Editörler : Lanet

26 Temmuz 2012 22:04

Psikolojik Şiddet

romantik ilişkilerde psikolojik şiddet

farkında olmadan ilişkilerde psikolojik şiddet uyguluyoruz ya da mağdur oluyoruz.fiziksel şiddetten daha fazla yaralıyor oysa.aşağılanmak,eleştirilmek,kıskanmak,kısıtlanmak,küfre maruz kalma vb.

Ruh sağlığımızı korumak için psikolojik şiddetin ne kadar farkındayız?

fayette
Aday Memur
26 Temmuz 2012 23:50

antıdepresanlara kadar götürüyor valla olayı ınsanın kişiliği degişiyor huyu hareketlerı ınsanlara bakıs acısı her seyınle degısıyorsun

"buğu"
Kapalı
27 Temmuz 2012 13:27

eğer bir ilişkide bu tür psikolojik şiddet varsa,romantizmden bahsedilemez.

şenay_amida
Kapalı
27 Temmuz 2012 16:29

romantizmden tabiki bahsedilmez hayatın her alanında olduğu gibi romantik ilişkilerde de şiddet yaşanıyor ama.

"buğu"
Kapalı
27 Temmuz 2012 16:44

ilişkilerde şiddet yaşandığı doğru.Ruh sağlığını bozmadan o ilişkiyi sonlandırmak da en mantıklısı.

şiddetin olduğu ilişkinin adını romantiklikle tanımlamaya karşı çıktım.Şiddet varsa,bi şekilde ilişki devam ediyor olabilir ama romantizmden bahsedilemez.

mstf55
Şef
27 Temmuz 2012 23:47

şenay_amida..

psikolojik şiddet içine öyle zıt şeyleri sokmuşun ki başlığını resmen kendin kitlemişin ..

kıskançlık bi psikolojik şiddetse bence 2 taraf açısından da makuldur,dozajı dahi kaçsa dengelenir.çünkü temelinde sevgi vardır..

ancak küfür ,aşağılamak bi ilişkide varsa zaten orada ilişki yoktur.zorbalık vardır..

hayri comlekci
Yasaklı
16 Ağustos 2012 14:16

o zaman dogru durust insanlarla birlikte olun...

08cek
Şef
23 Ağustos 2012 08:32

heyyyt be, adamın kafasını bozmayın...

08cek
Şef
23 Ağustos 2012 13:04

ne oldu , pasif bir nara numarası yaptık. herkes tırstı.

"buğu"
Kapalı
23 Ağustos 2012 14:26

08cek,

burada yazanlar çoğunlukla kendisiyle hasbihal halindedir,kendisiyle başbaşa kalmak istediğinde bu mekanı mesken tutar.

doğal olarak da sizin numaranız da ancak sizin için geçerli olmuş oluyor.

08cek
Şef
23 Ağustos 2012 14:41

sn.buğu,

ben tam tersine düşünüyorum. kendimle başbaşa kalma yerine paylaşım için burdayım.

nezaket ve saygı duvarını zorlamadan.

ben numaramı konu derinleşsin diye, birilerine "pas" olsun diye yazdım.

ayrıca psikiyatri ile ilgileniyorum...

"buğu"
Kapalı
23 Ağustos 2012 14:48

psikiyatriyle ilgilenmeniz ne güzel.ben de ilgileniyorum.ama hasta olarak:)

paylaşımlarınız emin olun takip edilecektir.

iyi paylaşımlar dilerim.

alayı yalan dolan
Şube Müdürü
23 Ağustos 2012 14:50

kadınların doktora yaptıgı şiddet türü:)

08cek
Şef
23 Ağustos 2012 15:26

arkadaşların bilgilerinden yararlanmak amacıyla başlıkla ilgili olabileceğini düşündüğüm bir kaç alt başlık yazmak istiyorum

-şiddet ve kişilik

-iletişim yada iletişimsizlik

-kültür ve geleneklerin şiddetle ilişkisi

- kurumsal şiddet ve toplumsal gerçekliğimiz vs.

bazı insanlar neden şiddeti tercih eder? öfke bir savunma mekanizması mı? ruh sağlığı kriteri nedir?

"buğu"
Kapalı
23 Ağustos 2012 15:31

şiddetin sebebi konusunda,kişinin çocukluğuna inmek gerek.

Tecessus
Kapalı
23 Ağustos 2012 17:09

en kötüsü ilişkilerde psikolojik şiddete maruz kalmaktır...

ruhu kendisi ile savaşta yenilgiye uğratır..

08cek
Şef
24 Ağustos 2012 10:08

psikolojik şiddetten şunları anlıyorum:

"tehdit, korkutmak, küfür, aşağılamak, rencide edici kelimelerle hitap etmek,öfkeyle konuşma vb"

hayatın her alanında karşılaşabiliriz. her cins ve her yaş hatta her eğitim seviyesinde öfkenin kontrol edilemediği ikili ilişkilerde yaşanıyor.

bir anlamıyla yaşam kamburumuz, kültürümüz, belki acizliğimiz, belkide sinirleri rahatlama şekli ne dersiniz?

ne onsuz, nede onunla, garip bir aşk öyküsü gibi...

rgulten
Aday Memur
26 Eylül 2012 16:24

ben de aynen bu durumları yaşadım.. 7 yıllık bir ilişkiden sonra son 2 yıl özellikle beni kısıtlamaya, kıskanmaya ( aslında buna kıskançlık demeyeyim 'hastalık' diyeyim), bağırarak konuşmaya başladı.. buna tahammülüm kalmadığı için sevgilimden ayrıldım daha fazla psikolojik şiddet görmek istemediğimden..

muhasebe0622
Aday Memur
28 Eylül 2012 21:23

ilişkide olsa bi yerde noktayı koyarsın. çalıştıgın kurumda yada ailende yaşıyosan katlanmaktan başka çaren yok.

rgulten
Aday Memur
29 Eylül 2012 23:14

ewt aynen öLe aile de var iş de var :(

sibelz
Aday Memur
30 Eylül 2012 01:50

bence her şeyin düzeleceğine inananlar maruz kalıyor. ama emin olun değişmiyor :D

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi