Editörler : F16 Gökçen
12345678910111213»

merrose
Kapalı
05 Mart 2009 14:52

Slm herkese,

Bende nacizane fikirlerimi aktarmak istiyorum arkadaşlar.Sözü geçen firma tarafından arandım ve iş görüşmesi olduğunu düşünerekden bir hayli de özen gösterdim.Ancak daha görüşme yaparken işin boş olduğunu anladım.Ben diğer arkadaşlardan biraz baskın çıktım sanırım,çnk banada böyle bir ücretten bahsedilmedi ama kendimce düşünerek sorduğumda"bahsettikleri kadar iyi bir eğitimse neden bedava olsun diye"?önce birşey söylemek istemedi görüştüğüm kişi ancak sorunca ve ısrar edince hepinizin de bahsettiği gibi 400 liranın bahsi geçti.bana odadaki 2 boş masayı göstererek buraya finansman uzman almak istediklerini ve diğer şubelerden getirmek yerine kendileri yetiştirmek istediklerini söylediler.Hepsi kandırmaca...eminim ki o 2 masa teletrade faaliyetlerine devam ettikçe boş kalacak.iş ilanı değil,kurs pazarlamak için yapılan bir hile.1 ayda verilecek o eğitimle mi finansal uzman olunacak?makaleler yazılacak?hadi cnm sizde.millet senelerini veriyor bu işe...evet arkadaşlar.kısaca parası ve zamanı bol olan arkadaşlar katılabilirler.insanlarla böyle dalga geçilmez ya.umutlarıyla oynanmaz...millet iş arıyor,eğlence değil...hoşçakalın.

jalac
Aday Memur
05 Mart 2009 15:10

Düzeltme: the_cat gerçek bir kullanıcı muhtemelen(şifresi çalınmadıysa), o yüzden yukarıda saydığım nicklerde adının geçmesi doğru olmamıştır.

o koskoca şirketin burayı takip edip etmeme mevzuuna gelecek olursak, takip aşikardır, ucuz numaralarla insanların iş umutlarını bu kadar hafife alan insanlar tabii ki burayı da takip ediyorlardır ve ediyorlar. saydıım diğer nicklerin yazdıklarına bakılacak olursa herkes kendi yorumunu ve çıkarımını rahatça yapar. İleride deneyecekleri şirketlerini savunma numaralarını heyecanla bekliyorum. Zira pazarlama taktikleri ve azimleri ders niteliğinde(bu dediğimde çok ciddiyim).

Teletrade'in en kısa zamanda işe alım konusunda şeffaf ve dürüst olması dileklerimle... (I have a dream)

samanyolu2001
Aday Memur
22 Mart 2009 01:51

Arkadaşlar garanti bankasında çok iyi bir konumda çalışmaktayım.(Allah işsizlere de nasip etsin) ?bir firmanın dolandırıcılığı falan yada işe alım sahtekarlığı beni bağlamıyor.ben dikkatinizi farklı bir yöne çekmek istiyorum.bu ismi geçen firmanın faaliyet konusu olan forex ;tüm dünyada özellikle canada, Japonya ve Amerika da( ki bu ülkelerin kişi başı milli geliri ortada) dahil ev hanımlarının bile öğrenip ciddi paralar kazandığı bir piyasa.bu ülkelerde çok saygın bir meslek durumunda.tabi ki riskleri de var borsa gibi düşünün?.ülkemizde 3-5 yıla kadar müthiş bir şekilde patlama yapacağını düşünüyorum.forex ile ilgili kanun tbmm de görüşülmek üzere beklemede...imkb başkanı da forex ile ilgili gelecek planlarının olduğunu belirtti geçenlerde?denizbank forex masasını kurdu ama kanunu bekliyor..iş bankasının iştiraki iş yatırım da forex için hazırlık yapıyor.muhtemelen bu gelişmelerden sonra tercihleri tecrübeliler olacaktır..yani bence her neyse yalan veya dolan 400 tl verip bu eğitimi alıp sertifika sahibi olmak bence kaybedilecek bir şey değil..nasıl ki şu an menkul kıymetlerin eğitim ücretleri 2500$ dan bahsediliyor.. Acaba bu kanun ve çalışmalardan sonra ben dahil hepimiz ilerde bu işe girmek için can atar mıyız ? yada bu işte keşke tecrübeli olsaydık diye vahvahlanacak mıyız.?.veya eğitime kabul edilmek için üstüne üstün birde 2500$ vermek için dua mı edeceğiz? Zamanı geldiğinde bu forumda bu işe başlayanlardan yol ve yöntem öğrenmek için sabahlara kadar sayfalarca bilgimi okuyacağız? Bilmiyorum ?bunu zaman gösterecek? ama kendimle ilgili şunu biliyorum ki hiç bana göre işler değil bunlar...amaç bilgi paylaşmak...bilgi paylaştıkça çoğalır....

mertmeric
Aday Memur
22 Mart 2009 12:53

jalac'ın heyecanlı bekleyişinin ilk roundu sona erdi galiba...

soyleyemem
Aday Memur
22 Mart 2009 16:22

Istersen citigroupun CEOsu ol, bu yapilani hakli cikarmazr.. Yatirimci olarak dusunuyorlar seni bu paravan sirkette, piyasa yapici olarak degil. Arkadaslarrr sakin kanmayin..

meliis
Aday Memur
22 Mart 2009 17:21

döviz piyasası uzman yardımcısı ilananı gorunce az cok piyasaları bilen biri olarak basvurdum aramalarını beklemiyordum ama aradılar sonra araştırma yaptım zaten forumda oldugumdan bu yazıları da gordum, ben aylarca sermaye piyasası işlemi yuruten bi şirkette parasız çalıştım, kriz bahanesi aylar sonra benim de yüzüme vuruldu ve hayal kırıklıgıyla kaldım. 2008de mezun olmus ve henüz eline herhangi bir firmadan bir tek kuruş geçmemiş biri olarak artık kimseye karşılıksız verecek ne emeğim var ne de 5kuruşum.. kusura bakmasınlar!

artık adam gibi bi iş istiyorum mümkünse! zaten forex piyasası 24 saat takip edilmesi gereken bi piyasa sonuçta borsa gibi de değil yani asla kapanmıyor!! cok daha geniş cok daha riskli! ben görüşmeye gitmedim vaktimi boşuna harcamak istemedim. eğer iş ilanı veriliyorsa iş imkanı sağlanmalıdır! bu konuda kimse aksini belirtemez!ilana döviz piyasası uzman eğitimi yazarlarsa fiyatını da belirtseler olmaz ama di mi??paylaşımda bulunan uyaran arkadaşlara teşekkür ederim ..

lifezxc
Kapalı
22 Mart 2009 19:31

tbmm de görüşülen tasarı ve imkb nın polıtıkası onune gelenın forex pıyasası danısmanlık sırketı acmasını onlemeye ve spk dan denklık alınması gereken sermaye pıyasası krıterlerının bu sırketler ıcın de uygulanmasını kapsıyor.. imkb nın, forexın vob un onunu kesecegıne ılıskın dusuncelerı zaten basına yansıdı, bunun onune gecmeye, vobu ınsanlara tanıtmaya ,yıldızını parlatmaya calısıyorlar.. bankalarda zaten dovız masaları vardı ve bankalararası pıyasa dısında forex pıyasasında da ıslem yapılmaktaydı ama forex piyasası ulkemızde tanındıkca, pıyasasının etkınlıgı ve derınlıgı hakkında bılgı sahıbı oldukca ınsanlar, piyasaya olan ılgı azalacaktır kanımca..

şu anda yürütülekte olan çalısmaların amacı,başta da dedıgım gıbı, onune gelenın emlakcı actıgı gunlerdekı gıbı forex danısmalık sırketlerı turedı ve bu sırketler spk tarafından tanınmadıgı ıcın denetim yapılmıyor.. amac bunlarık kontrol altına alman ve vob u forex cılgınlıgından kurtarmak..

samanyolu2001
Aday Memur
24 Mart 2009 00:06

sonuç ne ise herkes düşüncelerini paylaşmakta özgür...benim umrumda olan bir mevzu deil sadece bildiğimi paylaşmaktı..ama SÖYLEYEMEM nickli arkadaş herhalde son bir aydır patates puresi yiyiorsun ki seni germiş..ben senin 40 yıllık ahbabın değilim..ben çalıştıgım yeri herkes için guzel temennilerde bulunmak ve objektifiliğimi belirmek için soyledim..çunku obuur turlu senin gibi arkadaşalr yaftalamakta ustunuze yok..burda saten sıkkın olan insnalrın moralini bozmaktan başka bi işe yaramıyosunuz..o yuzdeen sakın bidaha mesajlarına beni muhatap alarak yazma..çunku patates puresi beynine işmeiş örümcekler ağ örmüş..

mertmeric
Aday Memur
24 Mart 2009 11:15

samanyolu2001'e

Çalıştıgın yeri herkes için guzel temennilerde bulunmak ve objektifiliğimi belirmek için soylediğini söylüyorsun ancak çalıştığın yeri söylerken çok iyi bir konumda çalıştığını belirtmek zorunda değildin. Evet "soyleyemem" senin 40 yıllık ahbabın değil, ama bana öyle geliyor ki; senin bu biraz küstahca kokan "çok iyi bir konumda" (ben iyi konumda çalışıyorum, işin aslını ben bilirim mesajı veren) söylemine takılmak amaçlı söyledi "istersen citigroupsun ceosu ol" lafını. Belki haksızdı, 40 yıllık ahbabın değildi, uslubu daha farklı olmalıydı... Peki samanyolu2001, sen bu adamın 40 yıllık düşmanımısın ki de bu adama "herhalde son bir aydır patates puresi yiyiorsun ki seni germiş", "çunku patates puresi beynine işmeiş örümcekler ağ örmüş" gibi hakarete varan sözler söylüyorsun... biraz bunları düşün...

bu yazıyı okuyan diğer arkadaşlara;

Ne ilginçtir ki Garanti?de çok iyi konumda çalışan birisi bir hafta önce siteye üye oluyor, ve bir haftalık mesaj yazamama süresi dolar dolmaz ?eğitime katılın, sertifikayı alın, ilerde işinize yarayabilir, forex gelişiyor Türkiye?de? içerikli ilk mesajını gecenin 01.51?inde bu forum başlığı altına yazıyor. biraz bunları düşünün arkadaşlar...

vanmemet
Aday Memur
26 Mart 2009 00:05

ne kadar enteresan aslında internetten, ya da buradan okumasa insanlar oraya gidecekler. giden ne kadar çok olursa onların ikna etme şansları daha da artıyor. aslında sıfır toplamlı oyunda bilgi asimetrisini ve insan zaaflarını kullanarak nasıl kendi adlarına + giden insanlar adına - ortaya çıkıyor görüyoruz. ve internetin (memurlar.net) ve bilgi asimetrisini azaltan araçların varlığı (hala minimum düzeyde) bu oyunda onların + almasını engelliyor. ve şu anda görülen piyasalarda yaşanan sorunda bu. bilgi asimetrisi teknoloji sayesinde giderek azalırken bu saçma köşe kapmaca oyununun oynanmasını engelliyor. oynanmayan oyunda varolan düzenin devam etmesini engelliyor. sonuç: 1. ya bu oyunun oynanmasına gerek kalmayacak düzenler bulmak. 2. ya da bilgi asimetrisisinin eski seviyesine geri dönmesini sağlamak.

anlaşılmıştır umarım.

jalac
Aday Memur
26 Mart 2009 14:17

vanmemet güzel bi yorum olmuş.

bu forumun ben de çok faydalı olduğuna inanıyorum. Burada yazılanlar sayesinde insanlar olanlar konusunda haberdar oldu(buna ben de dahilim). Böylece hiçbir şekilde para vermeyi düşünmeyen yada zaten verecek durumu olmayan(aynı benim arkadaşım gibi) insanlar zaman kaybından kurtuldu. Güzel oldu.

samanyolu2001
Aday Memur
27 Mart 2009 03:53

mertmeric inan umrumda deilsiniz...siz herşeyin en iyisini bilirsiniz.sizin kimlere çalıştıgınız ortada..amacınız belli.arkadaşlar bakın "mertmericinden söyleyemem"de farklı amacları mevcuttur..ben onların ipliğini pazara çıkarıcam ama degmez artık..siz onalrın peşinden son gaz devam..

mertmeric
Aday Memur
27 Mart 2009 11:03

Ne ipliği, ne pazarı, ne farklı amacı, ne kimlerle çalışması arkadaşım? Senin yazdıklarının içinde bir sözüne çok fazla inanıyorum, o da; umrunda olmadığımız... benim farklı amacım falan yok, tek bir amacım var; bu ne olduğu belli olmayan teletrade hakkında insanları uyarmak.

İpliği pazara çıkartmak demişken, 03:53 de yazdığın bu mesajla kendi ipliğini pazara çıkartmışsın haberin yok... Ama bir saniye, yanılıyor olabilirim... Gecenin geç saatinde bu mesajı yazmış olmana değineceğimi önceden kestirip, uygun bir bahanesini (daha sonra cevap vermek için) önceden hazırlayıp sonrasında ise 03:53 de bu mesajı yazıp, beni ters köşeye yatırmak gibi bir plan yapacak kadar kurnaz olabilirsin belki... Bak ama böyle deyip planını ortaya çıkarttım diye bahaneni yazmamazlık yapma, harbiden merak ettim vereceğin yaratıcı cevabı. Hangi sebep Garanti?de çok iyi konumda çalışan birisini sabahın 4üne kadar uyanık tutar? Sabah kalkıp işi gitmeyecek mi bu çok iyi konumda çalışan arkadaş? Tabi Garanti?nin Tunus gibi islam ülkelerindeki şubelerin birinde çalışıyorsa durum farklı, malum orada Cuma günleri tatil... Ya da iyi bir bahanen yoksa ben sana bulayım hemen bir tane... hmm.. bak hemen de geldi aklıma; sen yıllık izindesin, onun için sabah erken kalkma derdin yok.. unutma yaptığım bu kıyağı....

soyleyemem
Aday Memur
31 Mart 2009 12:13

Arkadaşlar, size bu satırları patates püresi yerken yazıyorum :)

Lütfen kanmayın ya, yenibiris.com a ve ilanı gördüğünüz diğer kariyer(?) sitelerine lütfen şikayet e-mailleri yazalım. Eğer bu başlığı gitmeden önce okumuş olsaydım veya birileri anlatmış olsaydı asla vakit harcayıp prim vermezdim böyle bi saçmalığa. Çok komikti ya:) Adam şey demişti, CVnize bakamadım, siz zaten bu işi yapabilecek birine benziyosunuz :))

aykadil
Aday Memur
31 Mart 2009 19:37

arkadaşlar benide yarına görüşmeye çağırmışlardı. kendi sitelerinden sonra birde burada araştırayım şirketi demiştim ve iyikide öyle demişim.. kendi sitelerini incelediğimde kafamda oluşan bir sürü sorular burada sayenizde cevaplandı.. ve tabiiki görüşmeye falan gitmeyeceğim :))

paylaşımda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum :))

mertmeric
Aday Memur
02 Nisan 2009 20:30

burada yazılanların insanların işine yaraması çok güzel birşey. bu arada soyleyemem mizah anlaşıyın orjinal süper güldüm yavv:D

bu mesajı asıl yazma amacım biraz önce secretcv.com da iş ilanlarına bakıyordum, bilin kimin ilanını gördüm? Teletrade'in, ama junior currency trader ilanını değil:D ilanı incelediğinizde aynı ilanın başlığının client manager olarak değiştirildiğini göreceksiniz(içerik aşağı yukarı aynı). Son paragraf çok önemli:D deneyimsizlere gereken eğitim verilecek deniyor hahaha süper bunlar yaa, jalac'i merak ettiği kadar varmış:D ilanın adını değiştirip, ısıtıp tekrar sunmuşlar, yarıldım gülmekten...

İlan şöyle;

Client Manager

(Ref:ANK-CM)

Job Description :

TeleTRADE offers an opportunity of working in worlds' largest financial markets and making a carrier to financial elite for both experienced traders and those who is open for learning. Working with us includes followings:

Following the economical news and releases mainly in European Union, United States, Japan and England.

Analysing the major currencies of foreign exchange market using Fundamental and/or Technical Analysis.

Creating fund management strategies depending on technical and fundamental analysis, money management and risk management.

Managing funds on forex market.

Unexperienced candidates will be provided with necessary training.

Qualifications :

University Graduate

Intermediate English

Analytical Thinking

Business Discipline

Time Management

Planning

Innovative in terms of identifying business opportunities.

jalac
Aday Memur
03 Nisan 2009 10:49

Hakikaten ben de onu diyecektim aynı ilan başlık değiştirilerek veriliyor çok doğru bir tespit olmuş. Hani şu kriz ortamında çok iyi taktik bunlar. Hala okulda olsaydım pazarlama dersinde anlatır hem arkadaşlarıma yeni şeyler sunmuş olurdum hem dersi çok daha rahat geçerdim.

Bedavadan pazarlama dersi. Teşekkürler! İyi ki varsın Teletrade!!! :))))

sirius_black
Aday Memur
14 Nisan 2009 19:55

Arkadaşlar,buraya şirketin gerçek yüzünü yazan herkese çok teşekkürler.Başvurumun ertesi günü arayıp görüşmeye çağırdı bu kadar erken aranmak çok şaşırttı.Mülakat derseniz isterseniz cv mi veriyim yok bende var dedi görüşen bayan ama elinde sadece tutturmalı not kağıtlarından vardı:)şirketlerini övdü ve direk seminere çağırdı bugün seminerin 2.günüydü içimde iyice şüphe oluştu.Çünkü hiçbirşeyi net açıklamıyorlar.ne akdar kişi alıncak belli değil.maaş belli değil ve buna benzer biçok soru işareti oluştu kafamda İnternetten bi araştırıyım dedim.İyi ki de bakmışım.1 saattir oyunun nasıl bir oyun olduğunu öğrenmiş oldum:) gerçekleri yazan herkese teşekkürler...

kendall_85
Şef
16 Nisan 2009 18:59

doğru bi karara vardığınız için sevindim açıkcası..

cihadarcagok
Genel Müdür
19 Nisan 2009 01:24

Merhaba Arkadaşlar,

Ben Cihad, Teletrade Ankara Şubesi'ne iş görüşmesi için çağrıldım ve görüştüm, Sizin de bildiğiniz gibi Teorik ve Pratik eğitime katıldım. Teorik eğitiminden sonra, Pratik eğitime geçişte 400 tl ücret ödedim. Öncelikle bu ücretin alınma sebebini açıklayayım, belki siz de tatmin olursunuz. Bu arada benim de en başta birçok kafamda soru işareti vardı tabiki ama bu soru işaretlerini bu işe devam ederek kafamdan attım.

Herneyse, Teletrade size bir Sertifikalı Trading Eğitimi verdiği için 400 tl karşılığında tamamıyla kursu b üyük ilgi ile alıyorsunuz (Teletrade nerden bilsin işe girmek için gelme adıyla kursa katılıp sertifika alıp çekip gitmeyeceğini?) Bu sebeple bu kurs ücreti karşılığı 400 tl alınmaktadır.

Şimdi para mı kazanacaksınız yoksa kaymıbedeceksiniz?

Size verilen bu kurs sonucunda TeleTRADER programını bilgisayarınıza indirip kurlar ile ilgili Temel Analiz ve Teknik Analiz işlemlerini uygulayıp, kursta öğretilen kazanma püf noktalarını uygulayıp, analiz sonucunda Al/Sat işlemi yapıyorsunuz ve kazanıp veya kaybediyorsunuz analiz sonucunuzda. Teletrade ise sana verilen kurs sonucunda, senden sanal bir para yönetmeni istiyor, belli sayıda işlem ile belli ipuçları ile evinizde yada Teletrade ofisinde DEMO Program kullanıp bu işlemi gerçekleştiriyorsunuz. DEMO'da yapmış olduğunuz işlemler sonucu bir rapor olarak kaydedilip Teletrade Uzmanlarına teslim ediliyor, yönettiğiniz parayı yükselttiğinizde ve belli kurallara, yani mantıksal olarak yukselttiğinizi görürlerse yani rapor onu gösterirse ciddi bir şekilde işe alınmış oluyorsun ve para kazanmanızda, TeleTRADE size yatırımcı bularak size yönlendiriyor ve siz yatırımcının parasını yönetiyorsunuz, ya kazandığınızın belli bir miktari sizin oluyor yada isterseniz sabit bir maaş alıyorsunuz (ki teklif edilen ücret, en az 1500 $). Arkadaşlar işte böyle..

Ben kafamdaki tüm soru işaretlerini bu noktaya gelerek giderdiğimi düşünüyorum, tatmin olduğumu düşünüyorum. Şuan DEMO hazırlıyorum ve iyi gidiyor, bakalım sonuç ne olacak.. İşe girebilecekmiyim yoksa giremeyecek miyim..

Arkadaşlar inşallah açıklayıcı olmuştur çünkü ben de başta, bu şekilde somut bilgiler elde etmek istiyordum ve hiçbir yerde bulamadim, umarim size yardimci olabilmişimdir.

Hoscakalin..

Toplam 331 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi