Editörler : crops35
19 Temmuz 2021 17:46

İkm - Zabit ve İcra katipliği arasında kalmak ?

Başlıkta ki 3 üne de başvuru yaptım uygulama ve mülakatlarına girdim. Zabit de 400 kişi de 3 sırada icra da 255 kişi de 6 sıradaydım uygulama sınavında. İKM mülakatında da bütün sorulara doğru cevap verdim . 16 temmuz itibariyle İKM ye sözleşmeli atanmışım. Katipliğin sonuçları henüz açıklanmadı. Mülakatlarım ve uygulama sınavlarımı göz önünde bulundurarak Katipliğin de 1 tanesine atanabileceğimi biliyorum hissediyorum.. Bilgili kardeşlerimiz abiler ablalarımızın görüşlerini merak ediyorum. Acaba hangisi daha iyi , artıları eksileri stress i ufacık da olsa bilgisi olanlar paylaşabilirse çok sevinirim . Rabbim herkese atanmayı nasip etsin.

( Bilginizi çıkar dahilinde değil objektif olarak paylaşırsanız çok sevinirim )

Dramaturji
Şef
19 Temmuz 2021 20:52

İkmyi bende kazandım kardeşim seni tebrik ederim. İkmde izin günlerin daha fazla, her gün çalışmıyorsun, adliyedeki egoist amirlerle muhatap değilsin, mahkumlarla uğraşıyorsun ama mahkumlar iyi hal indirimi almak amacıyla sana abi modunda takılıyorlar. Fazla yorucu iş değil, adliyede çalışsan kesin mesaiye kalırsın. Ben de mübaşirliğe başvurdum ikisi olsa mübaşirliği seçecektim ama son zamanlarda duyduğum şeyler ve avukat bir tanıdığımın tavsiyesiyle ikmyi seçeceğim.

Dramaturji
Şef
19 Temmuz 2021 20:55

Her gün çalışmıyorsun kısmı vardiya için geçerli vardiyadaysan her gün çalışmazsın ve kapalıda olursan eğer telefon yasağı da var onu unutma.
Dramaturji, 3 yıl önce
İkmyi bende kazandım kardeşim seni tebrik ederim. İkmde izin günlerin daha fazla, her gün çalışmıyorsun, adliyedeki egoist amirlerle muhatap değilsin, mahkumlarla uğraşıyorsun ama mahkumlar iyi hal indirimi almak amacıyla sana abi modunda takılıyorlar. Fazla yorucu iş değil, adliyede çalışsan kesin mesaiye kalırsın. Ben de mübaşirliğe başvurdum ikisi olsa mübaşirliği seçecektim ama son zamanlarda duyduğum şeyler ve avukat bir tanıdığımın tavsiyesiyle ikmyi seçeceğim.

tolgagokalp
Aday Memur
19 Temmuz 2021 21:33

Eyvallah kardeşim hakkımızda hayırlısı olsun. Kimisi İKM kötü diyor kimisi katiplik . Araştırıyorum niye aynı sonuçlar felan ama bu gidişler İKM olacam gibi geliyor . Bide eğitim süresi 21 gün dimi ?

Dramaturji, 3 yıl önce

Dramaturji
Şef
19 Temmuz 2021 21:39

Eyvallah kardeşim. Evet, 21 gün ama şu an pandemi nedeniyle eğitim yok, zaten sen eğitimi alana kadar işi kapmış olacaksın emin ol :D, eğer benim gibi açıktan okuma ve ticaret yapma gibi bir fikrin varsa biçilmez kaftan ikm.
tolgagokalp, 3 yıl önce

Eyvallah kardeşim hakkımızda hayırlısı olsun. Kimisi İKM kötü diyor kimisi katiplik . Araştırıyorum niye aynı sonuçlar felan ama bu gidişler İKM olacam gibi geliyor . Bide eğitim süresi 21 gün dimi ?

tolgagokalp
Aday Memur
19 Temmuz 2021 21:43

Valla pek yok doğrusu şu devirde sözleşmeli maaşı bile iyi benim yaşadığım şehre göre :)

Dramaturji, 3 yıl önce
Eyvallah kardeşim. Evet, 21 gün ama şu an pandemi nedeniyle eğitim yok, zaten sen eğitimi alana kadar işi kapmış olacaksın emin ol :D, eğer benim gibi açıktan okuma ve ticaret yapma gibi bir fikrin varsa biçilmez kaftan ikm.

Dramaturji
Şef
19 Temmuz 2021 21:45

Ben de İstanbul'dayım bizim buralar çetin bilirsin Allahtan evimiz var yoksa geçinemeyiz. Ev kira olsa maaşın yarısı kiraya gider :D Sen nereyi kazandın reis?
tolgagokalp, 3 yıl önce

Valla pek yok doğrusu şu devirde sözleşmeli maaşı bile iyi benim yaşadığım şehre göre :)

tolgagokalp
Aday Memur
19 Temmuz 2021 22:15

İstanbulda 4.500 maaş la barınamadım ben bilmezmiyim bilirim :) Ben mersin deyim burası gayet iyi o konuda :)

Dramaturji, 3 yıl önce
Ben de İstanbul'dayım bizim buralar çetin bilirsin Allahtan evimiz var yoksa geçinemeyiz. Ev kira olsa maaşın yarısı kiraya gider :D Sen nereyi kazandın reis?

Dramaturji
Şef
19 Temmuz 2021 23:36

Aman aman ayrılma güzel yerler oralar :D daim olsun inşallah.
tolgagokalp, 3 yıl önce

İstanbulda 4.500 maaş la barınamadım ben bilmezmiyim bilirim :) Ben mersin deyim burası gayet iyi o konuda :)

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi