Editörler : "eskiyara"Pangaea

Yasaklı
17 Mart 2023 10:48

Şikayette hiyerarşi atlama konusu?

Arkadaşlar okulumuzda bir müdür yardımcısının etik kurallara uygun olmadan çalıştığını düşünüyorumbu konuyu okul müdürü ile paylaştım ve herhangi bir sonuç alamadım bu konuyu cimere şikayet etsem hiyerarşi atlamış olur muyum ve ismim milli eğitimle paylaşılır mı? Okul müdürü müdür yardımcısının disiplin sağlamak adına bu davranışları yaptığınısavunuyor

17 Mart 2023 11:41

Bence kim şikayet ediyorsa adı sanı bilinmeli. Aynı şey size yapılsa olur mu öyle şey. Beni bir öğretmen olarak şikayet edebilirler ama tcsine kadar bilmem kaydıyla.ben gizli kapaklı yapılan şikayetler saçma

melcea
Genel Müdür
17 Mart 2023 13:02

Sikayet eden kisinin Tcsini neden size versinler hocam?

aa.muallime, 1 yıl önce
Bence kim şikayet ediyorsa adı sanı bilinmeli. Aynı şey size yapılsa olur mu öyle şey. Beni bir öğretmen olarak şikayet edebilirler ama tcsine kadar bilmem kaydıyla.ben gizli kapaklı yapılan şikayetler saçma

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
17 Mart 2023 13:05

Hem şikayetçi olacaksınız hem de kim olduğunuz bilinmesin isteyeceksiniz. Diyelim ki başta kimliğiniz gizlendi, müdür yardımcısı işi mahkemeye taşıdığında kimliğiniz ortaya çıkacaktır.

Pelinin
Yasaklı
17 Mart 2023 13:19

Gizli kapaklı bir durum yok, zaten şikayette bulunurken tüm bilgilerimi veriyorum ancak kimseyle paylaşılmamasını talep ediyorum bu durum nasıl diye öğrenmek için sordum, bunun nesine şaşırdığınızı anlayamadım

aa.muallime, 1 yıl önce

Pelinin
Yasaklı
17 Mart 2023 13:21

Bunu istemek en doğal hakkım diye düşünüyorum çünkü bilindiği taktirde mobinge maruz kalma ihtimalim var zaten gerekli kurumlar kimliğimi araştırmadan soruşturma başlatmaz önemli olan burda okulumun bilmemesi bunun için sordum

Evlenmek Gerek, 1 yıl önce

Hem şikayetçi olacaksınız hem de kim olduğunuz bilinmesin isteyeceksiniz. Diyelim ki başta kimliğiniz gizlendi, müdür yardımcısı işi mahkemeye taşıdığında kimliğiniz ortaya çıkacaktır.

Fatih869
Yasaklı
17 Mart 2023 13:32

ibşallah hiç evlenemez ve üreyemezsin saçma fikirli insan

Evlenmek Gerek, 1 yıl önce

17 Mart 2023 13:45

Gizli saklılığa karşı olduğuma isnaden öyle dedim hocam. Tc bulmak kolay kim olduğunu bilsek yeter :)))
melcea, 1 yıl önce

Sikayet eden kisinin Tcsini neden size versinler hocam?

17 Mart 2023 13:49

Şaşırmadım. Gizli yapmanız saçma geldi. Dört dörtlük bir öğretmen kendini gizlemeden şikayetini yapar hakkını arar. Şikayet edeceğimiz kişi sizi bilsin ki o da karşı dava açsın bu işin peşine düşebilsin istiyorum. Gizlilik karşıtıyım hocam, hepimiz bu gemideyiz. Biri bana böyle bi şey yapsın istemem gizli kapaklı
Pelinin, 1 yıl önce

Gizli kapaklı bir durum yok, zaten şikayette bulunurken tüm bilgilerimi veriyorum ancak kimseyle paylaşılmamasını talep ediyorum bu durum nasıl diye öğrenmek için sordum, bunun nesine şaşırdığınızı anlayamadım

hayatguzeldunya
Aday Memur
17 Mart 2023 13:53

cimere sikayet ettiginizde, cimer konuyu sizin bagli bulundugunuz il ya da ilce mebe pasliyor, cevabi da sizin bagli calistiginiz il ya da ilce meb cevapliyor, boylede bir sacmalik. mebte kimin sikayet ettigini okul mudurune iletiyorlar kisacasi haberleri mutlaka oluyor.

Pelinin
Yasaklı
17 Mart 2023 15:26

Teşekkürler hocam bunu merak etmiştim

hayatguzeldunya, 1 yıl önce

cimere sikayet ettiginizde, cimer konuyu sizin bagli bulundugunuz il ya da ilce mebe pasliyor, cevabi da sizin bagli calistiginiz il ya da ilce meb cevapliyor, boylede bir sacmalik. mebte kimin sikayet ettigini okul mudurune iletiyorlar kisacasi haberleri mutlaka oluyor.

Pelinin
Yasaklı
17 Mart 2023 15:29

Madem işinizi dört dörtlük yapıyorsunuz neden insanların birbirini şikayet etmesine karşısınız, sizi şikayet ederlerse soruşturma açılır bir hatanız olmadığı anlaşılır, neden karşı tarafı merak edesiniz ? Pek anlayamadım mantığınızı?

aa.muallime, 1 yıl önce
Şaşırmadım. Gizli yapmanız saçma geldi. Dört dörtlük bir öğretmen kendini gizlemeden şikayetini yapar hakkını arar. Şikayet edeceğimiz kişi sizi bilsin ki o da karşı dava açsın bu işin peşine düşebilsin istiyorum. Gizlilik karşıtıyım hocam, hepimiz bu gemideyiz. Biri bana böyle bi şey yapsın istemem gizli kapaklı

melcea
Genel Müdür
17 Mart 2023 19:13

Hocam Cimer'de kimlik bilgilerim sakli kalsin kismi var. Ama hangi makamdan itibaren sakli kalir ben de bilmiyorum. Bize veli sikayeti geldiginde bilgileri gozukmuyordu.

melcea
Genel Müdür
17 Mart 2023 19:15

Umarim kimlik bilgilerinizin karsi tarafa verilecegi korkusuyla sikayet edemeyeceginiz sıkıntıli durumlar yasamazsiniz. Hayat oyle seyler yasatiyor ki kimlik bilgisi saklayip sikayet etmeye cok ihtiyaciniz oluyor bazen.

aa.muallime, 1 yıl önce
Gizli saklılığa karşı olduğuma isnaden öyle dedim hocam. Tc bulmak kolay kim olduğunu bilsek yeter :)))

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
17 Mart 2023 22:37

Bu güzel fikriniz için ne diyeceğimi bilemedim.

Çok naifsiniz.

Fatih869, 1 yıl önce

ibşallah hiç evlenemez ve üreyemezsin saçma fikirli insan

berlika
Aday Memur
17 Mart 2023 23:43

İlçe mem ler şikayetçi kişi bilgisini okul yönetimiyle paylasmazlar. Cimer şikayetinizle okuldan bilgi isteği ile cevap istenir. Okul Müdüru iddialari çürütecek nitelikte cevap yazarsa konu kapanır. Ancak iddialar ciddi boyuttaysa muhakkik atanır ve genelde random kişi seçerek ifadesine başvurulur. Ancak mahkemeye tasinirsa şikayetçi bilgisine erişim talebi olabilir.

hayatguzeldunya
Aday Memur
18 Mart 2023 08:09

hocam, soyluyorlar. soylenmemesi gerekiyor ama soyluyorlar. veli bile sikayet etse soyluyorlar.

berlika, 1 yıl önce

İlçe mem ler şikayetçi kişi bilgisini okul yönetimiyle paylasmazlar. Cimer şikayetinizle okuldan bilgi isteği ile cevap istenir. Okul Müdüru iddialari çürütecek nitelikte cevap yazarsa konu kapanır. Ancak iddialar ciddi boyuttaysa muhakkik atanır ve genelde random kişi seçerek ifadesine başvurulur. Ancak mahkemeye tasinirsa şikayetçi bilgisine erişim talebi olabilir.

majesteleri7
Şube Müdürü
18 Mart 2023 09:06

Dostum bu işlerden bu kadar korkuyosan hiç girme bak sonra üzülürsün.

popcorn007
Kapalı
18 Mart 2023 12:00

Yazılı olarak şikayet edin ve müdüre verin. Evrak takip numaranızı alın. Baktınız işleme koymuyorlar ilçe milli eğitim ile irtibata geçin, yazılı olarak.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi