Editörler : E.Kayı Han
«5678910111213141516»

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
30 Ağustos 2018 15:15

Hocam genelde yılda bir kez ilan çıkıyor . Ama bakan beyin 18 mayısta yaptığı açıklamaya göre ( bu başlığın ilk sayfasında yer alıyor ) 10 bin kişilik bir alım duruyor . Tahminen Aralık - Ocak gibi bir ilan çıkar
Never.GiveUp, 6 yıl önce

-Hocalarım bu klavye sınavı tahminen hangi aylarda yapılıyor bilgisi olan var mı? Ben F ile gireceğim, klavye çalışmaya ne zaman başlamalıyım?

-P3 Puanım 75 bir şansım olabilir mi? Edirne'den Kars'a her yer olabilir sadece İstanbul istemiyorum. Yaş haddinden dolayı İKM, Polislik vs başvuramıyorum.

- Son olarak; bu yılın P3 puanı ile Katiplik için kaç kez deneme hakkım var, yılda kaç kez kadro açılıyor yani, bir mi sadece?

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
30 Ağustos 2018 15:32

LİSE KPSS SINAVINA 37 GÜN KALDI ÖNLİSANS KPSS SINAVINA 65 GÜN KALDI https://forum.memurlar.net/konu/2339185 ÇALIŞAN HERKESE BAŞARILAR

Never.GiveUp
Kapalı
30 Ağustos 2018 15:48

Eyvallah hocam ilgilendiğin ve yanıtladığın için.

Yani yılda bir kez ilan çıkıyor, puan geçerliliği 2 yıl boyunca (2018 KPSS için) bu durumda bu puanla iki kez başvuru yapabiliyoruz sanırım? (normal şartlarda) Bakan beyin söylediği arta kalan alım da olursa ekstra bir durum olur hepimiz için.

Taban puanlara bakındım biraz, 70- 74 arası puan ve 90-120 klavye vuruşuyla alım yapan yerler olmuş. Tabii mülakatların (torpil) etkisi de vardır illa ki. Umarım bir şansımız olur.

Kafa ağrıtmak istemiyorum ama olaya biraz yabancı olduğum için ve başka yerde yanıt bulamadığım için soruyorum; Bir alımda kaç farklı şehre başvuru şansımız var? Örneğin ben hem Nevşehir, hem Kayseri hem Bartın için başvuru yapabiliyor muyum yoksa sadece tek şehir mi? Kota var mı yani? 8-10 vs

efsane6284, 6 yıl önce
Hocam genelde yılda bir kez ilan çıkıyor . Ama bakan beyin 18 mayısta yaptığı açıklamaya göre ( bu başlığın ilk sayfasında yer alıyor ) 10 bin kişilik bir alım duruyor . Tahminen Aralık - Ocak gibi bir ilan çıkar

mustafa4026
Memur
30 Ağustos 2018 16:17

Kardeşim sadece 1 şehir başvuru yaparsın
Never.GiveUp, 6 yıl önce

Yani yılda bir kez ilan çıkıyor, puan geçerliliği 2 yıl boyunca (2018 KPSS için) bu durumda bu puanla iki kez başvuru yapabiliyoruz sanırım? (normal şartlarda) Bakan beyin söylediği arta kalan alım da olursa ekstra bir durum olur hepimiz için.

Taban puanlara bakındım biraz, 70- 74 arası puan ve 90-120 klavye vuruşuyla alım yapan yerler olmuş. Tabii mülakatların (torpil) etkisi de vardır illa ki. Umarım bir şansımız olur.

Kafa ağrıtmak istemiyorum ama olaya biraz yabancı olduğum için ve başka yerde yanıt bulamadığım için soruyorum; Bir alımda kaç farklı şehre başvuru şansımız var? Örneğin ben hem Nevşehir, hem Kayseri hem Bartın için başvuru yapabiliyor muyum yoksa sadece tek şehir mi? Kota var mı yani? 8-10 vs

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
30 Ağustos 2018 16:29

Hocam aynı anda ilan çıkarsa hem zabıt katipliği hem de ikm için başvuru yapabilirsiniz Ancak aynı anda bir ünvan için birden fazla yere başvuru yapamazsınız
Never.GiveUp, 6 yıl önce

Never.GiveUp
Kapalı
30 Ağustos 2018 16:32

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, hakkımızda hayırlısı..

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
30 Ağustos 2018 17:12

Rica ederiz Hocam sonuna kadar birlikte mücadeleye devam
Never.GiveUp, 6 yıl önce

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, hakkımızda hayırlısı..

blackbook
Kapalı
30 Ağustos 2018 18:35

Hocam, İkm yazdım ama daha çok Zabıt Katipliği ve İcra Katipliği düşünüyorum. İnternetteki deneme sınavlarında klavyede 110-120 arası yazıyorum. Bu iyi midir sizce ? Bu arada size de teşekkür ederim

efsane6284, 6 yıl önce
Hocam ikm için biraz düşük ancak ikinci üçüncü alımda kesin sıralamaya girersiniz Tabi bir de başvuru yaptığınız yer önemli . Eğer orası düşük kapatıyorsa ilk alımda a sıralamaya girersiniz Hatiplik için yeterli bir puan

blackbook
Kapalı
30 Ağustos 2018 18:41

Hocam, aslında size yazacaktım ama bir yanlışlık yaptım artık diğer arkadaş veya siz soruma cevap verirseniz mutlu olurum. Size de teşekkür ederim

mustafa4026, 6 yıl önce
Hocam bence 79 ile ikm alımında her yerde mülakata girersin ilk alım son alım farketmiyo puanlar çok yüksek olmuyor heleki çok kişi alan yerler daha düşük kapatır

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
30 Ağustos 2018 19:49

Şöyle düşünün Hocam gerçek sınavda yazdığınızdan ortalama 30 kelime az yazarsınız Normalde ne kadar fazla yazarsanız o kadar iyi olur Hocam
blackbook, 6 yıl önce

Hocam, İkm yazdım ama daha çok Zabıt Katipliği ve İcra Katipliği düşünüyorum. İnternetteki deneme sınavlarında klavyede 110-120 arası yazıyorum. Bu iyi midir sizce ? Bu arada size de teşekkür ederim

Cevval0646
Şef
30 Ağustos 2018 21:25

Arkadaşlar ekonomik durumlar böyle ilken yakın zamanda yanı 2020 ye kadar ilan çıkmaz gibi geliyor bana

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
31 Ağustos 2018 02:35

Alakası yok Hocam . Alım yapılacaksa yapılır yeter ki bakanlık alımı planlasın
Cevval0646, 6 yıl önce
Arkadaşlar ekonomik durumlar böyle ilken yakın zamanda yanı 2020 ye kadar ilan çıkmaz gibi geliyor bana

blackbook
Kapalı
31 Ağustos 2018 08:00

Niye gerçek sınavda az yazılıyor hocam, heyecan gibi faktörler felan var ondan dolayı mı ? Hani internette deneme sınavları var klavye sınavıyla ilgili aynı olur herhalde ortam, sesler felan

efsane6284, 6 yıl önce
Şöyle düşünün Hocam gerçek sınavda yazdığınızdan ortalama 30 kelime az yazarsınız Normalde ne kadar fazla yazarsanız o kadar iyi olur Hocam

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
31 Ağustos 2018 10:22

En büyük faktör heyecan hocam

tabi diğerleri de etkili

blackbook, 6 yıl önce

Niye gerçek sınavda az yazılıyor hocam, heyecan gibi faktörler felan var ondan dolayı mı ? Hani internette deneme sınavları var klavye sınavıyla ilgili aynı olur herhalde ortam, sesler felan

Açelyya
Aday Memur
31 Ağustos 2018 12:17

Merhaba;

Daha önceki yıllarda katiplik mülakatına kalmıştım olmamıştı bu yıl ıkm düşünüyorum direkt aynı anda ikisini de başvuru yapılabildiğini yazmışsınız yeni çıkan birşey mi daha önceki yıllarda yoktu şuanda bilgiye ulaşamadım yardımcı olur musunuz ?

efsane6284, 6 yıl önce
Hocam aynı anda ilan çıkarsa hem zabıt katipliği hem de ikm için başvuru yapabilirsiniz Ancak aynı anda bir ünvan için birden fazla yere başvuru yapamazsınız

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
31 Ağustos 2018 12:25

Hocam ikm ile zabıt katipliği farklı genel müdürlüklere bağlı . İkm CTE ye katip ise PGM ye bağlı dolasıyla aynı anda iki ünvana başvuru yapabilirsiniz
Açelyya, 6 yıl önce

Merhaba;

Daha önceki yıllarda katiplik mülakatına kalmıştım olmamıştı bu yıl ıkm düşünüyorum direkt aynı anda ikisini de başvuru yapılabildiğini yazmışsınız yeni çıkan birşey mi daha önceki yıllarda yoktu şuanda bilgiye ulaşamadım yardımcı olur musunuz ?

Açelyya
Aday Memur
31 Ağustos 2018 12:30

Bu çok iyi haber çok sevindim çok teşekkürler . ikisine de hazırlanırız en azından ikisinden birinin olma ihtimali yüksek olur . Umarım en kısa zamanda ilan çıkar .Teşekkür ederim tekrardan.

efsane6284, 6 yıl önce
Hocam ikm ile zabıt katipliği farklı genel müdürlüklere bağlı . İkm CTE ye katip ise PGM ye bağlı dolasıyla aynı anda iki ünvana başvuru yapabilirsiniz

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
31 Ağustos 2018 12:53

Rica ederim hocam
Açelyya, 6 yıl önce

Bu çok iyi haber çok sevindim çok teşekkürler . ikisine de hazırlanırız en azından ikisinden birinin olma ihtimali yüksek olur . Umarım en kısa zamanda ilan çıkar .Teşekkür ederim tekrardan.

mmavimm
Şube Müdürü
31 Ağustos 2018 13:53

15 Temmuz darbe girişimi öncesi 191 bin 423 olan tutuklu ve hükümlü sayısı, infaz düzenlemeleri ile 50 bin kişinin salıverilmesine rağmen 229 bine ulaştı. Tutuklu ve hükümlülerin sayısında son 5 yıldaki artış ise 97 bini buldu. Tutuklu sayısının 2018 sonu itibarıyla 275 bine çıkacağını öngören Adalet Bakanlığı, 45 yeni cezaevini tamamlamayı planlıyor.

Sinan Oguz
Aday Memur
31 Ağustos 2018 15:01

inşallah 2018 kpss ile de güzel sayılarda personel alımı olacak. haydi hakkımızda hayırlısı

mmavimm, 6 yıl önce

15 Temmuz darbe girişimi öncesi 191 bin 423 olan tutuklu ve hükümlü sayısı, infaz düzenlemeleri ile 50 bin kişinin salıverilmesine rağmen 229 bine ulaştı. Tutuklu ve hükümlülerin sayısında son 5 yıldaki artış ise 97 bini buldu. Tutuklu sayısının 2018 sonu itibarıyla 275 bine çıkacağını öngören Adalet Bakanlığı, 45 yeni cezaevini tamamlamayı planlıyor.

Toplam 7853 mesaj
«5678910111213141516»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi