısındır fln yazıyorsun? Ben kendi deneyimlerimden bahsettim, zaten forumların amacı da insanların deneyimlerini ve bilgilerini paylaşmasıdır. Yoksa birilerine "bunlar dolandırıcı", "şu kişiler tokatçı" vb demek en kibar ifadeyle "içi boş söylemlerdir".

Neyse herkese bol kazançlar!

Braweheart01, 1 yıl önce

hem yeni borsa uygulaması deyip de hem de 30 yıllık geçmişi var demek bence sen de o tokatçılardan birisindir eski borsacılar devlet bankası dışında çalışmazlar özel bankaya bile güvenmezler kimse milyonları böyle kurumlara emanet etmez bir de hantallıkla alakası yok al diyorsun saniyesinde alıyor sat diyorsun satıyor ek olarak sonuna kadar güvenilir gece rahat uyuyorsun

Braweheart01
Daire Başkanı
31 Mart 2023 00:05

şu memurlar netin en kötü yanı yazıyorsun yazdığını değiştiremiyorsun dediğin kurumu araştırdım çok güvenilir bir kurummuş yazdığım tabir için özür diliyorum değiştirme imkanım olsaydı değiştirirdim. Ben isim benzerliği olan bir yer vardı o zannettim kusura bakma kardeşim. iyi günler

borsafatihi, 1 yıl önce

30 yıl önce mi mobil uygulamayı çıkartsaydı adamlar? Ne demek istediğini anlamadım; bir de tokatçısındır fln yazıyorsun? Ben kendi deneyimlerimden bahsettim, zaten forumların amacı da insanların deneyimlerini ve bilgilerini paylaşmasıdır. Yoksa birilerine "bunlar dolandırıcı", "şu kişiler tokatçı" vb demek en kibar ifadeyle "içi boş söylemlerdir".

Neyse herkese bol kazançlar!

optmist
Aday Memur
29 Mayıs 2023 13:34

50*100*200 ne kadar olursa her ay çocukların hesabna ekleme yapmaya çalışıorum..

Cpt-35
Aday Memur
25 Temmuz 2023 22:56

borsanın en önemli anahtarı sabır'dır :)

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi