Editörler : swat3410
09 Ocak 2019 21:39

Çarşı mahalle bekçiliği hepatit b lütfen yardım

Merhabalar bende kronik inaktif hepatir b bulunamaktadır yapılan tahlil sonuclarına hbv dna 176 çıktı fakar geçmişe yönelik kan tahlillerim var fakat hbv dna testi bulunmamakta doktorlar o testi yapmamışlar buna istinaden beni ankara hakem hasthaneye sevk ettiler orda kan verim alt 21 ast 20 hbsag 3542 çıktı ve hbv dna beklemekteyim hbv dna anlık olarak değişen birşeymiş Allah korusun burda olumsuz verdiklerinde ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyiz lütfen yardımcı olun bana çıkmazdayım buna dayanarak işimden istifa ettim teşekkürler

pervanee12
Aday Memur
09 Ocak 2019 21:42

Lütfen bilgisi olan yazsın

pervanee12
Aday Memur
09 Ocak 2019 22:19

Cevap verecek kimse yok mu kütfen ?

Watbac
Şef
09 Ocak 2019 23:24

kardesim aynısı bende vardı sikıntı olmadı. değerlerin normal gözükuyor inş hbv de normal cıkar. eğer ilisiğin kesilirse idare mahkemesine git olumlu netice alırsın zira emsaller var

bkberk
Aday Memur
09 Ocak 2019 23:38

27 Mayıs 2018 tarih ve 30433 sayılı resmi gazetede yayınlanan Sağlık Şartları Yönetmeliğindeki değişiklik maddesine bakarsan; hepatit b ile ilgili maddelerde değişiklik yapıldı.

5) a) HBs antijeni (+) pozitif olanlar veya HBV DNA?sı (+) pozitif olanlar öğrenciliğe kabul edilmez, ancak sağlık kurulu raporu ile inaktif hepatit B enfeksiyonu olduğu belirlenenler öğrenciliğe kabul edilir. İnaktif hepatit B enfeksiyonu kararı aşağıdaki şekilde verilir;

1- İlaç tedavisi ile regüle edilebilen durumlarda inaktif hepatit B enfeksiyonu kararı verilemez.

2- Anlık ölçülen HBV DNA sonucu ile inaktif hepatit B enfeksiyonu kararı verilemez.

3- HBsAg pozitif olanlarda inaktif hepatit B enfeksiyonu kararı verilebilmesi için kişinin en az 6 ay süreyle takip edilmesi, bu takiplerde;

- HBV DNA?nın 2000 IU/ml?nin altında saptanması, (Altı aylık süre içerisinde en az 3 ay ara ile en az iki kere HBV DNA?nın ölçülmesi ve bu ölçümlerde HBV DNA?nın 2000 IU/ml?nin altında saptanması koşulu aranır)

- ALT düzeyinin normal olması (Altı aylık süre içerisinde en az 3 ay ara ile en az iki kere ALT?nin ölçülmesi ve bu ölçümlerde ALT?nin normal düzeylerde saptanması koşulu aranır)

- Karar verme anında yapılacak olan karaciğer biyopsisinde (İshak skorlamasına göre) fibrozis evresinin F0 veya F1 saptanması

gerekmektedir.

4- HBs Ag (+) bulunduğu anda, bu madde hükümlerini karşılayacak şekilde en az 6 aylık sağlık özgeçmişini gösteren sağlık raporlarının bulunması durumunda, mevcut enfeksiyonun inaktif hepatit B enfeksiyonu olduğuna dair karar verilebilir.

5- HBs Ag (+) bulunduğu anda, kişinin en az 6 aylık sağlık özgeçmişini gösteren sağlık raporlarının bulunmaması durumunda o anki giriş raporu ?öğrenci olamaz? kararı ile sonuçlandırılır, bu karardan sonra, aynı veya başka bir sağlık hizmet sunucusunda kişi takiplerini yaptırabilir. Bu takipler, bu madde hükümleri çerçevesinde yapılır. Bu süreç sonrasında kişiler inaktif hepatit B enfeksiyonu açısından yeniden değerlendirilebilir.?

Yani bu duruma göre HBV DNA pozitif ya da negatif çıkması önemli değil. Sonuçta antijen pozitif olduğu için enfeksiyonun aktif ya da inaktif olarak değerlendirilmesi lazım. Değerlendirmenin de nasıl yapılacağı yönetmelikte açıkca belirtilmiş. Bu rapor alınmadan önceki 6 aylık sürece ait raporların varsa sunarsın direk karar verilir. Eğer yoksa ilişiğin kesilir daha sonra idari dava ya da dilekçe yoluyla itiraz edebilirsin. Davayla yürütmeyi durdurma kararı alarak direk dönüş yaparsın fakat kesin karar bir kaç ay sürebilir. Eğer dilekçe ile başvurmak istiyorsan da 6 ay boyunca sağlık kuruluşlarından takip yaptırıp raporları daire başkanlığına sunman gerekir.

pervanee12
Aday Memur
10 Ocak 2019 10:06

Tamam doğrudur haklısınız ama gittiğim doktorlar yapmamış burda benim suçumda yok bende nerde bilebilirim ki böyle bir tahlilin olduğunda o zaman ilişğim kesilmesini bekleyip mahkemeye verecem peki hastahane mahkemenin seçtiği hastahane mi olacak yoksa bulunduğum ildeki hasthanede olabiliyormu ? Teşekkürler

pervanee12
Aday Memur
10 Ocak 2019 14:15

Hakem hastahane de hbv dna Negatif çıktı yine olumsuz yazıldı ne yapmam gerek

pervanee12
Aday Memur
10 Ocak 2019 15:19

Abi hakem hasthanede hbv dna negatif çıktı yinede olumsuz verildi bana yardımcı olurmusun ne yapmam gerek
Watbac, 5 yıl önce
kardesim aynısı bende vardı sikıntı olmadı. değerlerin normal gözükuyor inş hbv de normal cıkar. eğer ilisiğin kesilirse idare mahkemesine git olumlu netice alırsın zira emsaller var

pervanee12
Aday Memur
11 Ocak 2019 13:54

??

bkberk
Aday Memur
11 Ocak 2019 22:16

a) HBs antijeni (+) pozitif olanlar veya HBV DNA?sı (+) pozitif olanlar öğrenciliğe kabul edilmez.

gereği olumsuz verilecektir demiştim.

Hastane önemli değil kendi şehrinde de olabilir. Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması yeterli.

Şimdi Sağlık Daire Başkanlığı senin ilişiğini kesmek için yazı gönderir. İlişiğin kesildikten sonraki 6 ay içinde sürekli kontrollere gidip 6 ay sonunda aldığın tüm raporları ve tahlilleri dilekçe ile bbirlikte sağlık daire başkanlığına sunarsın onlarda yeni bir hakem hastaneye sevk edip inaktif olup olmadığı kararını verir. Sonuçta inaktif olursa geri dönersin.

Ya da ikinci bir süreç mahkemeye verirsin mahkeme süreci devam ederken yürütmeyi durdurma kararı alıp mesleğe dönersin mahkeme seni tekrardan hastaneye sevk eder bu süre içinde yine 6 ay geçirmen lazım yoksa yine aynı durumu yaşarsın.

pervanee12
Aday Memur
12 Ocak 2019 11:40

Abi ankara olumsuz verdi doktor dediki hakkın kaybolmaz mahkemeye verirsin o şekilde dönersin hakkın kaybolmaz dedi
bkberk, 5 yıl önce

a) HBs antijeni (+) pozitif olanlar veya HBV DNA?sı (+) pozitif olanlar öğrenciliğe kabul edilmez.

gereği olumsuz verilecektir demiştim.

Hastane önemli değil kendi şehrinde de olabilir. Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması yeterli.

Şimdi Sağlık Daire Başkanlığı senin ilişiğini kesmek için yazı gönderir. İlişiğin kesildikten sonraki 6 ay içinde sürekli kontrollere gidip 6 ay sonunda aldığın tüm raporları ve tahlilleri dilekçe ile bbirlikte sağlık daire başkanlığına sunarsın onlarda yeni bir hakem hastaneye sevk edip inaktif olup olmadığı kararını verir. Sonuçta inaktif olursa geri dönersin.

Ya da ikinci bir süreç mahkemeye verirsin mahkeme süreci devam ederken yürütmeyi durdurma kararı alıp mesleğe dönersin mahkeme seni tekrardan hastaneye sevk eder bu süre içinde yine 6 ay geçirmen lazım yoksa yine aynı durumu yaşarsın.

pervanee12
Aday Memur
04 Mart 2019 20:51

Abiler bu konu ile ilgili ilişkim kesildi tebliğ edildi bana bende ankara idari mahkemesine dava mı açtım idarenin savunması istendi bu konuda bilgisi olan varmı rica etsem bilgilendirebilir mi ne zaman cevap gelir sizce ?

pervanee12
Aday Memur
04 Mart 2019 21:52

??

pervanee12
Aday Memur
05 Mart 2019 10:44

Bu konu da görüş veya örnek gören veya duyan yok mu?

pervanee12
Aday Memur
07 Mart 2019 19:20

Güncell
Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi