Editörler : Pangaea
«32333435363738394041424344

leventpolat20
Aday Memur
27 Temmuz 2013 17:03

Sınav kalktı hocam işte sıkıntı da burdan kaynaklanıyor :D

irfankeskin61, 11 yıl önce

Askere başlama süresi her halukarda işlemlerinizi halledip yerinizi beklemeye başladığınız süredir. Ne zaman teslim olduğunuz önem taşımaz. İzin kullanmadıysanız aynı tarihte terhis olursunuz. 12sinin başlangıç olması çok saçma. O zaman herkesin 12sinde teslim olması gerekir yada yol hakkı gibi bir mantık varsa şubelerin teslim tarihlerini farklı aralıklar olarak vermesi gerekir ama gördüğüm kadarıyla herkes 12-15 arası. Askerde her zaman yol hakkı, hazırlık süreci gibi zamanlar askerliğe dahildir. Yapalı çok olmadı ama benim zamanımda böyleydi bir araştırın siz. Bu arada yedek subaylık sınavına girmediniz mi siz?

27 Temmuz 2013 18:50

yav izmir menemen varsa aallah yardımcısı olsun tam sürgün yeri :)

guneyli_edb
Aday Memur
27 Temmuz 2013 21:10

bnm askerlik ağustosa çıktı hangi tarihler arası şubeye gidip işlemlerimi yaptırmam lazım?

sangiovannese
Aday Memur
27 Temmuz 2013 21:34

Maaş durumunu netleştiren var mı ağustos alabilecek miyiz

27 Temmuz 2013 22:47

yok mu ızmır narlıdere sonra da kıbrıs magosa

aliko3387
Aday Memur
28 Temmuz 2013 00:05

kütahya havacılar nirdesinizz:) bende usta birlik neresdir yazmıyor acemilikten sonramı belli oluyor

kmy46
Genel Müdür
28 Temmuz 2013 00:23

arkadaşlar silüsü nufusa kayitlı olduğu yerden mi almak lazım, oturduğumuz ilden de alabilirmiyiz

kmy46
Genel Müdür
28 Temmuz 2013 00:25

bir de uzun dönem sevk işlemleri için son gün ne zaman acaba

gomugomunarocket
Aday Memur
28 Temmuz 2013 00:57

arkadaşlar ısparta eğirdir dağ komando kısa dönem... acemilikte ustalık da orada 5 ay napcaz biz? bilen gören var mı :)

sosyalktu
Yasaklı
28 Temmuz 2013 01:09

hocam acemilik ile usta birliği er eğitim yerleri olanlar rahat oluyormuş yani 1 ay eziliyoruz sonra cavuş oluyormuşuz oraya gelen erler durmuyorlar mış yani usta biziz :D

amasyaya gidecek olan vardı nerde yaaa

gomugomunarocket, 11 yıl önce

arkadaşlar ısparta eğirdir dağ komando kısa dönem... acemilikte ustalık da orada 5 ay napcaz biz? bilen gören var mı :)

CğrfyA_
Kapalı
28 Temmuz 2013 01:54

lüleburgaz iyidir güzeldir ama mesai si adamı bitirir : ) 1 yıl sözleşmeli subay statüsünde teğmen olarak görev yaptiğim bir yerdir halen birlik komutanı sıfatıyla mustafa uzun görev başindaysa dua edin bir an önce yer değiştirsin ki rahat bir askerlik yapabilesiniz. hepinize şimdiden hayırlı tezkereler dilerim.. asker ocağı çok sövdürür isyan ettirir ama güzel anılar bırakır geride bittiği zamanda hiç bir tasa kalmaz hatta özlersiniz bazen o samimi dostlukları ..

irfankeskin61
Genel Müdür
28 Temmuz 2013 02:14

alabilirsin, ben öyle yaptımdı.

kmy46, 11 yıl önce

arkadaşlar silüsü nufusa kayitlı olduğu yerden mi almak lazım, oturduğumuz ilden de alabilirmiyiz

irfankeskin61
Genel Müdür
28 Temmuz 2013 02:24

O duruma göre değişiyo dostum. Benim acemi ve usta birliği aynı yerde hem de İstanbul-Şisli (Atakent yanı) on numara ter ama komutanlar (astsubaylar) kısadönemlere gıcık olunca birde gittiğin yerde 80 kısadönem 1150 uzun dönem olunca rahat vermiyolar insana. Tek rahatlık çarşı iznine çıkınca bedava dolaşabilmek oluyor. Baya bi gezmiştim istanbul'u gitmediğim tarihi mekan kalmamıştı. Rahatlık olayı gittiğin yerdeki komutanlara ve askerlere bağlı. bizi 7 kişi karargaha verdiler çift vardiya yapardık sabah görev akşam nöbet, 3-4 saat uyku var ya da yok. 2 hafta bitende 4 kişi hastanelik oldu ve havadeğişimi aldı. Ameliyatlık olan bile vardı. Ben 1 ay havadeğişimi aldım. Uykusuzluk, yorgunluk, koşuşturmaca ve baskılar nedeni ile tansiyonum 20-14'e çıktı revirde indiremediler hastaneye sevk ettiiler. hastanede 3 gün gözetim altından sonra 1 ay havadeğişimi verdiler. O akşamı 7 saat nöbet tutturmuşlardı bana. önceki gün ise denetim var diye eşşek gibi çalışmıştım mesaide. daha önceden kalan yorgunluk cabası. 3-4 gün adam gibi uyuyamayınca sabah leyla oluyodun ama kimsenin umrund değil herkes senden çakı gibi olmanı beklerdi olmamak ise suçtu. Bu yıldırma politikasına şahit olacaksınız ustalığa geçince. Yani gittiğiniz yerdeki komutanlara bağlı olay kendini adam sanan değilde adam olan bir komutana düşerseniz ne ala.

sosyalktu, 11 yıl önce

hocam acemilik ile usta birliği er eğitim yerleri olanlar rahat oluyormuş yani 1 ay eziliyoruz sonra cavuş oluyormuşuz oraya gelen erler durmuyorlar mış yani usta biziz :D

amasyaya gidecek olan vardı nerde yaaa

şanssızadam
Aday Memur
28 Temmuz 2013 03:44

Ben de de yazmıyor belli değil :) Sisteme baktım şimdi teknik bi arıza var yine :D

aliko3387, 11 yıl önce

kütahya havacılar nirdesinizz:) bende usta birlik neresdir yazmıyor acemilikten sonramı belli oluyor

irfankeskin61
Genel Müdür
28 Temmuz 2013 04:36

En kötü ihtimal ilk 12 günün maaşını alırsın

sangiovannese, 11 yıl önce

Maaş durumunu netleştiren var mı ağustos alabilecek miyiz

28 Temmuz 2013 04:56

irfan abi

ağustostamı (seneye)gideyim kasımdamı

ikisinden birini seçmem lazım :D

irfankeskin61
Genel Müdür
28 Temmuz 2013 07:50

Nereye gideceğine göre değişir. Ben şahsen karın buzun soğuğun içinde eğitim yapmak istemem ama bu işi kışa bırakırsan %90 karşılaşacağı şey bu. Birde iş durumu ya da KPSS'ye çalışma gibi faktörler var. Askerde KPSS çalışmayı unut bi kere. Erken gitsen etken gelirsin kalan sürede KPSS çalışırsın ya da atıyorum kadrolu öğretmenden askere geç gidersin arada kafanı dağıtırsın tatil yaparsın. Gelince yine fazla çalışmadan tatile girersin yok ücretmenlik yapıyorum dersen askerliği yaz tatiline denk düşürmeye çalışırsın herşey sana bağlı tabi.

(Türk olduğumuz yaptığımız yorumlardan belli ya ama ne yapalım bizi bu yola sevkedenler utansın)

Şimdi-1Dakika-Beyler, 11 yıl önce

irfan abi

ağustostamı (seneye)gideyim kasımdamı

ikisinden birini seçmem lazım :D

SSBaşar
Memur
28 Temmuz 2013 11:56

Yerli şube haricinde almaya giderken yanında diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ve 2 adet fotokopisi olmadan sakın gitme boş yere bekler durursun.

Ayrıca sevk tarihi 12-15 ağustos olanlar yarın lütfen sülüs almaya gelmeyin.

Meslek kurasına tabi olanların yarın son günü yoğunluktan para kalmıyor şubede, bakaya kalacağız.

irfankeskin61, 11 yıl önce

alabilirsin, ben öyle yaptımdı.

mmetek
Aday Memur
28 Temmuz 2013 14:37

deniz mi?

Berkay03, 11 yıl önce

iskenderun çıkan arkadaşlar varsa irtibata geçelim...

mmetek
Aday Memur
28 Temmuz 2013 14:51

1)edebiyat_22 2)berkay03 3)Yımrıh Atan Adam 4)mmetek 5)S1S2

Toplam 862 mesaj
«32333435363738394041424344

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi