Editörler : ayşegül bgm
25 Ağustos 2017 09:47

Memurlar.net lütfen atanamayan binlerce sağlık lisesi mezunu için haber yapın. biz de hakkımız olanı

binlerce mezunumuz var sağlık lisesi olarak 100 bin üzeri mezunu olan sağlık mezlek liselilerin sesini kim duyacak. diplomalarımız var ama özelde kpss puanı yüksek diye işe giremiyoruz. kamuya da puan az diye yerleşemiyoruz. oysa 85 üstü puan alan binlerce kardeşimle beraber bekliyorum. lütfen sesimizi duyurmamıza vesile olun. garson, tezgahtar olarak çalışan hemşire att, ve diğer bölüm mezunu olmak istemiyoruz. biz sadece güzel ülkemize hizmet etmek isteyen pırıl pırıl ülkenin, anadolunun genç insanlarıyız. vatanımıza hizmet etmek istiyoruz. hakkımızdan fazlasını değil sadece hakkımız olanı istiyoruz. sağlık lisesini hakkkımızla kazandık 400 üzeri puanlarla meslek garantili diye anadolu liselerine gitmedik. şimdi de 85 üstü puanlarla boşta bekliyoruz. sadece üniversite lisans bölümünden alım değil de biraz da lise dizeyi alım yapılmasını istiyoruz. bizden geçen alımda 1 kişi bile alınmadı kadrolu olarak. ama lisans mezunu binlerce insan alındı. tabiki onlarda alınsın ama bizi de unutmayın. aramızda bu kadar uçurum olmasın. biz gözümüzü beyaz önlüklerimizle açtık onları giymemize müsade edin. memurlar net lütfensesimizi duyuran bir haber yapın. teşekkürler şimdide

tazecikhemşire
Aday Memur
25 Ağustos 2017 14:22

Ortaöğretim mezunları artık atanmalı.12500 lük alımda lisans hemşireliğin küsüratı kadar bile atanmadık. Yüz binlerce mezun mağdur durumda. Madem alım yapılmayacaktı neden o kadar Sağlık Meslek Lisesi açıldı.Ne atanabiliyoruz ne de puanımız yüzunden özelde çalışabiliyoruz.Memurlar.net artık haber yapmalısın.

nurse863
Aday Memur
29 Ağustos 2017 21:27

ortaöğretim hemşireler biranda böyle mağdur edilemez adalet istiyoruz

antikbirhüzün
Kapalı
29 Ağustos 2017 23:27

Girin üniversite okuyun yaşınız genç değil mi ?

hemsiryunus
Kapalı
31 Ağustos 2017 10:22

Haklısınız lise mezunları atansın da üniversite mezunları işsiz kaldın değil mi sivri zekalılar.

Minicikfzt
Memur
31 Ağustos 2017 12:41

Lise mezunlarının atanmasını onaylamıyorum. Üniversite mezunu varken onlar atama beklerken liselilerin atanması hiç de mantıklı değil. Meslek liseleri neden var sanıyorsunuz? Yıllar önce üniversite mezunu sayısı çok çok az iken mesleki eğitim veren kurumlardı. Üniversite sayısı çoğaldı ve bu kez liseler mağdur olmasın diye ek puan sistemi getirildi. Bence gidin ve üniversite okuyun. Şimdi biz daha iyi eğitim aldık diyeceksiniz ancak öyle olamayacağını her iki taraf da kabul etmeli ve kendini geliştirmeli. Anadolu lisesine puanımız yetiyordu diyorsunuz da zaten düz lise kalmadı. 4bin birinci çıkarken teog sınavlarında 400 puan hiçbir şey

asliorthemşire
Daire Başkanı
31 Ağustos 2017 18:50

ek puan önlisans bölümlerine getirildi.ayrica sml den meslek sahibi olanlar teog sınavına girmedi , o döneme denk gelmediler.yeog oncesi donemde 400puan almak o kadar da kolay degildi.biz zaten alımların bir anda düşmesinden şikayetçiyiz kimse lisans az alınsın vs. demiyor şu başlıklarda bizden çok konuşuyorsunuz. nasıl yaranız varsa lisans önlisans arkadaşlar :D

Minicikfzt, 7 yıl önce

Lise mezunlarının atanmasını onaylamıyorum. Üniversite mezunu varken onlar atama beklerken liselilerin atanması hiç de mantıklı değil. Meslek liseleri neden var sanıyorsunuz? Yıllar önce üniversite mezunu sayısı çok çok az iken mesleki eğitim veren kurumlardı. Üniversite sayısı çoğaldı ve bu kez liseler mağdur olmasın diye ek puan sistemi getirildi. Bence gidin ve üniversite okuyun. Şimdi biz daha iyi eğitim aldık diyeceksiniz ancak öyle olamayacağını her iki taraf da kabul etmeli ve kendini geliştirmeli. Anadolu lisesine puanımız yetiyordu diyorsunuz da zaten düz lise kalmadı. 4bin birinci çıkarken teog sınavlarında 400 puan hiçbir şey

Minicikfzt
Memur
31 Ağustos 2017 22:58

Benim hiç mi hiç yaram yok. Sadece mantıklı olanı söylüyorum. Lise mezunu olmak hiçbir şey ifade etmiyor. Gidin lisans okuyun sonra atanın. İşinizi gerçekten bilerek yapın. Kaç yılında girdin bilmiyorum ancak teog öncesi de sbs vardı o da çok kolaydı. Biraz emek harcayın. O kadar kolay değil bu devirde iş sahibi olmak. Üniversite mezunu olmak bile yetmiyor. Yaşınız küçük ve hayatın ne kadar zor olduğunun farkında değilsiniz.

asliorthemşire
Daire Başkanı
31 Ağustos 2017 23:23

lise mezunu olmak sizin için bir sey ifade etmiyor olabilir ama bize bu hak verildi devlete göre hemşireyiz , attyiz , anesteziyiz. bir sey ifade etmiyor demek size düşmez. meslek lisesinde temel derslerin az gösterildiğini biliyorsunuzdur umarım.

Minicikfzt, 7 yıl önce

Benim hiç mi hiç yaram yok. Sadece mantıklı olanı söylüyorum. Lise mezunu olmak hiçbir şey ifade etmiyor. Gidin lisans okuyun sonra atanın. İşinizi gerçekten bilerek yapın. Kaç yılında girdin bilmiyorum ancak teog öncesi de sbs vardı o da çok kolaydı. Biraz emek harcayın. O kadar kolay değil bu devirde iş sahibi olmak. Üniversite mezunu olmak bile yetmiyor. Yaşınız küçük ve hayatın ne kadar zor olduğunun farkında değilsiniz.

hemsiryunus
Kapalı
01 Eylül 2017 09:06

Önceleri hemşire açığı fazlaydı ve üniversitelerde yeteri kadar hemşirelik bölümü yoktu. Bu sebepten ötürü sağlık meslek liseleri fazlaca açıldı. fakat şu anda senede 10 bine yakın lisans hemşire mezunu veriyor üniversiteler. Umarım anlatabilmişimdir.

asliorthemşire, 7 yıl önce

lise mezunu olmak sizin için bir sey ifade etmiyor olabilir ama bize bu hak verildi devlete göre hemşireyiz , attyiz , anesteziyiz. bir sey ifade etmiyor demek size düşmez. meslek lisesinde temel derslerin az gösterildiğini biliyorsunuzdur umarım.

Minicikfzt
Memur
01 Eylül 2017 11:23

Ben kendi düşüncemi söylüyorum. Sağlık bakanlığı da benim gibi düşünüyor olacak ki alımı durdurma kararı aldı. Ben fizyoterapistim yani benim için değişen bir durum yok. Benim branşımda ortaöğretim alımı yok. Ayrıca atanmış bulunmaktayım. Ben yeterli eğitime sahip kişilerden sağlık hizmeti almak istiyorum. Artık yeterince lisans öğrencisi var, ortaöğretime gerek yok. Evet temel derslerin az gösterildiğini biliyorum. Bu sizin tercihinizdi. 400 üstü puan aldım diyorsunuz ya o halde sizin için lys de o kadar zor olmaz öğrenirsiniz. Hemşirelik puanı zaten çok düşük. Biraz emek verirseniz rahatça kazanırsınız. O zaman kimse size yetersiz gözüyle bakmaz.

nurse863
Aday Memur
01 Eylül 2017 16:12

bransin ortaogretim almiyomus zaten hemsirede deglsn niye gerildin bu kadar cevap üstüne cevap

Minicikfzt
Memur
01 Eylül 2017 17:41

İstediğim konuda yorum yapma hakkına sahibim. Kişisel görüşümü belirtiyorum.

nurse863, 7 yıl önce

bransin ortaogretim almiyomus zaten hemsirede deglsn niye gerildin bu kadar cevap üstüne cevap

Nursee12
Memur
02 Eylül 2017 14:08

ya yorum yapmayayim diyorum ama o kadar gerizekalisiniz ki duramiyorum ya ben meslek sahibi olmak için bu liseye gittim ki atamalar gayet adaletli idi o zamanlar madem üni okuyacagim ne diye bu liseyi okuyayim?!??!? 69 uygun gördu lisans hemşire ki bu yeter onlara artık bu kadro sayisi sırf onlar lisans diye biz görmezden gelinemeyiz ki mezun olan tüm saglikcilarin yarısı sağlık meslek

Minicikfzt
Memur
02 Eylül 2017 18:30

Pardon da bana mı gerizekalı diyorsun? Çok büyük iş başardınız evet uyduruk bir sağlık meslek lisesi okuyarak. Tebrik ediyorum hepinizi(!)

Nursee12, 7 yıl önce

ya yorum yapmayayim diyorum ama o kadar gerizekalisiniz ki duramiyorum ya ben meslek sahibi olmak için bu liseye gittim ki atamalar gayet adaletli idi o zamanlar madem üni okuyacagim ne diye bu liseyi okuyayim?!??!? 69 uygun gördu lisans hemşire ki bu yeter onlara artık bu kadro sayisi sırf onlar lisans diye biz görmezden gelinemeyiz ki mezun olan tüm saglikcilarin yarısı sağlık meslek

asliorthemşire
Daire Başkanı
02 Eylül 2017 19:18

senden gerizekalı bile olmaz

Minicikfzt, 7 yıl önce

Pardon da bana mı gerizekalı diyorsun? Çok büyük iş başardınız evet uyduruk bir sağlık meslek lisesi okuyarak. Tebrik ediyorum hepinizi(!)

Minicikfzt
Memur
02 Eylül 2017 20:03

Sizi ciddiye almak benim hatam haklısın. Siz kendinizi kandırmaya devam edin. Çocuksunuz daha hayatın farkında değilsiniz ya öğrenirsiniz. O zaman anlarsın kim gerizekalıymış.. Sizin seviyenize daha fazla düşemem. Size hayal dünyanızda mutluluklar.

senden gerizekalı bile olmaz

asliorthemşire
Daire Başkanı
02 Eylül 2017 20:15

sağolasın :D

Minicikfzt, 7 yıl önce

Sizi ciddiye almak benim hatam haklısın. Siz kendinizi kandırmaya devam edin. Çocuksunuz daha hayatın farkında değilsiniz ya öğrenirsiniz. O zaman anlarsın kim gerizekalıymış.. Sizin seviyenize daha fazla düşemem. Size hayal dünyanızda mutluluklar.

hemsiryunus
Kapalı
02 Eylül 2017 21:34

Sırf onların lisans olması gayet yeterli bir sebep. Ayrıca kendinize hemşireyiz deyip mesleğin kalitesini düşürmeyin, o eski günler bitti, bakanımız da açıkladı açıklar kapatıldı, artık sağlıkta kalitenin artırılması için gereken her şey yapılacak.

Nursee12, 7 yıl önce

Nursee12
Memur
02 Eylül 2017 21:40

Evet o kadar gerizekalısiniz 69 puan alamayip atanmak istiyorsunuz ve bizim açtığımız her başlığa atliyorsunuz

hemsiryunus, 7 yıl önce

Sırf onların lisans olması gayet yeterli bir sebep. Ayrıca kendinize hemşireyiz deyip mesleğin kalitesini düşürmeyin, o eski günler bitti, bakanımız da açıkladı açıklar kapatıldı, artık sağlıkta kalitenin artırılması için gereken her şey yapılacak.

Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi