Editörler : crops35
19 Haziran 2022 00:19

Zabıt Katipliği

Zabıt katibi olabilir miyim 23 yaşındayım lise mezunum bilisim bölümü okudum yksye bir kaç kez girdim ama kazanmadım bari memurluk kazanmaya çalışayım diyorum atanabilme şansım var mı maaşı ne kadar görevleri nedir ?

Toprack65
Aday Memur
19 Haziran 2022 01:30

Kardeşim lise mezunu isen sakın üniversite okuma şuan tüm düz memurluklarda liseleri alıyorlar adam akıllı lisans önlisans alımı olmuyor. Bu sene gir ortaöğretim kpss ye kesin 70 üzeri al her sene adalet bakanlığı yaklaşık 10 bin alım yapıyor bunun 4 bini katiplik oluyor ve şöyle bir durum var ben 26 yaşındayım yüksek lisans yapıyorum sen lise mezunusun aramızda hiçbir fark yok hatta sen daha avantajlısın senin kpss daha kolay. Kısaca kpss den en az 70 almak şartı ile olabilirsin ben 4 sene üst üste denedim bu sene tüm aşamaları geçtim sonuç bekliyorum bakalım hayırlısı. Özel güvenlik kartım var tüm üniversiteler kamu kurumları sürekli güvenlik alıyor ama lise mezunu olacak lisans istemiyor buna benzer çok alim var araştır değerlendir bu durumu .

harkon34
Aday Memur
19 Haziran 2022 01:32

Ama kafam çok karışık bilemiyorum sınav ne zaman oluyor atama şansım var mı mülakatta eleme falan

Toprack65, 2 yıl önce
Kardeşim lise mezunu isen sakın üniversite okuma şuan tüm düz memurluklarda liseleri alıyorlar adam akıllı lisans önlisans alımı olmuyor. Bu sene gir ortaöğretim kpss ye kesin 70 üzeri al her sene adalet bakanlığı yaklaşık 10 bin alım yapıyor bunun 4 bini katiplik oluyor ve şöyle bir durum var ben 26 yaşındayım yüksek lisans yapıyorum sen lise mezunusun aramızda hiçbir fark yok hatta sen daha avantajlısın senin kpss daha kolay. Kısaca kpss den en az 70 almak şartı ile olabilirsin ben 4 sene üst üste denedim bu sene tüm aşamaları geçtim sonuç bekliyorum bakalım hayırlısı. Özel güvenlik kartım var tüm üniversiteler kamu kurumları sürekli güvenlik alıyor ama lise mezunu olacak lisans istemiyor buna benzer çok alim var araştır değerlendir bu durumu .

harkon34
Aday Memur
19 Haziran 2022 01:34

birde ne soruyorlar ne zaman oluyor bu sınav mulakatta neler var

Toprack65, 2 yıl önce

Toprack65
Aday Memur
19 Haziran 2022 01:39

Oraları şimdiden düşünme ayıptır sorması 7 mülakattan elendim:) tabi farklı branşlarda. Senin şuan yapman gereken internetten araştır buradan fazla detaylı bilgi alamazsın. Sadece şunu söylim erkenden halk eğitime git klavye kursuna yazdır kendini kurs başlamadan sen klavye al başla çalışmaya klavye markası A Teck KM 720 F klavye daha iyi. Ara vermeden çalış bilgisayar üzerinden M5 bilişim var gir kurcala araştır öğrenirsin. 6 7 ay sonra alım olur onun için şimdiden başla baktın bu sene olmadı bırakma bu dahaki sene dene ben 4. Sene kazandım sınavı tabi ilk seneden kazananda var.
harkon34, 2 yıl önce

Ama kafam çok karışık bilemiyorum sınav ne zaman oluyor atama şansım var mı mülakatta eleme falan

harkon34
Aday Memur
19 Haziran 2022 01:42

F kullanmadım ben q klavyeye alışığım elim hızlı sayılır ama geliştiririm o konuda kendimi

Toprack65, 2 yıl önce
Oraları şimdiden düşünme ayıptır sorması 7 mülakattan elendim:) tabi farklı branşlarda. Senin şuan yapman gereken internetten araştır buradan fazla detaylı bilgi alamazsın. Sadece şunu söylim erkenden halk eğitime git klavye kursuna yazdır kendini kurs başlamadan sen klavye al başla çalışmaya klavye markası A Teck KM 720 F klavye daha iyi. Ara vermeden çalış bilgisayar üzerinden M5 bilişim var gir kurcala araştır öğrenirsin. 6 7 ay sonra alım olur onun için şimdiden başla baktın bu sene olmadı bırakma bu dahaki sene dene ben 4. Sene kazandım sınavı tabi ilk seneden kazananda var.

Toprack65
Aday Memur
19 Haziran 2022 01:43

O zaman değişme direk q dan devam o dediğim uygulamada q da var
harkon34, 2 yıl önce

F kullanmadım ben q klavyeye alışığım elim hızlı sayılır ama geliştiririm o konuda kendimi

harkon34
Aday Memur
19 Haziran 2022 01:44

q yeterliyse tamamdır o zaman ne yapmam lazım şimdi benim

Toprack65, 2 yıl önce
O zaman değişme direk q dan devam o dediğim uygulamada q da var

harkon34
Aday Memur
19 Haziran 2022 21:48

Ne yapmam lazım adım adım yazabilir mi bilenler nelere çalışmam lazım neyimi geliştirmem lazım

Serkan.ordu2
Aday Memur
20 Haziran 2022 15:57

sence ?

harkon34, 2 yıl önce

Ne yapmam lazım adım adım yazabilir mi bilenler nelere çalışmam lazım neyimi geliştirmem lazım

harkon34
Aday Memur
20 Haziran 2022 18:06

Ya kardeşim düzgünce söyler misiniz bilsem niye size sorayım tuhaf mısınız ya adım adım ne yapim onu anlatın konu kapansın niye lafı eveleyip geveliyorsunuz

Serkan.ordu2, 2 yıl önce

sence ?

Serkan.ordu2
Aday Memur
20 Haziran 2022 23:13

hadi kardeşim sen.

harkon34, 2 yıl önce

Ya kardeşim düzgünce söyler misiniz bilsem niye size sorayım tuhaf mısınız ya adım adım ne yapim onu anlatın konu kapansın niye lafı eveleyip geveliyorsunuz

harkon34
Aday Memur
21 Haziran 2022 01:18

ne anlatıyon olum tuhaf mısın sen ya

Serkan.ordu2, 2 yıl önce

hadi kardeşim sen.

adaymemurbiri
Aday Memur
27 Haziran 2022 01:49

Temel şeyleri kendin araştır böyle her şeyi sorup beleşçi olma.

Bir şey soracaksan da önce araştırmış ol sonra sor sen hiçbir şey bilmiyorsun.

Hiç araştırmamışsın bile..

halenatamadım
Aday Memur
01 Nisan 2023 01:57

Adam soru sormuş cevapla geç ne polemik yapmışsın

adaymemurbiri, 2 yıl önce

Temel şeyleri kendin araştır böyle her şeyi sorup beleşçi olma.

Bir şey soracaksan da önce araştırmış ol sonra sor sen hiçbir şey bilmiyorsun.

Hiç araştırmamışsın bile..

cemalettin32
Memur
02 Nisan 2023 20:39

Bak kardeşim öncelikle 2024 ortaöğretim KPSS hazırlanıp 85 civarı al daha sonra bir silahli güvenlik sertifikası patlat adalet bakanlığı ikm zabıt katibi mübaşir olmadı her kuruma peynir ekmek gibi güvenlik alınıyor maaş olarakta katible aynı

asil1.
Aday Memur
04 Nisan 2023 17:45

yasin genc eger butcen uygunsa gir buro yonetimi veya tibbi sekreterlik oku aciktan önlisans cok yuksek olmaz puanlar
Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi