Editörler : swat3410
«500950105011501250135014501550165017501850195020»

Aslanbey1453
Genel Müdür
01 Mayıs 2021 00:20

Askerden sonra ankesör sırası Emniyet'te! Yaz ayları itibarıyla bu kez polis teşkilatına yönelik arka arkaya adli soruşturma ve operasyon haberleri duymaya hazır olalım Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) yuvalanan FETÖ'cü askerlerin ortaya çıkarılmasındaki en önemli soruşturmalardan birisi hiç kuşku yok ki, ankesör ve sabit hat soruşturmaları oldu. 15 Temmuz sürecinin akabinde ilk kez Tekirdağ Emniyeti'nce ortaya çıkarılan ve TSK mensuplarının özellikle subay kesiminin, FETÖ'nün "hususiler" olarak adlandırdığı "mahrem imamlar" aracılığıyla TSK'yi nasıl denetim altına aldığı gün yüzüne çıkarıldı. Hatta öyle ki; Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri ile Jandarma Genel Komutanlığı'nı mahrem imamlar üzerinden yürüten Fetullah Gülen cemaatinin, 15 Temmuz'daki darbe girişimini, TSK'nın mahrem imamı olan Adil Öksüz'ün organizasyonuyla gerçekleştirmek için planlama yaptığı anlaşıldı. Şimdiye kadar en üstte albay rütbesindeki TSK mensuplarıyla ankesör ve sabit hatlar üzerinden temas kuran FETÖ'nün bugün gelinen noktada, artık general düzeyindeki subaylarla irtibatları da yine aynı sistemle devam ettirdiği adli makamlarca tespit edildi. İşte Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı'na getirilen Eski Tuğgeneral Serdar Atasoy bunlardan birisi. Keza, daha önce TSK'da görev yapan ancak emekli olan Tuğgeneraller Celalettin Çoban ve Nuri Cankıymaz da yine "mahrem imam" sisteminde yer alan generaller olarak kayıtlara geçti. Sivil bürokrasi ile kaybetmekten çekinmeyeceği örgüt mensuplarının haberleşmesinde Bylock'u kullanan FETÖ'nün, askeriye, mülkiye ve MİT'teki uzantılarını mahrem imamlarla sağlama alıp gizlediğini söylemek yanlış olmayacaktır. Ankesör soruşturmalarında sıra Emniyet'te Bu hatırlatmayı yapmamın gerekçesi, Gülen cemaatinin özellikle üniformalı devlet kurumları üzerinde kurduğu haberleşme ağının ne kadar güçlü ve gizli olduğunu ortaya koymak. Önümüzdeki günlerde, adli makamların yürüttüğü ankesör-sabit hat-mahrem imam sistemiyle ilgili soruşturmalarda çok önemli bir aşamaya geçilecek. Bu aşamada, yeni bir üniformalı devlet kurumunun merkezinde yer alacağı yeni soruşturma süreci başlatılacak. Bu devlet kurumu Türk Emniyet Teşkilatı olacak. "Şimdiye kadar kimi kurumlarda ortaya konulan ankesör-sabit hat-mahrem imam" haberleşme ve yönetim sistemi Emniyet teşkilatında yok mu?" sorununun yanıtı, eldeki verilerin değerlendirmeye alınmasıyla gündeme gelmeye başlayacak. MİT liste gönderdi Yeni soruşturma süreci hakkında biraz bilgi paylaşayım. MİT Başkanlığı, daha önce TSK mensuplarına yönelik kullanılan sabit hat ve ankesörle telefon irtibatı kurulmasıyla ilgili ülke genelinde geriye dönük on yıllık telefon kayıtları üzerinde analiz çalışması başlattı geçen yıl içinde. TSK'nın yanı sıra kendi bünyesindeki tespitlerini tamamlayan MİT Başkanlığı, analiz çalışmalarının sonuçlarını geçen aralıkta İçişleri Bakanlığı üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü'ne (EGM) gönderdi. Tıpkı Bylock incelemelerinden elde edilen verilerin benzeri biçiminde EGM'ye gönderilen telefon iletişim kayıtları, EGM bünyesindeki Emniyet İstihbarat Başkanlığı (EİB) ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi'nce (KOM) incelemeye alındı. 22 bin polis tespit edildi Her iki birimce yapılan incelemelerde, sabit hat ya da özellikle PTT'ye ait kartlı telefon sistemi olan ankesör üzerinden arandığı belirlenen polisler hakkında idari açıdan ayrı bir kurumsal çalışma yürütülüyor. Yapılan tespitler çerçevesinde yaklaşık 22 bin polisin zaman içinde sabit hatlar ve ankesör sistemi ile iletişim kurduğunun belirlenmesiyle birlikte önümüzdeki günlerde adli soruşturma süreci başlayacak. Adli soruşturmalar için yine İçişleri Bakanlığı bünyesindeki diğer adli kolluk gücü olan Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) görevlendirildi. JGK bünyesinde Emniyet'teki KOM birimi benzeri yapılanması olan KOM birimi, verilerde adı geçen yaklaşık 22 bin polisin mahrem imam sistemi olup olmadığını tespit etmeye başladı. Jandarma Genel Komutanlığı'nın yürüteceği adli soruşturma, Ankara'nın dışında bir kentin başsavcılığı koordinesinde gerçekleşecek. Soruşturma Ankara yerine başka kentte Ankara'nın dışında başka bir kentin seçilmesinin gerekçesi ise, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı üzerindeki yoğun iş yükü. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, TSK ve Jandarma'daki ankesör soruşturmaları başta olmak üzere tüm sivil ve üniformalı bürokrasiye yönelik FETÖ soruşturmalarını yürütüyor. Bu nedenle Adalet Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonrasında Türk Emniyet Teşkilatı'na yönelik başlatılacak büyük boyutlu yeni soruşturmanın, iş yükü daha hafif olan başka bir büyükşehirde yürütülmesi kararı alındı. Halen savcılık ve jandarma teşkilatında yürütülen ön hazırlık soruşturmalarının tamamlanmasıyla bir ay içinde düğmeye basılacağı yönünde bilgilere ulaştım. Her rütbeden polis var Yine aynı konuda edindiğim bilgilere göre, sabit hat-ankesör-mahrem imam sistemi içerisinde hemen her rütbe ve birimden polisler bulunuyor. Hatta bu isimler arasında görevde olan üst düzey polis müdürleri bile var. Bu soruşturma aynı zamanda emniyet içinde bir başka konunun Turnusol'u olacak deyim yerindeyse. Yıllar önce FETÖ'nün iletişim ve koordine sistemi içinde yer alan polislerin FETÖ'nün "renklendirme" faaliyetleri kapsamında şimdilerde hangi dini yapı veya gruplar içinde bulunduğu anlaşılacak! Aynı zamanda aktif görevde olanlar hakkında adli işlemler başlatılacak. Görevden almalar yaşanabilecek. Kararname rafa kalktı Görevden almalar deyince; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kısa bir süre önce emniyet müdürleri kararnamesi için ön hazırlık yaptırdı. Ancak, yaşanan söz konusu yeni gelişme nedeniyle emniyet müdürleri kararnamesinin şimdilik rafa kalktığını söyleyebilirim. Bakanlığın, zorunlu ihtiyaç hali ve acil olmadıkça kararname çıkartılmaması görüşü emniyet kulislerine yansıdı. Yaz ayları itibarıyla bu kez polis teşkilatına yönelik arka arkaya adli soruşturma ve operasyon haberleri duymaya hazır olalım. TOLGA ŞARDAN /T24

kankard
Şube Müdürü
01 Mayıs 2021 23:53

Allah razı olsun kardeşim hepinizden...Rabbim neyler, neylerse güzel eyler...Selam ve dua ile...

Kartal7507, 3 yıl önce

Her gece saat 00:00dan sonra senin kaç gündür açıkta olduğumuzu ve anlamlı sözlerini okur daha sonra Resmi Gazeteye bakıp uyurdum. Tabi uyuyabilirsem.Bu forumda görmeden tanıdığım kaliteli insanlardan birisin. İhraç olmana üzülmüştüm. İşin gücün rast gitsin. Bugün senin yerine ben yazayım. Açığa alındığımızın 1463. günü.

Hakk'ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. "Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir" diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını? Şemsi Tebrizi.

medcezir_06
Genel Müdür
01 Mayıs 2021 23:53

4 yıl geçti aradan, dogrularin ortaya cikip adaletin tesis edileceğine olan inancım her gecen gun dahada eridi, olumlu bir ilerleme olacağını düşünürken 4 yil da hicbirsey değişmedi hatta dahada geriye gitti, birgün orataya çıkar herseyde biz gorurmuyuz bilmiyorum. Tek kriter olarak Beni Ea diye kim fişlediyse, örgutununde diger kurumlarininda Allah gani gani belasını versin, Garson kod adlı O.Ç kimin adamıysan seninde agababalarininda çolgundan çocuğundan çıksın, bu fişlemeye itibar ederek savunmami dahi almadan bizlere bu kötü günlere gösterenlerede hakkım haram zıkkım olsun Allah sorsun.

Miroglu87
Aday Memur
05 Mayıs 2021 14:06

Arkadaslar idare mahkemesinden ARA KARAR cikan varmi acaba her dosyada Ara karar aliniyormu direk red mi veriliyor yoksa ara karar hangi dosyalarda alinir bilen varsa yazabilir mi

88my
Genel Müdür
05 Mayıs 2021 15:12

Abi haklısın her şey daha kötüye gitti ama bu süreç böyle gitmez, ayrıca bizim ülkemizde böyle durumlar için 4 yıl çok uzun bir süre sayılmaz.. Zor durumda olan masum arkadaşlarımıza sabırlar diliyorum. Bu gidişat inceldiği yerden kopacaktır, az daha sabır. Ayrıca garson denen kişi de suç yok, herkes kendine yakışanı yapar. Benim gözümde garson un bir değeri yoktur, onun söylediklerini dikkate alıp, hukuku rafa kaldırıp derebeylik uygulayanlar suçludur. Yoksa garson olmazsa komi olur şef olur, birilerini yok etmek istedikten sonra delil uydurmak kolay.

Örnek vereyim, şuan bir gizli tanık çıkıp A kurumundaki kişilere ait listeyi savcılığa teslim etse ve hükümette bu listeyi hiç teyit etmeden listedekileri kurumdan ihraç etse suçlu listeyi veren mi olacaktır?

medcezir_06, 3 yıl önce

4 yıl geçti aradan, dogrularin ortaya cikip adaletin tesis edileceğine olan inancım her gecen gun dahada eridi, olumlu bir ilerleme olacağını düşünürken 4 yil da hicbirsey değişmedi hatta dahada geriye gitti, birgün orataya çıkar herseyde biz gorurmuyuz bilmiyorum. Tek kriter olarak Beni Ea diye kim fişlediyse, örgutununde diger kurumlarininda Allah gani gani belasını versin, Garson kod adlı O.Ç kimin adamıysan seninde agababalarininda çolgundan çocuğundan çıksın, bu fişlemeye itibar ederek savunmami dahi almadan bizlere bu kötü günlere gösterenlerede hakkım haram zıkkım olsun Allah sorsun.

Adcet
Müsteşar Yardımcısı
05 Mayıs 2021 15:27

Şimdide kaymakamlar için Yücel kod adlı gizli tanık çıkmış. Garson, Albatros, Ankesör, Yücel daha neler çıkacak bakalım
88my, 3 yıl önce

Abi haklısın her şey daha kötüye gitti ama bu süreç böyle gitmez, ayrıca bizim ülkemizde böyle durumlar için 4 yıl çok uzun bir süre sayılmaz.. Zor durumda olan masum arkadaşlarımıza sabırlar diliyorum. Bu gidişat inceldiği yerden kopacaktır, az daha sabır. Ayrıca garson denen kişi de suç yok, herkes kendine yakışanı yapar. Benim gözümde garson un bir değeri yoktur, onun söylediklerini dikkate alıp, hukuku rafa kaldırıp derebeylik uygulayanlar suçludur. Yoksa garson olmazsa komi olur şef olur, birilerini yok etmek istedikten sonra delil uydurmak kolay.

Örnek vereyim, şuan bir gizli tanık çıkıp A kurumundaki kişilere ait listeyi savcılığa teslim etse ve hükümette bu listeyi hiç teyit etmeden listedekileri kurumdan ihraç etse suçlu listeyi veren mi olacaktır?

DİAMONDARAKAWA
Kapalı
05 Mayıs 2021 18:44

Bir siyasilerin koşucusu çıkmadı ne hikmetse ....çıkar elbet
Adcet, 3 yıl önce
Şimdide kaymakamlar için Yücel kod adlı gizli tanık çıkmış. Garson, Albatros, Ankesör, Yücel daha neler çıkacak bakalım

Dilsiz garip
Kapalı
05 Mayıs 2021 19:14

Gizli tanık kumpasların hepsi ortaya çıkacak. Çünkü doğruların gün yüzüne çıkmak gibi bir huyu vardır. Sedat peker denen mafyanın açıklamalarını dinlediniz mi bilmiyorum. Orada bir şey dikkatimi çekti. Fetö'yle alakası olmayan kişi hakkında nasıl dosya hazırlandığını, bu kişiye ceza verilip tutuklandıktan 5 ay sonra serbest bırakıldığını iyi bilirim demiş. Yanı adamı kumpasla Fetö/Pdy örgüt mensubu gibi gösterip cezaevine bile atmışlar. Tıpkı gizli tanık Garson kumpası gibi.

Fişlemelerin nasıl usulsüz olduğu ortada. Gerçekler mutlaka ortaya çıkacak ve hukuksuzluğa kim göz yumduysa, kumpas dosyaları kim tarafından hazırlandıysa hepsi ortaya çıkacak buna inancım tam. Mutlaka adalet yerini bulacak.

88my, 3 yıl önce

Miroglu87
Aday Memur
05 Mayıs 2021 20:16

Idare mahkemesi Ara karar hakkinda bilgisi olan yok sanirim bazilarina ara karar veriliyor sonra esas karar veriliyormus ara kararda savciliktan acilan dosya hakkinda bilgi isteniyormus sahis hakkindaki deliller neler diye ona gore karar veriliyormus ancak direk red verdiler cogumuza ara karar almadan o yuzden soruyorum ara karar kimler icin aliniyor acaba

Müfit taş
Memur
05 Mayıs 2021 20:24

Ara karar verilmesi olumlu bir durum mu oluyor yani.? Bende bugün UYAP tan kontrol ettiğimde ara karar verilmiş idareden elinde somut olan bütün evrakları gönder demiş yani sen bu adamı neye göre meslekten attın elinde ne varsa gönder demiş.
Miroglu87, 3 yıl önce

Idare mahkemesi Ara karar hakkinda bilgisi olan yok sanirim bazilarina ara karar veriliyor sonra esas karar veriliyormus ara kararda savciliktan acilan dosya hakkinda bilgi isteniyormus sahis hakkindaki deliller neler diye ona gore karar veriliyormus ancak direk red verdiler cogumuza ara karar almadan o yuzden soruyorum ara karar kimler icin aliniyor acaba

Miroglu87
Aday Memur
05 Mayıs 2021 20:36

Ben olumlu olup olmadigini bilmiyorum da herkeste yok ara karar bazen direk red veriyolar cogumuz da yok ara karar ama bazilarinda var orngin bir devreye kodu dil idi kurs taksiti 20 idi savcidan hakkinda delil varsa yolla demisler karar verecez ona gore demisler

Miroglu87
Aday Memur
05 Mayıs 2021 20:37

Mufit kardes senin kod ne DIL mi kriter varmi baska ara karar verilenler genelde DIL kodu olanlar

Müfit taş
Memur
05 Mayıs 2021 20:41

Avukat ta o şekilde söyledi ilk adımlar olumlu en azından direkt ret vermemişler dedi.Kod Ad,2005 yılına ait tanık beyanı var başka bişey yok.
Miroglu87, 3 yıl önce

Ben olumlu olup olmadigini bilmiyorum da herkeste yok ara karar bazen direk red veriyolar cogumuz da yok ara karar ama bazilarinda var orngin bir devreye kodu dil idi kurs taksiti 20 idi savcidan hakkinda delil varsa yolla demisler karar verecez ona gore demisler

Miroglu87
Aday Memur
05 Mayıs 2021 21:07

Anladim mufit bey anlasiliyorki kodlamasi dil ve ad yani zayif delili olanlar hakkinda yan delili olmayanlar hakkinda ara karar aliniyor sanirsam

kral0636
Aday Memur
06 Mayıs 2021 16:10

Benimde kod dil. Mahkeme ara kararla savcılıktan elindeki bilgi belge, beyan be varsa gönder demiş. Savcılıkta elimde herhangi bir belge beyan materyal yoktur diye cevap yazmış.beklemedeyim

Gundelik
Yasaklı
06 Mayıs 2021 18:33

Güncel

Umutlu78
Yasaklı
07 Mayıs 2021 01:48

Güncel

Melih7906
Aday Memur
07 Mayıs 2021 09:42

Benimde kod Dil ve 0 ara karar alinmis mahkeme savciliktan elindeki delil tanik beyani materyal ne varsa yolla demis savcilikta 3 gun sonra cevap yazmis emniyet hakkinda adli islem.tesis edilmeyenlere sorusturma acin diye yazi yollamis ona istinaden sorustitma actik elimizde tanik beyani delil materyal bulunmamaktadir baskaca sorusturmada yoktur demis

suspusolduk
Aday Memur
07 Mayıs 2021 11:29

seninle aynı durumdayim soruşturma açılmış emniyet bilgi belge yok demis ne demek sence bu.... bende henüz ara karar yok idari mah esastan sonucunu bekliyorum soruşturma varken iade ederler mi ?
Melih7906, 3 yıl önce

Benimde kod Dil ve 0 ara karar alinmis mahkeme savciliktan elindeki delil tanik beyani materyal ne varsa yolla demis savcilikta 3 gun sonra cevap yazmis emniyet hakkinda adli islem.tesis edilmeyenlere sorusturma acin diye yazi yollamis ona istinaden sorustitma actik elimizde tanik beyani delil materyal bulunmamaktadir baskaca sorusturmada yoktur demis

0680er
Memur
07 Mayıs 2021 11:57

Bendede mart 14 de ara karar verdi kod Scb başkada bisey yok savcılık da hakkin işlem yapılmayan kişilere egm isteğiyle acılan dosya demiş herhangi beyan tanık dijital metaryel yok demiş ,inş hayırlı si olur ,bir avukat arkadaş yorumu idare evet buna kabul verecem ama bide dayanak bulayim bak adlisi de boş diye yorumladı inş bu mubarek ay hurmetine herkes döner Selamlar

Toplam 102884 mesaj
«500950105011501250135014501550165017501850195020»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi