Editörler : crops35

mr.cyber
Aday Memur
17 Temmuz 2019 00:35

Peki şöyle sorsak Eem'den puanım var 92 büyük ihtimal atanacağım 2018 kpss ile TEİAŞ'a diyelim mühendis kadrosunda. 2020 kpss den iyi bir puan alırsam. Aim memurluğu kadrosuna geçebilir miyim 3 yıl şartına takılmadan. Çünkü birinde mühendis diğernde memur olacağım. Bilen arkadaslar cevaplandırırsa çok sevinirim.

kazımreis34
Aday Memur
17 Temmuz 2019 10:02

1/1/2019 tarihinden sonra sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar 3 hizmet yılını tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamaz. Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine ve bu maddenin ikinci fıkrası kapsamında yapılacak ilanlara başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz." Aradığın cevap şu kısımda " bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere "
mr.cyber, 5 yıl önce

Peki şöyle sorsak Eem'den puanım var 92 büyük ihtimal atanacağım 2018 kpss ile TEİAŞ'a diyelim mühendis kadrosunda. 2020 kpss den iyi bir puan alırsam. Aim memurluğu kadrosuna geçebilir miyim 3 yıl şartına takılmadan. Çünkü birinde mühendis diğernde memur olacağım. Bilen arkadaslar cevaplandırırsa çok sevinirim.

mr.cyber
Aday Memur
18 Temmuz 2019 23:34

Yani hocam. Sizin yorumunuz nedir?

kazımreis34, 5 yıl önce
1/1/2019 tarihinden sonra sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar 3 hizmet yılını tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamaz. Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine ve bu maddenin ikinci fıkrası kapsamında yapılacak ilanlara başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz." Aradığın cevap şu kısımda " bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere "

kazımreis34
Aday Memur
18 Temmuz 2019 23:51

Aim Memurluğuna geçebilirsin ancak mühendislik içi 3 hizmet yılı geçmesi lazım
mr.cyber, 5 yıl önce

Yani hocam. Sizin yorumunuz nedir?

mehmet565
Aday Memur
20 Temmuz 2019 10:32

Bir kurumda sözleşmeli memur ken ösym alımında kite başvurabiliyor muyuz
TMOMemur, 5 yıl önce

Bu durum;

1- Bir kurumdan başka bir kuruma geçiş yani NAKİL

2- Bir kurumda bir düzeyde çalışırken aynı düzeyde başka kadrolara atama

3- Bir kurumda çalışırken başka bir 399 KHK kuruma KPSS ile atanma.

için geçerli. Yani bu durumlarda 339 KHK tabiyseniz 3 yıl NAKİL isteyemezsiniz. 399 Tabi ÇalışırkenKPSS ile atandığınız yere başvuramazsınız.

Lakin;

1- Bir üst düzeyde atandınız. Bunda bir sıkıntı yok. ( lise iken önlisans gibi )

2- Kurumunuzdan istifa ettiniz KPSS ile atandığınız kuruma başvurunuzu yaptınız. Sıkıntı yok.

3- Tayin istediniz. Girer girmez de isteyebilirsiniz TAYİN istemenizde sıkıntı yok. Lakin kurumlar bu durumda da insiyatiflerini 3 yıl üzerinde kurmuşlar. Verebilirler de vermeyebilirler de.

4- 399 tabi çalışıyorsunuz 657 tabi atandınız. Bunda da sıkıntı yok.

cankurtaransmh
Aday Memur
20 Temmuz 2019 11:06

burada ufak bir eksik nokta var, yardımcı olmak adına belirteyim. güvenlik soruşturması bittikten sonra sana tebligat gönderilip senin gelmen beklenmeden ataman yapılıyor. sen sözleşme imzalarken zaten ataman yapılmış oluyor. yani bu arada vazgeçecek bir süre olmuyor. bir yerden vazgeçmek istiyorsan vazgeçmek için son aşama güvenlik soruşturması aşaması. güvenlik soruşturması devam ederken kurumu arayıp vazgeçebilirsin ama güvenlik soruşturmasının olumlu tamamlanması halinde direk ataman yapılır. imzaladığım sözleşme ataman için değil çalışmaya başlaman için imzalanan bir sözleşme. sözleşme imzalarken zaten atanmış durumda oluyorsun. sözleşme imzalamam, taahhüt altına girmem durumu olmuyor. gvs bittiğinde o kadroya atanıp sözleşme imzalamadan dahi zaten taahhüt altına girmiş oluyorsun

ugurcavli, 5 yıl önce
Sözlesme imzalamadığın müddetçe sıkıntı yok . Guvenlik sorusturman biter ve kit ile sözlesme imzalarsan bir yere gidemezsin . Ama sorusturman devs. ederken icisleri acıklandı ve gittin o zaman sadece merkezi alımlards tercih veremezsin . Burada kıstas sözlesme imzalayıp işe başlaman kitte sözlesme imzalamadsn sıkıntı yok

jag-xtype
Şef
20 Temmuz 2019 17:06

2019da mühendis unvanıyla Teiaş'a atanırsan 3 yıl boyunca hiçbir kuruma (4b hariç) 399lu ve 657li mühendis olarak atanamazsın ama mesela 2021'de Dhmi Aim memuru yada düz memur kadrolarına atanabilirsin diye mütalaa ediyorum bu kararı

hakimadayi78
Aday Memur
20 Temmuz 2019 21:10

Şimdi ben önlisans mezunu olarak bu diplomayla bir kuruma atansam, lisans diploması aldığım zaman 3

Leyla987654
Kapalı
21 Temmuz 2019 01:17

3. 1/1/2018 tarihinden sonra yapılacak merkezi yerleştirme işlemleri sonucunda sözleşmeli personel pozisyonlarına atanan personel, atanmasını takiben 3 yıl geçmedikçe halen görev yaptıkları kuruluşlara ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamayacaklardır. i. Kurumsal alım yöneteniyle teşebbüslerde sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar ile, ii. Mesleğe özel yarışma sınavı ile yardımcı olarak girilen kadrolar (örneğin müfettiş yardımcılığı, uzman yardımcılığı, stajyer kontrolörlük gibi kadrolar) ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar (örneğin memur unvanlı pozisyona atanmış personelin mühendis unvanlı bir kadro veya pozisyona atanması),iii. 1/1/2018 tarihinden önce yapılacak merkezi yerleştirme işlemleri sonucunda sözleşmeli personel pozisyonlarına atanan personel, bu sınırlamanın dışındadır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

2017 yılı devlet personil başkanlığı görüşü

gltsry6
Aday Memur
29 Temmuz 2019 19:42

herhangi bir kit kurumuna "memur" unvanıyla atandık, 1 yıl sonra(2020) farklı bir kpss puanıyla dhmiye "stajyer aim memuru" olarak atanabilir miyiz ?

PatrickJ
Aday Memur
30 Temmuz 2019 09:53

bende bunu merak ediyorum, 2018 kpss ile memur olarak başlayıp ,2020 kpss puanı alıp istifa edip tercih verirsek olmaz mı mesela ? çünkü orda halen çalışanlar atanamaz diyor

gltsry6, 5 yıl önce

herhangi bir kit kurumuna "memur" unvanıyla atandık, 1 yıl sonra(2020) farklı bir kpss puanıyla dhmiye "stajyer aim memuru" olarak atanabilir miyiz ?

gltsry6
Aday Memur
30 Temmuz 2019 10:45

cevabi net degil malesef. bunun dogru cevabini nereden ogrenebiliriz acaba..
PatrickJ, 5 yıl önce

bende bunu merak ediyorum, 2018 kpss ile memur olarak başlayıp ,2020 kpss puanı alıp istifa edip tercih verirsek olmaz mı mesela ? çünkü orda halen çalışanlar atanamaz diyor

Papatya94
Aday Memur
01 Ağustos 2019 09:58

399 çalışanı atandığı KPSS puanıyla 4bli başka sözleşmelı personele başvurabılıyor mu yani
jag-xtype, 5 yıl önce

2019da mühendis unvanıyla Teiaş'a atanırsan 3 yıl boyunca hiçbir kuruma (4b hariç) 399lu ve 657li mühendis olarak atanamazsın ama mesela 2021'de Dhmi Aim memuru yada düz memur kadrolarına atanabilirsin diye mütalaa ediyorum bu kararı

jag-xtype
Şef
01 Ağustos 2019 11:23

2019/1 ösym merkezi tercihle memur unvanına yerleşen biri 2019/4 sağlık bakanlığı atamasında mezuniyetine göre fizyoterapist diyetisyen vb. olarak tercih yapıp atanabilir isterse, sonuçta 4b memuriyet olarak geçmez farklı bir statüdedir.benim bildiğim bu, araştırmanızı da tavsiye ederim.4b den 4b ye aynı ünvanda geçişte problem var zaten istifadan sonra 1 yıl beklemek gerekiyor.Onun bile istisna ve çeşitli usulleri var 2018 de üniversite hastanelerinde 4bli çalışıp sağlık bakanlığını aynı ünvanla 4bli olarak kazananlar için 2018 sonunda bir formul üretmişti sağlık bakanlığı...

Papatya94, 5 yıl önce
399 çalışanı atandığı KPSS puanıyla 4bli başka sözleşmelı personele başvurabılıyor mu yani

Papatya94
Aday Memur
01 Ağustos 2019 11:41

Unvan olarak ibraz etme koşulunu bılıyorumda ben aynı unvanla kastettim muhendıs olarak 399a atandım sonra 4b li memleketime geçme ıhtımalı var mı dıye ama arastrdm tam olarak ulaşamadım 399da 3 yıl geçmeme şartı var evet ama sadece 399a yada 657 kadrolu olarak geçmeye ızın yok dıye düşünüyordum bende oyızden yazdığınız dıkkatımı cektı
jag-xtype, 5 yıl önce

2019/1 ösym merkezi tercihle memur unvanına yerleşen biri 2019/4 sağlık bakanlığı atamasında mezuniyetine göre fizyoterapist diyetisyen vb. olarak tercih yapıp atanabilir isterse, sonuçta 4b memuriyet olarak geçmez farklı bir statüdedir.benim bildiğim bu, araştırmanızı da tavsiye ederim.4b den 4b ye aynı ünvanda geçişte problem var zaten istifadan sonra 1 yıl beklemek gerekiyor.Onun bile istisna ve çeşitli usulleri var 2018 de üniversite hastanelerinde 4bli çalışıp sağlık bakanlığını aynı ünvanla 4bli olarak kazananlar için 2018 sonunda bir formul üretmişti sağlık bakanlığı...

jag-xtype
Şef
01 Ağustos 2019 11:45

Sorun olmaz diye biliyorum 4b den de mi mühendis ünvanına geçeceksiniz. CİMER den Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına da sorabilirsiniz DPB den cevap gelmeyebilir.

Papatya94, 5 yıl önce
Unvan olarak ibraz etme koşulunu bılıyorumda ben aynı unvanla kastettim muhendıs olarak 399a atandım sonra 4b li memleketime geçme ıhtımalı var mı dıye ama arastrdm tam olarak ulaşamadım 399da 3 yıl geçmeme şartı var evet ama sadece 399a yada 657 kadrolu olarak geçmeye ızın yok dıye düşünüyordum bende oyızden yazdığınız dıkkatımı cektı

Papatya94
Aday Memur
01 Ağustos 2019 11:54

Evet ıkısıde aynı unvanla burda kafamı karıştıran merkezıde atanıp aynı zamanda sonra sözleşmelıdende tercıh verıyorlarmış daha önce ama bu merkezıde atanılan kurum 399da sozleşmelı gecınce kafam cok karışık ya
jag-xtype, 5 yıl önce

Sorun olmaz diye biliyorum 4b den de mi mühendis ünvanına geçeceksiniz. CİMER den Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına da sorabilirsiniz DPB den cevap gelmeyebilir.

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi