Editörler : swat3410
«676869707172737475767778»

30 eyllül.
Genel Müdür
31 Ekim 2019 13:39

#Arınçkonuşuyor yotube soruları cevaplıyor. -#KHK sorunu dayanılmaz hale geldi -Toplumsal huzuru sağlayamayız -#KHK için af çıkarmak yanlış -3 maddelik bir kanunla tüm sorunlar kolayca çözülür #KHKmağdurları konusunda şimdiye kadar yapılmış en sert açıklamalar. 1. bölüm yayında
31 Ekim 2019 20:17

.....
Korkusuzadalet, 4 yıl önce
arkadaslar boy kilo endeksinden dolayi curuk raporu alip askere gitmezsem meslege geri dondugumuzde sikinti cikar mi. ihractan sonra elde olnayan sebeplerden dolayi cok kilo aldim

Bahadır46
Genel Müdür
31 Ekim 2019 22:01

İnşallah güzel gelişmeler olur.

30 eyllül., 4 yıl önce
#Arınçkonuşuyor yotube soruları cevaplıyor. -#KHK sorunu dayanılmaz hale geldi -Toplumsal huzuru sağlayamayız -#KHK için af çıkarmak yanlış -3 maddelik bir kanunla tüm sorunlar kolayca çözülür #KHKmağdurları konusunda şimdiye kadar yapılmış en sert açıklamalar. 1. bölüm yayında

30 eyllül.
Genel Müdür
31 Ekim 2019 22:53

Devre iade olursan tekrardan rapor alacaksın.eger geçerli rapor alamassan sivil memur olursun geçmişe dönük haklarınıda alırsın . Benim bilgim dahilinde cevab verdim . Yinede bu konularda uzman birine sor. Yani en kötü sivil memur olursun.
Korkusuzadalet, 4 yıl önce
.....

30 eyllül.
Genel Müdür
31 Ekim 2019 22:56

YouTube kanalına Çağlar Cilara'yı konuk alan gazeteci Hadi Özışık, KHK'lılarla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne dosya gittiğini söyledi. Özışık açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mağduriyetlerin farkında olduğunu belirtti.
Bahadır46, 4 yıl önce

30 eyllül.
Genel Müdür
31 Ekim 2019 22:59

Konuşmasının devamında eğer barış pınarı harekatı olmasaydı şu an khk magduriyetleri konusu hallediliyor olacaktı diyor .
30 eyllül., 4 yıl önce
YouTube kanalına Çağlar Cilara'yı konuk alan gazeteci Hadi Özışık, KHK'lılarla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne dosya gittiğini söyledi. Özışık açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mağduriyetlerin farkında olduğunu belirtti.

30 eyllül.
Genel Müdür
31 Ekim 2019 23:01

Twitter daki kral zeus bumu acaba.
30 eyllül., 4 yıl önce
Konuşmasının devamında eğer barış pınarı harekatı olmasaydı şu an khk magduriyetleri konusu hallediliyor olacaktı diyor .

30 eyllül.
Genel Müdür
31 Ekim 2019 23:09

Twitter kral şerbeti veriyor gene ;Adlı mahkum özgürlüğüne KHK lilar işlerine dönmeye hazırlanın..
Bahadır46, 4 yıl önce

Bahadır46
Genel Müdür
31 Ekim 2019 23:12

Devlet inşallah güler yüzünü gösterecek. Toplumda hazır aslında. Bugün eşimin okuluna ihraç bir arkadaş peynir felan satmaya gelmiş. Öğretmenlerin çoğu ihtiyaçları olmadığı halde almışlar.

30 eyllül.
Genel Müdür
31 Ekim 2019 23:23

Twitter da biri sormuş ya Kral hadi Özışık yada Hadi Özışık De Kralı takip ediyor;Barış pınarı olmasaydı belki de çözülmüş olacaktı diyor, senin dediğin gibi. Senin cümlelerin bunlar. Hadi ÖZIŞIK mısın sen yoksa kral.

30 eyllül.
Genel Müdür
31 Ekim 2019 23:25

Neyse bugünlük bu kadar yeter.krahat hane sakinleri iyi geceler.bahadır devre yarın gene iş var arbetın khklı arbeitın.sanada iyi geceler Bahadır.
31 Ekim 2019 23:35

eyvallah kardesim
30 eyllül., 4 yıl önce
Devre iade olursan tekrardan rapor alacaksın.eger geçerli rapor alamassan sivil memur olursun geçmişe dönük haklarınıda alırsın . Benim bilgim dahilinde cevab verdim . Yinede bu konularda uzman birine sor. Yani en kötü sivil memur olursun.

Bahadır46
Genel Müdür
31 Ekim 2019 23:46

devre muhabbetin en koyu zamanında gidilir mi. Senden uzun zamandır yorum alamıyoruz. Toplum hazır dedim ama acaba bizim iade olmamızı istemeyen kesimler var mı devre.

30 eyllül., 4 yıl önce
Neyse bugünlük bu kadar yeter.krahat hane sakinleri iyi geceler.bahadır devre yarın gene iş var arbetın khklı arbeitın.sanada iyi geceler Bahadır.

30 eyllül.
Genel Müdür
01 Kasım 2019 11:03

Devre herkes görmek istediği gibi görüyor.Bülent Arınç'ı seversiniz sevmessiniz adamın söyledikleri doğru.Ama malesef yine terör edebiyatından geçinenler sosyal medyada Arınç'ı linç etmeye başladı.Yahu adam fetoyu fetöcüleri millete kurşun sıkan vatan hainlerini affedelim demiyor.Bu devletin hakiminin savcısının suçsuz bulduğu kişileri yahut hiç adli işlem geçirmemiş khklı ları kanun maddesinde değişiklik yaparak haklarını verelim diyor.Devlet bursuyla okula gönderen terörist fakat bursu veren masum .Bu çelişkiler ortadan kalkmalı.
Bahadır46, 4 yıl önce

devre muhabbetin en koyu zamanında gidilir mi. Senden uzun zamandır yorum alamıyoruz. Toplum hazır dedim ama acaba bizim iade olmamızı istemeyen kesimler var mı devre.

Kazim2918
Şube Müdürü
01 Kasım 2019 12:15

Beyler boyle bir bolgi geldi bana ama dogru mu

27.07.2016 tarih ve 29783 2.Mükerrer sayılı Resmi Gazete?de yayımlanarak yürürlüğe giren 668 sayılı KHK?nın 38. Maddesine göre: ?Olağanüstü hal süresince yayımlanan kanun hükmünde kararnameler kapsamında alınan kararlar ve yapılan işlemler nedeniyle açılan davalarda yürütmenin durdurulmasına karar verilemez.? hükmüne yer verilmiştir. İlgili KHK 6749 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanun ile onaylanmış ve bu kanunun "Yürürlüğün durdurulması" başlıklı 10. maddesinde "Bu Kanun kapsamında alınan kararlar ve yapılan işlemler nedeniyle açılan davalarda yürütmenin durdurulmasına karar verilemez." hükmüne yer verilmiştir.

Anayasa Mahkemesi 24.7.2019 tarihinde E:2016/205 numaralı dosyada, 18.10.2016 tarihli ve 6749 sayılı Kanun?da yer alan Kanun kapsamında alınan kararlar ve yapılan işlemler nedeniyle açılan davalarda yürütmenin durdurulmasına karar verilemeyeceğini öngören kuralın iptaline karar vermiştir. Anayasa Mahkemesi?nin iptal kararı 31.10.2019 tarihli ve 30934 sayılı Resmi Gazete?de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

BU KAPSAMDA KAMU GÖREVİNDEN ÇIKARILMA KARARINA KARŞI OLAĞANÜSTÜ HAL İŞLEMLERİ İNCELEME KOMİSYONUNA YAPILAN BAŞVURULARIN REDDİ KARARINA KARŞI AÇILACAK VE HALEN DEVAM EDEN İPTAL DAVALARINDA DAVA KONUSU İŞLEMİN YÜRÜTÜLMESİNİN DURDURULMASI TALEP EDİLEBİLECEKTİR.

Bahadır46
Genel Müdür
01 Kasım 2019 13:13

ANAYASA'NIN 125'İNCİ MADDESİYLE ÇELİŞİYOR

Mahkeme, ?kanun kapsamında alınan kararlar ve yapılan işlemler nedeniyle açılan davalarda yürütmenin durdurulamaması? hükmünün iptal gerekçesini ise şöyle açıkladı:

"Anayasa'nın 125'inci maddesinde yürütmenin durdurulması kararı verilmesinin olağanüstü hâl, seferberlik ve savaş hâlinde, ayrıca millî güvenlik, kamu düzeni ve genel sağlık nedenlerine bağlı olarak kanunla sınırlanabileceği hükme bağlanmıştır. Dava konusu kuralda ise herhangi bir ayrım yapılmaksızın kanun kapsamında alınan kararlar ve yapılan işlemler nedeniyle açılan davalarda olağanüstü hâl süresinin sona ermesinden sonraki süreyi de kapsar şekilde yürütmenin durdurulmasına karar verilemeyeceği belirtilmiştir. Bu nedenle, yürütmenin durdurulması kararı verilme imkânını tümüyle ortadan kaldıran söz konusu düzenleme, Anayasa?nın 125'inci maddesinin 5'inci fıkrasıyla açıkça çelişmektedir."

Kazim2918, 4 yıl önce

Beyler boyle bir bolgi geldi bana ama dogru mu

27.07.2016 tarih ve 29783 2.Mükerrer sayılı Resmi Gazete?de yayımlanarak yürürlüğe giren 668 sayılı KHK?nın 38. Maddesine göre: ?Olağanüstü hal süresince yayımlanan kanun hükmünde kararnameler kapsamında alınan kararlar ve yapılan işlemler nedeniyle açılan davalarda yürütmenin durdurulmasına karar verilemez.? hükmüne yer verilmiştir. İlgili KHK 6749 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanun ile onaylanmış ve bu kanunun "Yürürlüğün durdurulması" başlıklı 10. maddesinde "Bu Kanun kapsamında alınan kararlar ve yapılan işlemler nedeniyle açılan davalarda yürütmenin durdurulmasına karar verilemez." hükmüne yer verilmiştir.

Anayasa Mahkemesi 24.7.2019 tarihinde E:2016/205 numaralı dosyada, 18.10.2016 tarihli ve 6749 sayılı Kanun?da yer alan Kanun kapsamında alınan kararlar ve yapılan işlemler nedeniyle açılan davalarda yürütmenin durdurulmasına karar verilemeyeceğini öngören kuralın iptaline karar vermiştir. Anayasa Mahkemesi?nin iptal kararı 31.10.2019 tarihli ve 30934 sayılı Resmi Gazete?de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

BU KAPSAMDA KAMU GÖREVİNDEN ÇIKARILMA KARARINA KARŞI OLAĞANÜSTÜ HAL İŞLEMLERİ İNCELEME KOMİSYONUNA YAPILAN BAŞVURULARIN REDDİ KARARINA KARŞI AÇILACAK VE HALEN DEVAM EDEN İPTAL DAVALARINDA DAVA KONUSU İŞLEMİN YÜRÜTÜLMESİNİN DURDURULMASI TALEP EDİLEBİLECEKTİR.

Bahadır46
Genel Müdür
01 Kasım 2019 13:15

Bize ne tür faydası olabilir bu AYM iptal kararı

Kazim2918
Şube Müdürü
01 Kasım 2019 15:02

Yani yürütme durdurma kararıyla okula, mesleğe veya eğitime başlarsınız ama davanız esastan devam eder. Şu aşamada açılacak olan komisyon kararına karşı iptal davasıdır. Bu doğruysa ikisi birlikte açılabilir demek .

Sehzadee1453
Daire Başkanı
01 Kasım 2019 18:10

Mevzuyu anlamayan bi ben miyim acaba devreler :))

Bahadır46
Genel Müdür
02 Kasım 2019 03:01

Benim davada YD(yürütmeyi durdurma) Hayır,Adli Yardım evet duruşma Hayır yazıyor.

Sehzadee1453, 4 yıl önce

Mevzuyu anlamayan bi ben miyim acaba devreler :))

Toplam 1875 mesaj
«676869707172737475767778»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi