Editörler : crops35
«858687888990919293949596»

ÜzgünMühendis
Aday Memur
10 Ocak 2019 15:46

Merhabalar,

Mahkemem yürütme durdurmalıydı ama direk iptal verildi 9 ay sürdü.

İşte acı tarafı şu ki güvenlik soruşturmam olumluydu yani güvenlik soruşturmamda herhangi bir sıkıntı yoktu .

m.r_f, 5 yıl önce

Öncelikle hayırlı olsun, umarım bölge mahkemesinden de lehinize bir karar çıkar. Bu gibi durumlarda gördüğüm kadarıyla tüm kurumlar iptal kararına itiraz ediyor. Herhalde; ?avukata o kadar para veriyoruz bari bi işe yarasın? diye yaklaşıyolar konuya. Ya da ileride bir sorun çıkarsa kalkıp biri; ?sen bu kararı niye temyiz etmedin?? demesin diye kendilerini garantiye alıyorlar.

Bölge mahkemesinden aleyhinize bi karar çıkarsa ne yazık ki memurluğunuza son verilir, aldığınız maaşlar yasal faiziyle birlikte geri alınır. Ancak kendinize güveniyorsanız endişe etmeyin, sıkıntılı bir karar çıkmaz.

Ayrıca, sakıncası yoksa gs nin olumsuz olma sebebi, atandığınız kurum ve mahkemenin ne kadar sürdüğüyle ilgili bilgi verebilir misiniz lütfen.

Edebiy
Aday Memur
10 Ocak 2019 16:07

Ataması iptal olduktan sonra takipsizlik alıp mahkemeyi kazanan var mı?

ByMehmett
Şef
10 Ocak 2019 16:48

Hangi kuruma atandınız hocam

ÜzgünMühendis, 5 yıl önce

Merhabalar,

İşte acı tarafı şu ki güvenlik soruşturmam olumluydu yani güvenlik soruşturmamda herhangi bir sıkıntı yoktu .

m.r_f
Aday Memur
10 Ocak 2019 17:27

O zaman neye istinaden atamanızı iptal ettiler ki? Belediye falnasa benzer şeyler okumuştum, kendi yakınlarını almak için insanların gs larını bahane edip almıyorlar vs vs. 😪

ÜzgünMühendis, 5 yıl önce

Merhabalar,

Biy0log
Aday Memur
10 Ocak 2019 19:13

Mahkeme Kararı E-devletten görüntülenebiliyor mu Arkadaşlar?

ÜzgünMühendis
Aday Memur
10 Ocak 2019 20:31

sözde kurum takdiriymiş.

gs mi bahane edip almadılar. çok şükür idare mahkeme iptal verdi de atamam şimdi yapıldı.

Ama işte istinaf onların başvurusunu kabul edip atamayı iptal eder diye bazen korkuyorum

m.r_f, 5 yıl önce

O zaman neye istinaden atamanızı iptal ettiler ki? Belediye falnasa benzer şeyler okumuştum, kendi yakınlarını almak için insanların gs larını bahane edip almıyorlar vs vs. 😪

Anestezi37
Kapalı
10 Ocak 2019 20:46

mülakatta elemezler mi eleyecekler ise. nerede okumuştunuz?
m.r_f, 5 yıl önce

Anestezi37
Kapalı
10 Ocak 2019 20:47

nerede okumustunuz derken nerede gördünüz bu durumu manasında yanlış anlaşılma olmasın
m.r_f, 5 yıl önce

m.r_f
Aday Memur
11 Ocak 2019 16:27

BU başlık altında okumuştum. Gs olumsuz diye almamış belediye, kişi obdusmana götürmüş gsyi. Obdusman aylar sonra gs nin olumsuz olmadığına karar vermiş, tabi o süreçte yedek adayı işr almışlar. Yedeği işe almak için olumlu olan gs ye olumsuz dendiği fikri bu arkadaşın kendisineaitti sanırım, kanıtı var mıydı bilmiyorum.

Anestezi37, 5 yıl önce
nerede okumustunuz derken nerede gördünüz bu durumu manasında yanlış anlaşılma olmasın
13 Ocak 2019 00:23

Herkese selamlar. Benim merak ettiğim iki şey var. GS.'si olumsuz gelip davasını kazanan

arkadaşlar, kurumunuz sizi işe aldıktan sonra ya da işe başlatmadan önce istinafa itiraz etti mi?

Evetse yerel mahkeme sonrası istinafı da kazanıp dava dosyasını kazanan taraf olarak kapatan

oldu mu?Son sorum ise şu: GS.'de tam yargı açıp maddi tazminat kazananların dışında manevi

tazminat davası açan ve kazanmayı başaran oldu mu hiç?

Şimdiden teşekkürler.

gülerryüz
Aday Memur
15 Ocak 2019 12:31

Merhaba arkadaşlar bende davamı kazandım ama avukat tutmamıştım bireysel açmıştım.kurumun atamamı yapmasını bekliyorum,atamamı yaptıktan sonra kurumdan 1 yıl süren dava boyunca alamadığım maaşlarımı ve geçmişe dönük sigortamın yapılmasını isteyeceğim bu dilekçeyi de avukatlar yazıyormuş. Ailemin maddi durumu iyi olmadığı için zaten avukat tutmamıştım.Eğer bu dilekçeyi bilen varsa yada elinde örnek dilekçe olan varsa bana mesaj yoluyla atar mısınız gerçekten çok ihtiyacım var

debug
Genel Müdür
15 Ocak 2019 12:54

Siz karşı tarafa vurmadıysanız sadece hakaretten ceza alırsınız. Ancak şöyle bi durum var olay nasıl gerçekleşti tam olarak onun belli olması lazım... Önce adam size hakaret edip vurduysa ondan sonra siz de hakaret ederseniz ceza almazsınız. Hakim eğer "karşılıklı hakaret" olarak değerlendirirse hiç ceza vermeyebilir ya da ceza verip 1/3 oranında cezası indirir ki bu da para cezası demek memurluğunuza birşey olmaz. Olayın nasıl geliştiği önemli dediğim gibi. Ancak hakaretten 1 yıl üzeri ceza alacağınızı pek sanmıyorum.

"TCK md. 129/2?ye göre, hakaret suçunun yaralama suçuna tepki olarak işlenmesi halinde faile ceza verilmez. Örneğin, yüzüne tokat atarak burnun kanamasına neden olan kişiye hakaret edilmesi halinde faile ceza verilemez."

kadersiz48, 5 yıl önce
hocam öncelikle teşekkürler ben darp edildim bide hapse mi gircez anlamadım bu işi. büyük ihtimalle çıkarılırsınız derken ne demek istediniz

Ndnsz
Aday Memur
15 Ocak 2019 14:31

Gozunuz aydin kurum neydi idare mahkemesimi olumlu karar verdi. Benim bildigim kadariyla mahkeme karar verirken maddi kaybin da verilmesi diye bi karar veriyor.

gülerryüz, 5 yıl önce

Merhaba arkadaşlar bende davamı kazandım ama avukat tutmamıştım bireysel açmıştım.kurumun atamamı yapmasını bekliyorum,atamamı yaptıktan sonra kurumdan 1 yıl süren dava boyunca alamadığım maaşlarımı ve geçmişe dönük sigortamın yapılmasını isteyeceğim bu dilekçeyi de avukatlar yazıyormuş. Ailemin maddi durumu iyi olmadığı için zaten avukat tutmamıştım.Eğer bu dilekçeyi bilen varsa yada elinde örnek dilekçe olan varsa bana mesaj yoluyla atar mısınız gerçekten çok ihtiyacım var

bahribahri
Aday Memur
19 Ocak 2019 10:17

saglık bakanlığına att olarak atamam oldu.ancak babam 2017 yılında fetö den dolayı tutuklandı ve ihraç edildi daha sonra yapılan yargılamada babam beraat kararı aldı.ihraç durumu ise ohal komisyonunda incelemesi devam etmektedir yazıyor bu durum güvenlik soruşturmama sıkıntı çıkartırmı arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

25 Ocak 2019 01:10

Arkadaslar merhaba astsubayliğa basvurdum adli sicilden dolayi red aldim mahkemeye versem kazanma durumum olur mu

m.r_f
Aday Memur
25 Ocak 2019 01:43

Merhaba Serdar Bey, bu kadar kısıtlı bilgi ile size hiç kimse bilgi veremez. Daha tedaylı bir şekilde bilgi verirseniz fikir belirtebiliriz. Öncelikle güvenlik soruşturması mı olumsuz oldu yoksa adli sicilde bi sıkıntı mı vardı? Güvenlik soruşturması ise; olumsuz olma sebebine dair tahmininiz var mı?

Serdar.drkn, 5 yıl önce

Arkadaslar merhaba astsubayliğa basvurdum adli sicilden dolayi red aldim mahkemeye versem kazanma durumum olur mu

baybars010
Aday Memur
26 Ocak 2019 03:00

sonuç olarak ne oldu acaba aynı durum bende de var da

HemsirMert, 6 yıl önce
bende saglik bakanlığı 2018/4 le atandim. 1.derece yakinim yuz kızartıcı suctan cezaevine girdi 2 kere bana olumsuz gelir mi? inşallah bir sorun olmaz. sucun sahsiligine bakılır umarin. feto ve siyasi bişe yok

kabataşlı
Aday Memur
27 Ocak 2019 00:21

emniyet müdürlüğü fatih ünv de yüksek lisans yapmamızdan sebep 'fetö destekçisi Ünv de kaydı var diye ' güvenlik soruşturması istihbari bilgisi yaplaşıyor ve atama iptal oluyor ama o zaman ders verenler röktürlük vb görevlere ataması yapılıyor. bu nasıl adalet

m.r_f
Aday Memur
27 Ocak 2019 00:33

Merhaba, bu kişilerin üniversitesinde eğitim görevlisi olarak çalışıp ataması iptal edilen bir arkadaşımız vardı, kendisi dava açıp kazandı. Bence siz de davanızı açıp hakkınızı arayın. Sakın pesetmeyin, içinizi de karartmayın. Bu gibi şeyler bahane edilerek atamalar iptal ediliyor, kurumlarınderdi de topu kendi üstünden atmak. Atamayı onaylarsa mahkeme onaylasın, bize sorumluluk kalmasın şeklinde bakıyorlar olaya.

kabataşlı, 5 yıl önce

emniyet müdürlüğü fatih ünv de yüksek lisans yapmamızdan sebep 'fetö destekçisi Ünv de kaydı var diye ' güvenlik soruşturması istihbari bilgisi yaplaşıyor ve atama iptal oluyor ama o zaman ders verenler röktürlük vb görevlere ataması yapılıyor. bu nasıl adalet

31 Ocak 2019 00:49

Sırf istihbari nitelikteli bilgilerden dolayı ataması iptal olmuş olan arkadaşlar var mı
Toplam 4443 mesaj
«858687888990919293949596»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi