Editörler : supporters.
12 Haziran 2010 11:27

muvafakat belgesi nedir? nasıl alınır?

Haziranda kadrolu ingilizce öğretmeni olarak atandım ancak aynı zamanda okutmanlığa da başvurdum. Merak ettiğim şu: Eğer okutmanlığa kabul edilirsem, üniversite muvafakat isteyecekmiş. nedir bu muvafakat belgesi? ne işe yarar? nasıl alınır? bu belge olursa elimde istifa etmeme gerek kalmaz mı? ya da istifa etmekten farkı nedir? bu durumda, öğretmenlik mesleğine geri dönüş var mıdır? çok soru sordum biliyorum ama bir türlü cevaplarını bulamadım forumlardan. tecrübeli arkadaşlar cevap yazarsanız çok sevinirim. teşekkürler.

Hkn19
Aday Memur
12 Haziran 2010 12:02

Kabul edilirsenizi muvaffakat istenir ama baya yorucu bir süreç benim 2 ay kadar sürmüştü, red edilebilir ama tekrar bir daha başvuru hakkınız olur, bu iş biraz da tanıdık işi işin içine girince anlarsınız.şimdiden hayır olsun.

12 Haziran 2010 12:16

cevabınız için teşekkürler fakat anlayamadığım, meb.den mi dönüyor yoksa okul müdürüyle mi alakalı?

Hkn19
Aday Memur
12 Haziran 2010 12:18

Müdürle hiç alakası yok, personel genel müdürlüğü ne derse o olur hiç kimseye sormadan direkt muvaffakiyet verebilir.

seymu
Genel Müdür
12 Haziran 2010 12:21

benim bi bilgim yok ama ayni konu acilmis bakmak da yarar umarim bi seyler bulabilirsiniz ben de okutmanliga basvuracagim da ondan yardimci olayim dedim:)

http://forum.memurlar.net/konu/881350/?page=1

12 Haziran 2010 12:54

yardımlarınız için teşekkürler=)

30 Ağustos 2011 18:59

bu arada ilerde işi düşüp de başlığı okumak zorunda kalanlar için edit:

henüz stajyerliğim tamamlanmadığı içim muvafakat belgesi verilmedi malesef, istifa ettim.

programus
Daire Başkanı
31 Ağustos 2011 00:17

öğretmenlik bırakıp okutmanlık mı tercih edilir..

04 Eylül 2011 01:51

@programus

beklentilere göre.. olabiliyormuş =)

crocus0909
Memur
05 Eylül 2011 18:17

bende aynı surec ıcındeyım. ve sanırım meb den ıstıfa etcem

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi