Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Ekim 2021 21:45

Okul müdürü olmak için aranan şartlar nelerdir?

merhaba,

müdür olmak için (lisede) aranan şartlar nelerdir yardımcı olabilir misiniz aceba ?

birde mesleki ve teknikokullar ile genel liseler (ortaöğretim) de bir farklılık var mı şartlar açısından ?

teşekkür ederim

akarsu373
Aday Memur
17 Ekim 2021 22:11

Sendikalı olacaksın hocam Harran lı değil

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
17 Ekim 2021 22:28

yönetici atama yönetmeliğini okuyun

silivripdr
Daire Başkanı
17 Ekim 2021 23:19

sendika yeterli değil bi adet dayı

sendikaci34
Kapalı
18 Ekim 2021 06:47

1. Kendisi olmazsa egitim sisteminin cokecegini dusunebilecek kadar bir egoya sahibi olmak.

2. Okudugunu anlamamak, yasa yonetmelik nedir bilmemek. Gerektiginde burada yasa benim diyebilme cesareti.

3. Ogretmenleri surekli isten kacmaya calisan, bir isi dogru duzgun yapamayan olusumlar olarak gorebilmek.

4. Yukaridakine yalakalik yapabilmek adina, dilini dikey ve yatay olarak yuksek performansta kullanabilme yetenegi.

5. Hatalarini kabul etmemek ve her zaman bir gunah kecisi bulma kabiliyeti.

6. Devleti korumak adina, devletin yasalarina aykiri isler yapma tutarsizligi.

vs... diye gider hocam. Cok derin bir konu bu.

Not : Sınırlı sayidaki isini iyi yapan mudurlerimize saygilar.

rodiva
Genel Müdür
18 Ekim 2021 10:33

hımm yorumlara baktım ve şuna karar verdim (tabi görüşler bu yorumlarla sınırlandırılamaz da)

ekys ye hemen hemen hiç calışmadan gireceğim. Sendikaya da üye değilim açıkçası.

kısmet diyeceğim..

kendi müdürüm bence iyi. memnunum kendisinden , ben birazcık dikkatli davranıyorsam bence iyi. Ama vardır olumsuz müdür tipleri ,tahmin edebiliyorum.

yönetici atama yönetmeliğini okuyun demiş bir arkadas, bu eğitim kurumlarında yöneticilik diye mi geciyor. bir de hatırladığım kadarıyla 1739 sayılı kanun da biraz anlatılmıştı. Ama tabiiki hepsi bu kadar değildir diye düşündüm ,ihtimal kanun sayısını yanlış da hatırlamış olabilirim.

erdem.k88
Genel Müdür
18 Ekim 2021 15:03

1-Sarı sendika 2- tamam efendim , olur efendim ,hayhay efendim, emredersiniz müdürüm, olur müdürüm , anlaşıldı müdürüm . 3- malum partinin il ilçe başkanı ya da sözü geçen üst düzey bir bürokrat vs vs 4- omurganız varsa yapamazsınız , yapmazsınız ,yaptırılmazsınız , yapmamalısınız.

yaşarimam
Memur
18 Ekim 2021 21:42

Önce bi müdür yardımcısı ol da sayın hocam... İlk iş olarak müdürünün ayağını kaydırdın mi, en büyük müdür adayisin demektir :)... Müdürlükte de bol bol yüzüne gülüp arkandan kaydiran, açığını kollayan, başarısız olman için adaklar adayan , türbe türbe gezip mumlar diken, beddua seansları düzenleyen bir sürü sahte dostların etrafını saracak...abartıyor muyum sizce :)) evet söylediklerimin şaka payı var; yüzde beşi şaka :)))

fatih ç.
Genel Müdür
18 Ekim 2021 21:54

Burdaki kişilerin atıp tutmalarının haklı sebepleri varsır eminim. Bi arkadaşlarının tanıdığına bir şey olmuştur mutlaka ama son zamanlarda mülakatta aldığın puan veriliyor.

Geçen seneki müdür yardımcımız böyleydi yani 2 sene önceki sınava girmişti. Bu sene üniden arkadaşım da myardımcısı oldu, yine aldığı puan verildi. Mülakata giderken de böyle olacağı belliydi zaten. 3 sene önce atanan müdürümüz de alacağı puanı biliyordu. Öğretmenlik mülakatına dönmüş anladığım kadarıyla. Bu sene ben de gireceğim sınava. Aklıma gelirse mülakatla sınav puanı arasında fark olup olmadığını yazarım

rodiva
Genel Müdür
18 Ekim 2021 22:04

ben yanlış yaşantılar yada öğrenmeler edindiğinize ihtimal veriyorum.

mesela benim müdürüm iyi bir insan , bana iyi davrandı ... ben neden ayağını kaydırmaya calışayım yada neden kötülüğünü isteyeyim o kişinin ,yani söylediğiniz şey yamlış tecrübeler veya öğrenme çıktıları.

kaldıki iyiliğe iyilik her kişinin işi, kötülüğe iyilik er kişinin işi olduğu halde siz sanki bi manada tersini önermişsiniz. zaten tecrübelerinize de bir miktar yansımış.

öbür taraftan makam mevki peşinde değilim. öğretmenken de elde edebileceğim bir sürü başarı var bence. burada herşeyi anlatacak değilim.

sadece kendimi denemek gibi bir amaçla girmeyi düşünüyorum bu sınava , dediğim gibi özel bir hazırlık yapmayı düşünmüyorum. daha çok teknik ve uygulama içeren öğrenmelere kıymet verdiğimden ...ve buda böyle bir bilgi türü olmadığından ben hazırlanmayacağım.

...

yaşarimam, 2 yıl önce

Önce bi müdür yardımcısı ol da sayın hocam... İlk iş olarak müdürünün ayağını kaydırdın mi, en büyük müdür adayisin demektir :)... Müdürlükte de bol bol yüzüne gülüp arkandan kaydiran, açığını kollayan, başarısız olman için adaklar adayan , türbe türbe gezip mumlar diken, beddua seansları düzenleyen bir sürü sahte dostların etrafını saracak...abartıyor muyum sizce :)) evet söylediklerimin şaka payı var; yüzde beşi şaka :)))

yaşarimam
Memur
18 Ekim 2021 22:49

Birader sen olayi nereye getirdin böyle ya... Yok gözüm mevkide makamda değil, yok öğretmenlikte de başarı oykulerim var... Eee neyin pesindesin o zaman.. atıp tutmussun yok yanlış yaşantılar yasamissin, yok iyiliğe karşı iyilik her kişinin işi, kötülüğe iyilik er kişinin diyip de kendini de bir güzel yuceltmissin... Ben basit bir şekilde işi ironiye vurarak işin bir de farklı bir boyutu olduğunu göstermek istedim . Velhasıli kelam; sen doğru yaşantılarla göster herkese müdürlük nasıl oluyormuş.. tamam? En büyük müdür sen ol !!!

rodiva, 2 yıl önce

mesela benim müdürüm iyi bir insan , bana iyi davrandı ... ben neden ayağını kaydırmaya calışayım yada neden kötülüğünü isteyeyim o kişinin ,yani söylediğiniz şey yamlış tecrübeler veya öğrenme çıktıları.

kaldıki iyiliğe iyilik her kişinin işi, kötülüğe iyilik er kişinin işi olduğu halde siz sanki bi manada tersini önermişsiniz. zaten tecrübelerinize de bir miktar yansımış.

öbür taraftan makam mevki peşinde değilim. öğretmenken de elde edebileceğim bir sürü başarı var bence. burada herşeyi anlatacak değilim.

sadece kendimi denemek gibi bir amaçla girmeyi düşünüyorum bu sınava , dediğim gibi özel bir hazırlık yapmayı düşünmüyorum. daha çok teknik ve uygulama içeren öğrenmelere kıymet verdiğimden ...ve buda böyle bir bilgi türü olmadığından ben hazırlanmayacağım.

...

moideen
Kapalı
19 Ekim 2021 00:49

gayet de devr-i sabık yapılacak...

moideen
Kapalı
19 Ekim 2021 01:12

Bunu düşünmen bile onlardan olduğun anlamına gelir...

moideen
Kapalı
19 Ekim 2021 01:13

Kurtulmanın peşinde... Başka ne olacak?

yaşarimam, 2 yıl önce

Birader sen olayi nereye getirdin böyle ya... Yok gözüm mevkide makamda değil, yok öğretmenlikte de başarı oykulerim var... Eee neyin pesindesin o zaman.. atıp tutmussun yok yanlış yaşantılar yasamissin, yok iyiliğe karşı iyilik her kişinin işi, kötülüğe iyilik er kişinin diyip de kendini de bir güzel yuceltmissin... Ben basit bir şekilde işi ironiye vurarak işin bir de farklı bir boyutu olduğunu göstermek istedim . Velhasıli kelam; sen doğru yaşantılarla göster herkese müdürlük nasıl oluyormuş.. tamam? En büyük müdür sen ol !!!

moideen
Kapalı
19 Ekim 2021 01:20

Kötülüğe kötülük, iyiliğe iyilik...

rodiva, 2 yıl önce

...

21 Ekim 2021 00:26

Hocam iyi bir okula gideceksen yazili sinavini yuksek tut ki sistemi oturmuş ogrenci profili iyi okullara gidebilesin.

moideen
Kapalı
23 Ekim 2021 20:39

Beni şikayet edip durmayın, boş işlerle uğraşmayın...

durdu06
Şef
24 Ekim 2021 20:03

Eğitim birsen birinci şart diyecektim galiba
akarsu373, 2 yıl önce

Sendikalı olacaksın hocam Harran lı değil

durdu06
Şef
24 Ekim 2021 20:05

Çok doğru yaklaşım ve sesli güldüm
sendikaci34, 2 yıl önce

1. Kendisi olmazsa egitim sisteminin cokecegini dusunebilecek kadar bir egoya sahibi olmak.

2. Okudugunu anlamamak, yasa yonetmelik nedir bilmemek. Gerektiginde burada yasa benim diyebilme cesareti.

3. Ogretmenleri surekli isten kacmaya calisan, bir isi dogru duzgun yapamayan olusumlar olarak gorebilmek.

4. Yukaridakine yalakalik yapabilmek adina, dilini dikey ve yatay olarak yuksek performansta kullanabilme yetenegi.

5. Hatalarini kabul etmemek ve her zaman bir gunah kecisi bulma kabiliyeti.

6. Devleti korumak adina, devletin yasalarina aykiri isler yapma tutarsizligi.

vs... diye gider hocam. Cok derin bir konu bu.

Not : Sınırlı sayidaki isini iyi yapan mudurlerimize saygilar.

alagoz-46
Kapalı
25 Ekim 2021 20:40

Eğitim Birsenli olacaksın Biat edeceksin. Yeğen olacaksın.

manisali_87
Aday Memur
26 Ekim 2021 19:51

Memursene üye oldunmu bırak müdürlüğü vekillik bile garanti
Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi