Editörler : Pangaea
23 Ağustos 2019 07:14

Kardeşimin durumu güvenlik soruşturmasını etkiler mi?

Arkadaşlar merhaba kardeşim 2017 kasım gibi fetö den içeri alındı ve hala içerde ben de yeni askerden geldim şuan önümde iki yol var ya özel sektör için kurslara vb gideceğim dil çalışacağım şansımı orada deniyeceğim yada 2020 kpss b ye çalışıp merkezi atama yada açıktan alımlara bakacağım sizce kardeşimin durumu beni etkiler mi güvenlik soruşturmasından geçermiyim özellikle merkezi atamada belki aranızda aynı durumu yaşayan arkadaşlar vardır yada yakını benzer durumu yaşayan var mı(çeko mezunuyum)

Muhendiz27
Aday Memur
23 Ağustos 2019 09:26

Kardeş 2. dereceden akraba oluyor ve sıkıntı çıkması muhtemel ama kesin bişey yok polislik veya askerlikte kesin çıkar ama

pars353535
Aday Memur
23 Ağustos 2019 09:48

Askeriye ve polislik dediğiniz gibi kesin ama merkezi atama benimde kafamı karıştırıyor bir sene boyunca dil mi çalışsam kpss mı karar veremedim
Muhendiz27, 5 yıl önce

Kardeş 2. dereceden akraba oluyor ve sıkıntı çıkması muhtemel ama kesin bişey yok polislik veya askerlikte kesin çıkar ama

crknysh
Aday Memur
23 Ağustos 2019 12:02

kardeşin içerdeyse bakan olabilirsin, büyükelçi olabilirsin ama memur olamazsın bu ülkede.

Basak023
Aday Memur
23 Ağustos 2019 12:08

Etkiler. Güvenlik soruşturmalarında zaten özellikle fetö ve terör örgütlerine bakılır. Kardeş çok yakın malesef etkiler

poseidon66
Memur
23 Ağustos 2019 12:24

Kesin ataman yapıldığı bir durumda güvenlik soruşturman olumsuz gelirse sırf bu sebepten ötürü, idari dava açar görevine başlarsın. Askeriye ve polislikte dahi bu sebepten okuldan atılan ama dava açıp dönen insanlar var. Kişinin kendisinde sıkıntı yok ise suç şahsiliğe bakar kardeş baba anne kimseyi enterese edemez. Elinde kazanılan hakkın varsa açar davanı dönersin rahat ol. Merkezi atamada da durum bu. Bu konuda bu davalara bakan avukatlardan bilgi alabilirsin. Hepside memur olmanda engel yoktur diyecek. Gönlünü ferah tut. Senin gibi endişeli olan binlerce aday var. Kardeşlerin yediği halt diğer aile üyelerine mal edilemez.

pars353535
Aday Memur
23 Ağustos 2019 13:32

Teşekkür ederim az önce bir bayanla konuştum o da sizin gibi dedi ilk zaman lar gibi değilmiş öğretmen ataması olmuş
poseidon66, 5 yıl önce

Kesin ataman yapıldığı bir durumda güvenlik soruşturman olumsuz gelirse sırf bu sebepten ötürü, idari dava açar görevine başlarsın. Askeriye ve polislikte dahi bu sebepten okuldan atılan ama dava açıp dönen insanlar var. Kişinin kendisinde sıkıntı yok ise suç şahsiliğe bakar kardeş baba anne kimseyi enterese edemez. Elinde kazanılan hakkın varsa açar davanı dönersin rahat ol. Merkezi atamada da durum bu. Bu konuda bu davalara bakan avukatlardan bilgi alabilirsin. Hepside memur olmanda engel yoktur diyecek. Gönlünü ferah tut. Senin gibi endişeli olan binlerce aday var. Kardeşlerin yediği halt diğer aile üyelerine mal edilemez.

poseidon66
Memur
23 Ağustos 2019 18:52

Mülakatta düşük puan verildiği zaman anlayamıyorsun neden düşük acaba kardeş etkiledi mi filan. Ama kazandığın kesin olupda asil olduğun an artık elinde koz oluyor. Senin bir fiil kendi sicilin ve istihbari bilgilerin temiz ise feriştahı bile olumsuz çekemez. AİHM ye kadar yoolu var. Kardeş evin dışında gurbette ne halt yemiş ise bize ne?? Hukukta aynen bunu diyor ve göreve başlatılıyor kişi. Dediğim gibi anlayan sağlam bir avukata danış sana en net bilgiyi ancak onlar verir. Bazı devir adamı kişilere sorar isen sana da terör yaftası vurmaya dünden razı olurlar. Paşa paşa başlatılacaksın işe bunun aşağısı yukarısı yok sen başla kpssye. 11 ay kaldı zaten.

pars353535, 5 yıl önce
Teşekkür ederim az önce bir bayanla konuştum o da sizin gibi dedi ilk zaman lar gibi değilmiş öğretmen ataması olmuş

merve.ht
Aday Memur
24 Ağustos 2019 10:37

Arkadaşlar peki eşimin ablası etkiler mi güvenlik soruşturmasını kendisi öğretmendi görevden atıldı içeri girme durumu olmadı

Psikolog76
Aday Memur
24 Ağustos 2019 15:09

etkilemez
merve.ht, 5 yıl önce
Arkadaşlar peki eşimin ablası etkiler mi güvenlik soruşturmasını kendisi öğretmendi görevden atıldı içeri girme durumu olmadı

merve.ht
Aday Memur
24 Ağustos 2019 15:29

çok teşekkür ederim bi an tereddütte kaldım. eşimin abileri memur hala eşim de kamuya girmeye çalışıyor eşimi de etkilemez değil mi sonuçta ablası evli soyadı farklı beraber yaşamıyorlar

Psikolog76, 5 yıl önce
etkilemez

paramediko
Aday Memur
25 Ağustos 2019 11:17

arkadaşlar babamın fetöden mahkemesi var ihraç vs hiç birşey yok güvenlik soruşturmasını etkiler mi

Tanimsiz
Aday Memur
25 Ağustos 2019 12:28

Normal koşullarda etkilemez
merve.ht, 5 yıl önce

thecaptain
Kapalı
25 Ağustos 2019 14:24

Normalde etkilememesi gerekir ama büyük bir ihtimalle olumsuz sonuçlanır. Dava açarak geri dönebilirsin. Mahkemeler böyle durumlarda başvuran kişiyi haklı bulur. Tabi senden yana bir sıkıntı yoksa.

Cgkhn
Aday Memur
25 Ağustos 2019 15:38

Valla inşallah etkilemez.benim esinininse abisinin yüz kızartıcı sucu var.evrakta sahtecilik vs.deva

pancarse
Aday Memur
26 Ağustos 2019 12:12

seni etkiler.ama m.vekilini etkilemez

İdariYargilama
Daire Başkanı
26 Ağustos 2019 21:40

Umarım etkilemez ama atanacagin kuruma göre değişir ve mahkemeler idarenin taktir yetkisi diyerekten davanı bile red edebilir. Aslındasuclarin sahsilligi ilkesi var ama uygulanmıyor .inşallah atanirsin , hakkında hayırlısı olsun .

sgkicra
Şef
26 Ağustos 2019 22:08

Mülakatlı alımlarda sessiz kalıyoruz ama merkezi atamayı ciddiye alıyoruz halkça. Merkezi atamayla atandıysan er geç işe başlarsın bence.

poseidon66, 5 yıl önce

medcezir_06
Genel Müdür
27 Ağustos 2019 00:50

bakan, büyükelçi, üst düzey bürokrat olmanda sıkıntı yok, ama memur olacaksan engel oluyor, her ne kadar anayasada suçun şahsiliği ilkesi var isede bu elit kesim için geçerli.

bi sen biliyon
Aday Memur
28 Ağustos 2019 17:50

hocam bu goruse nasil bakarsin bilmem ama ben sadece sana secenek icon yaziyorum.Norvec isvec finlandiya veya isvicre olabilir bu ulkelere git elinde bir altin bilezik olmus kardesinden dolayi :dd normalde kimseyi kabul etmezler ama kardesinden dolayi seni kabul ederler 5 yil sonra sana o memurun bir omur boyu saglicagi seylerin cogunu elde etmis olursun.

iktisat07
Aday Memur
07 Mart 2020 09:33

Kardeşim ihraç subay cezada aldı subay güvenlik soruşturmamda problem olur mu

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi