Editörler : Lanet

t800
Genel Müdür
06 Aralık 2019 16:36

yönetmelikte yazmıyor. 657 68/b de yazar. 3 ve 4 derece için 8 yıl şartı aranır. Ayrıca Şube Müdürlüğüne memurlar ve antrenörler giremiyor. Şef, Uzman, Yurt Müdür Yrd. vs olmak gerekiyor

yigidim19, 4 yıl önce

Sayın Okulsporları.... Şu 8 yıl şartı yönetmeliğin hangi maddesinde yazıyor...

saos
Memur
07 Aralık 2019 17:08

Yurt müdürü, şube müdürü, gençlik merkezi müdürü, sporcu/spor eğitim merkezi müdürü, basın ve halkla ilişkiler şube müdürü, kuruluş müdürü, kamp müdürü, spor tesisi müdürü, Türkiye olimpik hazırlık merkezi müdürü kadrolarına atanabilmek için; 1) En az dört yıllık yükseköğrenim mezunu olmak, 2) 5 inci maddenin birinci fıkrasının (a) bendinin (2) ve (3) numaralı alt bentlerinde, (b) ve (c) bentlerinde sayılan kadrolarda veya aynı maddenin ikinci fıkrasında sayılan ve en az dört yıllık mesleki veya teknik eğitim ve öğretim veren fakülte veya yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olma şartı aranan unvan değişikliğine tabi kadrolarda asaleten en az iki yıl görev yapmış olmak, 5. Madde de belirtilen 2. Fıkrasında sayılan kadrolar; 2) Bu Yönetmelik kapsamında unvan değişikliğine tabi kadrolar aşağıda belirtilmiştir: a) Avukat, antrenör, biyolog, çocuk eğiticisi, diyetisyen, fizyoterapist, hemşire, tabip, daire tabibi, diş tabibi, kimyager, laborant, grafiker, istatistikçi, kütüphaneci, mimar, mütercim, mühendis, öğretmen, psikolog, programcı, sağlık memuru, sağlık teknisyeni, sosyal çalışmacı, sosyolog, teknik ressam, tekniker, teknisyen, matematikçi, şehir plancısı. Yani antrenörler de bu sınava girerek şube müdürü vb. Kadrolara atanabilir
t800, 4 yıl önce

yönetmelikte yazmıyor. 657 68/b de yazar. 3 ve 4 derece için 8 yıl şartı aranır. Ayrıca Şube Müdürlüğüne memurlar ve antrenörler giremiyor. Şef, Uzman, Yurt Müdür Yrd. vs olmak gerekiyor

saos
Memur
07 Aralık 2019 17:09

5. Maddenin 2. Fıkrasına göre antrenörler atanabilirler

yigidim19
Aday Memur
08 Aralık 2019 17:01

ŞİMDİ SORU ŞU.

657 nin 68 maddesine göre 8 yıl şartı var...

Yönetmeliğin 6. maddesinin a bendi de 657/68 e atıfda bulunuyor. Bu da tamam.

Ancak, 7.maddenin 1.fıkrasının a bendindeki görevler için, 2. alt bendinde 2 yıl görev yapmış olmak diyor.

Şimdi 657/68 e göre mi işlem olacak, yoksa yönetmeliğin 7.maddesinin 1.fıkrasının a bendinin 2. alt ben mi dikkate alınacak...????

saos
Memur
08 Aralık 2019 19:14

Gençlik spor bakanlığında nerdeyse lise mezunları müdür oldu. Biz a bendi C bendi diye boş yere düşünürüz olmaz deriz birileri koşulsuz şartsız amir olur memur olur müdür olur olur da olur...

güneş023
Aday Memur
08 Aralık 2019 19:28

Yurtlarda bütün sıkıntıyı çek bütün iş yükünü yüklen kadrolu memur çalışmadan maaş alsın üzerine birde sınavda yükselme hakkı alsın sözleşmeli personel yine üvey evlat yine amele..

saos
Memur
08 Aralık 2019 19:29

Sözleşmeli personel sadece yurtlarda yok tüm kurumlarda var. Keşke bu ayrım hiç olmasa

güneş023
Aday Memur
08 Aralık 2019 19:33

Mesele sadece yurtta olması değil ki 657 ye tabi kadrolu memurun bana bir şey olmaz zihniyeti.. Lisans üzerine yüksek lisans yapmış olmam hiçbir şey ifade etmiyor onlar her zaman 3-0 daha önümde ve her türlü özlük hakkından yararlanmakta..

saos, 4 yıl önce
Sözleşmeli personel sadece yurtlarda yok tüm kurumlarda var. Keşke bu ayrım hiç olmasa

talsona
Aday Memur
09 Aralık 2019 13:17

Sözleşmeli personel için ödül yok ama yanlış bir işinde hemen ceza var. Bunları söyleyince de istersen istifa edebilirsin diyorlar. Sözleşmelilerin unvan değişikliği sınavına neden giremedğinin mantıklı bir açıklaması yok. Kaldı ki diğer bakanlıklarda ve KİT'lerde girebiliyorlar.

güneş023, 4 yıl önce

Yurtlarda bütün sıkıntıyı çek bütün iş yükünü yüklen kadrolu memur çalışmadan maaş alsın üzerine birde sınavda yükselme hakkı alsın sözleşmeli personel yine üvey evlat yine amele..

nicksosyal
Şef
09 Aralık 2019 14:07

anladığım kadarıyla atamaya esas olan kadroda 68/b şartı sağlanmalı, fakat 7.maddenin 1.fıkrasının a bendindeki görevler için, 2. alt bendinde 2 yıl görev yapmış olmak için de asalet şartı demesi örneğin kişi;

6 yıllık memurdur 2 yıllık da yurt müdür yardımcısıdır. (toplam 8 yıl) bu kişi bulunduğu kadroda 2 yıl asalet geçirmiş ve 68/b deki 8 yıl şartını da sağlamıştır.

açılacak kadronun derecesi en çok 3 derece şartını sağlarsa başvurabilir zannımca

yigidim19, 4 yıl önce

ŞİMDİ SORU ŞU.

657 nin 68 maddesine göre 8 yıl şartı var...

Yönetmeliğin 6. maddesinin a bendi de 657/68 e atıfda bulunuyor. Bu da tamam.

Ancak, 7.maddenin 1.fıkrasının a bendindeki görevler için, 2. alt bendinde 2 yıl görev yapmış olmak diyor.

Şimdi 657/68 e göre mi işlem olacak, yoksa yönetmeliğin 7.maddesinin 1.fıkrasının a bendinin 2. alt ben mi dikkate alınacak...????

kartaca2002
Aday Memur
11 Aralık 2019 08:48

Gazete Sayı : 30924 YÖNETMELİK Gençlik ve Spor Bakanlığından: GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 - (1) Bu Yönetmeliğin amacı, liyakat ve kariyer ilkeleri çerçevesinde, hizmet gerekleri ve personel planlaması esas alınarak Gençlik ve Spor Bakanlığı personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliklerine ilişkin usul ve esasları belirlemektir. Kapsam MADDE 2 - (1) Bu Yönetmelik; 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak Gençlik ve Spor Bakanlığında memur olarak görev yapan personelden, 5 inci maddede sayılan kadrolara, görevde yükselme veya unvan değişikliği suretiyle asaleten atanacakları kapsar. (2) Yurt hizmetleri müdürü, gençlik hizmetleri müdürü, spor hizmetleri müdürü ve gençlik ve spor ilçe müdürü kadrolarına yapılacak atamalarda, bu Yönetmeliğin görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin hükümleri uygulanmaz. Dayanak MADDE 3 - (1) Bu Yönetmelik; 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 10/7/2018 tarihli ve 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 15/3/1999 tarihli ve 99/12647 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır.

Arkadaşlar öncelikle uygulanan bu haksız mevzuatın kaldırılması için sınav tarihi açıklanmadan hepimizin Madde2/2 de geçen liyakatsız torpilli müdür atamalarının önüne geçebilmek için bu maddenin iptal olması gerektiğini öncelikle cumhurbaşkanlığı,sendikalar ve bakanlığın sayfalarına tepki olarak göndermemiz lazım.Hiçbir şart aranmadan yapılan bu ilçe müdürlüğü atamaları devam ettikçe zaten kurumun bozuk olan yapısı dahada liyakatsiz ve kalitesiz bir duruma geleceği için gireceğimiz sınavda yapılacak atamalarında kurumun yapısını ve işleyişini düzeltebileceğini sanmıyorum.

Rkmh
Aday Memur
13 Aralık 2019 12:39

Daha ne bekleniyor. Sene bitiyor. Herşey tamam bir açıklama eksik.

kaqe
Aday Memur
13 Aralık 2019 13:55

Evet arkadaşlar bir duyum alan var mı? ne zaman öngörülüyor sınav?

Ömerfaruk30
Yasaklı
15 Aralık 2019 21:10

Gençlik ve Spor Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı kayırları www.memursinav.com adresinde açılmıştır.Binlerce soru ve Türkiye Geneli Canlı Deneme sınavları ilanlarını aşağıdaki facebook gruptan takip edebilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/gsbgys/

Rkmh
Aday Memur
16 Aralık 2019 18:10

Arkadaşlar sınav mayıs ayında yapılacak diye bir söylenti dolaşıyor ortalıkta. Bu konu hakkında bir duyum alan var mı? Eğer söylenti doğru ise bu kadar zaman beklemenin mantığı nedir? Her şey tam bütün bilgiler tamamsa bu zamana kadar beklenmemelidir.

okulsporları
Aday Memur
17 Aralık 2019 11:33

Benim aldıgım duyum ise Şubat ayının son haftası diye. Beklemekten başka bir işimiz yok.

Zaten Müdür, müdür yardımcısı vb. kadrolar zaten torpille olacağı için hiçbir ümidim yok

Rkmh, 4 yıl önce

Arkadaşlar sınav mayıs ayında yapılacak diye bir söylenti dolaşıyor ortalıkta. Bu konu hakkında bir duyum alan var mı? Eğer söylenti doğru ise bu kadar zaman beklemenin mantığı nedir? Her şey tam bütün bilgiler tamamsa bu zamana kadar beklenmemelidir.

eagle3737
Kapalı
17 Aralık 2019 15:14

teknisyenliğe de torpil isterlerse hiç çalışmayayım :)

Rkmh
Aday Memur
17 Aralık 2019 16:38

Kısa zamanda açılsında o zaman görürüz. Yeter ki biran önce açılsın.

saos
Memur
18 Aralık 2019 00:27

Beklentiler çok yüksek olmasın boş kadroları zaten sınavsız doldurdular... şube müdürü kadrolarında boş kadro varsa onları göreceğiz. Şube müdürü kadrolarına da önce ilçe müdürü olup daha sonra şube müdürü kadrosuna geçiş yapanlar doldurmuştur diye düşünüyorum... atamalarda yine sendika parti vs derken gerçekten hakedenlere yine düşmez...

Rkmh
Aday Memur
18 Aralık 2019 09:00

Değerli arkadaşlarım umutsuzluğa kapılmanın anlamı yok. Önceliğimiz sınavın biran önce açılması olmalıdır. Yeter ki bizler yüksek puan alalım. Elbet hak eden hak ettiği kadroya yerleşir. Ama dediğim gibi önceliğimiz sınavın en kısa zamanda açılması olmalıdır. Bir 12 sene daha beklemeyelim.

Toplam 83 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi