Editörler : "eskiyara"Pangaea
16 Kasım 2020 02:21

Bes
Arkadaşlar 4 yıllık olan besten çıkış yaptım Parayı iade ettiler. Ama kasım bodrosunda hala bes kesintisi gözüküyor

Ozanevren
Aday Memur
16 Kasım 2020 02:21

Bu durumda ben kiminle muhatap olacagim

Ycmbnm
Aday Memur
16 Kasım 2020 07:46

Maaşını okul yapıyorsa okul ile mem yapıyorsa ora ile görüş, kesileni de tekrar Türkiye hayat emeklilik grubuna bildir onu da iade ederler. Merakımdan soruyorum 4 yıl jakdıktan sonr alindi çıkmanın bir sebebi var mı, ben de başladığından beri besteyim çıkmayı da düşünmüyorum şahsen.
Ozanevren, 3 yıl önce

Ozanevren
Aday Memur
16 Kasım 2020 10:35

Ya birikmiş paraya ihtiyacımız oldugundan

Ycmbnm
Aday Memur
16 Kasım 2020 11:57

Hmm anladım hocam
Ozanevren, 3 yıl önce
Ya birikmiş paraya ihtiyacımız oldugundan
18 Kasım 2020 23:08

4 yıldır ne kadar birikmisti hocam,ne kadar odediler

jajacoelho
Genel Müdür
19 Kasım 2020 10:12

altın son 10 yılda 1e 6 kazandırırken hala beste durmanın nasıl bir karı getirisi var çok merak ediyorum..keza dolar da 4 kat kazandırdı..bes e otomatik katıldım anında çıkış yaptım..zerre kazancı olduğunu düşünmüyorum şu enflasyon ortamında..üstelik açıklanan enflasyon ile memur enflasyonu arasında uçurum var

Ycmbnm, 3 yıl önce
Maaşını okul yapıyorsa okul ile mem yapıyorsa ora ile görüş, kesileni de tekrar Türkiye hayat emeklilik grubuna bildir onu da iade ederler. Merakımdan soruyorum 4 yıl jakdıktan sonr alindi çıkmanın bir sebebi var mı, ben de başladığından beri besteyim çıkmayı da düşünmüyorum şahsen.

Ycmbnm
Aday Memur
19 Kasım 2020 12:36

Ben getiri olarak bakmadım bu olaya, sadece orda bir kumbara misali birikim oluyor, her ay kendim düzenli belki 100 TL koyamazdım bir kenara unuturdum ihmal ederdim aman bu ay da olmasın derdim, ama otomatik kesilince o 100 TL ne beni fakir ediyor ne de bu ay kalsın atmayayım deme lüksüm yok. Kendi halinde birikiyor
jajacoelho, 3 yıl önce

altın son 10 yılda 1e 6 kazandırırken hala beste durmanın nasıl bir karı getirisi var çok merak ediyorum..keza dolar da 4 kat kazandırdı..bes e otomatik katıldım anında çıkış yaptım..zerre kazancı olduğunu düşünmüyorum şu enflasyon ortamında..üstelik açıklanan enflasyon ile memur enflasyonu arasında uçurum var

jajacoelho
Genel Müdür
19 Kasım 2020 13:07

bankanıza talimat verin her ay maaşımdan şu kadar kesilsin ve döviz altın vs herhangi yüksek getirili bir ürüne gitsin biriksin..istediğiniz vakit nakde dönüşür..bes öyle mi birçok şartı şurtu var ve bu şartlar tamamen bes şirketini koruyan maddeler ..üstelik kanun 5 yıl sonra müşteri aleyhine değiştirilip ödediğiniz primler kuşa da çevrilebilir ..hiç güvenmiyorum bes olayına..geçmişte key mağdurları olayını duymuşsunuzdur..primi toplayan hükümet farklı ödeme zamanı gelince ödeyecek hükümet farklı olunca müşteri ortada kalıyor..bes müşterisi olarak hiçbir koz yok elinizde imzayı attığınız andan itibaren sistemin esirisiniz..acil ihtiyacınız olsa sizin paranızı size vermemek için bin dereden su getirtecekler size

Ycmbnm, 3 yıl önce
Ben getiri olarak bakmadım bu olaya, sadece orda bir kumbara misali birikim oluyor, her ay kendim düzenli belki 100 TL koyamazdım bir kenara unuturdum ihmal ederdim aman bu ay da olmasın derdim, ama otomatik kesilince o 100 TL ne beni fakir ediyor ne de bu ay kalsın atmayayım deme lüksüm yok. Kendi halinde birikiyor

memurolm
Genel Müdür
19 Kasım 2020 16:06

kanki en azından devlete yarıyor sonuçta bankalar faiz yuvası parasını dini hassasiyeti olan insanlar için. hatta promosyonda bile deniliyor ki promosyonu al fakire ver çünkü bankaya kalmasın banka faiz yuvası

jajacoelho, 3 yıl önce

bankanıza talimat verin her ay maaşımdan şu kadar kesilsin ve döviz altın vs herhangi yüksek getirili bir ürüne gitsin biriksin..istediğiniz vakit nakde dönüşür..bes öyle mi birçok şartı şurtu var ve bu şartlar tamamen bes şirketini koruyan maddeler ..üstelik kanun 5 yıl sonra müşteri aleyhine değiştirilip ödediğiniz primler kuşa da çevrilebilir ..hiç güvenmiyorum bes olayına..geçmişte key mağdurları olayını duymuşsunuzdur..primi toplayan hükümet farklı ödeme zamanı gelince ödeyecek hükümet farklı olunca müşteri ortada kalıyor..bes müşterisi olarak hiçbir koz yok elinizde imzayı attığınız andan itibaren sistemin esirisiniz..acil ihtiyacınız olsa sizin paranızı size vermemek için bin dereden su getirtecekler size

jajacoelho
Genel Müdür
19 Kasım 2020 16:15

illa bankaya koy demedim..örnek verdim..fiziki altın dolar da her ay alıp kenara koyabilir ..tabii irade sağlamsa harcamayacağına dair

memurolm, 3 yıl önce

kanki en azından devlete yarıyor sonuçta bankalar faiz yuvası parasını dini hassasiyeti olan insanlar için. hatta promosyonda bile deniliyor ki promosyonu al fakire ver çünkü bankaya kalmasın banka faiz yuvası

Ozanevren
Aday Memur
20 Kasım 2020 00:07

5000 tl hocam 68 tl ile başlamış 126 ile son kesintiyi yapmis
aemrerkan, 3 yıl önce

4 yıldır ne kadar birikmisti hocam,ne kadar odediler

Murat0177
Aday Memur
20 Kasım 2020 15:02

iyi günler maaş bürosuna gidip orada BES den ayrıldığınızı belirtin ve kesintinin devam eddiğini belirtin onlar kbs çağrı sisteminden sizin bireysel emekliğini iptal olduğunu ve kbs sisteminde silinmesi husunda Ankara'ya çağrı açılması gerekiyor. sadece Ankara silebilir sizin BES i

Ozanevren, 3 yıl önce

Ozanevren
Aday Memur
20 Kasım 2020 15:03

Yok öyle olmadı siz sistemden çıkınca maaştan kesilen 4 gün sonra iade oldu
Murat0177, 3 yıl önce

iyi günler maaş bürosuna gidip orada BES den ayrıldığınızı belirtin ve kesintinin devam eddiğini belirtin onlar kbs çağrı sisteminden sizin bireysel emekliğini iptal olduğunu ve kbs sisteminde silinmesi husunda Ankara'ya çağrı açılması gerekiyor. sadece Ankara silebilir sizin BES i

Murat0177
Aday Memur
20 Kasım 2020 15:09

Adana da hangi kurumda görev yapıyorsunuz.

1ozge1
Aday Memur
20 Kasım 2020 16:47

Nasıl iptal ettiniz hocam bende iptal etmek istiyorum da

Ozanevren
Aday Memur
20 Kasım 2020 17:33

Hocam çok basit hangi bankaysanız onun hayat emekliliğini tel arıyorsunuz iptal edip 4 gün sonra hesaba para geciyo
1ozge1, 3 yıl önce
Nasıl iptal ettiniz hocam bende iptal etmek istiyorum da

zeypii
Memur
21 Kasım 2020 06:04

Hocam ben de Ekim ayında çıkış yaptım tam 20.iş günü iade edildi. Ancak bu ay maaşımdan kesinti yapılmış 19unda geri ödediler onu da

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi