Editörler : crops35
14 Haziran 2011 10:24

İller Bankası A.Ş.'den İstihdam Fazlası Olarak Bildirilen Personeller

09.06.2011 tarihi itibariyle DPB'na ilk bildirim yapıldı. Havuza düşenler buradan bilgi paylaşalım lüften.

emooo
Kapalı
14 Haziran 2011 11:02

bende iller bankasından havuza düştüm..başka kuruma atanana kadar burda mı devam etcez..bir bilginiz var mıdır?

economistic
Aday Memur
14 Haziran 2011 11:09

Şu an itibariyle öyle görünüyor. Az önce sorduk ikinci bir emre kadar herşey eskisi gibi dediler.

emooo
Kapalı
14 Haziran 2011 11:14

mağdem bırakmaycaklar o zaman neden önümüze dilekçeyi koydular..

economistic
Aday Memur
14 Haziran 2011 11:41

İstihdam fazlası personelin ataması yapılana kadar eski kurumunda çalışıp çalışmaması kurumun insiyatifinde galiba. Bu sabah sorduk atamanız yapılıncaya kadar gidip gelmeye devam dediler.

sterno83
Aday Memur
14 Haziran 2011 21:05

arkadaşım daha bugün itibari ile dpb den yüksek makamlardan biri ile yüzyüze görüştü.dediğine göre kurumda dewam ediliyormuş, ve sadece bize özel bi durum değil bundan sonra tabi kanunlar değişmezse tüm kurumlarda böyle.

hatta süreç şu şekilde; dpb bir kuruma atamanız için teklifte bulunur, kurum bunu kabul ederse dpb ve çalıştığınız ilin bölge müdürlüğüne yazı yazarak sizi kurumunuzdan ister.gelen yazı tarafınızdan tebellüğ edildikten sonra kurumdaki tüm zimmetlerinizi teslim ederek kurumdan ayrılabilirsiniz.

ayrıca telefonla edindiğim bir bilgiye göre de bizim atanma yazıları temmuz başında yazılacakmış yani benim tahminimce 15 temmuz we sonrasında gidebiliriz.

14 Haziran 2011 21:26

Madem çok ihtiyaçları vardı ne diye yeni eleman alıyorlar?

sterno83
Aday Memur
14 Haziran 2011 21:33

iller bankasından tam 61 kişi havuza gitti, yerlerine alınmasınmı??

ayrıca benim tahminim sözleşmeler geldikten sonrada çok kişi çalışmak istemeyecek, çünkü beklenen artışlar yapılmayacak ve birçok kimsede memurluğunu riske etmek istemeyecek...

14 Haziran 2011 21:36

Adam salak mı ne idüğü belli olmayan sözleşmye imza atacak...

14 Haziran 2011 21:42

Belkide bunkarda bilmiyor neyin ne olduğunu tam olarak.Bundan sonra personel havuza ayrılmaya daha fazla başlayınca işler yoluna girer.

alp5398
Şube Müdürü
15 Haziran 2011 17:11

Araştırmacıları

http://forum.memurlar.net/konu/946828/?page=61

forumuna bekleriz.

"I hope..."
Kapalı
19 Haziran 2011 20:18

yönetmeliğin yayımımdan 3 ay sonra yani 29 temmuzdan sonra kurumda devlet memuru çalıştırılamaz.bu 61 kişi erken davrandığı için kurum onları çalıştırabilir..

28 temmuzda havuz için dilekçe veren kişiye seni çalıştıracağım deneceğini zannetmiyorum...

aramak
Aday Memur
04 Temmuz 2011 10:32

BEN TEDAŞ TA İNSAN KAYNAKLARI ŞEFİ OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM ANCAK ORMAN MÜHENDİSİYİM ÖZELLEŞTİRME (DEVİR)SONUCUNDA ORMAN'A GEÇERSEM ACABA İDARİ ŞEF OLARAK MI YOKSA MÜHENDİS OLARAK MI GEÇERİM

BİLGİ SAHİBİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA LÜTFEN BİLGİ VERİRLERSE

TEŞEKKÜRLER İYİ ÇALIŞMALAR

Teo-Man-Han
Aday Memur
31 Ekim 2012 10:43

İyi günler. İller Bankası, sözleşme imzalayan personele Ağustos 2012'de TEMETTÜ ödemesi yaptı. Fakat İFP olup başka kurumlara atanan personele temettü ödemesi YAPMADI. Yazılı başvurulara ise "memurlara yapılacak ödemelerin kanunla belirlendiğini, temettünün bu kanunda yer almadığı" türünden gerekçe belirtiyormuş. Bu konuda dava açmak istiyoruz. Bu konuda dava açmış arkadaşlar varsa bilgi paylaşabilir mi? (örneğin bu davalara başlamış olan avukat bulma konusunda)

Gü_Ze
Aday Memur
16 Temmuz 2014 13:09

İller Bankası na temettü ödemesi için dava açmış olup kazanmış arkadaşlarım İdare Mahkemesi ve varsa Bölge İdare Mahkemesi kararlarına ihtiyacım var arkadaşlar. Lütfen yardımcı olur musunuz?

araştırmaci
Aday Memur
17 Temmuz 2014 10:11

2010 yılı temettüsü için kendi açtığım dava sonucu, 2011 yılı içinse kendi açtığım davam etmekle birlikte emsal teşkil edecek kazanılmış dava sonuçları elimde var...

Gü_Ze
Aday Memur
22 Temmuz 2014 12:53

Sayın araştırmacı, benim 2010 için dava sürecim olmadı. 2011 için İstanbul idare mah. açtığım dava reddedildi. Oysa çok sayıda kazanan olduğunu duydum, hatta bölge idare mah. de temyizi de kazanmışlar ve kazanmaları kesinleşmiş. Temyizime ek olarak olabildiğince çok İdare Mahkemesi ve Bölge İdare Mahkemesi kararlarına ihtiyacım var. Selam ve saygılar...

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi