Editörler : E.Kayı Han
28 Haziran 2022 11:09

Mahkuma Özenen Memur

Cezaevlerinin çoğunda görüntülü konuşma sistemleri kuruldu. Anasını babasını kesenler, asker polis şehit edenler, yetimi öksüzü dolandıranlar, vuranlar,kıranlar sair pisliğe bulaşanlar içeride sıkılmasınlar, aileleri ile hasret gidersinler diye devletimiz bir uygulamaya gitti. Koğuşlara, odalara görüntülü konuşma kabinleri konuldu.

Mahkumların iletişim hakları gitgide iyileştirilirken cezaevinde çalışan infaz koruma memurlarının, katiplerin, sağlıkçıların sair memurların dışarı ile irtibatını sağlayan o da yarım yamalak çalışan tek iletişim aracı olan mail hakkı da elinden alınmış bulunuyor. Gmail ve hotmail yasaklı siteler kategorisine alındı. Örgütçüleri görüntülü konuştururken meydana gelmeyen güvenlik zaafiyeti memurlar ailesiyle mailleşince meydana geliyor.

Uyap mail açılıyor ancak bilindiği gibi hem kullanışlı değil hem de şu an bende ve bir sürü arkadaşımızda olduğu gibi ya açılmıyor, ya mail gelmiyor ya da gönderilen mail karşıya ulaşmıyor.

İnşallah bakanlık bu saçma tatbikattan geri döner. Saygılar

34poseidon
Memur
28 Haziran 2022 11:46

dostum o telefonu size verseler tekrar yasaklamaları için yalvarırsınız.. biraz mantık.

bulut.07
Aday Memur
28 Haziran 2022 16:29

Bende diyorum neden gmail ve hotmail açılmıyor bilgi işlemede sordum sistem kaynaklı bir sorundur düzelir demişlerdi. bu kadar saçma bir olayın hiç bir mantıklı açıklaması olamaz bence. Bizim kurumun genel bütçe ve satın alma birim mailleri otomatikman iptal oldu dünden beri iş yapamaz olduk.

E.Kayı Han
Editor
28 Haziran 2022 19:30

Adalet bakanlığı genelinde (adliyelerde dahil) gmail açılmıyor ancak yasaklı siteler listesinde isimlerini göremedim.

Yarın bir daha bakacağım. Bu durumu gerekirse haber de yaparız.

lakkidi
Şef
28 Haziran 2022 20:12

ağ bağlantıları kısmında sorun giderirken gmail.com adresi girildiğinde "yasaklı site" uyarısı çıkıyor. mahkemede gmaili çok kullanıyorduk biz. özellikle bazı dilekçeleri sağlık raporlarını falan tarama ile uğraşmadan direkt telefondan bilgisayara atabiliyorduk. ne gerekçeyle yasaklandı acaba.

E.Kayı Han, 2 yıl önce

Adalet bakanlığı genelinde (adliyelerde dahil) gmail açılmıyor ancak yasaklı siteler listesinde isimlerini göremedim.

Yarın bir daha bakacağım. Bu durumu gerekirse haber de yaparız.

E.Kayı Han
Editor
28 Haziran 2022 20:18

Tahminim adalet mail adresinin kullanılmasını yaygınlaştırmak istiyorlar ama bu şekilde yasaklayarak olmaz.

Bir çok birim gmail'i yoğun bir şekilde kullanıyordu. İşlerin hızlanmasında da oldukça etkili idi. Bizlerde aktif olarak kullanıyorduk. Ayrıca adliyenin tüm faturaları gmail adresine geliyordu.

Bizler artı olarak dış internet hattına sahibiz ama mahkemelerde bu imkan yok.

Yasaklama işlemi yaparlarken neyi gerekçe gördüler merak etmiyor değilim.

lakkidi, 2 yıl önce

ağ bağlantıları kısmında sorun giderirken gmail.com adresi girildiğinde "yasaklı site" uyarısı çıkıyor. mahkemede gmaili çok kullanıyorduk biz. özellikle bazı dilekçeleri sağlık raporlarını falan tarama ile uğraşmadan direkt telefondan bilgisayara atabiliyorduk. ne gerekçeyle yasaklandı acaba.

sakinpikaçu
Aday Memur
29 Haziran 2022 15:26

Mahkumlar için binlerce lira harcanıp bir sürü kurul toplanırken maalesef personel düşünülmemektedir. CTE'nin acilen memurlar için sosyal olanaklar oluşturması gerekmektedir. Şu an memurlar 12 saat içerde olduğu süre boyunca iletişimden tamamen muaf oluyor fakat mahkumlar görüntülü görüşüyorlar. Ayrıca mahkumların iletişim aracına anlık ulaşmalarının güvenlik zaafiyetine yol açtığını düşünmekteyim.

Hanözü
Şube Müdürü
29 Haziran 2022 16:32

Abi sizi düşünüyor olsalardı, bayramda seyranda katili hırsızı teröristi ailesini görsün bayramlaşsın diye bir sürü personeli ailesindenden çocuğundan ayırıp mesaiye çağırmazlardı.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi