Editörler : F16 Gökçen
20 Mart 2015 12:13

Onur air kabin memuru

Merhaba,daha önce onur air kabin memuru mülakatına katılmış olan arkadaşların deneyimlerini alabilirmiyiz?

umudauyandim
Aday Memur
20 Mart 2015 15:16

Bir de tecrübeli arkadaşlardan sınava çağırılan var mı?

hoticg
Aday Memur
30 Nisan 2015 13:09

kabin memurluğu ingilizce yazılı ve sözlü mülakat hakkında bilgisi olanlar anlata bilir mi rica etsem?

baya baktım,doğru düzgün bir bilgi bulamadım. Neler soruyorlar?

busted
Memur
30 Nisan 2015 14:52

Onur Air kabin memurluğu eğitimi OMÜ ile ortaklaşa yapılıyor.Mülakatı geçmiş biri olarak deneyimlerimi paylaşayım.Öncelikle firma yetkilileri oldukça iyi niyetli,güzel yüzlü ve yardımcı olmaya çalışan insanlar.Önce 500 TL'lik bir ücreti size söyledikleri banka şubesine yatırıyorsunuz ve dekontu saklıyorsunuz.Daha sonra sizin için uçak bileti alıyorlar şayet İstanbul dışından katılıyorsanız.Ben İstanbul'dan katıldım.Size belirtilen tarihte Atatürk havalimanına yakın olan Onur Air genel mdürlüğüne gidiyorsunuz.Burada sizi koordinatörünüz yada yetkili başka biri karşılıyor güler bir yüzle.Daha sonra 50 soruluk bir İngilizce sınavına giriyorsunuz.Bu sınavın sonucu açıklanmıyor.Birkaç psikoloji testi yapılıyor yine tst ve klasik olarak.En sonunda da mülakata gidiyorsunuz.Mülakatta size Türkçe sorular soruyorlar,ardından İngilizce olarak sorular soruyorlar kendini tanıtırmısın tarzında.Burada amaç İngilizce telafuzunuz ve İngilizce seviyenizi öğrenmek sanırım.Daha sonra size İngilizce kısa bir metin veriyorlar 2-3 cümleden oluşan ve bunu hem İngilizce şekliyle okumanızı sonra Türkçe'ye çevirmenizi istiyorlar.Bu şekilde mülakatınız bitiyor ve sonuçlarınız aynı gün açıklanıyor.

Dikkat etmeniz gereken nokta erkekler takım elbiseyle kızlarda resmi bir şekilde gelmeli.

Türkçe'yi güzel konuşuyor olmanız lazım.Şiveniz varsa şansınız yok.İngilizce seviyeniz en azından orta olmalı.Okuduğunuzu anlayabilmeniz gerek ve aksanınızın kötü olmaması lazım.

Güler yüzlü,saygılı ve doğal olun sakın heyecanlanmayın.

Renk körüyseniz başvurmayın sağlık kontrolünde ortaya çıkarsa eleniyorsunuz.

Yüzme bilmeniz gerekiyor.Eğitimler sırasında yüzme eğitimide veriliyor ve alıştırma yapılıyor.

Mülakatı geçerseniz 5.500 TL'lik bir eğitim ücreti ödemeniz gerekiyor.Taksit imkanıda var.Ayrıca sağlık raporu alıyorsunuz anlaşmalı hastanelerden.Uçuşlara katılacak kadar sağlıklı olduğunuzu belgemeniz lazım yani.

3 aylık eğitimin 2 ayı samsunda 1 ayı istanbulda yapılıyor.Eğitim sonunda size sertifika veriliyor ve çalışmaya başlıyorsunuz.

Ayrıntılı bilgiyi kabinmemuru.net'ten alabilirsiniz.

hoticg
Aday Memur
30 Nisan 2015 15:03

öncelikle geçmişsiniz, tebrik ederim ve teşekkür ederim cevabınız için. bir kaç sorum daha olacak

seçilmeden 500 TL ne için anlayamadım. istanbul dışından olanlar için mi?

İngilizce yazılı sınavı nasıldı? konular nelerdi?

busted
Memur
30 Nisan 2015 23:22

Teşekkürler hem sizin için hemde diğer düşünen arkadaşlar için yazmak istedim.Çünkü bende aramıştım internetten açıklayıcı birşeyler.O 500 tl herkesten alındı bir ön ödeme olarak düşünün.Sebebini bilmiyorum ayrıca mülakatı geçenlere iade edildi mi edilmedi mi orasını bilmiyorum sanırım iade edilmedi.

Toplam 6.00 tllik ücretin 500 tlsini en başta ödüyorsunuz atm'den.Geri kalan 5.500tl'yi ilk bir hafta içinde ödemeniz lazım.Bankanız taksit yapıyorsa taksitlide ödeyebiliyorsunuz.Onun dışında sağlık raporları 250 tlden 800'e kadar değişiyor.Özel hastaneler daha pahalı fiyatı şişiriyorlar.Askeri hastaneler ve üniversite hastaneleri biraz daha uygun gibi onada 500 tl olarak düşünmek lazım en azından.

Kazandım ama biraz düşünüyorum tabiki toplamda 6.500 tl'ye ihtiyaç var gibi bunun ekstralarını saymıyorum.Yani belli bir ödeme gücü gerektiyor simdi kara kara düşünüyorum :)

Ama sivil havacılığa ve bu sektöre meraklı biri için güzel bir başlangıç.Onur air iyi bir firma eğitim sonunda güzel bir sertifika alıyorsun ve iş garantili.Ödeme gücü olan rahat rahat öder zaten çalışmaya başlayıncada kısa sürede verdiği parayı geri alır.Maaşlar için 2.000 2.500 arası diyorlar.

Hepimiz için hayırlısı olsun.Bakalım ne yapacağız zaman gösterecek.

busted
Memur
01 Mayıs 2015 14:19

İngilizce sınavı 50 soruluk test şeklinde.Herhangi bir türkçe bilgilendirme yok herşey ingilizce yazıyor.Daha çok kelime birikiminize ve zamanları tenseleri bilip bilmediğinizi ölçüyor.Örneğin bir kelimenin eş anlamlısı sayılabilecek kelimeyi seçmeniz gerekiyor yada boşluğa cümlenin yapısına uygun fiili getirmeniz gerekiyor bu şekilde.

hoticg
Aday Memur
01 Mayıs 2015 14:57

Çok teşekkürler. sizin içinde hayırlısı olur umarım.

İngilizce sözlü mülakatta neler soruldu acaba?

busted, 9 yıl önce

İngilizce sınavı 50 soruluk test şeklinde.Herhangi bir türkçe bilgilendirme yok herşey ingilizce yazıyor.Daha çok kelime birikiminize ve zamanları tenseleri bilip bilmediğinizi ölçüyor.Örneğin bir kelimenin eş anlamlısı sayılabilecek kelimeyi seçmeniz gerekiyor yada boşluğa cümlenin yapısına uygun fiili getirmeniz gerekiyor bu şekilde.

ikoylmz2
Kapalı
01 Mayıs 2015 15:24

benim anlamadigim hep ise baslayan para veriyor, mantiksiz ve cok amatorce ..

arkadaslar kurumsal sirketler ise alindiginiz ve basladiginiz gun size maas oderler yani calisacaginiz ayi hep onceden alirsiniz ve tum egitim konaklama yemek ve ulasim masraflarini kurum karsilar unutmayin!

baska kurum bakmani oneririm..

busted
Memur
02 Mayıs 2015 00:31

İngilizce mülakat kendiniz hakkında temel bilgiler,eski işiniz,okuduğunuz okullar,hobileriniz,aileniz belki güçlü ve zayıf yönleriniz.Bu şekilde.Mülakata gitmeden önce bunları ingilizce olarak yazmanızı ve biraz çalışmanızı öneririm.Biraz ezberlerseniz fena olmaz.Çünkü heyecandan bilmenize rağmen cevap veremeyebilirsiniz ama ezberlerseniz söylersiniz

busted
Memur
02 Mayıs 2015 00:33

Valla ülkenin hali ortada işsizlik almış başını gitmiş yüzde yirmileri geçmiş.İşsizlik canıma tak etti artık.Garantisi olan güzel bir sektör arıyordum karşıma bu çıktı.Sizin önerebileceğiniz masrafları karşılayan bir kurum varmı acaba ? Bu ödeme işlemi beni tabiki çok zorlayacak ama dediğim gibi başka seçeneğim kalmadı yaşım ilerliyor artık.

ikoylmz2, 9 yıl önce

benim anlamadigim hep ise baslayan para veriyor, mantiksiz ve cok amatorce ..

arkadaslar kurumsal sirketler ise alindiginiz ve basladiginiz gun size maas oderler yani calisacaginiz ayi hep onceden alirsiniz ve tum egitim konaklama yemek ve ulasim masraflarini kurum karsilar unutmayin!

baska kurum bakmani oneririm..

hoticg
Aday Memur
02 Mayıs 2015 01:58

Çok çok teşekkür ederim...

busted, 9 yıl önce

İngilizce mülakat kendiniz hakkında temel bilgiler,eski işiniz,okuduğunuz okullar,hobileriniz,aileniz belki güçlü ve zayıf yönleriniz.Bu şekilde.Mülakata gitmeden önce bunları ingilizce olarak yazmanızı ve biraz çalışmanızı öneririm.Biraz ezberlerseniz fena olmaz.Çünkü heyecandan bilmenize rağmen cevap veremeyebilirsiniz ama ezberlerseniz söylersiniz

hoticg
Aday Memur
19 Mayıs 2015 12:36

mülakat için yakın zamanda davet alan var mı?

Hostes adayı
Aday Memur
16 Haziran 2015 12:48

Merhaba, Omü 2 aylık eğitime katılan var mı?

juicy
Daire Başkanı
30 Haziran 2015 15:48

Girebiliyorsanız thy için uğraşın. Kabin memuru ilanı hala açık. Buradaki maaş thynin verdiğinin yanından geçmez.

Ama tabii ki thy'ye girmek çok zor o ayrı mesele.

Ayrıca 5000 civarı para ödenmesi ne kadar saçma ya. Neyse. Zorda kalınmışsa yapacak bir şeyyok tabii ki ama çok çok zor meslek. O yüzden oluyorsa iyisi olsun thy olsun.

Eğitim kısmına gelecek olursak sabahtan akşama süren zorlu saatler sizi bekler. Bir arkadaşım thyde hostes bir diğeri onurda. O yüzden biliyorum ben de.

Whatisdiedwillnever
Aday Memur
01 Temmuz 2015 03:31

Ulan issiz adam 6 milyar para mi oduyor bide bu kadar rezillik olamaz ya gercekten ne kadar ayip ve gunah su yaptiklari ise sokacagin adami sekilden sekle sokuyorsun bide yetmiyor kendi isin icin kullanacagi bilgileri de parayla satiyorsun! Ayip ya

hacı naber ya 553
Genel Müdür
04 Temmuz 2015 22:27

saçmalığa bak. insanlar işsiz, işe girecek, emeğinin karşılığında para alacak. bunun için bile önce 6 bin lira para harcaması gerekiyor. üstelik 500 lira yatırıp müracaat edenlerden elenenlerin parası da verilmiyor. ne güzel ülke be.

memurizm
Kapalı
13 Ekim 2015 22:55

Merhabalar, yeni açılan ilan için çağrılan var mı ?

usage
Kapalı
01 Temmuz 2016 19:41

Ücretlerle ilgili bilgisi olan var mı?

06 Temmuz 2016 08:34

birikim lazım başvuru için

usage
Kapalı
20 Temmuz 2016 17:17

Burdan dönüş alan var mı acaba?

Toplam 182 mesaj

Çok Yazılan Konular