Editörler : F16 Gökçen
«171819202122232425262728»

abbiiee.
Kapalı
14 Kasım 2018 11:04

Bana da kolay gelsin :)

maskov87, 5 yıl önce

sapiens'te; diyabetin kökenini, güçlü erkek yemesin diye, bulunca ard arda ard arda incirleri gömen kadın atalarımıza bağlıyordu yazar.

hadi kutlu o zaman.

ege sefa
Aday Memur
14 Kasım 2018 12:26

mor güller ne zaman

abbiiee.
Kapalı
14 Kasım 2018 16:47

"Ve gördük ki; mekan değildir, zamandır önemli olan. Ve lakin o da değildir, eylemdir önemli olan. Ve o dahi değildir kalp olmadıkça..."

C. Zarifoğlu

Dino Buzzati
Kapalı
14 Kasım 2018 16:52

Ne zaman bu sayfaya uğrasam içimi lavanta kokusu doldurur.

Bazı yerler, devlethaneler aynı o koku gibidir, ilk çekişte genzi yakar, ikincisinde bahar gelir, üçüncüsünde sarhoş eder.

Evet söz uçar derler, uçmaz.

Yazı kalır derler, hatırlanmaz.

Fakat eldeki saz, gönüldeki sızı, konsoldaki lavanta buharlaşmaz.

Ebedi olarak gökyüzünün bir yerlerinde asılı dururlar.

abbiiee.
Kapalı
14 Kasım 2018 16:54

ne mutu bize :)

Dino Buzzati, 5 yıl önce

Ne zaman bu sayfaya uğrasam içimi lavanta kokusu doldurur.

Bazı yerler, devlethaneler aynı o koku gibidir, ilk çekişte genzi yakar, ikincisinde bahar gelir, üçüncüsünde sarhoş eder.

Evet söz uçar derler, uçmaz.

Yazı kalır derler, hatırlanmaz.

Fakat eldeki saz, gönüldeki sızı, konsoldaki lavanta buharlaşmaz.

Ebedi olarak gökyüzünün bir yerlerinde asılı dururlar.

Dino Buzzati
Kapalı
14 Kasım 2018 16:56

Şayir diyor ki; Abbiiee'nin kendisi gitse de gür sadâsı gökkubbede bâki kalacaktır;)

abbiiee.
Kapalı
15 Kasım 2018 10:46

"kendinize iyi bakın, size bir şey olmasın." diyen hastalarım varsa gün neden güzel geçmesin :)

Te Dua Te Dua
Kapalı
15 Kasım 2018 11:08

:=) böyle mi güler gülecek olan.

abbiiee.
Kapalı
15 Kasım 2018 13:20

küçüklükte babama hayran bir çocuktum, annemle hiç geçinemeyen. ne çok eziyet etmişimdir kadına. inatçı, sözden anlamayan, dik kafalı, ne isterse onu yapan, istemediğini hayatta yaptıramayacağınız bir çocuk. çok dayağını da yemişimdir yani. ama öyle bir çocuktum ki dayakla yola gelmedim hiç. evden kaçıp kaçıp saklandım bir yerlere, annemin hep yüreğini ağzına getirdim. ya da açlık grevi yaptım. hiç bir şey yemedim günlerce. Babam evde ise hep gönlümü aldı. değilse annem hiç yaklaşmadı. bir çift söz söylemezdi yemek yemem için. ablamlarla haber gönderirdi odama. gelsin yemek yesin diye.

Annem o kadar sorumluluğu taşırken bir de ben gibi yaramaz, haylaz, başına buyruk, bu asi çocukla uğraşırdı anlayacağınız. migren hastasıydı birde. haftada 2 kez migren krizi tutardı.

eskiden en çok babamı sever, onu yere göğe sığdıramazdım. büyüdüm, babamı da seviyorum ama artık en çok annemi seviyorum.

abbiiee.
Kapalı
16 Kasım 2018 09:26

Günaydın sevgili sayfam. beni durmadan eksileyen vatandaş (tek kişi mi bilemiyorum ama) sana da günaydın. :)

abbiiee.
Kapalı
16 Kasım 2018 10:38

cuma gününden daha çok sevdiğim başka bir şey yoğun olmayan cuma günüdür :)

abbiiee.
Kapalı
16 Kasım 2018 11:11

kısır döngüden sıyrılmak ister insan. ister ve yapar. yapabilme cesaretini gösterir.

Te Dua Te Dua
Kapalı
16 Kasım 2018 15:04

çok nazik iltifatlar bunlar. okulunu mu okudunuz ?

abbiiee.
Kapalı
17 Kasım 2018 13:24

Merhaba sevgili sayfam. Haftasonu seni ihmal etmeyeyim dedim ve geldim. :)

abbiiee.
Kapalı
17 Kasım 2018 13:42

Nuit'e hediyeler aldım. Artık burada olmadığı için bunları yazmamda sorun yok. Umarım beğenir. Haftaiçi göndermeyi planliyorum kendisine. Tatlı bir not iliştireceğim. Kendisi bana güzel bir not yazarak göndermiş kitapları. Ben kitap hediyesi almadım ama..

Ne diyelim güzel günlerde kullansın. :)

abbiiee.
Kapalı
18 Kasım 2018 14:58

Montaigne'nin kadınlar hakkında bir kaç söylemine katılmasam da (ne de olsa bir erkek, yanlış değerlendirmiş bence) güzel tespitleri de var şimdi.

"Bir amaca bağlanmamış ruh yolunu kaybeder. Her yerde olmak hiçbir yerde olmamaktır." diyerek çok doğru bir şey söylemiş.

O zaman her yerde değil amacımızın doğrultusunda olalım ;)

abbiiee.
Kapalı
19 Kasım 2018 10:24

ne yoğun bir pazartesi :/

maskov87
Başbakan Müsteşarı
19 Kasım 2018 10:26

devletin milletin için verdiğin emekler, takdirimizi kazanmıyor

abbiiee., 5 yıl önce

ne yoğun bir pazartesi :/

Te Dua Te Dua
Kapalı
19 Kasım 2018 10:54

psikologlar uyumazlar. şaşkın mısınız bayım.

abbiiee.
Kapalı
19 Kasım 2018 11:05

kim psikolog?

Te Dua Te Dua, 5 yıl önce

psikologlar uyumazlar. şaşkın mısınız bayım.

Toplam 693 mesaj
«171819202122232425262728»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi