Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Şubat 2021 11:27

Yapılacak olan 1.dönem sınavında ek ders ödenecek mi

sınıflar gruplara ayrıldığı için beş gün boyunca gözetmenlik yapacağım. gözetmenlik için ek ders ödemesi verilecek mi

ashil13
Genel Müdür
25 Şubat 2021 11:58

mantıklı bir soru. bugüne kadar gündeme gelmemesi tuhaf. öğrencinin sınava girmemesi öğretmenin kabahati değil. ekstra sınav yapılacaksa, sorumluluk sınavları gibi ek ders ödenebilmesi lazım.

fulham02
Memur
25 Şubat 2021 12:12

Bir yıldır okula gitmiyoruz ama maaş ve ek ders ödeniyor.topu topu 1 hafta okula gideceksiniz hemen para ek ders muhabbetine girmişsiniz..Yazık okula gitmediğiniz günlere sayin
25 Şubat 2021 12:17

Söylesem tesiri yok, sussam, gönül razı değil

Ooff offff

ashil13
Genel Müdür
25 Şubat 2021 12:18

sen bir şey söyleme gerek yok. senin gibi biri hala burada nasıl yazabiliyor ona bakmak lazım.

RadikalIl ve Sertt, 3 yıl önce

Söylesem tesiri yok, sussam, gönül razı değil

Ooff offff

esma34bil
Memur
25 Şubat 2021 14:43

Bu sorunun ciddi olarak sorulduğunu düşünmüyorum.

Eğer bu soruyu soran kişi ciddi olarak sormuş ise, bunu bir doktora veya görev yaptığı ilçe milli eğitim müdürüne sorsun!.. Onlar gerekli yerlere sevk ederler.

Şu anda yüz yüze veya canlı olarak eğitim devam ediyor. Ortak sınavlarda olduğu gibi, sınav saati gelince sınav yapılır, sonra ders devam eder. Sınav olmasaydı, sen zaten ders yapacaktın. Zaten yapman gereken bir iş için ek ders almayı bekliyorsan, öğretmenlik maaşını sana öylesine verilen bir bağış gibi görüyor olabilirsin... O nedenle bu soruyu bir doktora veya ilçe milli eğitim müdürüne sormalısın. Benzer düşüncede olanlar da aynısını yapabilir!..

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
25 Şubat 2021 16:18

Sınav saatlerinde canlı dersiniz olacaktır muhakkak bizde var ve ders yapılmayıp sınavda gözetmen olacağız. Derslerin ekdersleri kesilmeyeceğine göre sınav için de ekders tabiiki olmayacak. Yüzyüze eğitimdeyken ortak sınavlarda gözetmenlik için para alıyormuydunuz? Tabiiki hayır. Çok özür dilerim ama saçmalamanın da bir sınırı olmalı.

LaSTeR
Şef
25 Şubat 2021 21:36

Arkadaşlar tepkiler hemen 2 zıt kutupta yoğunlaşmış.

LaSTeR
Şef
25 Şubat 2021 21:44

Pardon yanlışlıkla gönderdim. Bence bu konuda akıl fikir yürütmek yerine bakanlığa baskı uygulanmalı. Her altarnatif düşünülüp ona göre okullara yazı yollanmalı. Çünkü kurumlar ilçeler iller farklı uygulamalar yapmakta. Kimisi dersler devam edecekken sınav görevlerinize de geleceksiniz diyor. Bir öğretmenim de zaten 1 yıldır okula gitmiyoruz diyor. Arkadaşlar bizler köle değiliz. Devlet kurumunda yapılan her işin bir karşılığı anayasal güvence ile karara bağlanmış gerisi angarya olarak tanımlanmıştır. Vicdanen görev yapılmaz. Zira büyüklerimizde o vicdan olsa öğretmenler bu derece üç kuruşa çalıştırılıp, halk gözünde itibarı 5 paralık edilmez. Tüm Türkiye'de birlik sağlanmalı sınav haftası ilan edilip öğretmenler ek ders karşılığı görevlerini yerine getirmiş sayılmalı ve ek dersleri ve maaş karşılıklarından fazla görevlendirilirlerse özlük hakları karşılığında hakedişlerini almalıdır. Ha bu koşullar sağlanırsa da öğretmenler işi yokuşa sürerse hepbirlikte yükleniriz o vakit.
LaSTeR, 3 yıl önce
Arkadaşlar tepkiler hemen 2 zıt kutupta yoğunlaşmış.

ashil13
Genel Müdür
25 Şubat 2021 23:53

ne güzel bir üslup, ne kadar düşünceli bir öğretmenin fikirleri(!) tebrik ederim. yazık...

esma34bil, 3 yıl önce

Bu sorunun ciddi olarak sorulduğunu düşünmüyorum.

Eğer bu soruyu soran kişi ciddi olarak sormuş ise, bunu bir doktora veya görev yaptığı ilçe milli eğitim müdürüne sorsun!.. Onlar gerekli yerlere sevk ederler.

Şu anda yüz yüze veya canlı olarak eğitim devam ediyor. Ortak sınavlarda olduğu gibi, sınav saati gelince sınav yapılır, sonra ders devam eder. Sınav olmasaydı, sen zaten ders yapacaktın. Zaten yapman gereken bir iş için ek ders almayı bekliyorsan, öğretmenlik maaşını sana öylesine verilen bir bağış gibi görüyor olabilirsin... O nedenle bu soruyu bir doktora veya ilçe milli eğitim müdürüne sormalısın. Benzer düşüncede olanlar da aynısını yapabilir!..

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
26 Şubat 2021 09:31

bir yıldır eğitime devam ediyoruz bu yapılan ek görev öğretmen sınav gözetmeni değildir ek göreve ek ödeme alır bu tüm memurluklarda var zaten bunlar olmasa öğretmenlik yapacak adam bulamazsın.

fulham02, 3 yıl önce
Bir yıldır okula gitmiyoruz ama maaş ve ek ders ödeniyor.topu topu 1 hafta okula gideceksiniz hemen para ek ders muhabbetine girmişsiniz..Yazık okula gitmediğiniz günlere sayin

hilmi0707
Yasaklı
26 Şubat 2021 17:30

Hocam geçen yıl 2. Dönem neredeyse hiç ders yapılmadı. Bu sene eh şöyle böyle.

Geçen yıl girmediğim sınavın parasını geri alın dediniz mi? Hakkınızı arayın da azıcık mantıklı olun. Nedir bu yerli yersiz ek ders sevdası

mavi0101
Şube Müdürü
27 Şubat 2021 19:14

O8serdar arkadaşım sürekli ek ders veya maaş ile ilgili konularda başlık açmayalım lütfen. Ücret ile ilgili sorularınızı idarecilerinizle görüşebilirsiniz. Zaten bazi kişiler öğretmenlerimize laf söylemek için hazır bekliyor

fulham02
Memur
27 Şubat 2021 22:07

Sınav yönetmenliği öğretmenin görevi değilse kimin görevi acaba..Sokaktan amcaları teyzeleri çağıralım isterseniz gözetmenlik yapsınlar..
dundarbeyguneribey, 3 yıl önce

bir yıldır eğitime devam ediyoruz bu yapılan ek görev öğretmen sınav gözetmeni değildir ek göreve ek ödeme alır bu tüm memurluklarda var zaten bunlar olmasa öğretmenlik yapacak adam bulamazsın.

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
01 Mart 2021 08:13

Hem derslerinizi hem de sınavlarınızı mı yapacaksınız yoksa sınav saatine denk gelen derslerinizi yapmayacak mısınız? Sınava denk gelen canlı derslerinizi zaten yapmış gibi ekders alacaksınız. Onu ona sayacaksınız. Ekstradan cumartesi pazar sınava çağrılıyorsanız alın tabi sınav için ekstra ekdersinizi.
dundarbeyguneribey, 3 yıl önce

Un1qU3
Genel Müdür
01 Mart 2021 14:41

Öğretmen cumartesi veya pazar günü resmi makamdan yani valilik onayı olmadan hiçbir yere çağrılamaz (Resmi ve Ulusal Bayram Günleri Hariç). Çağrıldığında mutlaka karşılığının ödenmesi gerekir, ek ders veya harcırah artık nereye çağrıldığına göre.

Gelelim sorunuza, kendi asli göreviniz için ek ders istemek de ne demek anlayamadım. Zaten size ders programıyla verilmiş derslerinizin birinde sınav yapacaksınız. Ya sınav yaparsınız ya da dersinizi yaparsınız. Bunun ekstra ek dersi yoktur olamaz da. Maaş karşılığı girdiğiniz ders değilse o dersin ek dersiniz alacaksınız ekstrası yok bunun.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi