Editörler : Pangaea
15 Eylül 2019 11:22

Aralıkta yapılacak olan merkezi atama hakkında düşünceleriniz ?

Sizce aralıkta yapacak merkezi atamaya DHMİ memur alır mı? Alırsa kaç kişi alabilir ? Kimler pusuda bekliyor görelim bakalım.

Quetzicoatl
Genel Müdür
15 Eylül 2019 12:17

DHMİ düz memurluk için 4001'den alacağını aldı. Zaten 4001'den kolay kolay alım yapmıyordu, kurumu bırakıp Sağlık Bakanlığına geçen onlarca kişinin kadro yakmasıyla bir daha 4001'e yönelmeyecektir.

Toplam kadro sayısının ise 2018/2 atamasına benzer şekilde olacağını tahmin ediyorum.

Nakamuraaa
Şef
15 Eylül 2019 12:43

cumhurbaşkanlığı ek atama izni çıkmamıştı temmuz atamasında. Aralıkta bunun etkisi olup bir nebze de olsa artmaz mı kadrolar ?
Quetzicoatl, 5 yıl önce

DHMİ düz memurluk için 4001'den alacağını aldı. Zaten 4001'den kolay kolay alım yapmıyordu, kurumu bırakıp Sağlık Bakanlığına geçen onlarca kişinin kadro yakmasıyla bir daha 4001'e yönelmeyecektir.

Toplam kadro sayısının ise 2018/2 atamasına benzer şekilde olacağını tahmin ediyorum.

Quetzicoatl
Genel Müdür
15 Eylül 2019 12:56

Temmuz ataması zaten tam bir fiyaskoydu hocam. Bir daha böyle bir rezillik yaşatacaklarını sanmıyorum.

Ek atama izni güzel bir haber. İnşallah beklediğimize değer bir atama dönemi olur.

Nakamuraaa, 5 yıl önce
cumhurbaşkanlığı ek atama izni çıkmamıştı temmuz atamasında. Aralıkta bunun etkisi olup bir nebze de olsa artmaz mı kadrolar ?

Nakamuraaa
Şef
15 Eylül 2019 13:19

inşallah hocam. bölüm ne sizin
Quetzicoatl, 5 yıl önce

Temmuz ataması zaten tam bir fiyaskoydu hocam. Bir daha böyle bir rezillik yaşatacaklarını sanmıyorum.

Ek atama izni güzel bir haber. İnşallah beklediğimize değer bir atama dönemi olur.

Quetzicoatl
Genel Müdür
15 Eylül 2019 13:19

İşletme hocam.

Nakamuraaa, 5 yıl önce
inşallah hocam. bölüm ne sizin

ExpLode26
Aday Memur
15 Eylül 2019 13:46

totalde en az 1700 1800 civarı atama olması lazım..

alwystr
Şef
15 Eylül 2019 14:38

Sadece kitler alım yapmistı 88 89 puanlılar beklemeyi tercih etti 87puanlara kadar düstu eger guzel bir alim olursa 89 88 87puanlılara bir şans daha doğar inş artık yüksek puanlilar atanır da sözlesmeli memurluklara ve 4.atama için 85 86 87 puanli arkadaşlar girmek için şans dogar ogm alim yapiyor ilçelere çogunlukla ama hayhuya tercih verilirse ve kadro yakılirsa yine yazık olacak hakkimizdaki hayırlısi

Smh1
Şef
15 Eylül 2019 15:42

Temmuz fiyaskosundan iyi olur diye düşünüyorum, umuyorum. Ek atama da onaylandı. Bu sebeple SGK, üniversiteler gibi kurumlar iyi alım yapar gibi geliyor. Özellikle SGK. Teiaş, TCDD, tigem, esk son atamada alım yapmayan büyük kurumlar. DHMİ de İstanbul'a alım yapmadı o da yine yapar sanırım. Ama iibf mi olur 4001 bilemem. Toplamda 1500-1700 arası bir kadro gelmesi lazım inşallah daha fazlası gelir. Temmuz atamasını es geçen yüksek puanlılar istedikleri yerler gelmezse bunu da es geçerler. Puanlar 1 puan civarı düşer sanırım düşündüğüm gibi atama olursa. Bekleyip göreceğiz hep birlikte. İnşallah güzel bir alım olur.

murdock reis
Genel Müdür
15 Eylül 2019 17:35

1500-1700 alım güzel alım mı oluyor?

85-90 milyon nüfusumuz var.yüzlerce devlet kurumu var.binlerce taşra teşkilatı var.81 il 900 küsur ilçe var.idari memurdan tut teknikere,mühendise vs... bir sürü bölümden memura ihtiyaç var.her atamada en az 20.000 alım olması lazım güzel alım olması için!

Smh1, 5 yıl önce
Temmuz fiyaskosundan iyi olur diye düşünüyorum, umuyorum. Ek atama da onaylandı. Bu sebeple SGK, üniversiteler gibi kurumlar iyi alım yapar gibi geliyor. Özellikle SGK. Teiaş, TCDD, tigem, esk son atamada alım yapmayan büyük kurumlar. DHMİ de İstanbul'a alım yapmadı o da yine yapar sanırım. Ama iibf mi olur 4001 bilemem. Toplamda 1500-1700 arası bir kadro gelmesi lazım inşallah daha fazlası gelir. Temmuz atamasını es geçen yüksek puanlılar istedikleri yerler gelmezse bunu da es geçerler. Puanlar 1 puan civarı düşer sanırım düşündüğüm gibi atama olursa. Bekleyip göreceğiz hep birlikte. İnşallah güzel bir alım olur.

alwystr
Şef
15 Eylül 2019 17:42

Hocam kesinlikle doğru söylüyorsunuz lakin temmuz ayı malum o kadar komediydiki hayatimızin en büyük traji-komuk vakalarından birini yaşadık inş 2000den aşagı olmaz iyoruz o yüzden gönül ister 20.000ler ama gerçekler malum gümrük 1.5 senedir alima cıkmadı 2018 puanları elimizde patlayacak bu gidisle

murdock reis, 5 yıl önce

85-90 milyon nüfusumuz var.yüzlerce devlet kurumu var.binlerce taşra teşkilatı var.81 il 900 küsur ilçe var.idari memurdan tut teknikere,mühendise vs... bir sürü bölümden memura ihtiyaç var.her atamada en az 20.000 alım olması lazım güzel alım olması için!

Smh1
Şef
15 Eylül 2019 18:31

Ben 1500-1700 iyi alım demedim. O civarda kadro bekliyorum inşallah daha fazlası olur dedim.
murdock reis, 5 yıl önce

Zelis.91
Şef
15 Eylül 2019 21:12

İnşallah öyle olur yoksa halimiz harap :(
Quetzicoatl, 5 yıl önce

dytalper
Memur
15 Eylül 2019 21:33

Kimsenin DHMİ'den sağlık bakanlığına geçtiği yok, desteksiz sallayın bakalım.

Quetzicoatl, 5 yıl önce

15 Eylül 2019 21:47

işletmecilerin duyarı da baymaya başladı. arkadaşım sırf ogm den 160 tane iibfci alındı. inşaat mühendislerinin 14 aydaki alımından fazla alındı tek bir alımda. bırakın da 4001 den yüzü gülsün biraz insanların. tamam siz de kendinize göre yüksek puanlar aldınız da bizler de 92 puanlı adam açıkta, 90 puanlı adamın ümidi pamuk ipliğinde. 4001 de olmasa nereye gidecek millet?

gereksiz duyar kasmayın, gereksiz algı yaratmayın. nerdeyse 85le atanıyorsunuz. bizde de keşke 87-88 gibi puanlara da düşse de 85liler de atansa desek. şu algıyı bırak hocam. hakikaten meslek grubunuzdan soğutuyorsunuz.

Quetzicoatl, 5 yıl önce

Quetzicoatl
Genel Müdür
15 Eylül 2019 22:32

Dostum meseleyi tam idrak edememişsin sanırım.

Merkeziden açılan 4001 kadrolarını zaten sağlıkçılar dolduruyor, kendi bakanlıklarının yaptığı ilk atamada da kadroları çatır çatır yakıp kendi mesleklerine yöneliyorlar. Böyle olunca da kurumlar 4001'den ziyade doğal olarak İİBF'yi tercih ediyor.

Bu soruna çare bulunmadığı müddetçe 4001'e ayrılan kadrolar her geçen gün azalacak, bu da biz İİBF'lilerin işine gelecek. :))

buffalosoldier, 5 yıl önce

işletmecilerin duyarı da baymaya başladı. arkadaşım sırf ogm den 160 tane iibfci alındı. inşaat mühendislerinin 14 aydaki alımından fazla alındı tek bir alımda. bırakın da 4001 den yüzü gülsün biraz insanların. tamam siz de kendinize göre yüksek puanlar aldınız da bizler de 92 puanlı adam açıkta, 90 puanlı adamın ümidi pamuk ipliğinde. 4001 de olmasa nereye gidecek millet?

gereksiz duyar kasmayın, gereksiz algı yaratmayın. nerdeyse 85le atanıyorsunuz. bizde de keşke 87-88 gibi puanlara da düşse de 85liler de atansa desek. şu algıyı bırak hocam. hakikaten meslek grubunuzdan soğutuyorsunuz.

dytalper
Memur
15 Eylül 2019 22:41

Bir diyorsunuz hemşireler, ebeler 60-70 puanla atanıyor. Bir diyorsunuz sağlıkçılar Dhmi kadrolarını yakıyor. 60-70 puanlı hemşireler mi yakıyor Dhmi kadrolarını?

Yok diyetisyen ve fizyoterapistler yakıyor diyorsan, onlardan da DHMİ'yi bırakıp giden yok merak etme. Bu konuyu defalarca anlattık, ama algı oluşturmak için ileri geri konuşup duruyorsun.

Quetzicoatl, 5 yıl önce

Merkeziden açılan 4001 kadrolarını zaten sağlıkçılar dolduruyor, kendi bakanlıklarının yaptığı ilk atamada da kadroları çatır çatır yakıp kendi mesleklerine yöneliyorlar. Böyle olunca da kurumlar 4001'den ziyade doğal olarak İİBF'yi tercih ediyor.

Bu soruna çare bulunmadığı müddetçe 4001'e ayrılan kadrolar her geçen gün azalacak, bu da biz İİBF'lilerin işine gelecek. :))

Ozaliz
Memur
15 Eylül 2019 22:42

Dhmi takıntın yüzünden delüzyonlar yaşıyorsun artık. Hiçbir sağlıkçı dhmi'yi bırakıp da sağlık bakanlığına geçmez, geçmedi ve geçmeyecek. Parmakla sayılabilecek kadar kişi belki vardır dediğin durumda olan.

Dhmi'ye girememenin sebebi ne 4001'le alım yapılması ne de sağlıkçıların kadro yakması. Tek sebep senin 4 puan daha yüksek alamamış olman. Etrafı suçlayacağına bunu kabul et ve bidahaki sefere daha sıkı çalış. Çünkü sonraki alımlar da 4001 olacak sen istesen de istemesen de.

Quetzicoatl, 5 yıl önce

Quetzicoatl
Genel Müdür
15 Eylül 2019 22:44

Bir dahaki DHMİ alımlarında anlarsın ne demek istediğimi şizofren diyetisyen kardeşim. :D

dytalper, 5 yıl önce

Bir diyorsunuz hemşireler, ebeler 60-70 puanla atanıyor. Bir diyorsunuz sağlıkçılar Dhmi kadrolarını yakıyor. 60-70 puanlı hemşireler mi yakıyor Dhmi kadrolarını?

Yok diyetisyen ve fizyoterapistler yakıyor diyorsan, onlardan da DHMİ'yi bırakıp giden yok merak etme. Bu konuyu defalarca anlattık, ama algı oluşturmak için ileri geri konuşup duruyorsun.

dytalper
Memur
15 Eylül 2019 22:47

Al işte seviye ortada, sen daha çok DHMİ diye atıp tutarsın bu gidişle...

Quetzicoatl, 5 yıl önce

Bir dahaki DHMİ alımlarında anlarsın ne demek istediğimi şizofren diyetisyen kardeşim. :D

C-hyptia
Memur
15 Eylül 2019 23:58

dhmi bir sonraki alımda iibf den alacak diye duydum

puanım zaten87 küsür dhmi ye tutmuyor tekrar hazırlanıyorum

fizyoterapist diyetisyen ve mühendislere üzülmüyor değilim 90 + puanlarla kendi alanlarına atanamıyorlar lakin bu ısrarı da anlamıyorum dhmi iibf nin göz bebeği ve bir idari kadro mühendis fizyoterapist diyetisyen olarak kendi alanınızda kadro açılsın diye mücadele etmek varken iibf'nin kadrosuna göz dikmenizi gerçekten anlamıyorum dediğim gibi idari kadro ve iibf nin hakkı tutturmuşlar biz de fotokopi çekeriz diye madem bu kadar meraklıydınız iibf okusaydınız yada aşağılayacaksanız fotokopide ne var diye neden o kuruma gidiyorsunuz 400 bin mezunu var iibf'nin

sizde alın sizde yerleşin diyorsunuz zaten 90 altında olan bir iibf li dhmi hayali kurmuyor ki

94 bandında puan aldınız diye sizin olmayan bir kadroya göz dikip iibf lileri aşağılamak nedir

düz memurluk herkesin hakkı diyorsunuz iibf size göre vasıfsız lise mezunu düzeyinde aday

kütüphaneci alımlarında da söyleyin aynısını ben de yaparım diyin ameliyat yapmıyorlar sonucta dimi onlarda 4001 olsun o zaman bizde o kadrolara yerleşelim

olmuyor işte çünkü 4001 değil ve sesinizi çıkaramıyorsunuz aslında olması gereken bu herkes kendi cöplüğünde ötmeli şimdi beni topa tutacaksınız ne derseniz deyin haklı olduğumu sizde gayet iyi biliyorsunuz

Ozaliz, 5 yıl önce

Dhmi takıntın yüzünden delüzyonlar yaşıyorsun artık. Hiçbir sağlıkçı dhmi'yi bırakıp da sağlık bakanlığına geçmez, geçmedi ve geçmeyecek. Parmakla sayılabilecek kadar kişi belki vardır dediğin durumda olan.

Dhmi'ye girememenin sebebi ne 4001'le alım yapılması ne de sağlıkçıların kadro yakması. Tek sebep senin 4 puan daha yüksek alamamış olman. Etrafı suçlayacağına bunu kabul et ve bidahaki sefere daha sıkı çalış. Çünkü sonraki alımlar da 4001 olacak sen istesen de istemesen de.

Toplam 97 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi