Editörler : "eskiyara"Pangaea
16 Mart 2023 17:00

Öğretmenlikten memurluğa geçmeyi düşünüyorum

Psikiyatri tedavisi görüyorum. Öğretmen lik bana çok stresli yıpratıcı geliyor. Engelli raporum da var. Acaba geçsem nolur

4A4C5434Gecic
Aday Memur
16 Mart 2023 17:45

başöğretmen olunca ek derslerle birlikte memurun 2.5 katı maaş alırsın.

guluver34
Aday Memur
16 Mart 2023 18:12

Adam diyor ki psikiyatri, stresliyim, engel raporum var. Sen diyorsun ki maaş fazla alırsın. Sence bu arkadaş için maaş mı önemli. Bütün işleri maddi değer olarak görerek erken yaşta yıprandıktan sonra o parayı sadece sağlığa harcayacaksak 2.5 kat para kalsın hocam.

4A4C5434Gecic, 1 yıl önce

skramz
Daire Başkanı
16 Mart 2023 19:41

farkındaysan adam maddi bir şeyden bahsetmemiş :)

235U
Genel Müdür
16 Mart 2023 22:35

ne salladın ama

memurda olduk öğretmende

usturuplu sallayın bari civcivler yesin

tımuchın
Şube Müdürü
17 Mart 2023 14:16

Güncel

4A4C5434Gecic
Aday Memur
17 Mart 2023 17:53

Toplu cevap veriyorum. Hem memurluk hem de öğretmenlik yapmış biri olarak. Gerçekten stres yük bazı memurluklarda daha fazla. Vatandaş gelir bağırır çağırır fırça atar küfreder vs. daha neler neler. Öğrenciler eğtim öğretim vatandaşların işini yapmaktan çok daha kolay ve mutluluk verici.. Siz öğretmenler zannediyorsunuz ki öğretmenlerin iş yükü, stresi vb. daha fazla. Ama öyle değil. Ben o yüzden konuyu maaşa çektim. Anlayana anlatmak istediklerim. Anlayaman memur olunca görür, tecrübe eder. Tekrar öğretmen olmak isterse iş işten geçer ve büyük bir pişmanlık yaşar. Öğretmen olarak çalışmanın heyacanı ve mutluluğu o kadar fazla ki memurlukla karşılaştırılamaz bile.

4A4C5434Gecic
Aday Memur
17 Mart 2023 17:56

2.5 maaş kalsın diyen hocam. Memurluk yolu hepinize açık benim bildiğim kadarıyla. O kadar şikayetçiyseniz hemen memurluğa geçiş işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

4A4C5434Gecic
Aday Memur
17 Mart 2023 19:06

Bu konu hakkında bir cevap yazma kararı daha aldım. Hadi çalışma koşulları öğretmenlerimizin daha stresli iş yükü daha fazla olarak kabul edelim (Bir çok memur gerçekten daha fazla iş yükü ve stres altında çalışıyor). Memur 10.458 TL ile 11.750 TL civarı maaş alırken Baş Öğretmen ek dersler ile birlikte 30.000 TL ye yakın maaş alıyor. Memurun aldığı maaş ile nasıl geçinirim derdini, nasıl kira öderim, nasıl yakıt öderim derdini yaşamadığınız için stres nedir henüz bilmiyorsunuz 2.5 kat maaş kalsın diyen hocam. Bu cevabım size. Benzin parası mı ? Memur artık bisiklete biniyor bisiklete !

Fatih869
Yasaklı
17 Mart 2023 19:07

Memur maaşı yerlerde hocam. Bu maddi daralma size öyle bir stres yaşatır ki eski stres seviyelerinizi mumla ararsınız. Hem daha fakir hem daha stresli olursunuz.

Maddi durumda sorun yok derseniz ön planda vatandaşla temas edilen kısımlarda değilde idari kısımlarda görev yaparsanız iş kaynaklı stresiniz olmaz.

melcea
Genel Müdür
17 Mart 2023 19:23

10 yildir gecmek istiyorum, daha gecme yolunu bulamadim. Bu kadar kolaysa lutfen yol gosterir misiniz?

2.5 maaş kalsın diyen hocam. Memurluk yolu hepinize açık benim bildiğim kadarıyla. O kadar şikayetçiyseniz hemen memurluğa geçiş işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

4A4C5434Gecic
Aday Memur
17 Mart 2023 20:00

KPSS hocam. Öğremenlik sınavlarını kazanan bir insan. Ciddi bir çalışma yaparsa KPSS ile memur olabilir. Öğretmenlerimizin bu tür konuları bilmesi gerekmez mi hocam ? Niye hiç araştırmıyorsunuz ?

melcea, 1 yıl önce

10 yildir gecmek istiyorum, daha gecme yolunu bulamadim. Bu kadar kolaysa lutfen yol gosterir misiniz?

bursastore
Aday Memur
17 Mart 2023 20:11

Çok doğru. Öğretmenin herşeyi para olmuş bana emekli maaşı verseler şuan emekli olurum
guluver34, 1 yıl önce

Adam diyor ki psikiyatri, stresliyim, engel raporum var. Sen diyorsun ki maaş fazla alırsın. Sence bu arkadaş için maaş mı önemli. Bütün işleri maddi değer olarak görerek erken yaşta yıprandıktan sonra o parayı sadece sağlığa harcayacaksak 2.5 kat para kalsın hocam.

235U
Genel Müdür
17 Mart 2023 20:20

salla 30bin

salla....

Bu konu hakkında bir cevap yazma kararı daha aldım. Hadi çalışma koşulları öğretmenlerimizin daha stresli iş yükü daha fazla olarak kabul edelim (Bir çok memur gerçekten daha fazla iş yükü ve stres altında çalışıyor). Memur 10.458 TL ile 11.750 TL civarı maaş alırken Baş Öğretmen ek dersler ile birlikte 30.000 TL ye yakın maaş alıyor. Memurun aldığı maaş ile nasıl geçinirim derdini, nasıl kira öderim, nasıl yakıt öderim derdini yaşamadığınız için stres nedir henüz bilmiyorsunuz 2.5 kat maaş kalsın diyen hocam. Bu cevabım size. Benzin parası mı ? Memur artık bisiklete biniyor bisiklete !

skramz
Daire Başkanı
17 Mart 2023 20:24

öğrenciler daha çok bağırıyo

Toplu cevap veriyorum. Hem memurluk hem de öğretmenlik yapmış biri olarak. Gerçekten stres yük bazı memurluklarda daha fazla. Vatandaş gelir bağırır çağırır fırça atar küfreder vs. daha neler neler. Öğrenciler eğtim öğretim vatandaşların işini yapmaktan çok daha kolay ve mutluluk verici.. Siz öğretmenler zannediyorsunuz ki öğretmenlerin iş yükü, stresi vb. daha fazla. Ama öyle değil. Ben o yüzden konuyu maaşa çektim. Anlayana anlatmak istediklerim. Anlayaman memur olunca görür, tecrübe eder. Tekrar öğretmen olmak isterse iş işten geçer ve büyük bir pişmanlık yaşar. Öğretmen olarak çalışmanın heyacanı ve mutluluğu o kadar fazla ki memurlukla karşılaştırılamaz bile.

235U
Genel Müdür
17 Mart 2023 20:27

vatandaş memura hakaret ediyormuş

işkembeden sallayın bakalım

memurların yarısı vatandaş ile karşolaşmadan çalışır

desenki ihale alımla uğraşanlar zorda

nüfustaki zorda tabi diyeceğiz

ama memurluğunda öğretmenliğinde ne olduğunu biliriz

diğer yandan başöğretmen maaşı ekdersle 30 oldu yalanını bırak

bide 20 yıldan önce ulaşılamayan öğretmenlik basamağı ile yeni memuru karşılaştırman art niyetini gösteriyor

aynı derecedeki vhki ile arada 2bin oynamaz

maaş hesaplama sitesine gir

sallamadan önce bi hesaplatta sağlam salla bari

o bir var bir yok ek derside iyice şehir efsanesi yaptınız

benim aldığım 2300 bu ay

çok şişirmeyin

daha 30 öğrenci ve velisi ile uğraşmanın ne olduğunu bilmeden memur vatandaşla uğraşıyor demen ya şiddetle bilgisizliğin veya öğretmenine kızgın büyümüş öğretmen düşmanı psikozunda kalmış standart vatandaş tipi olduğunuzu gösteriyor

gel gel sende gel

burda vesikalı çok öğretmen düşmanımız car

senide uzun listemize ekleyelim

4A4C5434Gecic
Aday Memur
17 Mart 2023 21:08

Hakaret dersen var. Kuru iftira desen var. Bilgisizlik dersen var. Siz nasıl bir öğretmensiniz ? Benim yanlışım varsa bunu düzeltmek bir öğretmene yakışan davranıştır. Aksine siyaset programındaki gibi vermiş veriştirmişsiniz.Bak hocam yazdıklarımı lütfen dikkatli okuyunuz.

10.458 TL alan memur var. 2.5 katı = 26.145 TL yapar. 30.000 TL ifadesininin yanında YAKLAŞIK yazıyor. 11.750 TL alan bir memurda var tabi. Bunun 2.5 katı da 29.375 TL yapar. Şu anda başöğretmenin ek dersler hariç çıplak maaşı 21.000 TL civarı. Hesapta bir yanlış varsa düzeltin lütfen. Bir öğretmen kaç yaşında uzman olur kaç yaşında baş öğretmen olur ? 42-45 yaşlarda baş öğretmen olan biri 20 yıldan çok baş öğretmen maaşı alır.

Yetişkin bir vatandaşla uğraşmak öğrencilerle uğraşmaktan daha zordur. Ben hem öğretmenlik yapmış hem de memurluk yapmış biri olarak bu benim görüşümdür. Ard niyetli diyorsanız kuru iftira etmiş olursunuz. Bir öğrencinin velisi okula gelip öğretmenle kavga ettiği zaman kıyaslayın veli ile mi uğraşmak daha zor öğrenci ile mi uğraşmak daha zor. Memur her zaman veliler gibi yetişkin insanlarla çalışıyor, uğraşıyor. Ne kavgalar ne döğüşler ne hakaretler oluyor. Öğretmenine hakaret eden küfür eden öğrenci sayısımı memura hareket eden küfür eden vatandaş sayısımı daha çok ? Sorunun cevabını vicdanınıza bırakıyorum. Memurların yarısı masabaşı vatandaşla uğraşmadan çalışıyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çoğu vatandaş ile yüzyüze çalışır. Burada öğretmenlerimizi yanlış yönlerdiriyorsunuz. Öğretmenlikten memurluğa geçenler arasında mı daha çok pişmanlık var. Memurluktan öğretmenliğe geçenlerde mi daha çok pişmanlık var ? Bu sorunun cevabını da sizin vicdanıza bırakıyorum.

235U, 1 yıl önce

vatandaş memura hakaret ediyormuş

işkembeden sallayın bakalım

memurların yarısı vatandaş ile karşolaşmadan çalışır

desenki ihale alımla uğraşanlar zorda

nüfustaki zorda tabi diyeceğiz

ama memurluğunda öğretmenliğinde ne olduğunu biliriz

diğer yandan başöğretmen maaşı ekdersle 30 oldu yalanını bırak

bide 20 yıldan önce ulaşılamayan öğretmenlik basamağı ile yeni memuru karşılaştırman art niyetini gösteriyor

aynı derecedeki vhki ile arada 2bin oynamaz

maaş hesaplama sitesine gir

sallamadan önce bi hesaplatta sağlam salla bari

o bir var bir yok ek derside iyice şehir efsanesi yaptınız

benim aldığım 2300 bu ay

çok şişirmeyin

daha 30 öğrenci ve velisi ile uğraşmanın ne olduğunu bilmeden memur vatandaşla uğraşıyor demen ya şiddetle bilgisizliğin veya öğretmenine kızgın büyümüş öğretmen düşmanı psikozunda kalmış standart vatandaş tipi olduğunuzu gösteriyor

gel gel sende gel

burda vesikalı çok öğretmen düşmanımız car

senide uzun listemize ekleyelim

melcea
Genel Müdür
17 Mart 2023 21:40

Memurluga gecis islemi dediginiz KPSS'mi yani? Ben gayet samimi bir soru sormustum ama uslubunuz hic hos degil. Iyi aksamlar.

KPSS hocam. Öğremenlik sınavlarını kazanan bir insan. Ciddi bir çalışma yaparsa KPSS ile memur olabilir. Öğretmenlerimizin bu tür konuları bilmesi gerekmez mi hocam ? Niye hiç araştırmıyorsunuz ?

235U
Genel Müdür
18 Mart 2023 00:14

1\1 lisans vhki memuru 20 yıl hizmet bekar bes var sendika yok mart 2023 maaşı 13.484 tl

1\1 lisans öğretmen 20 yıl hizmet bekar bes var sendika yok mart 2023 maaşı 13.928 tl

aynısı uzman ise 2400 ekle başöğretmen ise 4800 ekle

e peki bir memur müdür olmuyor mu

dhmi tazminatı yok mu

itfaiye nöbet tazminatı yok mu

yada illa ortaokul mezunu hizmetli arkadaşları kıyas ederken öğretmen mi akla geliyor

mesela bir mühendisin başöğretmenden fazla aldığını niye yazamıyor illa öğretmene çemkşriyorsunuz

o veliler ile hergün uğraşıyorum

üstünede jileti bıçağı kiloduna sakladığı sigarası eksik olmayan çakma mafya liseli ergenlerle uğraşıyorum bana ne masalı anlatıyorsun sen 8 yıl içişlerinde tek vatandaş görmeden çalışmışlığım var derdim ihale alımlardı o zamanlar

ufak at civcivler yesin

seni memur nasıl yapmışlar

ya yalancı bir öğretmen düşmanısın

ya bilgisizsin

dahada yalancı öğretmen düşmanlarına cevap vermek zorunda değilim burda yalan zırıltısına devam edebilirsiniz forum zaten dingonun ahırı oldu

E.ozan6223
Kapalı
18 Mart 2023 10:49

Ben 4500 nüfuslu küçük bir ilçede yaşıyorum. 3 hafta önce lise son öğrencisi bir öğretmeni karnından bıçakladı.

235U, 1 yıl önce

1\1 lisans vhki memuru 20 yıl hizmet bekar bes var sendika yok mart 2023 maaşı 13.484 tl

1\1 lisans öğretmen 20 yıl hizmet bekar bes var sendika yok mart 2023 maaşı 13.928 tl

aynısı uzman ise 2400 ekle başöğretmen ise 4800 ekle

e peki bir memur müdür olmuyor mu

dhmi tazminatı yok mu

itfaiye nöbet tazminatı yok mu

yada illa ortaokul mezunu hizmetli arkadaşları kıyas ederken öğretmen mi akla geliyor

mesela bir mühendisin başöğretmenden fazla aldığını niye yazamıyor illa öğretmene çemkşriyorsunuz

o veliler ile hergün uğraşıyorum

üstünede jileti bıçağı kiloduna sakladığı sigarası eksik olmayan çakma mafya liseli ergenlerle uğraşıyorum bana ne masalı anlatıyorsun sen 8 yıl içişlerinde tek vatandaş görmeden çalışmışlığım var derdim ihale alımlardı o zamanlar

ufak at civcivler yesin

seni memur nasıl yapmışlar

ya yalancı bir öğretmen düşmanısın

ya bilgisizsin

dahada yalancı öğretmen düşmanlarına cevap vermek zorunda değilim burda yalan zırıltısına devam edebilirsiniz forum zaten dingonun ahırı oldu

E.ozan6223
Kapalı
18 Mart 2023 11:00

Bulunduğum ilçede hiç bir vatandaşın adliye memuruna nüfus memuruna ya da tapu memuruna saldırdığını görmedim ve duymadım. Bu ilçedeki memurların çalışma koşulları çok rahat. Bu ilçede tek stresli olarak çalışan grup öğretmenler.

E.ozan6223, 1 yıl önce

Ben 4500 nüfuslu küçük bir ilçede yaşıyorum. 3 hafta önce lise son öğrencisi bir öğretmeni karnından bıçakladı.

Toplam 71 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi