Editörler : F16 Gökçen
02 Ağustos 2012 00:54

iş güvenliği uzmanlığı

Merhaba arkadaşlar

Ben esasen bilgisayar mühendisiyim. özelde bilişim sektöründe test mühendisi olarak çalışıyorum fakat artık mesai saatlerini ve geçici(proje bazlı) işleri bünyem kaldırmıyor ve ayrıca da evli bi bayan olarak çocuk da düşünüyorum. Kısacası farklı bir alana yönelmek istiyorum. Kpssye de 2 kere girdim 2010da 81 aldım atanamadım 2012de de çok kötü geçti sınavım:((

Bu aralar iş gücenliği uzmanlığına merak sardım. Araştırdığım kadarıyla tüm mühendislik mezunları bu sertifikayı alabiliyormuş. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Diyelim bir kursa yazıldım ce sınavda başarılı olup C sınıfı iş gücenliği uzmanı oldum. Nerelerde çalışabilirim ve de maaş tahmini ne kadar olur. İş bulmakta zorlanırmıyım.

pazarr1
Aday Memur
02 Ağustos 2012 01:40

arkadaşlar evden yapabileceğiniz bir ek iş fırsatından bahsetmek istiyorum ama sanrım burada anlatmaya kalksam baya bir uzun olur..

http://www.ekiszamani.com/nasil-bir-is

Ben Lorems Martketinte çalışıyorum ek iş arayan arkadaşlar yukarıdaki linkteki PERİHAN SAVAŞ sunumunu mutlaka izleyin. www.ekiszamani.com daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

meltemsi42
Daire Başkanı
02 Ağustos 2012 02:39

arkadaşlar şehir ve bölge planlama hakkında bilgi veriri misinz lütfen..

titan66
Şef
02 Ağustos 2012 09:59

50 işçisi olan sanayi yerlerinde çalışabilirsiniz. şimdiki yasada bi çok yer mevcut veya ortak sağlık güvenlik birimleri var buralarda anlaşmalı isg uzmanı olarak çalışırsınız.Onlarda anlaşmalı fabrikalara sizleri haftanın belirli günleri gönderir işinizi yaparsınız.1500 TL civarı maaş alıyorlar diye biliyorum.Ben çalıştığım fabrıkanın isg uzmanlıgını yapıyorum. herhangi bi ücret almıyorum tabi:). Mailime sürekli isg uzmanı arayanların iş ilanları geliyor. Bu mailler eğitim aldığım kurs tarafından gönderiliyor. sizde bu tip kurslara gider sınavıda geçerseniz buralardan iş bulabilirsiniz.

bysmtnc
Şef
02 Ağustos 2012 11:32

iş saglıgı ve güvenligi teknikeri ne iş yapar.ne kadar maaş alır. bu bölüm hakkında bildiklerinizi yazar mısınız?

titan66
Şef
02 Ağustos 2012 12:02

Arkadaşım teknikerler hakkında pek bilgim yok. kamuda falan çalışanlar var galiba

ozka82
Müsteşar Yardımcısı
02 Ağustos 2012 14:18

titan66 evli bir bayanın yapabileceği bir iş mi? Ben kendi mesleğimde çok daha fazla kazanıyorum ama kendi mesleğimi yapmak istemiyorum, bir forumda okumuştum, bu sertifikaya sahip olan biri haftada bir gün çalışmak üzere 1000tl maaş alıyorum demiş. İş güvenliği uzmanları tam zamanlı çalışmıyor anladığım kadarıyla. Aynı anda 2 farklı yerde çalışma vs olabiliyormuş. Kısacası önerirmisin

titan66
Şef
02 Ağustos 2012 14:33

Evli bi bayan için hiç uygun değil. O arkadaş eksik söylemiştir. işin aslı öyle değil. Örnek verelim 4 firmayla anlaştınız. her bir firma için bir hafta çalışma saatiniz var. siz bir hafta gitmezsiniz bir gün uğrarsınız yeter patronda bişey demezse tabi. Aylık aldığı ücrette 1000 liraysa aynı hesaba gelir. yalnız bu kadar ücret alamaz.çünkü 3-4 bin tl civarını vermezler. bir başka mevzu olay iş kolay değil. Allah korusun bi kaza olsa bi uzuv kaybı bi can kaybı. çok zor günler sizi bekler.Sorumluluk isteyen bir iş. hemde işletme sanayi işi. bir bayana ben pek uygun görmem.İşiniz olmasa anlarım ama işinizde varmış ne güzel.Bence kafanızı ağrıtmayın derim. Bu benim düşüncem düşünün taşının sorun soruşturun karar size ait;)

unex
Kapalı
20 Eylül 2012 17:52

Başbakanlık İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu Açıyormuş Ankara'da diye duydum arkadaşlar blgisi olan var mı varsa lütfen paylaşsın

2.2=4
Aday Memur
21 Eylül 2012 14:09

kamuda çalışanlar için artıları var mı?

2.2=4
Aday Memur
24 Eylül 2012 09:28

kamuda çalışanlar için artıları var mı?

susefa
Aday Memur
15 Ekim 2012 12:47

2014 den itibaren çalışan sayısına bakılmaksızın her işletmede isg uzmanı çalıştırılması zorunlu olacak deniliyor.bu durum ne derece doğrudur.ayrıca isg uzmanlığıyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar olumlu-olumsuz tavsiyelerini yazabilirler mi?

av.ayten
Aday Memur
15 Ekim 2012 17:14

Kamuda İSG mühendisliği avantajlıdır. Ek gelir getirir. 1000-1200 lira arası. Hele birde idari bir kurum ise . Ama tekniğin ve iş gücünün ağırlıklı olduğu bir kurum ise İSG uzmanının işi biraz zordur. İş kazası olasılığı çok olan kurumlar sıkıntılı olur. Başınız çok ağrır. Artık bütün kurumlarda çalışan sayısına bakılmaksızın İSG uzmanı bulundurmak zorunda olunacak. Örnek vermek gerekirse MEB de her okul için , TEİAS mesela. Bir işci direkten düştü yada elektiğe çaprıldı diyelim vay haline vay İSG uzmanının. Buna benzer örnekleri çoğaltabilirz. Ona göre düşünüp karar veriniz. Örneğin Adalet Bakanlığında kimse İSG uzmanı olmak istemez. Neden mi ? Çünkü , ceza evleri genelde görev yerleri . Mahkumlarla. Düşün artık...

susefa
Aday Memur
15 Ekim 2012 21:56

Özel sektör çalışma durumu nasıl ya da nasıl olacak?Sözgelimi market,manav,kuruyemişçi,berber gibi küçük esnafa ait işletmelerde isg uzmanı olacak mı?

zapher
Kapalı
15 Ekim 2012 22:44

1000-1200 ek gelir demek yanlış. 80 saat çalışırsan o kadar verecekler. 10 saat çalışırsan ona göre alacaksın.

artık bu kadar popüler olduğuna göre çok fazla kişide olacak bu belge. haliyle 1000-1200 lira falan ek gelir sağlamaz.

ayrıca alacak olanlar iyi düşünsün, fazlaca bi sorumluluk gerektirebilecek işte çalışabilirsiniz.

av.ayten
Aday Memur
16 Ekim 2012 17:26

@zapher arkadaşım , 80 saat çalışmayacaksan o belgeyi almanın bir anlamı yok zaten. 10 saat çalışsan ne çalışmasan ne . Zaten kurul toplantılarına katılsan sadece 10 saat yapar. yeterki sen İSG uzmanı olarak görev al 80 saati rahat doldurursun.

hendrix789
Kapalı
16 Ekim 2012 17:27

bu işin bize maliyeti ne kadar arkadaşlar. en son baktığımda çok tuzluydu.

hendrix789
Kapalı
16 Ekim 2012 17:37

KURS ÜCRETLERİ: Ücretlerimize K.D.V. dahildir.

Taksitli Ücret

: 1900 TL

İndirimli ve Toplu Kayıt (10 kişi ve üzeri)

: 1600 TL

Peşin Ödeme Ücreti

: 1500 TL

pamukkale üniversitesi ücreti

1 ayda yapıyorlarmış da arkadaşlar kamuya atansak ne faydası var.

16 Ekim 2012 18:04

hendrix hiç bir faydası yok fazla mesai yapıyorsun iş güvenliği uzmanı olarak hacı saati 9 tl den artık sen düşün faydası var mı yok mu :) verdiğim rakam kamu kurumları için geçerli birde aldığın risk de cabası kardeş işçinin parmağı kanasa sana soruyorlar tamamen müteahhitler lehine bir yasa düzenlemesi.ama şunu da söyleyelim tam oturmamış bir düzenleme olduğu ve kamu kurumlarında hiç uygulanmadığı için tatmin edici bir bilgi almak da zor bu arada 2014 yılından itibaren imalat yapan işyerleri çalıştırdğı işçi sayısına göre iş güvenliği uzmanı çalıştırmak zorunda kalacak yasaya göre

hendrix789
Kapalı
16 Ekim 2012 18:07

ilerde lazım olursa uzaktan eğitim seçeneği var alırız.

16 Ekim 2012 18:13

uzaktan eğitim bittikten sonra örgün eğitim var ve katılmak zorundasın %10 devamsızlık hakkın var hacı sadece uzaktan olmuyor yakından da istiyorlar seni :)

Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi